Autor Wątek: Nasze Car Audio  (Przeczytany 36107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nasze Car Audio
« dnia: Lipiec 06, 2007, 23:54:04 pm »

dawid503

  • Gość
Przeszukałem wszystkie tematy i chyba nie znalazłem żadnego takiego w którym wszyscy pokazali by swój dorobek w naszych Poldkach..
Pokażcie fotki waszych zestawów.. jestem ciekawy jak to wygląda u Was...

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2007, 12:56:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
U mnie nei wyglada :D bo nie widac tego wogole.
To ma grać a nei wygladac :D Pozatym rzucajace sie w oczy Caraudio.. to glupi pomysl :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2007, 18:29:07 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
U mnie w oczy rzuca się tylko radio bo srebrne na czarnej desce rozdzielczej :P
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2007, 17:07:27 pm »

greg-si

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
U mnie nei wyglada :D bo nie widac tego wogole.
To ma grać a nei wygladac :D Pozatym rzucajace sie w oczy Caraudio.. to glupi pomysl :D

Dokładnie tak. Tym bardziej że do poldka jest tak trudno wejść że dech w piersiach zapiera. Kiedyś zostawiając samochód zamknięty pod marketem po przyjściu zastałem otwarty kompletnie (wszystkie cztery drzwi). Nic ze środka nie zgineło bo radio bez panela i to kaseciak. Nie licze 2zł pomiędzy siedzeniami.
Do tej pory wszystko tak robiłem żeby było nie widoczne ale niestety się zmieni w najbliższych tygodniach. Chodzi o drzwi tylko wtedy wrzuce jak to w plusie wyszło.
Pozdrawiam

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2007, 20:33:30 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
No ja mam na szczescie Pioneer 2920MP czarniutkiego.. a jak ściągne panel to wygląda to tak badziewnie że aż żal patrzeć :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2007, 17:38:53 pm »

Ruki1989

  • Gość
Radio JVC KS-FX630R 4x35W, głośniki przód fabryczne TONSIL o mocy 25W. Bardzo ładnie grają i przypuszczam że przeżyją mój samochód ;) a z tyłu Pioneer TS-G1348 o mocy 130 W.  Radyjko ma trochę za słabą moc żeby ładnie pociągnąć te głośniki z tyłu ale ogólnie gra bardzo ładnie. Ma również wejście na zmieniarke i na wzmacniacz, miękką mechanike, RDS E.O.N.  i w zasadzie tyle. Jak uskładam trochę pieniążków to kupię jakiś lepszy model z mp3.




Nasze Car Audio
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2007, 18:19:21 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Kaseciaczek  :)  wedłóg mnie to radia z mp3 to pomyłka, nie ma sensu przeszukiwac 200 kawałków żeby znaleść ten jeden :P  ja mam na płytki audio i ciesze się z tego że w sumie nie udało mi się kupić na mp3  :mrgreen:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2007, 18:57:18 pm »

Cycu_E30

  • Gość
tak,tyle ze Ty na audio nie nagrasz 30 ulubionych utworów - a ja mam taką mozliwosc :P

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2007, 19:02:37 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Mniejsza o większość :P  ale moge się pochwalić większą kolekcją płyt :twisted:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2007, 20:27:08 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
a ja nie mam jakiegos wielce firmowego radia ale nie powiem korzystam z jego wszelki aspektow takich jak odtwarzanie mp3,wejscie USB czy na karte SD/MMC ,i ktos moze mowic ze nie korzystam z wszystkiego,czasem slucham mozarta z plyty ale takto slucham z karty muzy jak kumple wsiadaja to podlaczaja mp3 sobie bez klopotliwego zmieniania plyt ktore niepotrzebnie zawalaj miejsce w kieszonkach drzwi :D

a o glosnikach nic nie mowie bo jeszcze sie nie dorobilem,ale mam kolumienki w bagazniku od wiezy :)
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2007, 13:10:16 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
w sumie racja ale moje audio nie ma jeszcze wygladu....przepraszam skarćcie :(  :lol:
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2007, 18:03:48 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Na Czerniewicach było kilka dobrze nagłośnionych polonezów, np. poldek zwycięzcy konkursu car audio homzika i srebrny polonez kombi 8)
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2007, 19:54:13 pm »

tomallus1

  • Gość
Srebrny kombik grał głośno, ale na pewno nie był dobrze nagłośniony. Szkoda, że nie posłuchałem auta zwycięzcy. Bardzo dobrze grał poldek kolegi Vdo.

Wasze Car Audio
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2007, 22:39:28 pm »

vdo77

  • Gość
Kolego tomallus1 miałem okazję posiedzieć i posłuchać lanosa zwyciężcy.
Instalacja zrobiona stosunkowo niskim kosztem w oparciu o produkty producentów masowych. Uzyskany efekt jest jak najbardziej OK. Zresztą właścicielowi powiedziałem że to  fajnie gra.
A jeśli chodzi o wyniki car audio przyznacie Panowie że były zaskakujące zważywszy na fakt iż odniosłem wrażenie iż nie każdy chciał ze mną rywalizować ze względu na mojąą instalację CA

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2007, 23:03:04 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
vdo77 ale przypadło Ci chyba 3 miejsce jeśli mnie pamięć nie myli :roll:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2007, 02:28:02 am »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
ja na dzien dzisiejszy nie mam car audio, głośniki ktoś mi ukradł a radio to jakaś pomyłka (radio z Hondy Accord 2000r.) ojciec miał to w poldzie jak jeszcze nim jeździł.
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2007, 09:29:51 am »

pekape

  • Gość
U mnie wygląda to tak jak na niektórych zdjęciach

http://piotras.9g.pl/polonez/

narazie mam tylko 16 phonocara i gwizdki, ciągle nie mogę odłożyć na porządnego suba :)

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2007, 10:12:19 am »

greg-si

  • Gość
Mi wogóle nie chodzi o zawody bo co z tego że wsiądziesz do samochodu podczas postoju i podelektujesz się dźwiękiem który jest naprawde czysty itd. ale podczas jazdy niestety już tak nie jest.
Nie chodzi mi o Sound Off czy DB Drag tylko poprostu o gre która ma umilić nam jazde podczas jazdy.
Ps. Nie wspomne już o blachach które świetnie grają. Przerobiłem to i odrazu wywaliłem suba. Fakt że wewnątrz było fajnie ale na zewnątrz nawet przy niedużej głośności wszystko grało.
Pozdrawiam

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2007, 12:01:35 pm »

Easyrider

  • Gość
W Polonezie największą przeszkodą dla sensownego zestawu CA było słabe wygłuszenie nadwozia. Powyżej 90 km/h było juz nieciekawie, a jazda stała z prędkościa 130-140 km/h (licznikowe!) raczej powinna się odbywać w ochronnych nausznikach wytłumiających.

Niemniej jednak polecam rozwiązanie, które zastosowałem u siebie, co prawda w Audi, ale da się zastosować do Poloneza (ja np. jeżdżę głównie po mieście):
1. Radio JVC KDS71R (4x35W, ale RMS to jest raczej 4x18W)
2. z przodu 2x4" Blaupunkt (mogą być inne)
3. z tyłu 2x6" Blaupunkt (mogą być inne)
4. Subwoofer aktywny w obudowie compact, własnej konstrukcji, oparty na głośniku na miękkim zawieszeniu i zasilany dodatkowym wzmacniaczem o mocy RMS nieco poniżej mocy głośnika, czyli ok. 100W. Oczywiście z filtrem dolnoprzepustowym.
Pojemność skrzyni to ok. 20l, głośnik - Alphard LW80A, RMS 100W, o skrzynia nietypowym pięciokątnym kształcie.

Założenie jest takie, że głośniki przednie służą jako średnio-wysokotonowe (>5KHz), tylne jako średniotonowe (100Hz-5KHz), a subwoofer gra poniżej tego setu.

Zwróćcie uwagę, że jest to zestaw dopasowany do stylu muzyki, którego słucham, a więc raczej blues/rock/jazz i podobne. Nie nada się do techno czy innego umpa-umpa. Zaletą jest też to, że umiarkowana moc Suba sprawia, że doskonale go słychać wewnątrz auta, a nie na zewnątrz. Nie ma więc "siary" gdy stoję na swiatłach.

Koszt takiego zestawu jest niewielki, a efekt zupełnie zadowalający. Większość pasażerów mówi, że u mnie bardzo ładnie wszystko brzmi.

Nasze Car Audio
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2007, 00:07:15 am »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Witam,
mój "zestaw" to:
1. Radio SONY XR-C5100R 4x35W
2. Głośniki w połce (pierwsza od siedzeń) PIONEER TS-6969> 4drożne, moc 60w
3. Przód to seria (w planach mam zalożyc panel pod 160mm PIONEER TS-G1779 moc 35w)
Radio niejest nagorsze jak na swoje lata i moze slużyć jako jednostka sterująca, ale mi znowu jest zamało więc odkładam na wzmacniacz i do tego tuba albo skrzynia basowa.

Shot with <Digimax S600 / Kenox S600 / Digimax Cyber 630> at 2007-07-24

Shot with <Digimax S600 / Kenox S600 / Digimax Cyber 630> at 2007-07-24
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935