Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169141 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 03, 2020, 16:03:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A kto Ci tak naopowiadał? TNBT jest daną, która ma być zamieszczona w DR i w przypadku braku miejsca na pieczątki masz 30 dni na zamianę tych danych, obecnie pod rygorem kary administracyjnej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2020, 16:10:11 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 03, 2020, 16:36:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Liroy mi to wyspiewal 1 pazdziernika 2018  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 03, 2020, 16:48:29 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
A kto Ci tak naopowiadał? TNBT jest daną, która ma być zamieszczona w DR i w przypadku braku miejsca na pieczątki masz 30 dni na zamianę tych danych, obecnie pod rygorem kary administracyjnej.
A jak chcesz to egzekwować skoro obecnie nie ma już obowiązku wożenia i okazywania podczas kontroli dowodu rejestracyjnego? Moje dowody rejestracyjne leżą sobie w teczce z dokumentami od aut, a dowodu do laguny nawet nie składałem po odebraniu z WK.

W temacie:

W polonezie wymieniłem szkła reflektorów i spinki odbłyśników na nowe, regulatory poziomowania świateł (jeden się spalił). Poprawiłem ręczny i można jechać niebawem na przegląd. A w lagunie przesmarowałem linkę od ręcznego bo prawa strona była zapieczona.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 04, 2020, 00:05:16 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z egzekucją :p jest ciężej i właściwie może to wyjść tylko przy sprzedaży lub złomowaniu pojazdu.
można jechać niebawem na przegląd.
Mam nadzieję, że chociaż tam DR weźmiesz, chyba że są tacy fachowcy co podejmują się BT bez dowodu rejestracyjnego ;>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 04, 2020, 06:23:43 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
zacząłem się zastanawiać jakim cudem do tej pory wystarczył mi wyrób migomatopodony
Ja się zastanawiam, jak w ogóle można być poloneziarzem, nie posiadając spawarki. <lol2>

Tak sobie myślałem, żeby też zrobić wózek na tą maszynkę i nawet pierwsze szkice poczyniłem, ale jak zobaczyłem Twój wynalazek to mi się koncepcja zmieniła
Na czterech kółkach to nie jest moim zdaniem dobra koncepcja. Ja mam jezdny migomat telwin; dwa kółka plus sztywna podpórka od strony rączki. Niczego nie trzeba blokować - stawiasz i jest.

W części D3 zamiast „Polonez 1.9GLD” wpisali samo „Polonez”
Ooo, to może u mnie wpisaliby "truck", zamiast "truck 2,3 t kat." (bo i cóż to niby za "kat" bez katalizatora ]:->). Niestety, tego już się nie dowiem. ;)
Swoją drogą, ciekawe, czy powyższa sytuacja u Ciebie nie była podyktowana tym, co wpisał diagnosta.

Tak nawiasem, najnowszym sprzętem jeżdżę aktualnie bez ważnego badania - i co się okazuje? Że najprawdopodobniej by go nie przeszedł, bo jedno koło się grzeje.  <z jezorem>

spinki odbłyśników
Gdzie je dorwałeś?  <mysli2>

masz 30 dni na zamianę tych danych, obecnie pod rygorem kary administracyjnej
Nie rozśmieszaj.  :] Wolni ludzie sikają na komuszków i na te ich kary. I nie jest to złośliwość. Po prostu u nas ludzie są dla prawa, a nie prawo dla ludzi, zaś nielojalność wobec państwa jest oznaką zaradności. Trzeba się dostosować. :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 04, 2020, 08:03:59 am »

Offline Mat

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.9 GLD
Gomulsky, nie trzeba być fachowcem żeby się podjąć badania technicznego bez dowodu rejestracyjnego, na podstawie Karty Pojazdu normalnie powinieneś go przeprowadzić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 04, 2020, 08:46:11 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Mam nadzieję, że chociaż tam DR weźmiesz, chyba że są tacy fachowcy co podejmują się BT bez dowodu rejestracyjnego ;>
No na przegląd to już wezmę :P

Gdzie je dorwałeś? 
Zapasy garażowe, jakiś czas temu ktoś miał do opchnięcia na forumowej giełdzie.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 04, 2020, 09:10:44 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ja jutro odbieram DR na 2 peloponezy, termin miałem na koniec grudnia, w końcu przez internet się ustawiłem, bowiem po 13 zjawić się w wydziale, to można bluzgów kolejkowiczów posłuchać... Sęk w tym, że koleżanka fizjo też jutro wcześniej wychodzi do lekarza, czyli zepsuł terapeutyczny się rozpada po południu... Ciekawe, co na to kadrowa?
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 04, 2020, 10:13:15 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Gomulsky, nie trzeba być fachowcem żeby się podjąć badania technicznego bez dowodu rejestracyjnego, na podstawie Karty Pojazdu normalnie powinieneś go przeprowadzić.

Ale ja mówię o "fachowcach" którzy podejmą się badania bez żadnego dokumentu, zwłaszcza gdy auto "znają". A już nie raz takich "fajnych chłopów" widziałem.
Wolni ludzie sikają na komuszków i na te ich kary. I nie jest to złośliwość. Po prostu u nas ludzie są dla prawa, a nie prawo dla ludzi, zaś nielojalność wobec państwa jest oznaką zaradności.
Cóż wolny człowiek robi jak chce i kiedy chce, ale uwarunkowania prawne są jakie są, więc żeby potem wolny człowiek nie płakał, że dostał karę bo chciał pójść bokiem.
 
Że najprawdopodobniej by go nie przeszedł, bo jedno koło się grzeje.
Że jak?! Że na "ścianie wschodniej" można mieć niezaliczone badanie? No chyba, że w mieście diagnostyki się jeszcze jako tako szanują. Pojedź na jakąś wieś pod miastem to podbiją i nawet bez wjeżdżania na stację :)
Niczego nie trzeba blokować - stawiasz i jest.
Póki co chcę sobie zrobić taki wózek z tego co mam pod ręką, także też będę musiał się zadowolić dwoma kółkami i podpórką. A 2 dodatkowe zawsze można dorobić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 04, 2020, 17:07:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
żeby potem wolny człowiek nie płakał, że dostał karę bo chciał pójść bokiem.
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale coraz więcej jest takich, którzy wolą dostać karę za to, że nie przestrzegali dziadowskiego prawa, z dużą dozą prawdopodobieństwa, iż średnio rozgarnięte służby ich nie namierzą - niż za to, że chcieli być uczciwi. Moja kobiecina jeszcze za poprzednich rządów zaczęła płacić abonament RTV. Płaciła sumiennie cały czas, a ostatnio okazało się, że kiedyś tam nie dopłaciła 30 zł, co jest oczywiście bzdurą, ale 7 zł odsetek z tego tytułu jeszcze doliczono. :)

na "ścianie wschodniej" można mieć niezaliczone badanie?
Nie wiem, czy to kwestia "ściany", ale dla mnie przeciętny diagnosta to wbijacz pieczątek w spodniach na szelkach, które mają sygnalizować, że kierowca ma do czynienia z fachowcem. A wybity amortyzator w lublinie sam musiałem namierzyć, bo pan diagnosta stwierdził, że na resorach piórowych nie ma możliwości wykrycia takiej usterki. Czyli na zasadzie: "Czego się, chłopie, przejmujesz. Masz wbitą pieczątkę, to możesz spokojnie jeździć.". Zupełnie, jakby opinia diagnosty gwarantowała bezpieczeństwo, a wraz z terminem ważności pieczątki w dowodzie, samochód przestawał odpalać, jeździć, skręcać i hamować. Niestety, ale mój szacunek dla tego zawodu nieco osłabł ostatnimi czasy.


W temacie - próbowałem odpalić truckło, bo będę musiał wjechać nim na halę. Podregenerowałem nawet akumulator. Niestety, chyba rozrusznik się zastał. Znowu będę musiał podmienić ;]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 04, 2020, 19:05:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A mój rozruszniczek w fiacie od 2007 roku dzielnie daje radę, mimo, że ostatnie odpalenie auta było ponad rok temu. Dzisiaj zapalił od 2 strzała i jedynie zablokowane hamulce były upierdliwe przez pierwsze 2km. Potem się odblokowały.

Zamówiłem całą instalację gazową do fiata (butlę w końcu wybrałem toroid 630/180 44 litry). Portfel płacze, ale za 2 miesiące będzie szczęśliwszy niż zwykle  :] Będziemy montować na dniach
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2020, 19:09:09 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 04, 2020, 19:41:28 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Naprawiłem chaos w sterowaniu nawiewami i obiegiem wewnętrznym-zamienione były dwa przewody podciśnieniowe, na szczęście wszystko działa i można składać środek do końca  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 04, 2020, 20:49:06 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zamówiłem całą instalację gazową do fiata (butlę w końcu wybrałem toroid 630/180 44 litry). Portfel płacze, ale za 2 miesiące będzie szczęśliwszy niż zwykle  :] Będziemy montować na dniach
To jak to teraz w końcu z tym lpg jest? Można samemu kupić i montować, a później tylko zalegalizować w jakimś warsztacie, czy może tylko kupić, a montaż i reszta w warsztacie? Ale to wtedy chyba wyszło by ma to samo, co od razu kupić i zamontować w warsztacie? Nikt za darmo nic nie zalegalizuje. No chyba, że się ma dobrego kolegę w tym biznesie, albo jeździ bez papierów na lpg. Wtedy problem z legalnym przeglądem, a za nielegalne ponoć się teraz bardzo ostro biorą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 04, 2020, 21:44:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Najpierw kupujesz instalację, a potem warsztat.  :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 04, 2020, 22:20:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A wybity amortyzator w lublinie sam musiałem namierzyć, bo pan diagnosta stwierdził, że na resorach piórowych nie ma możliwości wykrycia takiej usterki.
To jest właśnie to o czym myślałem. Sam pracowałem i pracuję z takimi leśnymi dziadkami co to tylko pieczątki w dowód wbijają, a znajomość przepisów, konstrukcji nowych samochodów? A po co to komu, na co to, a komu to potrzebne? Buce nawet numerów nie sprawdzają, no ale do emerytury już rzut beretem, więc nawet się im nie chce wysilać. Pieczątka jest? To znacz, że auto sprawne.
Podobno nawet razu pewnego w firmie, w której teraz pracuję była sytuacja, że jak klient zobaczył jak ów starszy pan sprawdza jego samochód to zarzadał zmiany diagnosty, bo jak to stwierdził "do tego nie ma zaufania".
Można samemu kupić i montować, a później tylko zalegalizować w jakimś warsztacie, czy może tylko kupić, a montaż i reszta w warsztacie?
Nie można, ale postkomuna w narodzie ma się świetnie, więc jakoś się papiery załatwi za drobną opłatą. Mało tego, literalnie nawet z legalnie założonym LPG, samochodem od gaziarzy możesz wyjechać dopiero jak WK wklepie w dowód adnotację "---GAZ---".
Wtedy problem z legalnym przeglądem, a za nielegalne ponoć się teraz bardzo ostro biorą.
Tam gdzie przeglądy robią "swoje chłopy" nie ma takich problemów. Choć u mnie jeden taki swój chłop się przyjechał na tym, bo 2 dniu po przeglądzie zjarał się samochód z LPG "made by my same ze szwagrem" i jedna osoba doznała mocnych poparzeń. Swój chłop (chyba) nadal jest swój, ale diagnostą już nie jest.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2020, 22:22:42 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 04, 2020, 23:46:30 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
'' Ściana wschod'' jednak taka łatwa nie jest. Więcej aut odsylaja do warsztatów niż puszczają dalej do ruchu. A po drugie to nie era zajezdzonych golfow 2,3,4 i tarpanow czy Polonez ów aby tylko przybic pieczątkę. Samochody też mają coraz to swiezsze więc i poniekąd stan techniczny tez ciut lepszy
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 04, 2020, 23:59:02 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mało tego, literalnie nawet z legalnie założonym LPG, samochodem od gaziarzy możesz wyjechać dopiero jak WK wklepie w dowód adnotację "---GAZ---"
A to o tym nie słyszałem. I jak tak, to uważam to za wymysł głupiego, bo nie każdy ma obok domu warsztat zajmujący się lpg. To co, mam za lawetę płacić? Kolejny bubel prawny w naszym pięknym kraju. To tak samo jak z dojazdem na przegląd po terminie. Minie dzień, ale już nie wolno, bo zapewne auto jest niesprawne, choć dzień wcześniej jeszcze było (teoretycznie) co potwierdzała pieczątka. Głupie i chore przepisy, wymyślane przez idiotów. Jak ktoś walnie w kogoś autem bez przeglądu, to niech się liczy z konsekwencjami. Po cholerę to jeszcze regulować prawnie do tego stopnia, żeby nie można było "dzień po" dojechać autem na stację? Zresztą, prawo i przepisy są dla plebsu, a władza może robić co chce. Hipokryzja bijąca z każdej strony. Pamiętam akcje z tym całym ACTA, gdzie jeden taki jegomość (nazwisko pominę) strasznie pierdo*ił o piractwie, piratach, złodziejach itd. a niedługo później, sam wpadł, bo ponoć w jego firmie na komputerach było zainstalowane pirackie oprogramowanie. Takie absurdy są u nas na każdym kroku. Policja wychodzi często na gorszych bandytów, niż sami bandyci itd. itd.
u mnie jeden taki swój chłop się przyjechał na tym, bo 2 dniu po przeglądzie zjarał się samochód z LPG "made by my same ze szwagrem" i jedna osoba doznała mocnych poparzeń
Bo jak się niema podstawowej wiedzy o montażu lpg, to się za to nie bierze. A nieszczelności nie robią się nagle, tylko stopniowo.  Można kupić ten specyfik do sprawdzania szczelności i sobie samemu sprawdzić i to nie tylko lewe instalacje, ale i te legalne, bo głupotą jest wierzyć, że od przeglądu do przeglądu, nic się zapewne nie stanie. To takie myślenie, jak nie naprawianie usterek w samochodzie, tylko czekanie rok, aż na przeglądzie powiedzą, co jest do zrobienia. Są tacy agenci.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 05, 2020, 00:30:18 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
bo głupotą jest wierzyć, że od przeglądu do przeglądu, nic się zapewne nie stanie. To takie myślenie, jak nie naprawianie usterek w samochodzie, tylko czekanie rok, aż na przeglądzie powiedzą, co jest do zrobienia. Są tacy agenci.

Przykład; moja matka. Długo musiałem ją edukować zanim nie przeszedł jej zwyczaj oszczędzania na zasadzie "nie robić nic, póki na przeglądzie nie wyjdzie". Już jeden silnik prawie wywaliło bo mało co i by rozrząd poszedł. Na szczęście przeskoczyło tylko na łańcuszku, a po zgaszeniu silnik już nie odpalił. Teraz znowu ta sama historia. Mówię że trzeba zmienić termostat bo silnik jest cały czas niedogrzany, ale jej szkoda wydać 50 zł. No to teraz tankuje częściej, bo spalanie wzrosło o 1,5 litra.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 05, 2020, 00:56:16 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tam gdzie przeglądy robią "swoje chłopy" nie ma takich problemów. Choć u mnie jeden taki swój chłop się przyjechał na tym, bo 2 dniu po przeglądzie zjarał się samochód z LPG "made by my same ze szwagrem" i jedna osoba doznała mocnych poparzeń. Swój chłop (chyba) nadal jest swój, ale diagnostą już nie jest.
po przegladzie u "swojego chlopa" trzeba odczekac co najmniej tydzien, zeby w razie wpadki nie narobic mu przypalu,
ot cala tajemnica

Nie można, ale postkomuna w narodzie ma się świetnie, więc jakoś się papiery załatwi za drobną opłatą. Mało tego, literalnie nawet z legalnie założonym LPG, samochodem od gaziarzy możesz wyjechać dopiero jak WK wklepie w dowód adnotację "---GAZ---".
dlaczego piszesz takie bzdury i klamstwa wprowadzajace w blad niezorientowanych ? juz pierwsi dali sie nabrac  <mysli>

od gaziarzy wolno wyjechac, gdy dostajesz od nich wyciag ze swiadectwa homologacji,
zgodnie z przepisami masz 30dni na wpisanie zmian do dowodu, wiec ze swiadectwem homologacji jezdzisz legalnie miesiac, po ktorym mozesz udac sie do WK w celu wprowadzenia zmian
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 05, 2020, 01:07:18 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i mamy sprostowanie. Jak to dobrze mieć drugie źródło informacji. W życiu nie słyszałem o takim przepisie, choć u nas wszystko jest możliwe, każdy absurd, ale uznałem, że "pan diagnosta" zna się na tym lepiej, niż ja.