Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1650456 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #820 dnia: Marzec 29, 2012, 21:41:12 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
idealny dla samobójców
właśnie mnie uświadomiłeś kim jestem, mam to samo ze swoim a nawet uwaga gorzej ! :/
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #821 dnia: Marzec 29, 2012, 21:43:51 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Oj tam oj tam, to tylko stabilizator... Miałem dzisiaj klienta który ma BMW serii 1, niedawno kupił. No i przyszedł zapytać czy tam z przodu powinien być stabilizator, bo u niego nie ma i jakoś tak samochód mu się buja na boki :d <lol2>
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #822 dnia: Marzec 29, 2012, 21:46:45 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Nic nie jest wieczne...
...niestety :/
buja na boki :d
trza było mu zaproponować rozpurkę na kielichy, nie dość że +10 do respektu, to jeszcze podobno mniej pali :P
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #823 dnia: Marzec 29, 2012, 23:01:15 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made

By sova1 at 2012-03-29
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #824 dnia: Marzec 29, 2012, 23:07:03 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Skoro zostałem tu wymieniony,to tylko napiszę,że ja nie widziałem tego auta od spodu,a  na zewnątrz był ładny.A krzyczę dlatego,że czasem naprawdę ładne sztuki waść tniesz,ale co zrobić,takie życie.Ja nad tym szczerze ubolewam,ale nie dam rady wszystkich polonezów wykupić.Tutaj ostatnio dużo mamy "renegatów" którzy zaczynają się wycofywać z tego interesu z sobie tylko znanych powodów i niedługo po polonezach zostanie tylko wspomnienie i kilka zdjęć czy artykułów na necie.Ja bym chciał osobiście,żeby jeździły po naszych drogach jak najdłużej,ale jeśli na złom coraz częściej trafiają naprawdę ładne sztuki,to  nieunikniony jest koniec tych aut.Większość tutaj zamiast próbować remontować samochód,który ulega naturalnemu procesowi biodegradacji kupuje sobie inny "w stanie idealnym" albo kupuje już od razu plastika.Ale co będzie,jeśli nie będzie już co kupić,bo reszta poczciwych sztuk trafi na złom,albo wykupią je z myślą o zarobieniu na częściach niektórzy z "miłośników"?Czy wtedy będziecie remontować auta pozostające w waszych rękach,czy od razu na szrot i jazda po plastika?
Ktoś tu kiedyś wrzucił linka do jakieś strony,gdzie były zdjęcia chyba z Indii czy skądś i pokazywali tam jak remontują różne stare auta do których pewnie nie można już nigdzie dostać elementów nadwozi i tam pięknie wszystko dopasowywali według orginału.Tak,że śmiem twierdzić,że wszystko idzie zrobić i zastąpić skorodowane elementy "nowymi" oczywiście w granicach rozsądku,bo jeśli auto nie ma już ani kawałka zdrowej blachy,do której można by "przykleić" dorabiany element,to tutaj nie ma dyskusji.Oczywiście wszystko rozbija się o kasę,ale myślę,że dla prawdziwego miłośnika odrestaurowanie ukochanego samochodu,choćby miało to trwać kilka lat ze względu na koszty,było by nie małą satysfakcją.Ale póki co,to u nas nie ma racji bytu,bo po co się bawić,skoro lepiej wybebeszyć grata i kupić drugiego zdrowego.Niby słusznie,ale taki stan rzeczy nie będzie się utrzymywał wiecznie,jak wspomniałem wcześniej.
Kończę moje wywody.PEACE!!!  :-) :-)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #825 dnia: Marzec 29, 2012, 23:08:48 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
SOVA great job  <ok> tylko ta tylna szyba razi mnie troche :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #826 dnia: Marzec 29, 2012, 23:13:15 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
PRF?? Przecież to blachy starego województwa Przemyskiego. Gdzie Twój kumpel mieszka??

Tam gdzie ja, na śląsku :D tylko kupił go gdzie indziej a że podobają mu się czarne blachy to nie zmienia, policja się nie doczepi bo sam jest policjantem :P

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #827 dnia: Marzec 30, 2012, 00:08:30 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Skoro zostałem tu wymieniony,to tylko napiszę,że ja nie widziałem tego auta od spodu,a  na zewnątrz był ładny.A krzyczę dlatego,że czasem naprawdę ładne sztuki waść tniesz,ale co zrobić,takie życie.Ja nad tym szczerze ubolewam,ale nie dam rady wszystkich polonezów wykupić.Tutaj ostatnio dużo mamy "renegatów" którzy zaczynają się wycofywać z tego interesu z sobie tylko znanych powodów i niedługo po polonezach zostanie tylko wspomnienie i kilka zdjęć czy artykułów na necie.Ja bym chciał osobiście,żeby jeździły po naszych drogach jak najdłużej,ale jeśli na złom coraz częściej trafiają naprawdę ładne sztuki,to  nieunikniony jest koniec tych aut.Większość tutaj zamiast próbować remontować samochód,który ulega naturalnemu procesowi biodegradacji kupuje sobie inny "w stanie idealnym" albo kupuje już od razu plastika.Ale co będzie,jeśli nie będzie już co kupić,bo reszta poczciwych sztuk trafi na złom,albo wykupią je z myślą o zarobieniu na częściach niektórzy z "miłośników"?Czy wtedy będziecie remontować auta pozostające w waszych rękach,czy od razu na szrot i jazda po plastika?
Ktoś tu kiedyś wrzucił linka do jakieś strony,gdzie były zdjęcia chyba z Indii czy skądś i pokazywali tam jak remontują różne stare auta do których pewnie nie można już nigdzie dostać elementów nadwozi i tam pięknie wszystko dopasowywali według orginału.Tak,że śmiem twierdzić,że wszystko idzie zrobić i zastąpić skorodowane elementy "nowymi" oczywiście w granicach rozsądku,bo jeśli auto nie ma już ani kawałka zdrowej blachy,do której można by "przykleić" dorabiany element,to tutaj nie ma dyskusji.Oczywiście wszystko rozbija się o kasę,ale myślę,że dla prawdziwego miłośnika odrestaurowanie ukochanego samochodu,choćby miało to trwać kilka lat ze względu na koszty,było by nie małą satysfakcją.Ale póki co,to u nas nie ma racji bytu,bo po co się bawić,skoro lepiej wybebeszyć grata i kupić drugiego zdrowego.Niby słusznie,ale taki stan rzeczy nie będzie się utrzymywał wiecznie,jak wspomniałem wcześniej.
Kończę moje wywody.PEACE!!!  :-) :-)

To coś na danej przeze mnie fotce zostało kupione na eBay'u (zagranicznym) jako dobra baza do odbudowy pojazdu zabytkowego. Miejmy nadzieję, że za kilkadziesiąt lat Polonezy zachowają się w lepszym stanie...


Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #828 dnia: Marzec 30, 2012, 02:22:35 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
:) co do tego staba miałem podobnie ;) u mnie w zeszłym roku podłużnica wymieniona została i zaspawana blachą 2.5mm ;) ale ciekawi mnie jedna rzecz czemu (z tego co widzę) pierwsza pada podłużnica od strony pasażera :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #829 dnia: Marzec 30, 2012, 06:43:40 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Buźka - wszystko dobrze, to co piszesz jest prawdą, ale duża ilość osób lubi FSO ale samochodem jeździ na co dzień - nie ma szans odstawić samochodu na "kilka lat" i remontować go powoli.
Poza tym - skoro buda zgnita a ludzie się pozbywają samochodów nawet w dobrym stanie - nie rozumiem czemu ich nie brać, lepiej chyba dbać o zdrową budę niż starego strucla?

Wiadomo, byłoby dobrze żeby podejście polaków się zmieniło, ale nastąpi to dopiero jak polonez stanie się larytasem i będzie go mało na drogach.

A IMHO - można samochód remontować ale w granicach rozsądku, oderwany stabilizator przedni to jest przesada - trzeba by wspawać cały nowy kawałek podłużnicy do czego trzeba byłoby rozebrać pół samochodu. A samo złe spawanie może wpłynąć źle na bezpieczeństwo...

Tak więc - uważam, że nic a nic się nie zmieni póki co i dalej na złomach będą ładne poldki.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #830 dnia: Marzec 30, 2012, 08:49:19 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
tylko ta tylna szyba razi mnie troche
jak wszystkich :)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #831 dnia: Marzec 30, 2012, 09:11:37 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
duża ilość osób lubi FSO ale samochodem jeździ na co dzień - nie ma szans odstawić samochodu na "kilka lat" i remontować go powoli.
Racja,zgadzam się.Ja też mam poloneza do jazdy na co dzień i też za bardzo nie mógłbym go odstawić na kołki,bo jest mi potrzebny,ale myślałem o czymś takim,żeby kupić sobie kiedyś drugiego poldka za w miarę ludzkie pieniądze i go potem "wyrejestrować" żeby mi pozostał cały i nie musiał bym za niego płacić.Następnie rozebrać to wszystko co do śrubki i jazda z koksem.Poodkręcać co się da,drzwi itp. a potem porządnie wszystko porobić,wymyć całość pod ciśnieniem,wysuszyć,a potem do dzieła.Zrobić to tak,jak Bóg przykazał.Pomalować kompletne nadwozie,tam gdzie widać to na kolor "wyjściowy" a tam gdzie nie widać,np. pod spodem,albo pod wykładzinami jakąś inną farbą,bo szkoda tyle metalika marnować.Potem konserwacja,tak "od serca" żeby wypływało,następnie etap składania wszystkiego do kupy,zawieszenie itp. oczywiście też porobione i pomalowane,zawsze to jakaś ochrona.Takie rozwiązanie zapewniało by możliwość bezstresowej,powolnej pracy,bo drugi samochód byłby w "ciągłej eksploatacji" i nie było by ciśnienia,że trzeba się spieszyć.Potem wystarczyło by ładnie numerki "przerysować" i mamy "prawie" nowe auto.Koszty by były spore,ale myślę,że tak zrobione auto posłużyło by jakiś czas.A gdyby unikać jazdy w zimie,to jeszcze dłużej.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #832 dnia: Marzec 30, 2012, 11:19:37 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Zdjęcia dla kolegi Buźka bo lubi krzyczeć abym nie filetował :P:P

http://imageshack.us/g/820/dsc00853tq.jpg/

idealny dla samobójców - orciari L-115 widok od dołu :)

Nie jest tak źle, ale myślałem że mój był w złym stanie, a tu widzę jest śmieszniej :d
Mi też kiedyś wyrwało staba z podłużnicy :d i też lewa strona
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #833 dnia: Marzec 30, 2012, 12:03:11 pm »

Offline Gabriel

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
:D


Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #834 dnia: Marzec 30, 2012, 12:07:25 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Co to jest?

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #835 dnia: Marzec 30, 2012, 12:40:31 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
A krzyczę dlatego,że czasem naprawdę ładne sztuki waść tniesz,ale co zrobić,takie życie.Ja nad tym szczerze ubolewam,ale nie dam rady wszystkich polonezów wykupić.

Ja też nad tym ubolewam i też nie dam rady ich wszystkich uratować, aktualne 7 poldków mi wystarczy :D
Ale ostatnio Bocian uratował piękne GSi które w niedziele dostarczyłem mu do Warszawy.
Teraz trzeba znaleźć nowy dom dla Atu Rovera :)
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #836 dnia: Marzec 30, 2012, 12:44:15 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
aktualne 7 poldków mi wystarczy :D
Pochwalił byś się tymi polonezami.

1.4 GLI 16V

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #837 dnia: Marzec 30, 2012, 13:11:54 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3438
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ja też nad tym ubolewam i też nie dam rady ich wszystkich uratować, aktualne 7 poldków mi wystarczy :D
Ale ostatnio Bocian uratował piękne GSi które w niedziele dostarczyłem mu do Warszawy.
Teraz trzeba znaleźć nowy dom dla Atu Rovera :)

hmmm po 18 sierpnia 2012 roku
na pewno by po kryjomu znalazł u mnie:) Wojtuś wiesz o co biega:D
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #838 dnia: Marzec 30, 2012, 13:13:09 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Teraz trzeba znaleźć nowy dom dla Atu Rovera :)

Jak byś za niego mniej chciał to na śląsku być może by znalazł mieszkanie. :P

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #839 dnia: Marzec 30, 2012, 13:33:44 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3438
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........