Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1650422 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7120 dnia: Listopad 27, 2017, 17:05:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pytanie, czy ktoś może ukarać za brak OC, kiedy samochód trzymasz na wiosce w szopie i go nie ubezpieczasz, ale jednocześnie też - co oczywiste - nim nie jeździsz. Bo jeżeli odpowiedź brzmi "nie", to nawet nie trzeba mieszać w to osób trzecich. Czy faktycznie do tych tzw. żuli puka później komornik? O ile mi wiadomo, dotkliwe kary są za przerwę w OC bądź jazdę bez OC. Sam fakt braku ubezpieczenia jest karalny? Kwoty są konkretne, więc lepiej się nie przekonywać na własnej skórze; tylko czy tak naprawdę ten tzw. system wyłapywania nieubezpieczonych od razu każdego wyławia.
Temat zdecydowanie nie na ten wątek i być może w ogóle nie na forum, ale bardzo chętnie bym go rozwinął, bo zastanawia mnie kilka kwestii z nim związanych.
A może przemawia przeze mnie zwykła naiwność... ;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7121 dnia: Listopad 27, 2017, 17:36:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Sam fakt braku ubezpieczenia jest karalny?
W sumie ciężko powiedzieć,bo teoretycznie pojazd, który stoi na prywatnej posesji nie musi mieć OC bo nie jest wprowadzony do ruchu, ale pojazd nie będący wymieniony jako wyjątek w ustawie jest obowiązany posiadać polisę ważną przez 12 miesięcy, i tak wesoło kółko się zamyka...
 
tylko czy tak naprawdę ten tzw. system wyłapywania nieubezpieczonych od razu każdego wyławia.
I tak i nie, podobno najczęściej wpadają ci, którzy po dłuższej przerwie idą ubezpieczyć samochód, choć o dziwo nie wszyscy. Ale tak czy inaczej  byś tego nie obszedł bo żeby skasować samochód w urzędzie musisz mieć ważną polisę OC... Więc chyba lepiej znaleźć sobie takiego złomiarza, który za drobną (dodatkową) opłatą wystawi kwit na kasację bez przyjmowania samochodu.

.

heh nie tylko w Łodzi takie zabytki są wciąż w czynnej służbie ;]

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7122 dnia: Listopad 27, 2017, 17:47:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jeśli samochód jest zarejestrowany (obojętnie na kogo) to musi mieć oc i nikogo nie interesuje, czy on jest, czy może została po nim kupka rdzy, lub tylko sam dowód rejestracyjny.Niema tłumaczenia, że stoi gdzieś daleko, za górami, za lasami i nikomu nie szkodzi.Żeby nie płacić, to wyzłomuj, albo sprzedaj.Innej (legalnej) opcji niema.Nie liczymy tu opcji z żółtymi blachami itd. bo to nie jest dostępne dla każdego od ręki i nie na każde auto.Niestety, prawo u nas jest przeciwko obywatelowi, bo gdyby było inaczej, to kupujesz takiego poloneza, idziesz do WK z tablicami i dowodem, wyrejestrowujesz rzęcha i szybko do ubezpieczalni i na podstawie świstka z WK, skreślają Cię z "ewidencji" i masz spokój.Oczywiście, takim autem nie wolno się poruszać po publicznych drogach i żeby to wyegzekwować, to musieli by przyładować ze 100 000 kary, żeby się taki jeden z drugim bał.Oczywiście, wtedy można z takim autem zrobić, co się tylko podoba, złomować całe, albo rozebrać i złomować to, co niepotrzebne, albo zrobić z niego kurnik/zielnik, czy co tam się chce.W każdym razie, wtedy był by problem z głowy, bo można by kupić każdego poloneza, czy inne auto, bez stresu i problemów z oc.Niestety, mieszkamy, gdzie mieszkamy i możemy tylko pomarzyć.Jak ktoś jest "zaradny" i ma "kontakty" to jeszcze idzie sobie poradzić, no bo co innego pozostało? Niektóre złomy, są skłonne przyjąć samą karoserię, oczywiście gratis i wydadzą stosowny papierek, ale to opcja tylko dla "biznesmenów" którzy żyją z handlu częściami innymi, niż blacharskie.Jeśli ktoś chce sobie kupić auto i zachować je w całości, nie płacąc przy tym oc, to musi troszkę zakombinować.
A co do sprawdzania ciągłości ubezpieczenia, to nie jest tak, ze siedzą sobie tam w tym UFG i codziennie śledzą "słupki" żeby wyłapać kogoś, kto się spóźnił dzień z zapłatą.Gdyby było inaczej, to tacy szczęściarze, dostawali by z automatu odpowiednie pisma, a nie wpadali dopiero przy okazji np. kontroli drogowej, albo kraksy.Tam w UFG, też siedzą tacy sami urzędnicy, jak wszędzie i też, tak samo im się nie chce przemęczać.Zapewne jakiś procent pojazdów jest tam sprawdzany, ale podejrzewam, że sa to głównie "zawiadomienia od życzliwych" niż wyrywkowa kontrola.Nie wiem do końca, jak sprawa się ma z ubezpieczycielami, czy muszą przekazywać do nich dane o uchylających się od płacenia, ale nawet jeśli to może jednak wolą nie odstraszać klientów i samemu ich jakoś zmotywować.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7123 dnia: Listopad 27, 2017, 18:34:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Oczywiście, takim autem nie wolno się poruszać po publicznych drogach i żeby to wyegzekwować, to musieli by przyładować ze 100 000 kary, żeby się taki jeden z drugim bał
Odstaw środki masowego przekazu...
Tak jak to kiedyś napisał banned, w każdym społeczeństwie jest max. 5% ludzi, którzy zawsze będą działać wbrew prawu nie ważne jakie by ono nie było. Problem naszych czasów polega na tym, że urabia się opinie publiczną zasypując ją z każdej strony samymi doniesieniami o tych 5%, przez co tłuszcza traci kontakt z otaczającą ich rzeczywistością i domaga się zaostrzania i tak już wysokich kar, a jednocześnie szkodzi to także samym "łaknącym prawa i sprawiedliwości"...
Porównując "normalne" kraje z naszymi to można stwierdzić, że pod niektórymi względami żyjemy w czymś na pograniczu ruskiego łagru, np. w UK jak Cię złapią (o ile w ogóle, bo żeby Cię zaczęli kontrolować to musiałbyś coś konkretniejszego odj**ać) z 1g zielska to najpierw dostajesz naganę słowną, za drugim razem mandat, a dopiero za 3 ewentualnie pajdę w zawiasach, o ile sprawa nie zostanie umorzona, jako mała szkodliwość czynu. W Polsce jak Cię złapią z 1g to się dowiadujesz, że miałeś przy sobie "ilość narkotyku wystarczającą do sporządzenia 10 porcji" i będą starali się przyklepać Ci handel (8 lat - bez możliwości zawiasów)...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7124 dnia: Listopad 27, 2017, 18:59:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Odstaw środki masowego przekazu...
Nie oglądam tv, a ni nie słucham radia.Jedynie czytam głupoty w internecie.Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.Chodziło mi o to, że "zgodnie z przepisami" a nie, że "ja tak uważam" a o karze finansowej, to też były luźne rozmyślania.Ja święty nie jestem i jestem ostatnią osobą, która chciała by żyć pod czyjeś dyktando.Jak się daje i nikt nie widzi, to się kombinuje, tyle powiem.A że Polska 100 lat za murzynami, to nie od dziś wiadomo.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7125 dnia: Listopad 27, 2017, 20:23:00 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
W ufg oprogramowanie wyszukuje w bazie pojazdy bez oc albo mozna zgłosic taki pojazd czyli uczynny sasiad np;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7126 dnia: Listopad 27, 2017, 20:57:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No ale jak sprawdzam w bazie UFG jakiś pojazd i okazuje się on nie mieć OC, to chyba nie leci z automatu info do UFG i kara dla właściciela?

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7127 dnia: Listopad 27, 2017, 23:22:08 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
No ale jak sprawdzam w bazie UFG jakiś pojazd i okazuje się on nie mieć OC, to chyba nie leci z automatu info do UFG i kara dla właściciela?
Nie bo często są opóźnienia w przekazywaniu danych przez ubezpieczyciela.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7128 dnia: Listopad 28, 2017, 01:00:17 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
A orientuje się ktoś czy do Poloneza w wieku 25 lat + muszę mieć opinię rzeczoznawcy, czy poprawnie wypełniona biała karta bez opinii przejdzie?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7129 dnia: Listopad 28, 2017, 01:19:41 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
25 lat uporania o ubieganie się o wpis do rejestru zabytków, więc wszystko zależy od konserwatora zabytków.
 Teoretycznie żeby wykonać biała kartę musisz mieć wykształcenie kierunkowe (mechaniczne, najlepiej wyższe), ale sporo z nich przymyka na to oko, niestety są też konserwatorzy gdzie niemożność niemożnością pogania i musi to zrobić profi rzeczoznawca bo tak i ch... Na całe szczęście to nie pozwolenie na broń i taką biała kartę możesz złożyć w dowolnym oddziale konserwatora zabytków niekoniecznie zgodnym z miejscem zamieszkania, podobno najbardziej polecanym kierunkiem jest Lublin, najbardziej odradzam Krk podobno też na Śląsku konserwator sam nie wie czego chce, więc bywa ciężko. Osobiście jeszcze nie sprawdzałem woli współpracy konserwatorów, więc opieram się na opiniach z innego forum.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7130 dnia: Listopad 28, 2017, 05:11:01 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No ale jak sprawdzam w bazie UFG jakiś pojazd i okazuje się on nie mieć OC, to chyba nie leci z automatu info do UFG i kara dla właściciela?
Nie bo często są opóźnienia w przekazywaniu danych przez ubezpieczyciela.
A jeśli sprawdzałem jakiś fizycznie istniejący (i chyba zarejestrowany, bo na tablicach) pojazd w 2016 r. i wg UFG ostatnie ważne OC miał on w 2013? Ile może wynieść takie opóźnienie, bo z tego co wiem, raczej max 2 tygodnie, a tutaj?

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7131 dnia: Listopad 28, 2017, 07:27:07 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Zima tuż tuż więc trzeba się przygotować
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7132 dnia: Listopad 28, 2017, 07:28:30 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7133 dnia: Listopad 29, 2017, 11:21:53 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
kto pamięta ten budynek?
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7134 dnia: Listopad 29, 2017, 14:35:10 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
kto pamięta ten budynek?

Ja ale teraz ma dach
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7135 dnia: Listopad 29, 2017, 14:39:09 pm »

Offline CHMURA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • XD
Co tu się mieściło?

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7136 dnia: Listopad 29, 2017, 17:30:45 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nonono a jak nowe osiedle obok. Już cały park zabudowany?
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7137 dnia: Listopad 30, 2017, 06:01:44 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
z kolorem to trochę przesadzili ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7138 dnia: Listopad 30, 2017, 07:39:05 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
park już zbudowany, nawet fajnie im to wyszło , od frontu budynek  tez wygląda ładnie, generalnie wizerunkowo się dużo zmieniło i dużo poprawiło.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7139 dnia: Listopad 30, 2017, 07:40:37 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Co tu się mieściło?
dużo wspomnień z czasów PTK.:)
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem