Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1658638 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6860 dnia: Czerwiec 01, 2017, 08:48:59 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
powiedzenie, że polonez, to rdzewiał już w katalogu? Teraz to samo piszą o mercedesach i innych.
Zgłoś do


tylko że kiedyś usuniecie korozji polegało na zamalowaniu jej farbą która została po przemalowaniu drewnianej szafki. Teraz natomiast polega na wyzłomowaniu/sprzedaniu dalej na wschód i kupieniu nowego/nowszego auta.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6861 dnia: Czerwiec 01, 2017, 09:19:55 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Warsztat zmiany opon:

"Nie podniesiemy tego, bo na pewno się rozpadnie"

Największy warsztat na ulicy :
Mechanik: "Jak to Polonez, to sam sobie zrób"
Szef mechaników: "Zaraz, chwila, musimy się zastanowić kto by jeszcze u nas umiał to zrobić"

Obecny mechanik: "Teraz to Polonezem ktoś przyjeżdża raz na trzy lata"
Taaaa, znam ja takie gadki, bo przecież jak polonez, to po pierwsze, sama rdza i trzyma się kupy tylko na lakierze, po drugie, w tym nikt nie robi, bo tego się naprawić nie da, a po trzecie, to teraz robi się normalne auta.Oni to teraz wolą zachodnie, bo podepnie pod komputer, wykasuje błędy, skasuje hajs i dowiedzenia, a jak się okaże, że to nie to, to zarobi ponownie.A tak w ogóle, to na tych zachodnich autach, to też się uja znają i robią metodą prób i błędów, a nuż się uda.Oczywiście nie wszyscy, bo są ludzi uczciwi i fachowi.A wracając, jak miałem pierwszego poldka, to też usłyszałem, że "nie podniosę, bo może podnośnik do środka wpaść" i podjechał "żabą". A koniec końców, to nie był aż taki zgniłek, ale wiadomo, obiegowa opinia jest silniejsza.Cóż, nikogo na siłę przekonywać nie będziemy.Problem mają z tym niestety, tylko ludzie bez zdolności manualnych, którzy są zmuszeni do korzystania z usług "osób trzecich" i jak się trafi tak, że żaden uj się nie podejmie naprawy, bo tak mu się u*ebało, to są w czarnej dupie.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6862 dnia: Czerwiec 01, 2017, 11:15:29 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No tak, oczywiście, bo przecież inne się nie psują, szczególnie te nowe.Temat o nowych samochodach tu na forum, to tak dla jaj, nie? Pamiętacie słynne powiedzenie, że polonez, to rdzewiał już w katalogu? Teraz to samo piszą o mercedesach i innych.
Aktualnie porównuję sobie z corollą verso z 2005 r., któą jeżdżę i w której palcem nie muszę kiwać, ale prewencyjnie wymieniam raz na jakiś czas olej w silniku i klocki hamulcowe.
W polonezie zakochałem się m.in. ze względu na prostotę budowy (szczególnie spodobał mi się sposób wymiany tulei w resorach w trucku i w łącznikach stabilizatora przód). Niestety, z samego leżenia pod autem lub gmerania pod jego maską trudno mieć jakąś frajdę.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6863 dnia: Czerwiec 02, 2017, 19:47:42 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mi najwięcej czasu zajmuje usuwanie niedociągnięć poprzednich właścicieli. Jak już wszystko jest porobione, to tylko tankuję i jeżdżę. Przez całe lata bezawaryjnie. Wszystkie samochody się psują, duża część zachodnich w wieku piętnastu lat trzyma się na taśmie klejącej i głównie dobrze wyglądają.
Warsztat zmiany opon:

"Nie podniesiemy tego, bo na pewno się rozpadnie"

Największy warsztat na ulicy :
Mechanik: "Jak to Polonez, to sam sobie zrób"
Szef mechaników: "Zaraz, chwila, musimy się zastanowić kto by jeszcze u nas umiał to zrobić"

Obecny mechanik: "Teraz to Polonezem ktoś przyjeżdża raz na trzy lata"
Jest wiele marek i modeli, które pojawiają się raz na trzy lata w warsztacie. Czy to jakiś problem? Byłem na zmianie oleju w nowym warsztacie, w którym nawet jednego słowa krytycznego nie usłyszałem za to dostałem parę praktycznych wskazówek. Jak ktoś nie chce naprawiać czegoś bo za mało może zażądać, to jest to jego problem. Nie mój.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2017, 19:50:22 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6864 dnia: Czerwiec 02, 2017, 20:55:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Jest wiele marek i modeli, które pojawiają się raz na trzy lata w warsztacie. Czy to jakiś problem?

Dla niego nie. Natomiast we wszystkich inny warsztatach Polonez jest problemem, bo nie umieją kupić do niego części ani go złożyć.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6865 dnia: Czerwiec 03, 2017, 00:36:36 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dla wielu warsztatów każde auto inne niż nowe jest problemem.  <lol2> Blacharze potrafią wyłącznie wymienić pogięty element na nowy, a mechanicy naprawiać auta nie starsze niż ileś tam, bo tylko do nich mają oprogramowanie w komputerze. Na szczęście miejsc gdzie pracują normalni ludzie też jest mnóstwo. :) :) :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6866 dnia: Czerwiec 03, 2017, 20:54:44 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dla wielu warsztatów każde auto inne niż nowe jest problemem.  <lol2> Blacharze potrafią wyłącznie wymienić pogięty element na nowy, a mechanicy naprawiać auta nie starsze niż ileś tam, bo tylko do nich mają oprogramowanie w komputerze. Na szczęście miejsc gdzie pracują normalni ludzie też jest mnóstwo. :) :) :)

Owszem są i bez łaski i fochów naprawią nawet 125p, są także życzliwi ludzie którzy mechanikują i bez łaski i problemów praktycznie za symboliczne parę groszy ustawią i powymieniają co potrzeba.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6867 dnia: Czerwiec 03, 2017, 22:23:49 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
To ja mam szczęście że trafiłem na dobry warsztat widząc po tym co piszecie. U mnie to wolą naprawiać starsze auta takie jak polonez. Zawsze chwalą to w polonezie że dobry dostęp jest jak coś wymieniają a nie to co w nowych autach. Jedynie co to nie są w stanie zamówić części ale ja i tak wole sam kupić

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6868 dnia: Czerwiec 04, 2017, 02:04:46 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Po posprzataniu w garażu była taka ładna pogoda że stwierdziłem że po 3 miesiącach przerwy wrócę do atu . Zdjąłem prawy boczek wypipcyłem korbotronik poskładałem do cały mechanizm elektrycznej szyby kierowcy nasmarowałem poskładałem do kupy i   zamontowałem do auta . Szybka "na krótko" elegancko chodzi ;) Ciągle mnie martwi jak z przespawaniem belki żeby auto się nie skrzywiło po wycięciu starej ...

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6869 dnia: Czerwiec 04, 2017, 12:40:56 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wszystko ładnie cacy ale coś nie widzę aby drzwi w środku ociekały fluidolem i smarem......
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6870 dnia: Czerwiec 05, 2017, 10:22:24 am »

Offline michal17abc

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
    • Nie Polonez :)
Wszystko ładnie cacy ale coś nie widzę aby drzwi w środku ociekały fluidolem i smarem......
Mogą ociekać zayebistością :)
Nie Polonez  <3 SDI :P

Tak po mojemu - parodia ... Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;/

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6871 dnia: Czerwiec 05, 2017, 17:58:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ahtung! Ahtung!
Mały konkurs dla wprawnych widzów, takiego niezwykłego jest na tym zdjęciu?

Jeśli nie padnie prawidłowa odpowiedź, rozwiązanie konkursu za jakiś czas na kolejnym zdjęciu :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6872 dnia: Czerwiec 05, 2017, 18:19:46 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Duży Kfiat?
Przejściówka

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6873 dnia: Czerwiec 05, 2017, 19:25:44 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
kant robiący za przeszkodę na placu manewrowym?
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6874 dnia: Czerwiec 05, 2017, 20:17:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Widzę, że raczej nie idzie, także zdjęcie z innej perspektywy:


A podobno to Otrębusy nie dbają o "unikaty"...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6875 dnia: Czerwiec 05, 2017, 20:18:01 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wszystko ładnie cacy ale coś nie widzę aby drzwi w środku ociekały fluidolem i smarem......

Są zapieprzone inną konserwacją . Czymś podobnym w konsystencji do masy uszczelniajączej . Cholerstwo nigdy nie zastyga i lepi się  do łap jak głupie :E
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6876 dnia: Czerwiec 05, 2017, 21:05:24 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wszystko ładnie cacy ale coś nie widzę aby drzwi w środku ociekały fluidolem i smarem......
Mogą ociekać zayebistością :)

Chyba Twoją.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6877 dnia: Czerwiec 06, 2017, 22:33:19 pm »

Offline bochen3

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat125p
Zadbany plus.


I co znalazłem pod dywanem w ostatnim nabytku :)


Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6878 dnia: Czerwiec 06, 2017, 22:51:06 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
też o czymś takim myślałem żeby wykładzina mogła oddychać pod tapicerką ...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6879 dnia: Czerwiec 07, 2017, 08:53:28 am »

Offline bochen3

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat125p
Tylko że na tym leżały jeszcze dwie warstwy wygłuszenia filcowego z jakąś gumą grubości po 2 cm każda i na to dywan dopiero. Trochę kilo ubyło ze środka i w końcu mogę normalnie operować pedałem gazu bo wcześniej ledwo mieściłem nogę bo tyle miejsca to zajmowało.