Autor Wątek: Halogeny  (Przeczytany 19321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Halogeny
« dnia: Styczeń 24, 2009, 12:18:51 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Nurtuje mnie taka kwestia pt halogeny w 125p ale i w poldkach. Wszystkie rajdowe fiaciory zawsze kojarza sie z dodatkowymi halogenami na zderzaku przednim. Wygląda to faktycznie rasowo i rajdowo, i każdy chciałby takie mieć, ale pytanie... W zasadzie jakie jest ich praktyczne zastosowanie ? W rajdach albo na codzień :) ? Czym ich rola różni się od świateł długich ? Czy to tylko pic na wode żeby wyglądało czy faktycznie ktoś stwierdził ich użyteczność ?:)

Halogeny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2009, 12:43:47 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
halogeny jak są zamontowane pod zderzakiem, tak jak w borku, pełnią rolę świateł przeciwmgłowych - w gęstej mgle oświetlają drogę z jak najniższego poziomu przez co nie powodują białych rażących smug światła. na zdeżaku montuje się reflektory dalekosiężne pełnią rolę taką jak wewnętrzne lampy w kancie czy borku, tylko trochę lepiej.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Halogeny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2009, 13:05:41 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "graczol1"
halogeny jak są zamontowane pod zderzakiem, tak jak w borku, pełnią rolę świateł przeciwmgłowych - w gęstej mgle oświetlają drogę z jak najniższego poziomu przez co nie powodują białych rażących smug światła. na zdeżaku montuje się reflektory dalekosiężne pełnią rolę taką jak wewnętrzne lampy w kancie czy borku, tylko trochę lepiej.


Co do halogenów pod zderzakiem to tak jak napisał graczol, mają one szeroki kąt świecenia i świetnie doświetlają pobocze. Natomiast to co montuje się nad zderzakiem to są halogeny dalekosiężne i powiem, że nie tylko trochę lepiej "świecą" ;) w nocy efekt jest bdb, nie ma problemu z dostrzeżeniem czegokolwiek z odległości c.a 200 metrów, a nawet i więcej. Spinasz takie halogeny szeregowo z długimi które już w fiaciorze masz.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Halogeny
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2009, 13:10:44 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Cytat: "jimo#1921"
szeregowo
napewno szeregowo? :wink:
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Halogeny
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2009, 13:22:19 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
yyyy no równolegle ;) pomyłka ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Halogeny
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2009, 14:58:34 pm »

Fistasz

  • Gość
Te dalekosiezne róznią sie konstrukcja od zwykłych przeciwmgłowych?

Halogeny
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2009, 15:15:56 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Fistasz"
Te dalekosiezne róznią sie konstrukcja od zwykłych przeciwmgłowych?


Tak, szkło jest zupełnie inne.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Halogeny
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:06:47 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To raz, a i odbłysnik wygląda inaczej.

Pozatym ja ma spięte halogeny z długimi, jazda po nieoświetlonych drogach to poprostu miód. Doskonale widać pobocze.
Polecam , to tylko kawałek przewodu w skrzynce bezpieczników a daje rade. oczywiście z diodą co by właczanie halogenów nie odpalało długich.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Halogeny
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:57:08 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
ja ma dalekosiezne, elekt widoczny tylko w nocy przy w miare dobrej widocznoisci, mgla opady sniegu czy deszczu im nie sluza... snop swiatla kierowany jest do przodu w waskiej wiasce idealnie nadaja sie do oswietlania pobocza w odleglosci jakis 80metrow od auta. a na postej drodze widac co jest przedemna w odleglosci 800metrow (zmiezylem)
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Halogeny
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2009, 22:00:06 pm »

marcij

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
...
Polecam , to tylko kawałek przewodu w skrzynce bezpieczników a daje rade. oczywiście z diodą co by właczanie halogenów nie odpalało długich.


Tez tak mam i tez polecam. Z tym ze ja sobie ostatnio ten mostek zrobilem na dodatkowym przelaczniku , jako ze malo jezdze w nocy , a duzo mrugam dlugimi w dzien.
No i Pan diagnosta na przegladzie powiedzial , ze tak byc nie moze i nalezy usunac polaczenie ;P

Halogeny
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2009, 22:35:23 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "marcij"
Z tym ze ja sobie ostatnio ten mostek zrobilem na dodatkowym przelaczniku


Czyli jak dokładnie?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Halogeny
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2009, 22:47:07 pm »

marcij

  • Gość
Tzn mam na dole deski dodatkowy przelacznik z ikonka swiatel przeciwmgielnych i jak go wcisne , to mam zmostkowane dlugie z przecimgielnymi , a jak nie wcisne , to jest wszystko tak jak fabryka przewidziala. W caro jest kupa miejsca na przelaczniki , wiec nie ma z tym problemu. Przelacznik mam z logo autosana, ale wyglada tak jak od fiata i poloneza, tylko niepodswietlany ;P

Halogeny
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2009, 23:10:30 pm »

knrdlvn

  • Gość
Ja pociągnąłem osobny kabel od aku, przez przekaźnik załączany drogowymi z dodatkowym wyłącznikiem. Dzięki temu włączam drogowe razem z dodatkowymi dalekosiężnymi lub bez nich. Ta druga opcja często się przydaje przy mijaniu dużych tablic informacyjnych, taka elektrownia nawet po odbiciu potrafi nieźle oślepić :D
Niestety dni moich 2HO są już policzone. Pomimo cudowania z dorabianiem oringów i zabezpieczaniem wazeliną itp przy dużych deszczach zaczynają w środku mocno parować. Na pewno jednak nie zrezygnuje z dodatkowych drogowych, za dobrze się jeździ :)

Halogeny
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2009, 00:10:21 am »

Barnii

  • Gość
Ja mam u siebie to podłączone tak ze mam guzik 3 pozycyjny taki od swiateł i jest tak

Pozycja 0 - Nie świeci nic
Pozycja 1 - Świeca tylko dodatkowe halogeny dalekosiężne
Pozycja 2 - Po włączeniu świateł drogowych świeca: dalekosiężne, przeciwmgielne no i światła drogowe (Czyli wszystko co jest:P )

Halogeny
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2009, 18:38:16 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
A ja właśnie wczoraj dołożyłem komplecik lampek :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Halogeny
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2009, 19:26:52 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Taki ładny lublinek... a mój jest w tragicznym opłakanym stanie...

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Halogeny
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2009, 23:18:25 pm »

Offline Grakoz

  • RWD Lover
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie: Bez Gwiazdy nie ma Jazdy
    • 97' MB W202 200 KOMPRESSOR
Pewnie zaraz zostanę skarcony, że łamie przepisy ble, ble, ble.... ale ja np zawsze po trasie w nocy włączam halogeny. jakoś tak czuje się bezpieczniej widząc szeroko drogę. jedynym minusem jest problem niektórych kierowców TIRów którzy błyskają mi długimi, że im przeszkadza czy co! ciekawe, że nie błyskają mi wszyscy tylko niektórzy :D

Ps. chętnie spiął bym sobie halogeny z długimi, interesuje mnie tylko, które przewody mam ze sobą połączyć i o co chodzi z tą "diodą". z opisu wnioskuję, iż powoduje ona przepływ prądu tylko w jedną stronę ale czy są różne diody a jeśli tak to jaka to ma być. z miernikiem i lutownicą sobie radzę ale elektronika jako taka jest mi obca. pozdrawiam
97' MB W202 200 KOMPRESSOR sport + AMG
RIP 96' FSO POLONEZ ATU 1.6 GLI [ 1.4 16V ] powered by Elpidżi

Halogeny
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2009, 23:44:18 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Dokładnie - przez diodę płynie prąd tylko w jednym kierunku, czyli masz ją po to, żeby włączając halogeny nie włączyły się długie.

Połączyć musisz przewód zasilający przekaźnik długich z przewodem zasilającym przekaźnik od halogenów ( z diodą ). Tak wyjdzie najmniej przewodu.

Najprościej ( też z diodą ) przewód przed bezpiecznikiem jednego z długich z przewodem wychodzącym z włącznika przeciwmgielnych.

Grakoz, komplet takich lampek jak ja mam to 64zł ;) I wszystko będzie legalnie :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Halogeny
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:15:01 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
GRakoz, to zależy czy mijajacy cie kierowca jest trzeźwy czy nie :D Trzeźwym to nie przeszkadza, jednak halogeny naprawdę dużo pomagaja, szkoda tylko że są zabronione w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, dlatego ja mam spięte z długimi, i jak coś jedzie z naprzeciwka to po prostu wyłączam. Ja połączyłem przewodem z diodą w kierunku do przekaźnika halogenów, sterowanie przekaźnika długich ze sterowaniem przekaźnika halogenów.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Halogeny
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:28:28 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Qrcze jaki fajny temat.
Tak się składa że w sobotę zaliczyłem takie mleko że 60km/h to był strach w oczach.  W carusku mam dalekosiężne na przednim nosku (2HO) i w zderzaku też dalekosiężne (pozostałość po rajdowej przeszłości caruska). Niestety snop światła dawany przez te dolne halogeny nijak nie ułatwiał jazdy bo i/albo są źle ustawione i dawały za bardzo skupiony snop światła. Mam gdzieś w domu przeciwmgłówki to sobie podmienię wolnym czasem.

Ogólnie nie wyobrażam sobie jazdy caruskiem bez tych halogenów. Jak je wyłączam to te długie marne jakieś się robią.

W borkostworku mam 4 lapmy seryjne H4 więc długie są konkret. W zderzaku/pod mam dalekosiężne 2HO i jest to trochę nielegalne bo mam 6 świateł drogowych. Chcę je zmienić na przeciwmgłówki  aby było legal jak i z powodu powyżej.

Zastanawiałem się też jakby to było gdyby w miejsce drogowych wewnętrznych w borku dać takie dalekosiężne 2HO mocowane na zderzaku. Dalej pozostałoby 4 lampy drogowe ale za to te wewnętrze niałyby znacznie większą średnicę lustra i bardziej przejrzysty klosz. Jakby to ładnie wkomponował to kto wie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.