Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 68916 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 06, 2016, 04:36:08 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
OC kończy mi się 22 grudnia i właśnie dziś przysłali mi z Proamy ofertę. 534,06 zł. A przedtem miałem 434,12. Więc wzrost o niecałe 100 zł. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 06, 2016, 06:52:09 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W 'Liberty' z 289 podnieśli mi na 420. Nie wiem, czy jest sens szukać taniej.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 06, 2016, 07:48:19 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
ale to pewnie nie byl prawdziwy socjalizm
Nie był prawdziwy bo to raczej komuna była. Ale jak to filozoficznie powiedział wujek mojego kolegi, jak się go kiedyś zapytaliśmy "czy za komuny było lepiej?", na co ten "ja to wtedy dzieciak byłem, więc dla mnie było, ale jakbym był dorosły to już niekoniecznie by tak było". Z resztą ostatnie 5 lat komuny, jak twierdzi mój ojciec do było najlepsze pięć lat jakie pamięta (przyrównując chociażby do końca lat 90tych, że już o obecnych czasach nie wspomnę). Ale nie da się ukryć, że tamten system też miał mnóstwo problemów, za które tak naprawdę odpowiadał tylko on sam.
Taki światły człowiek jak Ty, a nie ogarnia tego, że pojęcia też ewoluują. Stąd komunizm/socjalizm, którego definicje klepie się w szkołach od kilkudziesięciu lat miał swój czas początkiem XX w. Obecnie wygląda mniej więcej tak jak polityka UE, czy Wielkiego Księstwa Kaczyńskiego.I raczej póki co nikt Ci kulki nie sprzeda za głoszenie poglądów niezgodnych z "głosem władzy", teraz kończy się ludzi medialnie, w skrajnych przypadkach odwiedza ich seryjny samobójca :]

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 06, 2016, 18:55:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Nie był prawdziwy bo to raczej komuna była.

Ani tak tego nie nazywano, ani nie był to typowy komunizm - za dużo własności prywatnej, a przy tym państwo pielęgnowało tradycję narodową która w komunizmie nie powinna mieć znaczenia.

którego definicje klepie się w szkołach od kilkudziesięciu lat

Wiedza szkolna jest mało warta. Uproszczona do bólu, nie tłumaczy metody itd. Każda doktryna społeczna czy polityczna ma wiele odmian teoretycznych, a w praktyce działają najróżniejsze system hybrydowe, które pewnie i przez kogoś są klasyfikowane, tylko że obchodzi to nikogo poza tym który pisze z tego doktorat. :] Odnosząc się tak do obecnej dyskusji na forum, to PiS należałoby opisać jako partię narodowosocjalistyczną, a przecież przy największej niechęci do tej partii każdy przyzna że do NSDAP jeszcze im daleko.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 06, 2016, 22:22:32 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Niech sobie stawki oc beda wysokie ale niech będzie niedopuszczalne to co jest teraz czyli wysokość szkody określa ubezpieczyciel sprawcy bo to tak jakbym komus morde obił a potem mial mu wyplacic ile sobie uwazam a nie ile rzeczywiscie powinienem mówiąc mu że jak mu sie nie podoba moze iść do sądu oczywiście ponosząc wszystkie związane z tym koszty.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 06, 2016, 22:41:58 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wysokość szkody powinien szacować niezależny rzeczoznawca.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 06, 2016, 22:49:44 pm »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
W 'Liberty' z 289 podnieśli mi na 420. Nie wiem, czy jest sens szukać taniej.

Taniej jak w Liberty się nie da.
Już sprawdzałem na wszelkie możliwe sposoby i obecnie Liberty rozkłada wszystkich na łopatki.
3.0 V6 kosztowało mnie 485 zł.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 06, 2016, 23:21:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a u mnie liberty u posrednika ponad 800pln na Poloneza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 06, 2016, 23:34:24 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Ja za Atu w Liberty 545zł
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 06, 2016, 23:44:05 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A ja ostatnio w hdi 521 z nw...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 07, 2016, 01:35:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Taki światły człowiek jak Ty, a nie ogarnia tego, że pojęcia też ewoluują.
ciekawe jak pojecie socjalizmu ma ewoluowac w czesci swiata, gdzie go nie ma od 25lat ?
wszystko co sie nie podoba i jest zle to lewactwo, a wiec i socjalizm,
moze idz o krok dalej : masz socjalizm w zębie, gardlo ci socjalizuje ,a dziewczyna powiedziala,ze z takim socjalistycznym pindolkiem to idz szukac szczescia w podstawowce,
moze jakis lewak zrobil socjalizm na twoim nowym lakierze

brzmi glupio ? zobaczymy za 15lat, moze to bedzie trendy


Stąd komunizm/socjalizm, którego definicje klepie się w szkołach od kilkudziesięciu lat miał swój czas początkiem XX w. Obecnie wygląda mniej więcej tak jak polityka UE, czy Wielkiego Księstwa Kaczyńskiego.
takie ewolucje gimbazy na podstawie bredni KRULa to po prostu bzdury,
polityka UE ani RParafialnej nie ma nic wspolnego z socjalizmem, niezaleznie od tego ile razy KRUL to powtorzy,
tu rzadzi dziki kapitalizm, ktory polega na tym, zeby bogaci bogacili sie jeszcze bardziej kosztem biednych (ale nie tych "biednych" z mopsow),
sterowanie tym ma wyrazny kierunek - maja sie wybrani, wskazani przez tych, ktorzy sila sa w stanie kierowac tym systemem,

chcesz przyklad,to popatrz na firmy ubezpieczeniowe - sa w stanie podnosic ceny wlasciwie dowolnie ,bo co im zrobisz ? na zlosc mozesz co najwyzej zezlomowac samochod,
wiesz jaki bylby socjalistyczny ruch panstwa by temu zapobiec ? panstwowe firmy takie jak PZU i jego przystawki moglyby zastosowac ceny dumpingowe,
zrobilo tak ? jaka szkoda , przeciez ziobrówka (zonka Zero) musi brac ogromna pensje w Link4, co ja obchodzi spoleczenstwo

 
dnosząc się tak do obecnej dyskusji na forum, to PiS należałoby opisać jako partię narodowosocjalistyczną, a przecież przy największej niechęci do tej partii każdy przyzna że do NSDAP jeszcze im daleko.
nazwa narodowosocjalistyczna powstala na fali europejskiego poparcia dla socjalizmu - wtedy odwrotnie do dzisiaj bylo to pojecie pozytywne,
dzisiaj Hitler nazwalby swoja partie np. narodowoprawicowa, narodowo konserwatywna, narodowoantylewacka itp.
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 07, 2016, 12:05:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No, ja mam właśnie wszystko w TUWie, zobaczymy, co powiedzą.
Sam siebie zacytowałem  :-) Byłem, pytałem, paradoksalnie, to najbardziej opyla mi się trzymać moje zgniłe caro rovera, bo najmniej mu urosło oc.Z 277 pln na 370, plus 1.6 z 306 pln na 440, a żuczek andoria 2,4 z 416 pln na prawie 600, chyba coś 550-60pln.Oczywiście stawki "na dziś" Na razie i tak nie opłacam, bo za wcześnie, a coś tam się ponoć zmieniło i można dopiero na 30 dni wcześniej opłacić.W razie czego, to trzeba będzie szukać czegoś tańszego.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 07, 2016, 12:24:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Buźka, jakie zadupie zasiedlasz,ze masz tak tanio ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 07, 2016, 13:24:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Za to, że tak to ładnie nazwałeś, to Ci nie powiem  :P Wyobraź sobie, że nie każdy mieszka w stolicy, czy jakimś innym, wielkim mieście.Na wsiach jest troszkę taniej, bo dla rolnika, jakoś inaczej idzie to wyliczyć, nawet dzisiaj mi tak mówili, a mam tam też ubezpieczenie budynków i przez to również coś tam jest zniżki na całości.Zależy od województwa, bo w małopolskim, mają drożej, niż w u mnie, w świętokrzyskim.jak kupowałem caro, to kupowałem w małopolskim i gość miał w PZU i jak poszedłem do nich, to mi z miejsca walnęli prawie 5 stów, więc podziękowałem.Miałem już wtedy coś w TUW-ie i przeniosłem resztę.Ja zawsze staram się mieć takie rzeczy w jednej firmie, bo zawsze coś tam można wybębnić taniej.Samej zniżki mam normalnie, 60%, ale jeszcze tam jakieś duperele dochodzą, których ci z pamięci nie powtórzę i jest taniej.Za rovera 3 lata temu, to płaciłem 250 pln, ale w międzyczasie coś tam podnieśli no i rosło.Powiem Ci szczerze, że jak bym miał zapłacić za osobowe auto z "normalnym" 1.6 800-1000 pln, to bym od razu sprzedał i bym pier*olił taki interes.Głęboko współczuję każdemu, kto na dzień dzisiejszy musi wybębnić za poloneza więcej, niż 6 stów.Ale jak mówią, nic straconego, bo za niedługo, to może i ja tyle będę musiał zapłacić, ale ile w takim razie będą płacić ci, którzy na dziś płacą 500? Nawet się już zastanawiam, czy nie swapować rovera do plusa, bo zawsze to mniej na ubezpieczeniu, tylko musiał bym wszystko zalegalizować.Wtedy zawsze można wpakować mu 1.8 a jeździć jako na 1,4  :d Ni ch*j tam nie pozna, na pierwszy rzut oka, czy to 1,4 czy 1,8.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 07, 2016, 13:48:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Za to, że tak to ładnie nazwałeś, to Ci nie powiem  :P Wyobraź sobie, że nie każdy mieszka w stolicy, czy jakimś innym, wielkim mieście.
a co Ty dziewczynka jestes,ze fochem strzelach ?
pytam,zeby porownac ,bo tez mam w TUW i matka ubezpiecza jeszcze dom i pracownie,
swietokrzyskie to Polska B ijak zwykle taniej niz u mnie w Polsce C,
za to widac w watku,ze liberty bryluje w mazowieckim, a reszta nie jest ich targetem - co jest glupie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 07, 2016, 14:41:24 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
na podstawie bredni KRULa to po prostu bzdury,
Chyba z ch**a spadłeś, z KRULem w wielu kwestiach się zgadzam, ale zdecydowanie nie jest moim idolem, wzorem czy jak to tam chcesz sobie jeszcze nazwać.
Moja wizja państwa odbiega raczej w kierunku partii narodowych i zdecydowanie antydemokratycznych, a wręcz dyktatorskich lub przynajmniej republikańskich.
Najlepiej włączać typową reakcję obronną wyznawcy Gwiazdy Śmierci z Czerskiej...
to PiS należałoby opisać jako partię narodowosocjalistyczną
Z której strony oni są narodowi? Przecież oni tańczą tak jak zagra im USA i nie wychodzą ponad to co USA nakazuje, a żeby coś zrobić dla społeczeństwa? Zapomnij dobrobyt tylko dla wybranych.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 07, 2016, 17:25:25 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak tak patrzę na warunki  OC to niedługo trzeba będzie podać ilość zdrad małżeńskich, ilość garniturów, ilość spalanych papierosów czy wypitych piw, no i oczywiście jakie filmy oglądamy, jakiej muzyki słuchamy i ile razy kichamy podczas jazdy. Dawno temu podawało się tylko rok produkcji auta i miało się OC i AC w jednym, a teraz to paranoja.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 07, 2016, 18:23:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Najlepiej włączać typową reakcję obronną wyznawcy Gwiazdy Śmierci z Czerskiej...
nie wiem co to, ale podalem tylko fakty, ze zwielokrotnione natezenie terminow blizkoznacznych do socjalizmu w ustach blazna z muszka realnie wplynela na natezenie powtarzania tych terminiow u osobnikow z niepelnymi prawami wyborczymi,
a nie zyje od wczoraj, wiec mam material porownawczy

Jak tak patrzę na warunki  OC to niedługo trzeba będzie podać ilość zdrad małżeńskich, ilość garniturów, ilość spalanych papierosów czy wypitych piw, no i oczywiście jakie filmy oglądamy, jakiej muzyki słuchamy i ile razy kichamy podczas jazdy.
w mbanku ciekawy jest algorytm z rokiem kupna samochodu,
na Alfe ,gdy podaje 2016 to jest 605pln ,a gdy 2009 to 480pln,
brat nie skonsultowal ze mna i nawet negocjacje nie daly nic ponizej 600pln,
to mowie,ze trzeba zrobic wycene jeszcze raz i zaznaczymy 2010 ,bo i tak trzeba przerejestrowc, to dowod bedzie nowy,
ale o co im chodzi ? ze jak w tym roku kupione auto,to jeszcze ktos nie zdazyl polubic go, zżyć sie ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 08, 2016, 00:42:05 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Pffff...Czy gdziekolwiek stwierdziłem, że na Ukrainie żyje się lepiej niż w Polsce, obiektywnie stwierdziłem fakt, że nie mogą rejestrować samochodów starszych niż 8 lat i nie muszą robić corocznych przeglądów (bo i tak przegląd kończył się tym, że nawet jak samochód był nie sprawny to łapówka załatwiała sprawę, w ogóle póki co łapówki są tam synonimem naszej opłaty skarbowej, tyle, że u nas urzędnik za "dobre wyniki" dostaje oficjalną premie, a tam ta jest nieoficjalna) i wymieniać DR co 6 lat i tylko w tym sensie mają lepiej, a to że zarabiają jak zarabiają to inna sprawa, ale mimo wszystko ich państwo nie rabuje ich tak jak nasze nas... Tak tylko ogarnij ile zarabia przeciętny Hans (chociaż teraz to raczej Abdul), jeśli u nich OC kosztuje nawet 1000 euro, to statystyczny Hans musi na nie tyrać raptem kilka dni z całego roku (Abdul wystarczy, że spłodzi kolejnego bękarta). A dla tych samych 1000 euro niejeden Polak w Cebulandii zapi***dala nieraz 2/3 miesiące... Czasowe wyrejestrowanie nie jest zależne od tego ile wynosi OC tylko od stopnia skorumpowania rządzących danym krajem... A co do Wałęsy, to był taki film "Plusy dodatnie, Plusy ujemne" autor G.Braun, film z 2005r, gdzie jasno i wyraźnie powiedziane jest, że Bolek był Bolkiem, z resztą jego reakcja na koniec filmu dobitnie to potwierdza, więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc do mnie o wywlekaniu brudów przez pisiorów? Zwłaszcza, że gdybyś uważnie czytał forum zauważyłbyś, że wizja świata pisis w ogóle nie pokrywa się z moją.

Wybacz źle cie zrozumiałem,prawo na Ukrainie jest takie że go nie ma dlatego wygląda to ja wygląda wolałbym system z ameryki,Niemiec niż z Ukrainy mimo wszytko bo tam nawet jak ktoś w ciebie walnie to nie wiadomo czy cokolwiek dotniesz.
Może i był bolkiem weź pod uwagę też to że agent agentowi nie równy to raz dwa jak agent jest np amerykański to ok ale nasz to be jak i wszytko co z tamtego ustroju to samo tyczy się zdrajcy który pracował dla ameryki a teraz jest odznaczany powinien być postawiony przed ścina i rozstrzelany bo swojego państwa się nie zdradza,bolek pseudo komuny sam nie obalił nawet na płot bez pomocy by nie wyszedł bogatym państwom zależało na tym żeby blok upadł wiec robili co mogli polak w Rzymie,skaczący bolek który naprawdę był tyko pionkiem i buntowanie ludzi którzy sami na siebie pejcz ukręcili chcieli chleba to maja stocznie,fabryki wyzamykane i sprzedanie tak wygląda ich wolna polska i chleb,nie piłem wcale do twojej osoby nie wiem czemu odebrałeś to jako atak chodziło mi tylko że o Bolka wytargano w jakimś celu.
W Polsce nigdy nie było prawdziwej komuny ani socjalizmu to co teraz bredzi się w tv i innych ,mediach to bzdury używane jako narzędzie do ogłupiania.
Nie mam pojęcia gdzie wyczytałeś że dla Niemca 1000 E to parę dni roboty ale tak nie jest średnio Niemiec zarabia od  2000-3000 tysięcy na miesiąc zależy od stanowiska są też posady za mnij niż 2000.

Możliwość wyrejestrowania auta powinna być i koniec bo to ograniczanie wolności obywatelskiej,sama rejestracja powinna być łatwiejsza i tyczy się to normalnych aut jak tych odzyskanych z złomu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 00:49:09 am wysłana przez Marek94 »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 08, 2016, 05:51:17 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Za to, że tak to ładnie nazwałeś, to Ci nie powiem
Masz rację  <ok> chociaż mogłeś też napisać "z łona matki" w "Polsce C". ;-)