Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===  (Przeczytany 923047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4260 dnia: Wrzesień 02, 2012, 13:09:41 pm »

Blaze

  • Gość
Wczoraj z Pudzianem odpaliliśmy jego bestie:P (DOHC)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4261 dnia: Wrzesień 02, 2012, 14:55:56 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
jest i czym się chwalić. Dlatego przez takie coś jest opinia że każdy polonez to złom i rzęch, a jego właściciela na nic nie stać.
Ciekawe co byś zrobił jak byś był 30 km od domu i zgubił byś klucze... .

jak to jest caro to wyciągam tylną szybke w 5 sekund, podnoszę własną łąpą guzik i mam otwarte drzwi bez wieśniaczenia anteną... włożenie szybki to parę minut na 2 śrubokręty - chyba że ma się sznurek to wystarczy kilka sekund :p

w temacie to przygarnąłem plusa 2000 r w eleganckim stanie z lpg za jedyne 300 zł :d szkoda ciąć tą bestie ;)
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4262 dnia: Wrzesień 02, 2012, 15:09:46 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Pomalowałem we fiacie dolną krawędź przedniego pasa na czarno bo coś mi nie pasowało pod kolor i jest git :), poza tym dokręciłem obejmy na wydechy bo się przekręcił i stukało o pas tylny, zatankowałem lpg i pojeździłem, atówkę umyłem, przejechałem się ,wybiło 30tyś. i rozważam czy ją dalej trzymać czy nie

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4263 dnia: Wrzesień 02, 2012, 17:03:25 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
zakupiono dla mnie plusa 2000 r z LPG i dieselka 1996 r. - trzeba jechać obejrzeć co na podwórku stoi i zobaczyc co na zimę sobie zostawić :D
przygarnąłem plusa 2000 r w eleganckim stanie z lpg za jedyne 300 zł :d

Błąd <blee> - klekota należało brać. Zyskałbyś doświadczenie życiowe z innym rodzajem FSO, mógłbyś się potem na forum mądrzyć. A gdyby się nie spodobał, zawsze mogłeś sfiletować i kupić zwykłe caro z gazem, tego kwiatu (jeszcze) na autokasacji nie brakuje.

W moim Polonezie od Czerniewic nic nie było robione, tylko leję paliwo i jeżdżę.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4264 dnia: Wrzesień 02, 2012, 18:05:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
jest i czym się chwalić. Dlatego przez takie coś jest opinia że każdy polonez to złom i rzęch, a jego właściciela na nic nie stać.
Ciekawe co byś zrobił jak byś był 30 km od domu i zgubił byś klucze... .

a pojechał do domu PKS albo zadzwonił po kogoś aby mi podrzucił zapasowe kluczyki.
Zakończyłem wsadzanie czerwonej tapicerki. Mimo całego kompletu łącznie z podsufitką na pokładzie wylądowały siedzenia, boczki skajowe czarne oraz szara włochata podsufitka z szarymi daszkami. Teraz jest czerwono i czysto. Na dniach reanimacja zawieszenia z przodu i wąskie Caro ogarnięte w pełni. Plus stoi pod pokrowcem i ładnie odpoczywa od wizyty na ASO w celu przeglądu.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4265 dnia: Wrzesień 02, 2012, 20:44:59 pm »

Offline Przem

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 744
  • PN Atu 97r 1.8 GLI 16V L128
Załozylem do rovera 1.8 jedyne słuszne walki, przerobilem dolotowy na krokowca od kompa z X, przenioslem cewke ma silnik, malowanie paru elementyow i swap :d

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4266 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:09:02 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
zakupiono dla mnie plusa 2000 r z LPG i dieselka 1996 r. - trzeba jechać obejrzeć co na podwórku stoi i zobaczyc co na zimę sobie zostawić :D
przygarnąłem plusa 2000 r w eleganckim stanie z lpg za jedyne 300 zł :d

Błąd <blee> - klekota należało brać. Zyskałbyś doświadczenie życiowe z innym rodzajem FSO, mógłbyś się potem na forum mądrzyć. A gdyby się nie spodobał, zawsze mogłeś sfiletować i kupić zwykłe caro z gazem, tego kwiatu (jeszcze) na autokasacji nie brakuje.

W moim Polonezie od Czerniewic nic nie było robione, tylko leję paliwo i jeżdżę.


Igor ale to kolejny pluszak, są 2 pluszaki 2000 r i dieselek, ale dieselkiem narazie nie jeżdze bo trzeba nadkola tył porobić :P
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4267 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:17:06 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
Zrobiłem dzisiaj sobie pod domem pralnie wykładzin z nudów  :P

Foty jeszcze przed czyszczeniem żeby nie było  :d

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4268 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:41:48 pm »

Offline czarnieski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.8K16
zakupiono dla mnie plusa 2000 r z LPG i dieselka 1996 r. - trzeba jechać obejrzeć co na podwórku stoi i zobaczyc co na zimę sobie zostawić :D
przygarnąłem plusa 2000 r w eleganckim stanie z lpg za jedyne 300 zł :d

Błąd <blee> - klekota należało brać. Zyskałbyś doświadczenie życiowe z innym rodzajem FSO, mógłbyś się potem na forum mądrzyć. A gdyby się nie spodobał, zawsze mogłeś sfiletować i kupić zwykłe caro z gazem, tego kwiatu (jeszcze) na autokasacji nie brakuje.

W moim Polonezie od Czerniewic nic nie było robione, tylko leję paliwo i jeżdżę.


Igor ale to kolejny pluszak, są 2 pluszaki 2000 r i dieselek, ale dieselkiem narazie nie jeżdze bo trzeba nadkola tył porobić :P
Dokładnie diselek w osobówce to prawie rarytas. Na forum ich ilość można policzyć na palcach w odrożnieniu od różnego rodzaju odmian OHV czy to w plusie czy minusie.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4269 dnia: Wrzesień 02, 2012, 22:31:18 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Michał widze że dywany dotarły, jeszcze jakiś tam Ci chyba dorzuciłem ;) albo mi się wydaje :P
a co do dnia dzisiejszego to umyłem, założyłem dokladke zderzaka pod orciari jutro rano odkurzanie i na ostatnie rozpoczęcie roku szkolnego w zyciu [:D]
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4270 dnia: Wrzesień 02, 2012, 22:36:25 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
Michał widze że dywany dotarły, jeszcze jakiś tam Ci chyba dorzuciłem ;) albo mi się wydaje :P

Owszem dorzuciłeś ;) Do jutra jak wyschną to zrobie foto jakie teraz one ładne i czyste :d Dzięki bardzo  <spoko>

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4271 dnia: Wrzesień 02, 2012, 22:57:48 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
specjalnie wyslalem Ci te dwie bagaznika, jedna jeździla u mnie a mialem wykladzine gumowa w bagaju, a druga jest z dawcy roverka, a tam wnetrze bylo cacy wiec uznalem ze na pewno cos z tego wymodzisz :) sorka tylko za opoznienie ;)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4272 dnia: Wrzesień 03, 2012, 01:19:24 am »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
Wczoraj umyłem pojechałem na wesele, dziś dobiłem 250km zatankowałem LPG do pełna i na moście 4.1 spalanie jest takie samo jak na 3.9 czyli 11.5l/100km :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4273 dnia: Wrzesień 03, 2012, 13:08:18 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Wczoraj ogarnąłem połączenia przy zegarach. Po zmianie zegarów kilka lat temu kable były połączone prowizorycznie, ale 2 godziny z lutownicą i jest dobrze.
Niestety poległem przy montażu zespołu grzewczego z Astry, mimo różnych kombinacji zespół ten nie wchodzi do ORYGINALNEGO POLDOFORDA.
Zapomniałem o fakcie że tunel u mnie jest większy i wyższy, dobrze że nie porezałem metalowego wlotu, bo wtedy byłoby wesoło....
Obecnie nagrzewnicę z Astry wsadziłem w dolną pociętą połówkę obudowy polonezowej, otwory zaślepiłem.
Teraz papierowe rury są wczepiane w nowe otwory w górnej połówce, wentylator z Astry też jest w górnej połówce, zobaczymy co z tego wyniknie, na razie mam
dół/konsolę zdjętą i porozbierane...
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4274 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:35:01 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Kupiłem krzyżaki na wał do kombi i wymieniłem - Angielskie!!!!!!
Pojechałem na wyważanie i gość pokazał mi że zabezpieczenia są "za male", myślałem że mnie szlak trafi nowe i nie pasuje a na opakowaniu napisane FSO Polonez. Herbaciarzowaty szajs jak oni tak do wszystkiego to nic dziwnego że ten ich wyspiarski przemysł motoryzacyjny poszedł w p.....
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4275 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:47:43 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Kkupiłem tarcze hamulcowe na przód i jadę dziś po klocki i płyn. W weekend remont hamulcy :)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4276 dnia: Wrzesień 04, 2012, 16:07:48 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Chyba hamulców.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4277 dnia: Wrzesień 04, 2012, 16:26:21 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Kupiłem krzyżaki na wał do kombi i wymieniłem - Angielskie!!!!!!
Pojechałem na wyważanie i gość pokazał mi że zabezpieczenia są "za male", myślałem że mnie szlak trafi nowe i nie pasuje a na opakowaniu napisane FSO Polonez. Herbaciarzowaty szajs jak oni tak do wszystkiego to nic dziwnego że ten ich wyspiarski przemysł motoryzacyjny poszedł w p.....
Jeśli chodzi o zabezpieczenia krzyżaka to do poloneza były dwa rodzaje, grubsze i cieńsze.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4278 dnia: Wrzesień 04, 2012, 16:42:45 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Sorki za pomyłkę :D jednak spanie po dwie godziny dziennie nie służy ;)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4279 dnia: Wrzesień 04, 2012, 16:46:41 pm »

piciek

  • Gość
Kupiłem krzyżaki na wał do kombi i wymieniłem - Angielskie!!!!!!
Pojechałem na wyważanie i gość pokazał mi że zabezpieczenia są "za male", myślałem że mnie szlak trafi nowe i nie pasuje a na opakowaniu napisane FSO Polonez. Herbaciarzowaty szajs jak oni tak do wszystkiego to nic dziwnego że ten ich wyspiarski przemysł motoryzacyjny poszedł w p.....
Jeśli chodzi o zabezpieczenia krzyżaka to do poloneza były dwa rodzaje, grubsze i cieńsze.

Dokladnie. Jak brac to albo angielskie z drobnym lozyskiem, albo milanowek.