Autor Wątek: Inny gaźnik w poldku?  (Przeczytany 3734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inny gaźnik w poldku?
« dnia: Marzec 30, 2007, 11:03:29 am »

specjalista

  • Gość
mam w domu gaźnik wyjęty z jakiegoś starego volvo(podobno silnik miało taki sam jak renault 5, ale pewny nie jestem). W internecie  znalazłem rysunek i na 99% to jest właśnie ten gaźnik - Weber 32 DIG. Podstawka idealnie pasuje do kolektora w polonezie. Z tego co wiem, ludzie wymieniają gaźniki i to z dużym powodzeniem. Mam pytanie: czy zamiana gaźnika na ten konkretny da jakieś odczuwalne efekty w mocy i/lub spalaniu? Gaźnik jest w stanie mocno średnim i przed założeniem wolałbym go zregenerować. I tu pojawiają się kolejne problemy, bo nigdzie nie mogę dostać do niego nawet podstawowych części(uszczelki, tulejki). Mogę go oddać do warsztatu, ale nie chciałbym wydać niepotrzebnie pieniędzy jeśli nie zaowocowałoby to konkretnymi efektami...

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2007, 11:08:54 am »

e_gregor

  • Gość
Ja do fordowskiego silnika zakładam gaźnik od poldka ;) Nie wiem co to za gaźnik z tego volvo ale nie sądze żeby był lepszy od polonezowskiego, ale niech sie wypowiedzą lepsi fachowcy...

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2007, 12:44:59 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Taki sam gaznik był stosowany w niektórych 1,8 dohc :)  Moim zdaniem dopracuj dobrze gaznik od poloneza i bedzie dobrze a i czesci dostaniesz bez problemu :)  To ze silnik jest słaby i duzo pali to nie wina gaznika który jest całkiem dobra konstrukcja a agregatu który masz pod maska- do niego jest potrzebny raczej kustosz z muzeum niz mechanik...
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2007, 19:46:56 pm »

specjalista

  • Gość
no dobra, czyli żadnego wzrostu mocy nie będzie? no ale jak to się ma do różnicy w średnicach gardzieli? poldkowy gaźnik ma 24 i 26mm a ten 2x32mm...

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2007, 21:42:31 pm »

e_gregor

  • Gość
Ja będę zakładał inny gaźnik niż fabryczny do poldka i jak na ironię edzie to gaźnik... poldkowy (elwooda patent). Pochwale się co to dało moze już jutro

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2007, 12:13:54 pm »

Russell

  • Gość
A ja mam pytanie. Bo silnik dostaje za dużo powietrza.   To ja mam tą dziadową śrubke do regulacji mieszanki wkręcić czy wykręcic?  I czemu ta głupia przepustnica od ssania sie maksymalnie otwiera? O so chozii?

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2007, 14:23:36 pm »

philips

  • Gość
Jasne że bedzie rożnica w mocy i to dosc solidna jak ma gardziele 32mm, problem może być ze spalaniem bo przy takich nastawach zejść poniżej 15 l/100 może być cieżko. Najlepiej zrob poldkowy gaznik, pierwszy przelot ubogi i ekonomiczny a drugi nieskromny i bogaty w paliwo

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2007, 20:43:01 pm »

Durnikc

  • Gość
Ja tak zrobiłem zużycie wzrasta niewiele ok. 1-1.5 ciagu bardzo ładnie przybywa  a praca przy przyspiszani jakby płynniejsza

Inny gaźnik w poldku?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2007, 12:05:25 pm »

elektrokiler

  • Gość
Durnikc, co dokładniej masz zrobione ? Rurki emulsyjne trzeba zmieniać ?