Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1650426 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4660 dnia: Październik 06, 2013, 08:20:53 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Ktoś od nas?



Identyczne Atu jak to tam dalej widywałem w Ogrodzieńcu/Zawierciu - minus, różowy, z lakierowanymi plusowymi listewkami drzwiowymi :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4661 dnia: Październik 06, 2013, 11:09:19 am »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Ono jest na Twoich (SZA) blachach. Stacjonuje przy stadionie Wisły zawsze, niedaleko hotelu "Polonez".  :jezyk2:



« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2013, 11:11:11 am wysłana przez PutiN|FSO »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4662 dnia: Październik 06, 2013, 11:25:37 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Czyli to ten sam. Nawet zastanawiałem się co to za lakier jest...


Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4663 dnia: Październik 06, 2013, 17:32:08 pm »

Offline Krafter

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6 GTI 16v
Stacjonuje przy stadionie Wisły zawsze, niedaleko hotelu "Polonez". 
Pewnie jakiś student z akademików. Jeśli jest na forum, to zapraszamy do ujawnienia. Będzie nas więcej w Krakowie :]

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4664 dnia: Październik 06, 2013, 20:51:39 pm »

Offline ZMD

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Lakier oryginał,ponoć mało ich wyszło ze względu na wadliwą powłokę lakierniczą czy jakoś tak.
Będąc kiedyś w Częstochowie widziałem 2 carówki w takim różowym kolorze,jedna z roverem,a druga co ciekawe miała z tyłu 3 zagłówki ;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4665 dnia: Październik 06, 2013, 21:01:42 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
To ta Atuweczka to zwykła GLIzda z zerowym wyposażeniem prócz tych alusków  :-) Widuję go tam od pierwszej klasy ale w czasach gimnazjum też sie zdarzało kiedy jeszcze na mecze chodziłem, na poczatku myslałem ze to jakiś sheblowany "limited"(ori, nietypowy kolor, elektryka, groki) ale jednak nie.




Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4666 dnia: Październik 06, 2013, 21:49:45 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
Pare fotek z Zakończenia sezonu FSO w Kazimierzu Dolnym.











Pozdro dla przybyłych ;)
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4667 dnia: Październik 06, 2013, 22:08:48 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Fajny spojler nad tylną szybą w tym Pluszaku ale chyba nie do zdobycia już  <smutny>

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4668 dnia: Październik 06, 2013, 22:35:32 pm »

Offline malecfso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO
Fajny spojler nad tylną szybą w tym Pluszaku ale chyba nie do zdobycia już  <smutny>
Jak coś to zapraszam na pw, mam taki na sprzedaż.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4669 dnia: Październik 06, 2013, 22:41:25 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Lakier oryginał,ponoć mało ich wyszło ze względu na wadliwą powłokę lakierniczą czy jakoś tak.
W WWL-u jakoś ze 3 lata temu były 2 takie carówki z roverem różowe. Obie skończyły już swój żywot.
1.4 GLI 16V

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4670 dnia: Październik 06, 2013, 23:34:47 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
Sorki, ale poniżej pewnej wielkości obiektywu i pewnej ilości pikseli jeśli nie jest to idealny słoneczny dzień nie da się zrobić ładnej dużej fotografii bo będzie niewyraźna, a kolory będą zbyt niebieskie.


takiej bajki to dawno nie słyszałem, a pracowałem w fotografii dość długo i naprawdę różne rzeczy mi klienci próbowali inputować :D :D
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4671 dnia: Październik 07, 2013, 00:01:26 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
Właściwie to zdjęcia (czy lepsze czy gorsze) robi FOTOGRAF a NIE APARAT...
Popieram w 100%

megapikseli
Megapsiksele nie są, aż takie istotne. No chyba, że chcesz wydrukować sobie fototapete, albo umieścić fotkę na jakimś bilbordzie.

ale jakość foty była w zasadzie nie do odróżnienia od normalnego zdjęcia z kliszy.
I o to właśnie chodzi

Wg mnie osoba z tyłu aparatu to nie wszystko.
Czy jak gotujesz obiad i jest dobry to ktoś pyta za ile kupiłeś garnki w których gotowałeś obiad??? Nie. W tym wypadku podobnie jak w fotografii to kucharz jest wazny.

To czemu fotografowie,nie walą zdjęć aparatami jednorazowymi za 10zł tylko używają lustrzanek
Po to, żeby mieć jak największą kontrole nad tym co później oglądamy.
Posiadanie/zakup lustrzanki nie oznacza bycia dobrym/profi fotografem. Znam ludzi, którzy kupili "lustra" i w zasadzie używają ich jak zwykłej małpki. Czyli: tryb "zielony", krzywe kadry, zero pojęcia o balansie bieli itp. itd (nie chodzi o krokodylki  ;p).

Nie pisałem tego posta, żeby komuś "dołożyć/dopiec", ale padły pytania to w miarę mojej wiedzy odpowiadam.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4672 dnia: Październik 07, 2013, 00:12:26 am »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Co do tematu to trochę dziwne, co ma obiektyw do tego jaka jest pora dnia. Jak jest ciemno, to statyw lub punkt podparcia i nawet telefonem zdjęcia wyjdą. Ostatnie zdjęcie zrobiłem wczoraj koło 18:00, mroki ciemno a mimo to zdjęcie jasne, lecz nie wiem czy przy obecnych telefonach efekt nie był by podobny 








Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4673 dnia: Październik 07, 2013, 11:01:08 am »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
Co do tematu to trochę dziwne, co ma obiektyw do tego jaka jest pora dnia. Jak jest ciemno, to statyw lub punkt podparcia i nawet telefonem zdjęcia wyjdą. Ostatnie zdjęcie zrobiłem wczoraj koło 18:00, mroki ciemno a mimo to zdjęcie jasne, lecz nie wiem czy przy obecnych telefonach efekt nie był by podobny 


Ludzie kochani ale tu się rewelacji można doczytać :)
Chociaz jak ktoś się tym nie zajmuje to w pełni zrozumiałe więc lepiej wytłumaczyc niż szydzić :)

Obiektyw ma najwięcej do gadania jeśli chodzi o to jak zdjęcie nam wyjdzie jesli chodzi o parametry techniczne.
To jak szeroka "dziura" jest w obiektywie daje informację o tym ile światła wpadnie na matrycę a co za tym idzie jak będzie sobie radził w gorszym oświetleniu.
Oczywiście żeby zebrać więcej światła w ciemniejszym obiektywie rzeczywiście wystarczy postawić statyw i odpalić migawkę na długi czas (np 1/2s). Matryca będzie wystawiona na światło kilka, kilkanaście razy dłużej niż przy dobrym np dziennym świetle więc będzie miała szansę zebrać dużo więcej fotonów a co za tym idzie detali. Problem polega na tym że matryce są napakowane milionami pikseli i gdy pracują zbyt długo przestają sobie radzić i pojawia sie tzw szum. Najlepiej to wygląda na nocnych zdjęciach - niby ciemno, detale są ale jakies takie niewyraźne, na ciemniejszych partiach zdjęcia są różnokolorowe skupiska plamek. To są właśnie te niedociągnięcia matrycy.

Oczywiście w nowych lustrzankach procesory obrazu są bardzo zaawansowane więc potrafią sobie z tym poradzić i redukować te szumy do zadowalającego poziomu, lub całkowicie je eliminować. Dlatego m.in. tyle kosztują ;)

Pamiętać należy także o tym że aparat w telefonie może i ma 5 Mgpx ale fizyczna wielkość matrycy w nim użytej jest dużo mniejsza niż w aparacie cyfrowym.

Dla porównania - poza najmłodszymi chyba każdy wie jak wygląda klatka filmu analogowego takiego ze zwykłej "małpki" zabieranej na wczasy do Bułgarii. To dla aparatu analogowego jest tym czym w cyfrówce matryca.

W lustrzance cyfrowej wielkość matrycy może być taka sama (aparaty pełnoklatkowe) lub ok 70% wielkości.

W aparacie kompaktowym wielkość matrycy to mniej więcej tyle co paznokieć małego palca.
w telefonie jest to już coś koło główki zapałki.

I teraz porównajcie sobie jeżeli na każdej takiej matrycy upchano taką samą ilość pikseli to jak te biedne piksele na tej główce od zapałki mają dobrze pracować? ;)

Tutaj jest bardzo fajnie i naocznie wyłożone dlaczego tak dużo zależy od jasności obiektywu.

http://alphacorner.eu/index.php/co-to-jest/jasny-obiektyw

 Polceam zainteresowanym wgłębić się w temat bo to pozwoli dużo zrozumieć i pobawić sie zdjęciami nawet zwykłym telefonem czy cyfrówką :) Bo tak jak ktoś już tu powiedział zdjęcia robi fotograf a nie aparat ;)

Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4674 dnia: Październik 07, 2013, 15:42:03 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Wiadomo że obiektyw jest ważny bo jak by nie był to nikt by go nie produkował. Tu chodzi o to że ludzie niech najpierw opanują swoje kompakty lub telefony bo później kupują lustra i dziczeją. Znajoma ma D90 a dalej pstryka fotki w trybie auto i co z tego że jest sierpień, 16 godzina a na zdjęciu z lampą wygląda jak by było grupo po północy. Co do obiektywów to czasem trzeba je wspomóc filtrami, oko widzi niebieskie niebo i białe chmurki a obiektyw tylko niebieskie tło.

Tutaj fota zrobiona przez polaka telefonem, została nagrodzona drugim miejscem w NY.



Co do tematu kto robi zdjęcia aparat czy fotograf to przypomina mi się pewna scena z SCP 2011 jak chłopaczek w nówce Focusie ST przegrał na 1/4 z kobitka jadącą 205ką, nie to że była szybsza, biedockowi zgasło auto.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4675 dnia: Październik 07, 2013, 17:09:47 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
dlatego nie ważny aparat tylko ważny fotograf :) wesela  nikt nie będzie robił komórką albo kompaktem bo tu forma i konwencja jest ustalona a sprzęt musi dawać zauważalną jakość ale na bazarze w Azji lepiej się sprawdzi stary nierzucający się w oczy zenit bo tu się bardziej liczy kadr :)
zresztą to jest temat rzeka i tutaj go nikt nie będzie w stanie wyczerpać :)
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4676 dnia: Październik 08, 2013, 10:40:08 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari


Fajnie tak na czarno. :D

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4677 dnia: Październik 10, 2013, 20:38:01 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wracając jeszcze na chwilę do fotografowania, to nawet budowa obiektywu czyli dobór tych wszystkich soczewek ma znaczenie. Mam jeszcze lustrzankę Zenita i naprawdę zdjęcia nią robione z użyciem niemieckiego obiektywu o tych samych teoretycznie parametrach co rosyjski są o klasę ładniejsze.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4678 dnia: Październik 11, 2013, 19:46:17 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #4679 dnia: Październik 18, 2013, 19:42:20 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99


Fajnie tak na czarno. :D
...i od środka :p



był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)