GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Mechanika

Wyszykowanie Poldka na wakacje..

(1/4) > >>

Lupo:
Witam ponownie.
Dla tych co niekojarza - niedawno zakupilem poldka. (1.6 GLI, 96r. z gazem, przebieg okolo 67 tys. - udokumentowany)
Przejechalem nim juz ok 1300 km (nieduzo ale i mam go krotko).
Rozpoczynaja sie wakacje i poniewaz mam gdzie (dzialka) chcialbym troche przy nim porobic i wyszykowac go na wyjazd nad morze (z Warszawy) w sierpniu.
Nie za bardzo wiem co mnie czeka bo poza olejem silnika nie wiem co i kiedy bylo wymieniane.
Chcialbym wymienic:
- filtry
- olej ( jest LOTOS MINERAL - zostawic taki sam czy lepiej inny? I ile tego? dobrze mniemam ze kolo 5l? )
- swiece (jakie? w tym przypadku cena nie jest istotna - moga byc i te najdrozsze byle by byly dobre - wkoncu nie wymienia sie tego za czesto.)

Co jeszcze??
Z tego co wiem hamulce byly niedawno wymieniane. Zawieszenie w sporej czesci tez.

Co mu dolega?
-Cos puka z tylu ale nie mam pojecia czy to w zawieszeniu, czy w bagazniku (ma tam co pukac...).


A jak sie odwaze to sprobuje sie wziasc za jedne drzwi (w calym poldku tylko na nich jest rdza wiec wypadaloby cos z tym zrobic.) :)

Dzieki za pomoc!

Sterciu:
najlepiej jakby? wymienił filtr powietrza , oleju odrazu przy zmianie oleju, do poldka wchodzi 3,5l oleju , jezeli jezdził juz na mineralnym oleju to tak go pozostaw , ewentualnie mozesz przejsc na półsyntetyk , ja do poldka kupowałem swiece ISKRA GAZ i nie narzekałem na nie , mozesz wymienić równiez kable wysokiego napięcia i tu polecam kable z Ełku , drogie ale za to lepszej jako?ci , pukac moze zarówno np. amorek który? z tyłu jak również klapa na zaczepie , w polonezach czesta przypadło?c z stukaniem klapy , wystarczy ze nawiniesz troche tasmy izolacyjnej na zaczepie i na troche powinienes miec spokój choć nie gwarantuje ze to to , na odległo?c sie tego nie stwierdzi

qxr:

--- Cytat: "lupov" ---
- olej ( jest LOTOS MINERAL - zostawic taki sam czy lepiej inny? I ile tego? dobrze mniemam ze kolo 5l? )
--- Koniec cytatu ---


1/60 K przebiegu i zalewany Lotosem i to w dodatku mineralnym! Jesli ma taki przebieg jak piszesz to kup ELFA SUPER SPORTI SRI 15w40 a twoj silnik ci sie odwdzieczy.
2/Wymien rozrzad (pasek z napinaczem). To jest podstawa jak sie auto kupuje.
3/Filtr paliwa, oleju, powietrza.
4/Swiece oczywiscie tez. I przewody wysokiego napiecia.

I styknie.

Tomala#1829:
jak masz kawałek kanału to wymień dla pewno?ci olej w skrzyni i moscie a napewno sprawd? poziom

qxr:
O skrzyni i moscie zapomnialem. Tomala#1829, dobrze gada. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej