Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 68923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 10, 2016, 23:22:12 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
A Ty dalej swoje... Idąc za tropem, to traf na kogoś ubezpieczonego w Warcie/MTU/TUW/dowolnym TU... Nie jest tajemnicą, że TU nie są organizacjami charytatywnymi i żyjąc z tego, że więcej zainkasują niż wypłacą
No i trafiłem dwa lata temu na takiego z allianz i myslalem ze to jest dno ale okazuje sie ze w dno to od spodu pzu puka.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 10, 2016, 23:52:41 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne

nie wiem skąd te dane ale info pewnie z dzisiaj

vectra 2008 1.9 majzel- 1200 E na rok przy pełnych zniżkach bez ac

honda civic 2014 1.8 pb 980 Ez AC pełne zniżki

fiat ducato 2014  3.0 majzel z ac połowa zniżek bo właściciel nie dorobił się pełnych na ciężarowe 1720 E

Wiedziałem jeszcze na moto i przyczepę ale z głowy mi wyleciało

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 11, 2016, 00:45:39 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ja wrzuciłem sobie losowe dane w kalkulator ubezpieczeń w Niemczech na BMW E46 328 Coupe (2.8 193KM). Właściciel samotny, 36 lat, prawko od 1999, pracownik, elektroinżynier, zamieszkały w Straubing (blachy z allegro :P ). Brak dzieci, żony. Auto trzymane w zamykanym garażu. Bezwypadkowa historia więc full zniżki. Opłata za rok z góry.
Samo OC.
Najtańsze 211EUR, najdroższe 342EUR. Średnia z 7 ofert : 278EUR.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 11, 2016, 09:44:20 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

nie wiem skąd te dane ale info pewnie z dzisiaj

vectra 2008 1.9 majzel- 1200 E na rok przy pełnych zniżkach bez ac

honda civic 2014 1.8 pb 980 Ez AC pełne zniżki

fiat ducato 2014  3.0 majzel z ac połowa zniżek bo właściciel nie dorobił się pełnych na ciężarowe 1720 E

Wiedziałem jeszcze na moto i przyczepę ale z głowy mi wyleciało

Skąd dane? Z zamieszczonej tabeli i kalkulatorów. Multec powyżej potwierdza.

A ty bez skrupułów napiszę że jesteś IDIOTĄ lub próbujesz zrobić idiotów z nas. Podałeś ceny z AC, które są atrakcyjniejsze niż w Polsce.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:54:50 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No i trafiłem dwa lata temu na takiego z allianz i myslalem ze to jest dno ale okazuje sie ze w dno to od spodu pzu puka.
To jest walka o pieniądz, a w tej walce, jak powszechnie wiadomo, zasady nie istnieją, z resztą każdy twierdzi, że jakieś TU jest poniżej jakiejkolwiek krytyki dopóki nie trafi na jeszcze "lepszego" zawodnika, także tem...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 11, 2016, 11:04:48 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
To jest walka o pieniądz, a w tej walce, jak powszechnie wiadomo, zasady nie istnieją, z resztą każdy twierdzi, że jakieś TU jest poniżej jakiejkolwiek krytyki dopóki nie trafi na jeszcze "lepszego" zawodnika, także tem...
To jest zwykła zorganizowana przestępczość bo przepisy które ich obowiązują mają w dupie.A że po wygranej w sądzie jedyna kara jaką płacą to odsetki i koszty sądowe to im się opłaca zresztą za mało ludzi walczy o swoje.Jak ubezpieczyciel "poczuje" że chcesz go oszukać to zaraz masz prokuratora na karku na koszt państwa a jak Ciebie oszukuje ubezpieczyciel to możesz mu proces z powództwa cywilnego wytoczyć ponosząc oczywiście wszystkie koszty.Najwięcej skarg np do Rzecznika Finansowego jest właśnie na PZU bo oni jako firma z udziałem skarbu państwa uważają że mają monopol na oszukiwanie.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:01:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gorszych niz Hestia pewnie nie ma - dali mi 250pln za "malowanie naprawcze" rozwalonego tylnego zderzaka w PN, oczywiscie malowanie na 50% z racji amortyzacji farby,
gdy napisalem co o tym mysle, lagodnie ,ze tyle to kosztuje sam zderzak, a lakiernik nie maluje za polowe ceny na stara farbe ,to kutas walnął focha i sie sie odzywal,
po 3 miesichac napisalem,zeby mi przelali pieniadze (podalem nr konta, bo mialem podac mailem) - bez tego nie zaplaciliby wcale i jakos wcale to ich nie ruszalo,
dlatego nie uwazam,ze moze byc gorzej,
dzisiaj jest sporo dzialalnosci prawniczych, ktorzy odzyskuja kase za procent - zlecilbym im ta robote tylko dla tego,zeby dokopac kutasom ,
moze nawet osobiscie ten palant ze swetrem5 by poczul - to nie uczciwe,ze ktos jezdzacy swetrem5 podbija sie pieczatka Ekspert ...SPECJALISTA ds. likwidacji szkod,
za to powinno byc wiezienie, bo jedno wyklucza sie z drugim,
a do wyciagniecia za taki polonezowy zderzak byloby pewnie z 1200pln, wiec i papugi mialyby pozywke
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:37:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3057
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
gorszych niz Hestia pewnie nie ma
Ja tam na nich nie narzekam - wypłacili mi piątaka za uszkodzenie, które zostało naprawione za niecałą połowę tego (przynajmniej tak twierdził kupujący, który naprawiał auto na własną rękę).

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:43:20 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Przy takich szkodach firmy nie będą zainteresowane.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 11, 2016, 21:41:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Grizli, mam takie wrażenie, że masz pretensje do złodzieja o to, że kradnie i nie bardzo chce się dzielić łupem z okradzionym...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 11, 2016, 21:44:00 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne

nie wiem skąd te dane ale info pewnie z dzisiaj

vectra 2008 1.9 majzel- 1200 E na rok przy pełnych zniżkach bez ac

honda civic 2014 1.8 pb 980 Ez AC pełne zniżki

fiat ducato 2014  3.0 majzel z ac połowa zniżek bo właściciel nie dorobił się pełnych na ciężarowe 1720 E

Wiedziałem jeszcze na moto i przyczepę ale z głowy mi wyleciało

Skąd dane? Z zamieszczonej tabeli i kalkulatorów. Multec powyżej potwierdza.

A ty bez skrupułów napiszę że jesteś IDIOTĄ lub próbujesz zrobić idiotów z nas. Podałeś ceny z AC, które są atrakcyjniejsze niż w Polsce.

Utek nie burz się bo ci żyłka pęknie,wyhamuj tu z idiotami bo wydaje mi się że ludzie na tym forum maja jakiś poziom,a ty takimi wypowiedziami go zaniżasz do swojego który nie jest za wysoki skoro rzucasz takimi tekstami w tak nieistotnej sprawie.Podaje dane które usłyszałem od ludzi którzy te samochody ubezpieczają i płaca na 3 miesiące np za Vektrę 300 E co razem daje 1200 na rok a ona jest bez ac,wiec nie nazywaj mnie idiotą i nie pisz że próbuje robić go z kogoś bo tak nie jest.Jestem na miejscu i pytam ludzi którzy tu żyją ceny podane są dla miasta Aachen sądzę dlatego że są bardziej wiarygodne niż wsze domysły z internetu to raz a dwa ojciec żyje tutaj 21 lat wiec chyba wie ile płaci za ubezpieczenie.Nie che mi się jechać do księgowej po taką pierdołę ale byłbym to wstanie udowodnić ale poco skoro ty wszystko wiesz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 21:47:52 pm wysłana przez Marek94 »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 11, 2016, 21:49:31 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Grizli, mam takie wrażenie, że masz pretensje do złodzieja o to, że kradnie i nie bardzo chce się dzielić łupem z okradzionym...
Mam pretensje że złodziej kradnie,zostaje złapany i nie ponosi żadnej kary.Jest prawo które ich obowiązuje a oni mają je w dupie bo za jego łamanie nie grożą im kary.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 11, 2016, 21:55:43 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Rok temu za Poldorovera 1999r. 1,4 około 380pln w tym roku już 630pln. 70% zniżki.
Skoda Fabia 2003r. 1,9 sdi rok temu poniżej 400pln w tym roku prawie 900pln. 70% zniżki.

Dla porównania w Austrii za X3 z 2005 r. 2,5 benzyna płace 1900Euro na rok z 30% zniżek.
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 11, 2016, 22:13:15 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
wydaje mi się że ludzie na tym forum maja jakiś poziom
Masz rację, wydaje Ci się :p
Grizli, mam takie wrażenie, że masz pretensje do złodzieja o to, że kradnie i nie bardzo chce się dzielić łupem z okradzionym...
Mam pretensje że złodziej kradnie,zostaje złapany i nie ponosi żadnej kary.Jest prawo które ich obowiązuje a oni mają je w dupie bo za jego łamanie nie grożą im kary.
Ciężko się dziwić, skoro prawo układane jest przez prezesów/członków rady nadzorczych firm ubezpieczeniowych. Już kiedyś wywalczyli konieczność ciągłości OC, teraz chcą na nas zarobić kokosy, tylko w końcu sami się na tym wyłożą, jak chciwość weźmie górę nad zdrowym rozsądkiem,  bo ilość samochodów wtedy drastycznie spadnie, a co się z tym wiąże ich przychody:)

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 11, 2016, 22:26:18 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ciężko się dziwić, skoro prawo układane jest przez prezesów/członków rady nadzorczych firm ubezpieczeniowych. Już kiedyś wywalczyli konieczność ciągłości OC, teraz chcą na nas zarobić kokosy, tylko w końcu sami się na tym wyłożą, jak chciwość weźmie górę nad zdrowym rozsądkiem,  bo ilość samochodów wtedy drastycznie spadnie, a co się z tym wiąże ich przychody:)
Ale prawo jest jak najbardziej tylko oni go nie przestrzegają licząc na to że poszkodowany odpuści a kasa zostanie w kieszeni.Przecież straszny lament jest o to że muszą płacić więcej odszkodowań.Nie wynika to z gwałtownego wzrostu liczby wypadków tylko tego że ludzie przestają dawać się dymać.Że firmy odzyskujące należne pieniądze biorą prowizję...lepiej zapłacić 20% od czegoś nic nie zapłacić 20% od niczego.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 11, 2016, 22:45:15 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Utek nie burz się bo ci żyłka pęknie,wyhamuj tu z idiotami bo wydaje mi się że ludzie na tym forum maja jakiś poziom,a ty takimi wypowiedziami go zaniżasz do swojego który nie jest za wysoki skoro rzucasz takimi tekstami w tak nieistotnej sprawie.Podaje dane które usłyszałem od ludzi którzy te samochody ubezpieczają i płaca na 3 miesiące np za Vektrę 300 E co razem daje 1200 na rok a ona jest bez ac,wiec nie nazywaj mnie idiotą i nie pisz że próbuje robić go z kogoś bo tak nie jest.Jestem na miejscu i pytam ludzi którzy tu żyją ceny podane są dla miasta Aachen sądzę dlatego że są bardziej wiarygodne niż wsze domysły z internetu to raz a dwa ojciec żyje tutaj 21 lat wiec chyba wie ile płaci za ubezpieczenie.Nie che mi się jechać do księgowej po taką pierdołę ale byłbym to wstanie udowodnić ale poco skoro ty wszystko wiesz.

Kto tu zaniża poziom. Cena OC to OC a nie OC + AC.  A odnośnie cen, to zaprawdę dziwne, że starsza vectra ma wyższe samo OC niż dużo młodszy civic OC + AC.

Masz rację, nikt z nas nigdy nie był w Niemczech, a kalkulatory OC to ściema.

Bardzo proszę, żebyś udowodnił te wysokie stawki OC w Niemczech, bo jak na chwilę obecną to niestety Ci się to nie udało.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 12, 2016, 00:45:08 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
A kalkulator raczej nie pomylił się o 1500EUR.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 12, 2016, 08:55:31 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Jak znajdę chwile to podjadę do księgowej,oc jest tu drogie po wypłaty dużo wyższe niż w pl za takie samo auto bo stawiki mechaników,części,lakierników są inne.
Pisałem co jest z oc a co za ac masz problem z czytaniem ? ceny są podane z tym dodatkiem lub bez bo akurat z tymi ludźmi mam styczność.Na każdy pojazd jest inne ubezpieczenie u innego ubezpieczyciela na dodatek dochodzi do tego klasa auta,wiek,diesel,benzyna prywatny czy firmowy i inne które w Polsce też zresztą są wiec nie wiem czym jesteś tak zaskoczony że ceny są tak różne.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 12, 2016, 09:27:23 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Samo OC. Średnia cena. Rozumiesz? Rankingi średnich cen mylą się, bo Ty byłeś w Niemczech i masz rację.

Dla porównania Polska, pełnie zniżki. OC + AC, Honda CRV 2.0 rocznik 2007 - 3200zł (to jest stawka z ubiegłego roku). Jak ma się do tego to 980E za dwuletniego civica? Gdzie jest drogo?

OC w Niemczech nie jest drogie nawet w stosunku do naszego, nie wspominając już o przeliczniku zarobków 1E = 1PLN.

Tak samo jak i nie jest droga cała reszta. To u nas jest drogo.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 12, 2016, 10:55:13 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
OC w Niemczech nie jest drogie nawet w stosunku do naszego, nie wspominając już o przeliczniku zarobków 1E = 1PLN.

Tak samo jak i nie jest droga cała reszta. To u nas jest drogo.



Masz 100% rację.
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil