Autor Wątek: Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku  (Przeczytany 2723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« dnia: Marzec 28, 2007, 17:09:37 pm »

andrzej1980

  • Gość
Witam
Od pewnego czasu polonez (1,6gle)spala mi ok 1l oleju na 1000km (olej lotos semi...cos tam 10W/40 polsyntetyk)
Przebieg ma ok 180tys (raczej faktyczny) z tego na  gazie ok 40tys
Nie cieknie itp

Moje pytanie chodzi i o statystyke przy takim przebiegu co moze byc za to odpowiedzialne najczesciej:
 glowica czy pierscienie olejowe na tlokach?

ja myslalem i wole zeby byla to glowica:)) ale ostatnio jakis mechanik mowil mi ze w poldkach pierscienie olejowe siadaja na tlokach i przez to biora olej a nie przez glowice

Czy kto moze sie orientuje co zazwyczaj w tym przypadku sie sypie glowica czy pierscienie?

Pozdrawiam

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2007, 17:23:05 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
mi tyle bral oleju od jakiegos czasu i sie zatarl :lol:
uszczelniacze zaworowe oraz pierscienie beda odpowiedzialne za to, ewentualnie jakis wyciek ktory na oko powinienes zlokalizowac..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2007, 17:27:02 pm »

andrzej1980

  • Gość
ale zatarl sie mam nadzieje z powodu ze braklo oleju i nie mial co brac:) ? bo na razie sprawdzam i dolewam wiec moze z olejem sie nie zatrze eh nie chce mi sie wyciagac silnika ale pewnie bedzie trzeba moze jak zdjeme glowice to sie okaze czy tak gigantyczne sa ubytki ze tyle moze pojsc

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2007, 17:31:27 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
wiesz to byl moment, dolewalem co trzy lub cztery tygodnie po litrze oleju, ktoregos dnia sie zapomnialem i bylo nieciekawie, takze jesli masz zamiar jezdzic jakis czas jeszcze tym autem to lepiej za wczasu sie tym zajac bo i koszty naperawy napewno beda mniejsze..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2007, 17:39:20 pm »

andrzej1980

  • Gość
no do 2 tyg mam zamiar zajac sie silnikiem bo szkoda kasy na dolewanie oleju pozatym lepiej jak nie bierze bo tak powinna byc zaczne od glowicy:) ew jak bedzie trzeba to dol tez wyjme.

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2007, 17:45:52 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Przy takim przebiegu to podejrzewam pierscienie. Zreszta kazdy silnik jest inny i to sa tylko sugestie. Powodzenia w naprawie. Ja juz dwa tyg czekam na auto, mialo byc dzisiaj, bylem odebrac ale gosc cos sciemnil ze olej miska wycieka bo cos tam.. Podejrzewam ze stara uszczelke zalozyl :twisted:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2007, 17:58:00 pm »

andrzej1980

  • Gość
mysle ze zle nie bedzie glowice mam mi zrobic znajomy ktory sie zajmuje tylko glowicami i z tego co sie slyszy to robi swietnie a nad reszta pomysle w sumie najwiekszy problem to mam z  kanalem i wyciagiem zeby silnik wyjac ale cos sie skombinuje "domowym sposobem" i jakos sie wyjmie

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2007, 03:16:01 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
hej. żeby zdjąć głowice to kanał nie jest Ci potrzebny. wszyskie śruby które trzeba odkręcić są dostępne z góry. jedynie z kolektorem wydechowym mogą być trudności, sądzę jednak, że układ wydechowy jest na tyle elastyczny że da sie kolektor zdjąć ze szpilek bez rozkręcania go u dołu.
pozdro.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2007, 15:48:10 pm »

andrzej1980

  • Gość
Wiem ze do glowicy kanal nie jest potrzebny:) dlatego zycze sobie zeby wystarczyla tylko naprawa glowicy: bo zeby wymienic pierscienie to chyba jednak trzeba by silnik wyjac przynajmniej wygodniej by bylo to robic na wyjetym

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2007, 17:51:51 pm »

Woj-o#772

  • Gość
po 180kkm i gazie na 100% uszczelniacze na zaworach - są tragiczne w poldku - kup od razu od VW sa takei same i zdecydowanie lepsze - kosztują zamiast 1pln 2pln więc nie różnica.
pierscienie sa poprawione w poldkach i oleje lepsze wiec jezeli silnik nie bym zarzynany bez oleju lub na selectolu to raczej o pierscienie tak bardzo sie bym nie martwił.

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2007, 20:03:24 pm »

andrzej1980

  • Gość
uf jedna opinia ktora mnie pocieszyla:) dzis sprawdzalem sprezanie od10,5-11,5 poldas ciagnie dobrze tylko bierze olej sciagam glowice w  nast tyg i robie ja a potem zakladam i mam nadzieje ze przestanie palic olej w tych ilosciach

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2007, 08:26:50 am »

jankiel

  • Gość
tez bym podejzewał uszczelniacze na zaworach mi po 90 tys km w tym 60 tys na gazie padły

Pytanie do znawcow o zuzycie oleju w poldku
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2007, 09:25:00 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
andrzej1980, Przeciez silnik masz kolizyjny,nie musisz zciagac głowicy zeby zmienic uszczelniacze zaworowe,wystarczy wykombinowac jakis nacisk na sprezyny i jazda,szkoda kasy na sciaganie głowicy
  • Jef
  • Czaku