Autor Wątek: Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę  (Przeczytany 9953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2007, 20:48:25 pm »

bruns

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
czy to normalne ze po odpaleniu, na zimnym silniku auto niechce jechac a na ssaniu osiaga mi 2k obrotow?
Opowiem  , nie normalne ale tak często bywa gdy gażnik jest ustawiony na tzw oszczędność  (mówimy o gażniku ) . Gażnik jest ubogo ustawiony niby na oszczędność  z niskim poziomem paliwa  właśnie tak się zachowuje . Na ssaniu na postoju masz szalone obroty ale każda próba ruszenia lub wciśnięcia gazu  kończy się  fiaskiem i gaśnięciem silnika . Po prostu  wciśnięcie  gazu i otwarcie przepustnicy powoduje takie zubożenie mieszanki że staje się ona nie palna bo paliwo skrapla się na zimnych ściankach kolektora ssącego . na Twoim miejscu zaczął bym od czyszczenia dysz i prawidłowego wstawienia poziomu paliwa w gażniku .

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2007, 22:42:47 pm »

RedDevil

  • Gość
zalozylem osłone Heko, i powiem szczerze ze teraz trzyma ładnie temperaturkę aż miło się jedzie  :wink:

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2007, 21:42:50 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
U siebie tez zawsze przysłaniam do polowy  :)  Sprawny termostat nic tu nie da poniewaz jak termostat sie otworzy to wpusci wyziebiona wode z chlodnicy i po chwili znów sie zamknie wiec silnik bedzie nagrzewał kolejna porcje zimnego płynu w silniku. W efekcie mimo sprawnego termostatu w aucie bedziemy mieli zimno, silnik bedzie sie cholernie dlugo grzal a 90 stopni osiagnie własciwie podczas postoju na swiatłach. Do przeslaniania chłodnicy uzywam kartonów od pizzy  :)  Sa tanie  i latwo dostepne  :wink:
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2007, 21:45:46 pm »

RedDevil

  • Gość
a heko kosztuje 35zeta i ładnie wygląda  :roll: tylko sposób montażu pozostawia dużo do życzenia  :shock:

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2007, 14:14:41 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
RedDevil, no tu bym sie klocil ze to ładnie wyglada.Ja rowniez wybierałem zawsze kartony po pizzy jak Michał ale i tak to nic nigdy nie dawalo bo ogrzewanie to u mnie byla zmora.
W chwili obecnej na szczescie z ogrzewaniem nie ma wiekszego problemu bo mam osłone pod silnikiem,choc nie wykluczam ze jesli przyjda ostre mrozy to przysłonie chłodnice :)
  • Jef
  • Czaku

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2007, 23:43:19 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "mastah22"
na szczescie z ogrzewaniem nie ma wiekszego problemu bo mam osłone pod silnikiem
Super sprawa bo pęd zimnego powietrza nie wychładza spodu silnika i miskę olejową !
Cytuj (zaznaczone)
nie wykluczam ze jesli przyjda ostre mrozy to przysłonie chłodnice :)
_________________
I tu panowie jest rozbieżność ! Zasłanianie wlotów powietrza jak najbardziej jest OK. bo nie wyziębia się komora silnika , polecam . Ale zasłanianie bezpośrednio samej chłodnicy jest bardziej ryzykowne bo stojąc np. w korkach jest łatwo zagotować motor .

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 23, 2007, 23:46:27 pm »

Arnold

  • Gość
Nie wiem czy słyszeliście, ale niektórzy specjalnie spuszczają na zimę olej do poziomu min. żeby silnik szybciej grzał :D Ciekawe czy aż tyle pomaga

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 24, 2007, 00:12:12 am »

bruns

  • Gość
Cytat: "Arnold#1910"
niektórzy specjalnie spuszczają na zimę olej do poziomu min. żeby silnik szybciej grzał
Arnold myślę że to jakieś kolejne Voo-Doo osobiście nie słyszałem ale ma  to taki sam sens jak upuścić borygo bo jak jest go mniej to szybciej się nagrzeje . Zaliczam to do VOO-DOO .

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 24, 2007, 10:43:21 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To z olejem z silnika to prawda.
wielu moich znajomych cieszy sie z faktu ze ma MIN na bagnecie. Ja tez :) to ułatwia rozruch :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 24, 2007, 11:29:06 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
I tu panowie jest rozbieżność ! Zasłanianie wlotów powietrza jak najbardziej jest OK. bo nie wyziębia się komora silnika , polecam . Ale zasłanianie bezpośrednio samej chłodnicy jest bardziej ryzykowne bo stojąc np. w korkach jest łatwo zagotować motor .
ano naturalnie z tym przysłanianiem nie chodzilo mi o całosc a o mniej wiecej polowe i to w miejscu gdzie z drugiej strony nie ma wiatraka,a to włąsnie dlatego zeby go nie przegotować w jakims korku i zeby wiatrak miał mozliwosc efektywnego chłodzenia w razie potrzeby.
  • Jef
  • Czaku

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2007, 16:19:45 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
jak to jest z termostatami ? jest kilka rodzajów ( termperatur otwarcia ) jaki wybrać ?
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2007, 16:42:06 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
zw "zimowy" otwiera sie przy 87 stopniach dopiero.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2007, 22:02:41 pm »

grandi

  • Gość
Polecam gumową ( przynajmniej ja mam taką) zalety
-mam regilowane kratki że jak jest cieplej to mogę otworzyć 4 okienka
-nie pękają jak plastikowe

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 26, 2007, 23:44:01 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Alien#174, ja się spotkałem z termostatami otwierającymi się przy 83st, oraz 88st.C
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 27, 2007, 19:33:28 pm »

RedDevil

  • Gość
no ale to zle ze przy tak niskich temp sie otwieraja  :idea:

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 27, 2007, 20:42:38 pm »

matheus

  • Gość
spotkałem sie jeszcze z 82st i 85st a więc mamy do wyboru do koloru czego dusza pragnie  :mrgreen:

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2008, 19:50:28 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
U mnie temperatura silnika w czasie jazdy spada do 50 stopni. Mam przez to zimno w aucie. Jak autko sobie chodzi na postoju, to wskazówka idzie w górę i zaczyna dmuchać ciepłe powietrze. Ale gdy jadę mogę zapomnieć o grzaniu. Chyba też muszę wymienić termostat, bo wątpię, żeby zasłonienie wlotu pomogło
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:01:37 pm »

elektrokiler

  • Gość
Osłona pewnie coś pomoże ale to raczej termostat popsuty. Też tak miałem. U mnie okazało się, że termostat dosłownie się rozleciał.

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 29, 2008, 13:17:17 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
w przypadku rovera oslona jest nie potrzebna
a oto wykres pokazujacy czas nagrzewania sie sprawnego samochodu
w czasie pomiaru temp na wylocie nawiewu na szybe wentylator ustawiony na pozycje 1
dwa wykresy bo jeden to pomiar na postoju na wolnych obrotach drugi podczas jazdy



po 5 minutach jazdy silnik zlapal normalna temp pracy
aha pomiar byl robiony w roverze 214 Si kanciak
taki jak na fotce ponizej silnik K series 1.4 16V
ciekawe jak by to wyszlo w poldoroverze
sprawdzimy jak przyjedzie Seen :-)
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Osłona wlotu chłodnicy silnika na zimę
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 29, 2008, 17:15:12 pm »

Arnold

  • Gość
U mnie się nie wyświetla :?
No te silniczki się wyjątkowo szybko nagrzewają, ale o to przecież chodzi. Na roverki.pl czytałem, że w bloku silnika krąży tylko 1,2 litra oleju :)