Autor Wątek: Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra  (Przeczytany 2406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« dnia: Wrzesień 23, 2007, 22:36:26 pm »

waldek_x

  • Gość
Mam takie pytanie, czego muszę zatkać wszystkie doloty powietrza do filtra, aby dobrze pracował silnik?? Czy to normalne, bo gazownik znajomemu powiedział, że tak. Kiedy odetkam dolot, to samochód nie chce wogole pracować, kiedy daje mu gazu on wogóle na to nie reaguje i sobie gaśnie. Nic nie daje odkręcanie gazu, ponieważ po tym kiedy dam gazu silnik wyje a nie wchodzi w obroty. Czego to wina, na początku jak założyłem gaz nie mialem tego problemu. A i od jakiegoś czasu coś zaczęlo szumieć pod maską, ale to niema nic wspólnego z tym pierwszym, ponieważ szum zaczął się później, ale chętnie bym się dowiedział co to szumi i dlaczego :)

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2007, 23:03:41 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "waldek_x"
am takie pytanie, czego muszę zatkać wszystkie doloty powietrza do filtra, aby dobrze pracował silnik?? Czy to normalne, bo gazownik znajomemu powiedział, że tak.


Normalne jak gazownicy to patałachy. Moi mi też tak zrobili. Jak odkryłem że sprytnie zatkali rurę powietrz (tak żebym nie widział) to z oburzeniem do nich wróciłem. Znalazłem "zatyczkę" bo auto za mocno osłabło po zamontowaniu gazu więc zacząłem szperać. Zmienili mi po tym mikser. Oczywiscie musiałem poprawiać po nich mocnowanie dysz nowego miksera bo sporo zasłaniały, ale to juz tylko kosmetyka była. Oczywiście regulacje musiałem przeprowadzac na czuja bo po ich ustawianiu, rzekomo na analizatorze, fura dużo paliła i słabo się zbierała. Teraz jeździ jak na benzynie po zakupie i pali w miarę akceptowalnie.

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2007, 23:32:18 pm »

waldek_x

  • Gość
A ile ci pali jeżeli można spytać?? No mi po tym zatkaniu filtra w sumie dobrze jedzie. Czyli co mam zmienić mikser i będzie dobrze?? :>

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2007, 00:41:13 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
waldek_x,
jaki masz silnik ? (czyt. jaki system zasilania)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2007, 18:16:11 pm »

marcij

  • Gość
KGB , jak widac na zdjeciu GLE

A co do zatykania dolotu , to sprawdz , czy nie masz czasem nieszczelnej puszki filtra.Jesli jest gdzies nieszczelnosc , to podcisnienie bedzie sie rozchodzilo , zamiast ssac gaz z reduktora. Przy szczelnym dolocie i dobrej regulacji nie ma potrzeby niczego zakrywac

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2007, 19:47:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak gaznik to pozostaje tylko zadbac o szczelnosc miedzy mikserem a gaznikiem i wyregulowac mieszanke
a szczelnosc puchy sprawdzic swoja droga (goc silnik powinien pracowac i bez filtra powietrza)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2007, 23:06:35 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "KGB"
silnik powinien pracowac i bez filtra powietrza
ja odkręcam i zdejmuję pokrywę filtra powietrza i silnik nadal chodzi

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2007, 14:00:39 pm »

waldek_x

  • Gość
marcij, Sprawdziłem, i zakleilem silikonem, ale nic nie dało. Najśmieszniejsze jest to, że to sie stało z dnia na dzień, nic w nim nie robiłem, a na drugi dzień przyszedłem i nie chciał jechać, aż mu zatkalem cały dolot. Bo jak pisałem, odkręcenie gazu nic nie dawało.
KGB, Szczelność sprawdzę, bo w sumie nie sprawdzałem.
bruns, Zgadza się, bo samochód powinien gasnąć wtedy jak niema powietrza, czyli jak się je zatka :)

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2007, 17:58:58 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
a przypadkiem nie zatankowałwes bedziewnego gazu?
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Silnik nie chodzi przy odetkanym dolocie do filtra
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2007, 19:53:57 pm »

waldek_x

  • Gość
Daro, Nie bo mam już tak od dłuższego czasu :) Zresztą tankuje zawsze na Shellu