Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8740 dnia: Kwiecień 27, 2023, 23:38:30 pm »

Online ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 277
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Blachy z mojej wsi, niemniej nigdy go na drodze nie widziałem i sądząc po zdjęciach chyba nie żałuję...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8741 dnia: Kwiecień 28, 2023, 12:48:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak trzeba być głupim i leniwym, żeby do ogłoszenia z autem za 26 tysięcy wrzucić screeny zrobione ze zdjęć z telefonu? I to jeszcze zdjęcie z poziomu zeskanowane w pionie :D Który to już raz się z tym spotykam :D Zachęca do kupna jak nie wiem co.

Smartfon naprawdę spowodował ogłupienie ludzi i spadek jakości zdjęć w internecie do poziomu z lat 1995-2005 :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2023, 12:50:58 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8742 dnia: Kwiecień 28, 2023, 15:29:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
takie ogloszenie to zwykly brak szacunku do potencjalnego klienta,
pierwsze wrazenie jest takie, ze auto jest utrzymane w takiej jakosci jak zdjecia i wyczerpujacy opis

dla odmiany auto za grosze w srednim stanie, a wlasciciel wysilil sie na obszerny opis i zdjecia defektow i jeszcze zewnetrzne zrodla ze zdjeciami i filmikiem https://sprzedajemy.pl/lancia-y-ypsilon-jak-punto-1-2-lx-86km-lpg-starogard-gdanski-2-6bea9f-nr65096275
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8743 dnia: Maj 02, 2023, 12:35:01 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wpadłem przypadkiem na ten pasjonujący artykuł. Nie wiedziałem, czy dać to tu, czy do humoru. Czyjże jest ten niezwykły pojazd?
https://spidersweb.pl/autoblog/polonez-lpg-drift-keyless-na-sprzedaz/

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8744 dnia: Maj 03, 2023, 11:28:52 am »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8745 dnia: Maj 03, 2023, 19:18:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Autor tak miesza, że pewnie chodziło o zwykłą konwersję na prąd.

Analog to nie był SUV, tylko normalny pickup terenowy, jak np. Mitsubishi L200
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8746 dnia: Maj 03, 2023, 21:11:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dokladnie tak samo to odebralem, SUV to nie terenowka, a hybryda musi miec kilka zrodel napedu,
tym czasem Analog nie jest SUVem, tylko terenowka,
a w wersji elektrycznej byl wczesniej 125p pickup, wiec i Cargo mogli testowac - pierwszy byl EV, drugi zapewne tez, bo zeby byc hybryda musialby miec jeszcze naped z silnikiem spalinowym

koles to jakis mentalny nastolatek i w dodatku zatrudniony w Obsrajtku, bo liczy pensje tak jak oni w reklamie:

Bo tak: 45 lat temu "Poldek" kosztował 250 tys. zł, czyli równowartość przeszło 51 średnich miesięcznych poborów. Gdy tę liczbę pomnożymy przez średnią krajową z lutego 2023 r. (nazywaną oficjalnie "przeciętnym wynagrodzeniem w sektorze przedsiębiorstw"), to wychodzi... 361 tys. 467 zł.

po pierwsze nie wie co to jest srednia krajowa, co doskonale pokazal dodajac wpis w nawiasie z cudzyslowiem - jako ze niby jest to srednia oficjalnie(blednie) nazywana ...
no i gowno prawda, bo w rzeczywistosci ne jest to ani "przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw" ani tym bardziej "średnia krajowa" - to jest "średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw" , ktore z prawdziwa srednia krajowa ma wspolne tyle, ze wynosi jakies 1.5x tyle co prawdziwa srednia krajowa,
albo inaczej: prawdziwa srednia krajowa to nie wiecej niz 2/3 sredniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,
a w PRL roznice byly znacznie nizsze

po drugie, on serio jak obsrajtkowcy, kupowal Poloneza za pensje brutto <hahaha>
gosc nie potrafi liczyc, pomozyl 51 pensji razy 7 klocow i wyszlo mu 360kpln,
a tymczasem ta srednia 7 klocow to jest raptem 5 klocow z groszami na lape,
wiec cena Poloneza to 260kpln - czyli tyle co 45lat temu,
biorac pod uwage, ze pol wieku temu samochod byl luksusem np. PN w 1983 kosztowal 3300$, ale zwykly Wartburg (rozne zrodla) 1800$ lub 2500$,
to cena PN jakas wygorowana nie byla w stosunku do innych aut
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8747 dnia: Maj 03, 2023, 22:35:25 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2091
Średnia krajowa jest liczona na podstawie danych z przedsiębiorstw zatrudniających więcej niż 50 osób. Więc to fikcja służąca do podnoszenia danin, które są indeksowane jej wysokością.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8748 dnia: Maj 03, 2023, 22:55:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Średnia krajowa jest liczona na podstawie danych z przedsiębiorstw zatrudniających więcej niż 50 osób. Więc to fikcja służąca do podnoszenia danin, które są indeksowane jej wysokością.
9 osob, reszta sie zgadza ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8749 dnia: Maj 04, 2023, 09:50:04 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2091
9 osob, reszta sie zgadza
Masz rację. To i tak eliminuje większość małych firm z tej statystyki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8750 dnia: Maj 04, 2023, 23:19:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
9 osob, reszta sie zgadza
Masz rację. To i tak eliminuje większość małych firm z tej statystyki.
wiekszosc firm i wiekszosc pracownikow, bo te >9 to mniej niz polowa, a podobno blisko 40% pracownikow,
czyli mamy srednia z 40% pracownikow, ktora dumnie nazywaja krajowa - czyli ten kraj zawiera tylko 40% , pracownikow czy spirytusu to juz kwestia do ustalenia,
a w duzych firmach sa prezesy i ich roznorakie przydupasy, co winduje srednia,
przez co nawet w tej falszywej sredniej jest podzial 70/30, czyli 70% dostaje mniej niz srednia (a 30% wiecej),
rozkmina na przykladzie NBP z jaszczembiem i jego dwoma lachociagami, czyli 130kpln +2x 50kpln:
zakladamy, ze srednia to 7kpln, wiec gdy glapa+lachociagi = 230kpln to rownowaza ich pracownicy po 4kpln w liczbie ... 67 - robi wrazenie !
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8751 dnia: Maj 10, 2023, 08:26:41 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8752 dnia: Maj 10, 2023, 09:16:09 am »

Online ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 277
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Nie chwaląc się, kilka elementów charakterystycznych dla tej wersji (m.in. zaślepki halogenów), właściciel tego biedaplusa otrzymał ode mnie. Byłem kiedyś posiadaczem identycznego i przeszedł proces wzbogacenia wyposażenia stąd fanty z biedaplusa wylądowały na półce garażu. :]

ps. Jeszcze ze sto filmów i JG jeszcze w większym stopniu przestanie być irytujący swoim sposobem artykulacji...
ps2. tylko jeden błąd wyłapałem w jego gadce, twierdzi że reflektory w Polonezie C były od Wartburga...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8753 dnia: Maj 10, 2023, 11:08:27 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
fanty z biedaplusa
Ciekawe, czy takie graty były kiedykolwiek kupienia w sklepie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8754 dnia: Maj 10, 2023, 11:26:52 am »

Online ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 277
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Ciekawe, czy takie graty były kiedykolwiek kupienia w sklepie.
Trudno mi powiedzieć, bo ich w ogóle nie szukałem.
Elementy które miałem, a trafiły do nowego właściciela były:
-licznik bez obrotomierza;
-kolo pasowe jednobieżniowe;
-zaślepki halogenów;
-kołpaki;
-włącznik jednopozycyjny wycieraczki tylnej;
-zaślepka anteny;
reszty czyli zaślepek zegarka i włącznika świateł p. mgielnych nie udało mi się odnaleźć, przekładnia kierownicza (po przebiegu ~50 tys.km.) trafiła do mojego PF 125p. Fotele z dołożonymi matami grzewczymi z tego C-/+ są obecnie w moim A+.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8755 dnia: Maj 10, 2023, 14:29:28 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
-licznik bez obrotomierza;
No, ja sobie takie coś raz na złomie wziąłem, tak raczej w ramach eksponatu, bo był taki caro plus. Nie myślałem wtedy w takich kategoriach, że to jakiś rarytas, bo pewnie można było brać jakieś rzeczy z niego.Nie pamiętam nawet, czy były tam przełączniki, ale jeśli były, to na pewno je wziąłem i pewnie mam ten jednopozycyjny przełącznik wycieraczki. Nawet nie zwracałem uwagi, na opisane w filmie szczegóły. A tak w ogóle, to jaki sens miało produkowanei zubożonego caro plusa? Ze miał być tańszy, czy jak? Dla kogo? W którym roku one wychodziły? Bo on ma zdaje się nowszy licznik, z podparciem wskazówki?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8756 dnia: Maj 10, 2023, 16:11:21 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
W 1999, jest taki na polskiej jeździe http://polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/93866 . Oczywiście że był tańszy, fabryka kombinowała jak mogła żeby zwiększyć sprzedaż.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8757 dnia: Maj 11, 2023, 06:20:14 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Słabo wyszło, bo dedykowane fanty, choć mniej skomplikowanej budowy, wymagały jednak tak naprawdę zaprojektowania od podstaw, a polonezów w tej wersji wyszły jakieś śladowe ilości, rzędu kilkuset.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8758 dnia: Maj 11, 2023, 07:08:41 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
A ja zacznę z innej beczki, może nie na temat, ale to taka ciekawostka jest....
Mam 2 auta ubezoieczone w pzu ze względu na posiadane zniżki i starość aut (poldek '88 i 125p '89). Teraz w maju kończy się ubezpieczenie na oba samochody. Poldek załapał się na ubezpieczenie w pzu (kontynuację) ze zniżką ze względu na wiek auta (brak żółtych tablic w obu autach), a 125 już nie i doje...li mi składkę roczną 650 zł. ;-| Aż mnie wygięło jak się dowiedziałem o kwocie. Nikt w pzu nie umie mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Już chyba tej zniżki nie będzie, i pzu coś kręci i chyba się wycofują ze zniżek na stare samochody. mam ich w Du  .ie, i przeniosę się gdzieś indziej, a szkoda bo płaciłem za rok 165 zł, a teraz właśnie te całe 650....zł
Macie jakąś wiedzę w tym temacie????

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8759 dnia: Maj 11, 2023, 08:18:53 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A tak kontynuując trochę linkowanie ciekawostek, truck z HDSem i grokami na pokładzie? Jak żyję, nie widziałem (chodzi o HDS), ale groki chyba nie fabrycznie zamontowane?
https://youtu.be/0vZQ3Ea8NsQ