Autor Wątek: Wakuometr - czy taki podejdzie?  (Przeczytany 14603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:44:43 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
No wlasnie ten wskaznik nie ma prawa dzialac w polonezie w taki sposob jak go podlaczyles, jezeli mowisz, ze cos bylo dodatkowego do tego wskaznika bo musi byc i bez tego dzialac nie bedzie. Ja posiadam taki wakumometr jaki jest w linku do allegro w pierwszym poscie w temacie, i ten to jest "normalny" wakuometr.  :mrgreen:
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 30, 2006, 23:05:07 pm »

Drobek

  • Gość
co niema prawa działać?  :mrgreen:  on bedzie działać tylko musze sie dowiedziec co tam było  i czy wogóle tam cos było. Jak kupiłem argente to nie pamiętam czy ten wskaznik działał a argenta juz dawno na cmentarzu. A więc poszukuje takiego urz?dzenia  :smile:  juz to widze jak go znajde, cza bedzie zrobic jakis siłownik albo cus.......

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 31, 2006, 13:18:50 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
A gdzie w kolektorze jest niepotrzebny czujnik ? Je?li masz rurkę id?c? od tego wakuometru to na końcu wpakuj igłę, tak? ze szczykawki i wbij j? w przewód gumowy międy serwem a kolektorem dolotowym ( a nie wylotowym... mam nadzieję że ten niepotrzebny czujnik w kolektorze to nie sonda lambda ... 8) ) i jeszcze jedno - a może ten wska?nik z argenty (podobny był w samarze i np w bmw e-30) to nie wakuometr tylko ekonomizer i może działać na innej zasadzie, ale teraz tylko gdybam...
i jeszcze jedno - może być też inny prozaiczy powód - na "zywca" jak wyciagniesz i dmuchniesz działa, to może przy zamontowanym gdzie? zagina się wę?yk i ci?nienie nie dochodzi do wska?nika?
wiem że nieorginalne wakusie wymagały kalibracji dlatego na pocz?tku tej debaty wspominałem że najlepszy będzie jednak orginalny :smile:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 31, 2006, 16:20:57 pm »

Drobek

  • Gość
mam 2,0 niewiem czy zauważyłe? i jest tam taki czujnik ale od czego to niemam pojęcia. ten waku, ekono lub manometr wyci?gn?łem z licznika i go sprawdzałem na wężyku o długo?ci 30cm (czyli pod macha. Mówicie igłe wbic w przewód serva? to jest to samo co powietrze z tego czujnika a niszczyc przewodu niema co. Może kto? zna strone tych fanów argenty co można było by sie ich zapytac?

[ Dodano: 2006-01-31, 16:21 ]
ah co do orginału to to jest orginał razem z silnikiem nie?

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 31, 2006, 17:23:01 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Pytalem sie kumpla i mowil, ze w zegarach od argenty jest normalny wakuometr.  :?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 31, 2006, 17:53:21 pm »

Drobek

  • Gość
MaciejFSO#1830,  masz racje. Dzwoniłem teraz do go?cia który ma argente i powiedział że on działa na podci?nienie czyli albo jest zrypany albo mam cos z silnikiem? no bo i tak już ledwo zipie tzn chodzi jak zwykły dobry 1,5 no i może za słabo wydziera powietrze. no niewiem. ide pokombinowac może da cienszy weżyk

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 01, 2006, 01:07:59 am »

Roki

  • Gość
No panowie wakus juz przyszedl poczta:))) Jutro bede go montowal:)


Kupilem przewod wytrzymujacy duze cienienie, wchodzi idealnie w ten trzonek w wakusiu, jestem zaopatrzony w igle i jutro z wielkim usmiechem na twarzy wbije ja w przewod idacy od kolektora dolotowego do serwa:) Jeszcze przy okazji podmienie mu zaroweczke na niebieska diode i bedzie full wypas:) Mam tylko nadzieje, ze jest sprawny i zadziala....:) Zdam oczywiscie relacje.

[ Dodano: 2006-02-01, 23:30 ]
Dzisiaj zainstalowalem wakusia:)))) Dziala zaj e biscie:D:D Teraz tylko musze sie przyzwyczaic do troche innej jazdy:)

ps- zamiast zarowki wrzucilem niebieska diode ale i tak swiecie slabo, bede musial dorzucic tam jakos druga.....:)

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 02, 2006, 00:45:35 am »

Goku#1898

  • Gość
Brawo brawo to kiedy mi sie nim pochwalisz co??

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 02, 2006, 01:27:25 am »

Roki

  • Gość
W kazdej chwili:))) Jest extra:)

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 02, 2006, 09:00:32 am »

Goku#1898

  • Gość
W takim razie moze w poniedzialek bo ja jutro i wlasnie w poniedzialek mam egzaminy...

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 02, 2006, 12:42:55 pm »

Roki

  • Gość
moze byc poniedzialek:) Powodzenia na egzaminach:)

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 03, 2006, 00:29:40 am »

Goku#1898

  • Gość
dzieki wielkie i wzajemnie

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 03, 2006, 17:41:49 pm »

Drobek

  • Gość
witam ponownie. Cza cos napisac bo tu tak wieje wszedzie nuda ze szok.
Mam pytanie do tych oczywiscie co maja pojecie o wakusiach. na jakiej zasadzie działa wakus. jego zasada działania czyli co sie tam w nim robi gdy zaciaga powietrze? czy jest tam jakis zawór czy moze...... no i tu wła?nie trudno to opisac. Niema tam sprężyny i to mnie zastanowiło dlaczego. przeciez wskazówka wraca, niebede opisywał tylko zapodam foty jak mi sie uda

[ Dodano: 2006-02-03, 17:54 ]
kurde ta pierwsza fotke wkleiłem do mojego wczesniejszego posta  :mrgreen:  pomyliłem sie    
no a druga fota patrz wyżej  :D

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 03, 2006, 18:11:25 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
No wakuometr dziala jak kazdy miernik cisnienia, w tej splaszczonej rurce powstaje podcisnienie, ona sie kurczy "ciagnie" za soba wskazowke. (Mam nadzieje, ze dobrze mowie ;) )
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 03, 2006, 18:32:16 pm »

Drobek

  • Gość
no wła?nie mi tez sie tak wydaje ale jak powietrze ci?gnie to ta rurka sie kurczy a ona ma sie rozciagac zeby wskazówka szła do góry

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 03, 2006, 18:50:24 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Ja nie wiem jak on wyglada od przodu. Ale jak jest silnik jest wylaczony to nie ma podcisnienia, a wskazowka wakuometru powinna byc na czerwonym polu.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2006, 04:36:44 am »

Roki

  • Gość
On pokazuje bardziej zuzycie paliwa czy obciazenie silnika?

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 04, 2006, 10:11:56 am »

Drobek

  • Gość

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 04, 2006, 10:45:39 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Troche chyba za bradzo "przekrecony" :? , ale moge sie nie znac :mrgreen:
Szczerze mowiac to nie wiem, czy da sie go naprawic?! Moze cos nie tak jest z mechanizmem wskazowki, ze w druga strone dziala?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wakuometr - czy taki podejdzie?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 06, 2006, 11:08:14 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak kto? wcze?niej napisal na wył?czonym silniku wskazówka powinna być na czerwonym polu. Dopiero po zapaleniu wskazówka powinna przemie?cić się w tym konkretnym przyapsku w lewo ku najmniejszej kropce zielonej (której i tak nie osi?gnie). Je?li tak nie jest to raczej waku? niestety nie działa.

Co do wskazań. Wakuometr pokazuje podci?nienie w kolektorze ss?cym co jest proporcjonalne do obci?żenia silnika i uchylenia przepustnicy a zatem i do ilo?ci paliwa zassanego przez silnik.

Ogólna zasada jest taka żeby podczas jazdy wskazówka była możliwie blisko położenia dla wolnych obrotów.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.