Autor Wątek: BOREWICZ '83 - problem z elektryką i grzaniem  (Przeczytany 1252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BOREWICZ '83 - problem z elektryką i grzaniem
« dnia: Październik 17, 2015, 23:33:06 pm »

Offline MaxeroSS

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • rallymasters.bnx.pl
Witam serdecznie!
Mam problem z moim Popularem 1.5, który ostatnim czasem przestał ze mną współpracować i odpoczywa sobie w garażu. Problemy z elektryką pojawiły się z chwilą gdy z nikąd pojawił się samozapłon (przekręciłem kluczyk a nadal silnik chodził). W pewnej chwili pod maską coś zaiskrzyło w okolicach przekaźników i od razu go zgasiłem poprzez "zaduszenie" na biegu. Potem go normalnie odpaliłem i zgasiłem ale  od tego czasu nie ma PRZEDNICH świateł mijania i drogowych (pozycyjne z boku są) oraz wycieraczek (kierunkowskazy są). Przede wszystkim grzeje się i nie włącza się wiatrak. Zauważyłem również że jakimś cudem poluzował się regulator napięcia umiejscowiony w komorze silnika po lewej stronie. Problem jest również z rozrusznikiem (bendix tyka bo wcześniej tykał) ale od wczoraj tyknie raz a potem milknie (przygasają kontrolki). Pozostałe elektryczne tematy działają jak należy poza radiem które nagle dostaje dziwnych zakłóceń po przekręceniu kluczyka na "zapłon". Czy możliwe jest to że to właśnie przezten regulator powstały takie jaja? Gdzie proponujecie rozpocząć poszukiwania problemu aby mój Porucznik mógł spokojnie podróżować po wrocławskich ulicach?
Pozdrawiam i czekam na sensowne odpowiedzi ;)

Odp: BOREWICZ '83 - problem z elektryką i grzaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2015, 00:13:05 am »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
Do fachowca w tej dziedzinie mi daleko, ale na sam początek sprawdziłbym kostkę stacyjki.
Co do wentylatora - wypnij oba przewody z czujnika w chłodnicy i zewrzyj ze sobą. Będzie słychać zadziałanie przekaźnika i wentylator ruszy. Ale jak piszesz, że zrobiła się tam dyskoteka, to pewnie jest uwalony.
Jeżeli nie zależy Ci na fabrycznym wyglądzie pod maską to wywal mechaniczny regulator (bo domyślam się, że taki masz) i zamontuj elektronika.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 00:16:36 am wysłana przez Szymon »

Odp: BOREWICZ '83 - problem z elektryką i grzaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2015, 10:27:01 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Miernik do reki i pomiar napięcia ładowania, napięcia akumulatora na światłach (ale bez silnika). Bezpieczniki sprawdzałeś? Kontrola połączeń elektrycznych przy regulatorze - poprawności i przewodności. Spróbuj wyczyścić klemy.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 10:32:10 am wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!