Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013  (Przeczytany 726767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3320 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:33:31 am »

Offline Pudzian#1942

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 215
  • Tył napęd rządzi :D
    • C+, Omega BFL, Borat TDI XD
Ostatnio jeźdze myje i leje PB jedynie zainwestowałem w nowe światla z przodu  ]:->
juz niedlugo rozbiórka motoru :P
Ostatnio nie chcial sie z pilota zamykac okazalo sie ze w drzwiach kierowcy w masterze styk zostal zwart od otwierania do tego zmieniłem głosniki z przodu w drzwiach na mid basy ktore wymontowalem z innego samochodu. Wyprałem dywanik z bagazeli dimerkiem lux wyszło  :d
chyba zabiore sie za podświetlenie w środku :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 09:38:38 am wysłana przez Pudzian#1942 »
Jest C+ 1.6 GLI "97 :D
Full opcja bez skóry, klimy, grzanych foteli.
Opel Omega
B FL 2.5td Caravan
Borat 1.9 TDI

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3321 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:34:29 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Kupiłem takie głośniki na przód : http://allegro.pl/2-glosniki-samochodowe-10-cm-160w-peiying-1085f-gw-i3499025136.html Zbierają dobre opinie i nie trzeba kombinować z montażem bo seryjne 10cm .

Szukam teraz na tył . W te fabryczne miejsca za zagłówkami (tam są te zaślepki plastikowe) wejdą mi elipsy 6x4 cala(15,5 x10,5 cm) ? O te mi chodzi bym je kupił : http://allegro.pl/2-glosniki-elipsy-4-x-6-cala-160w-peiying-aq462c-i3531837889.html  Bo tam potrzeba właśnie elips . Jeżeli nie , no to niestety trzeba będzie ciąć Półkę a tego bym nie chciał .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 10:39:25 am wysłana przez Bartek GSi »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3322 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:42:08 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
 pod  te 10 będzie odstawać fabryczna maskownica w plusie. lub też nie dojdzie, chyba że wywalisz dystans fabryczny, ale nie wiem wtedy jak z zamontowaniem tego do blachy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 10:45:13 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3323 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:46:04 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Kurcze , szkoda ... To jakie w takim razie tam wchodzą głośniki ... Przecież te które upatrzyłem nie są duże ... A montaż w półce to dobre rozwiązanie ? Nie przeszkadza ? Kable nie sterczą ? Co , te na przód też złe ??  ;-|
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 10:47:38 am wysłana przez Bartek GSi »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3324 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:49:27 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Przecież te które upatrzyłem nie są duże .

Są dość "głębokie" ale myślę, że jak pokombinujesz z montażem to dasz radę. ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3325 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:17:59 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
A ja pytam - po się pchać w coś co i tak w najlepszym wypadku zagra co najwyżej znośnie???
Według te 10ki Peyinga, jak i praktycznie wszytkie inne szerokopasmowe 10ki w tej cenie nie mają prawa  zagrać lepiej od zdrowej fabryki. A nadrabianie braków ładowaniem większych podobnej klasy w podziurawioną specjalnie do tego półkę to już zwykła strata kasy...
Zamiast tego - wstawić w drzwi nawet stare ale sprawdzone, fabryczne Tonsile, nawet ze szrotu, byle w dobrym stanie (membrana sztywna, nie zawilgocona + niesparciała, elastyczna pianka zawieszenia; lub jeszcze lepiej - nowe oczywiście) i (ile ma taką opcję) na radiu obciąć bas z przednich głośników żeby nie pierdziały, a do tego do bagażnika choćby tani mały, nawet używany subwoofer... Potem do zaoszczędzonych pieniędzy dozbierać kilka zł, kupić w drzwi średniej klasy zestaw dwudrożny separowany (bo umieszczenie wysokotonowego przy nogach to zupełny absurd patrząc z perspektywy akustyki), gwizdki dać przy rogu słupka i szyby lub zamiast regulacji lusterek i gotowe. Kasa podobna, a to już może choć trochę zagrać (jak na swój malutki budżet).

A tymczasem u siebie, w ostatnich dniach stwierdzam nadchodzący nieubłaganie czas rzucenia okiem na automat rozrusznika :/ Coraz częściej odmawia jakiejkolwiek współpracy (czyt. losowo brak jakiejkolwiek reakcji na przekręcenie kluczyka, powiedzmy średnio 1/10 odpaleń, trzeba albo odczekać chwilę lub dwie, zależnie od wilgotności powietrza na Sumatrze chyba <co> albo z pychu palić)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 11:24:34 am wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3326 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:30:44 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
(czyt. losowo brak jakiejkolwiek reakcji na przekręcenie kluczyka, powiedzmy średnio 1/10 odpaleń, trzeba albo odczekać chwilę lub dwie, zależnie od wilgotności powietrza na Sumatrze chyba <co> albo z pychu palić)
Sprawdź jeszcze po drodze styki w stacyjce - też mogą być przyczyną takiego niedomagania :)
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3327 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:41:54 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Macki dzięki za rady , doceniam to widzę ,że w tym siedzisz chyba  <spoko> , ale chodzi o to ,że ja nie mam żadnych głośników z przodu. Ktoś może ukradł  ... Tonsile na allegro były bez gwarancji o mniejszej mocy i droższe . Na szrotach byłem i nie mają . Poza tym nie pasuje mi "klimat" szrotów i to w jaki sposób obchodzą się tam z częściami , które wyglądają jak nie powiem co  :d Półki na takie coś tak jak napisałem nie zamierzam dziurawić ... Dlatego chce je wsadzić w fabryczne miejsca . Jeżeli nie wejdą podziurawię półkę na coś dużo lepszego (co polecasz? ) do 100zł ? . Te z przodu  zagrają tak jak seria a może nawet lepiej trochę i to dla mnie starczy bo jakimś audiofilem nie jestem i wolę tę kasę przeznaczyć na "tuning" wizualny ( a Moje radio to Mercedes Becker Audio 10 . Nie znam parametrów , siedziało w C klasie z 99 roku jako fabryczne)  . Czyli kupić owiewkę na tył , białe kierunki boczne łezki (może ktoś ma ? ) , nakładkę z nierdzewki a z czasem alusy .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 11:51:20 am wysłana przez Bartek GSi »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3328 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:49:05 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Poza tym nie pasuje mi "klimat" szrotów i to w jaki sposób obchodzą się tam z częściami

Bo się chodzi na takie, gdzie samemu z zestawem kluczy się można pobawić. ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3329 dnia: Wrzesień 18, 2013, 12:01:07 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
http://allegro.pl/glosniki-tonsil-sc-1101-komplet-sklep-wyprzedaz-i3544740264.html
Dajesz w miejsce oryginalnych w drzwiach oraz z tyłu. To ten sam typ głosnika co fabrycznie montowany, ale wzbogacony o wysoki ton. Skończyły im się takie bez wysokiego. Na tył są akurat, bo tam są w miarę na poziomie głowy pasażerów i jest sens z tymi wysokomi. W drzwiach odłączył bym wysokotonowe w tych SC bo w polonezie pracują w takim miejscu, że wszystko idzie w nogi. Do tego dokładasz sobie to http://allegro.pl/tonsil-dt1212-120w-sklep-wyprzedaz-i3536888919.html na słupki ( w zestawie są specjalne plastry, nie trzeba robić dziury ) i na koniec dajesz to http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-tonsil-sas-150-i3556582088.html . Ten subik to najmniejszy Tonsilowski model aktywny. Głośnik 20 cm dwucewkowy. To nie będzie urywało śledziony basem, jak na jakichś zawodach, ale daje przyjemną podstawę basową. Zaletą tego wałka jest, że fajnie wchodzi we wnękę za kołem w bagażniku. Mam coś takiego u siebie, mam też te małe głośniczki wysokotonowe. W drzwiach mam inny model, ale też z Tonsilu i bym Ci go polecił, ale w tym sklepie z którego podałem linki, wyprzedawali fabrycznie nowe po 20 zł sztuka i poszły ekspresem, teraz praktycznie nie do dostania.

Nie powiem, żeby to był haj end i super hiper, ale cena jest bardzo niska, a poza subem, używasz fabrycznie NOWYCH KRAJOWEJ PRODUKCJI głośników. Jakościowo lepsze od wszelkich chińskich wynalazków. Kolejną zaletą jest fakt, że wszystko wchodzi w fabryczne miejsca, nic nie tniesz, nie niszczysz wnętrza, możesz wrócić do poprzedniego stanu lub zacząć poważniejsze przeróbki. Radia nie będę doradzał, ale niezbędne jest jakieś z wyjściem na suba.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 12:03:08 pm wysłana przez Mariusz »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3330 dnia: Wrzesień 18, 2013, 12:36:09 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
powiem tak, u siebie mam z przodu w drzwiach tonsile, pod szybą wysokotonowe (chyba peying) z tyłu w fabrycznych miejscach tonsile, dodatkowo dołożone w półkę dwa głośniki 165 nokii (z passata b3) i do tego stary subwoofer od głośników komputerowych koszt tego wszystkiego to 50zł, a do tego dochodzi radyjko blaupunkt stokholm 100 i musze przyznać że gra przyzwoicie, ale bez fajerwerków i wodotrysków :)

a w temacie, sprawdziłem ciśnienie w kołach i nadal nie wiem dlaczego pływa mi samochód...
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3331 dnia: Wrzesień 18, 2013, 12:50:40 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Piotrek a skąd masz te fabryczne Tonsile w fabrycznych miejscach z tyłu pod tymi zaślepkami za zagłówkami ? Bo ich nigdzie nie ma do kupienia chyba . 

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3332 dnia: Wrzesień 18, 2013, 13:12:28 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Jeśli chodzi o fabryczne Tonsile to polecam szukać na złomach w Caro w okolicach rocznika 93, chyba wtedy montowali takie seryjne ze wzmocnionymi zawieszeniami membrany które nie parciały i nie rozsypywały się z czasem. ;) Ja takie wyciągnąłem do siebie i grają super.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3333 dnia: Wrzesień 18, 2013, 13:18:51 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Ok , poszukam  :] One są dwudrożne ?

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3334 dnia: Wrzesień 18, 2013, 14:34:37 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
ja brałem ze szrotów w gratisie do różnych innych pierdół :D
nie są dwudrożne
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3335 dnia: Wrzesień 18, 2013, 14:36:20 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
o mniejszej mocy i droższe
na moc nie patrz, bo 1.  jest kilka różnych "rodzajów mocy" (choćby ciągła-realna-znamionowa-w sinusie-... i szczytowa-chwilowa-muzyczna-P.M.P.O.-... itd.) 2. t.z.w. "moc" :) nie określa bezpośrednio "głośności" (tu bardziej patrzymy na skuteczność) czy zwłaszcza jakości dźwięku, a zapotrzebowanie/wytrzymałość głośnika prąd (ściślej - napięcie) który wprawia go w drganie (co powoduje dżwięk, a głośniki mają różne parametry mechaniczne, wage membrany, opory powietrza które muszą poruszać) 3. dane na tych "produktach", zwłaszcza tańszych, często nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość (tu kłania sie zwyczajny marketing, choćby stąd ilość sposobów określania mocy) 4. jak zajrzysz do tabliczki zanmionowej/instrukcji, okaże się że większość radii ma i tak 15-27W mocy ciągłej na kanał, szczytowej z 30-45W (co wbrew pozorom, do normalnego zagrania na prostym setupie wystarcza). Także porównaj sam jak ma się to do niby 160W na pudełku 10cm głośniczka? Ma dołożoną grzałkę? :]
Można by dłuuuugo się rozpisywać jeszcze ,ale nie oto chodzi...
Co do "pozyskiwania" Tonsili - idziesz na szrota gdzie stoją jakies Poldki ze śrubokretem gwiazdkowym w ręku, demontujesz boczki drzwi, sprawdzasz które wyglądają na najlepiej :p (pisałem wyżej na co patrzeć), wykrecasz głośniki i albo bierzesz je jako gratis do jakiegoś ciekawszego zakupu, albo pytasz gościa "ile za głośniki z Poldka"? A on - "a bierz Pan se to w ..." albo dajesz mu na piwo (czyt. 10-20zł) "bo sam przecież wykręcałeś, a to tylko stare gówniane głośniki"... Proste? :P

skąd masz te fabryczne Tonsile w fabrycznych miejscach z tyłu
W niektórych telewizorach/radich chyba Tonsil wsadzał takie elipsy :P A poważnie - od spodu normalnie powinieneś mieć przykrecona taką tekturową deseczke z okrągłym otworem o średnicy 10 cm - na taki sam głośnik jak z przodu.

Ok , poszukam  :] One są dwudrożne ?
Nie są. Są szerokopasmowe. Ale i tak myslę że lepiej zagrają wysokimi niż te pseudo tweeterki piezoelektryczne, które bardziej dają (wątpliwy) efekt wizualny w tanich, chińskich pierdziawkach...

Jeśli chodzi o fabryczne Tonsile to polecam szukać na złomach w Caro w okolicach roczn
Wiesz co, coś w tym jest, bo też (wbrew rozsądkowi) mam takie odczucie (choć zawieszenie piankowe ma teoretycznie wytrzymałość ok. 15 lat) że często w tych starszych Caro były całkiem świeże głośniki...

Dodam, że też tanią ekhm..."alternatywą" :d dla tyłu jest (nie bijcie tylko, bo zabrzmię śmiesznie ;p ) jest...
Zakup zestawu 2.1 od kompa (np. jakiś używany creative) który napedza 12V zasilacz. Wystawiasz głośniki przez zaślepki, sub do bagażnika, ciągniesz kabel stereo do wyjścia na wzmacniacz w radiu, zasilanie np. z pozycyjnych...
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3336 dnia: Wrzesień 18, 2013, 14:42:16 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
choć zawieszenie piankowe ma teoretycznie wytrzymałość ok. 15 lat)

No właśnie, głośniki z Caro 97 mi się rozsypały ostatnio, a te z 1993 są w idealnym stanie. ;) Bo tak jak mówię, mają one coś na kształt wzmocnienia w zawieszeniu.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3337 dnia: Wrzesień 18, 2013, 16:33:22 pm »

Offline Dominik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 360
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Pokręciłem się trochę po mieście i na licznik wskoczyło 100000 km.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3338 dnia: Wrzesień 18, 2013, 18:16:40 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Wymieniłem pompę paliwa w Abimexie, teraz auto szatan, stara miała 0,5 bara ciśnienia tylko!! Lecz pojawił się mały problem, podczas odpalania silnika coś strasznie telepie w okolicach skrzyni biegów tak jakby drążek zmiany biegów o coś obijał, i podczas przyśpieszania tez coś jakby stukało, na wolnych silnik cichutki i nic nie słychać, nie są to krzyżaki, silnik siedzi w łapach, skrzynia przytwierdzona jak być powinna, podłużnice zdrowe. Co to może być?
Moze przewod paliwowy sie wypial i radosnie lata po tunelu?
Sprawa okazała się błaha, obudowa filtra powietrza tłukła w chwyt powietrza do kabiny, który jest w poldkach przed mr93 montowany bardzo blisko  filtra powietrza.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2013
« Odpowiedź #3339 dnia: Wrzesień 18, 2013, 20:12:50 pm »

Offline Szakal#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1669
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 4.2 V8 40V
Kupiłem poloneza :)
Projekt swapa na vvc powraca :) od jutra zaczynamy :)
będzie szybciej bo to roverek :) 97 rok :)
Był: Polonez Caro 1.4/1.6 GLI 16V 95' L-139
Był: Polonez Atu+ 1.6 GSI 01` 42U
Był: Polonez Caro 1.4/1.8 VVC GTI 16V 97`
Był: Polonez Caro 1.4 GLI 16V 96`