Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1316638 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8600 dnia: Luty 19, 2023, 15:16:55 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://www.youtube.com/watch?v=j4SYvuGeCaQ

Facet zabrał sobie trupa ze złomu, odpalił, ogarnął trochę i wyjechał nim po prostu na ulicę odebrać dzieci ze szkoły. Wyobraźmy sobie teraz analogiczną sytuację w Polsce :)

Wyciąganie auta z krzaków: https://youtu.be/y4tFW_SM09Q?t

No i nie jest jedyny, tego typów jest mnóstwo na YT, zazwyczaj zawierają w tytule "will it drive after years": https://www.youtube.com/watch?v=8QMolhPZjgs
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2023, 15:36:39 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8601 dnia: Luty 20, 2023, 11:25:56 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Facet zabrał sobie trupa ze złomu, odpalił, ogarnął trochę i wyjechał nim po prostu na ulicę odebrać dzieci ze szkoły. Wyobraźmy sobie teraz analogiczną sytuację w Polsce

Tylko że tutaj gościu przynajmniej zrobił mu nowe hamulce.

Przepisy są po to, żeby chronić nas przed idiotami. Nawet tutaj kilka lat temu był gościu co remontował Poloneza Caro, a na codzień jeździł Renault Scenikiem, i pisał że jeździ z pękniętą tarczą hamulcową (!) bo nie ma czasu wymienić.

Zacznijmy od tego, ile musiał zwlekać z wymianą, jak cienka musiała być tarcza żeby mu pękła. A ten idiota nawet po tym jeździł.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8602 dnia: Luty 20, 2023, 11:40:26 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Taaa, chronią - przepisy powstrzymają większość rozsądnych, bo się boją wyjechać ze spaloną żarówką od podświetlenia rejestracji, bo co to będzie jak policja mnie złapie, a debil idzie na całość i jeździ z pękniętą tarczą,a inny jedzie na gołej feldze cinquecento po pijaku na stację z zabranym prawem jazdy lata temu i nic go nie powstrzyma, bo zawsze idzie na całość  <rotfl2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8603 dnia: Luty 20, 2023, 11:56:52 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Taaa, chronią - przepisy powstrzymają większość rozsądnych, bo się boją wyjechać ze spaloną żarówką od podświetlenia rejestracji, bo co to będzie jak policja mnie złapie, a debil idzie na całość i jeździ z pękniętą tarczą,a inny jedzie na gołej feldze cinquecento po pijaku na stację z zabranym prawem jazdy lata temu i nic go nie powstrzyma, bo zawsze idzie na całość 

A jakby wolno było chodzić po mieście z granatami ręcznymi, to myślisz że byłoby więcej rannych i zabitych odłamkami, czy tyle samo bo przecież są tacy co "zawsze idą na całość"  ;>

Myślę że tych z resztkami rozsądku przepisy jednak powstrzymują.

No i zapominasz że część ludzi jest atechniczna. Jakby nie było obowiązku jeżdżenia na przegląd, to dziunia jedna z drugą nie pojechałaby do warsztatu póki albo by nie stanęło, albo się nie rozbiło, bo hamulce całkiem wysiadły.
No i kolejna sprawa, jeżeli jeździsz ze spaloną żarówką, albo z wyłączonymi światłami, to u mnie policja nic nie zrobi. Co najwyżej zatrzymają, powiedzą: 'ma Pan spaloną żarówkę' i puszczą dalej (jak jest widno), ale jeżeli by ktoś jechał ewidentnym wrakiem, to raczej w całym kraju policja go zatrzyma i sprawdzi samochód.

Ja od 10 lat po swoim powiecie jeżdżę bez świateł w dzień, i jeszcze mnie policja nie zatrzymała z tego powodu. A przynajmniej raz dziennie mijam radiowóz.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8604 dnia: Luty 20, 2023, 20:40:35 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
https://youtube.com/shorts/t1UDfsyYk7U?feature=share

Nie sądziłem, że aż takie sito tam jest
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8605 dnia: Luty 20, 2023, 21:44:36 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2091
no jest masakra. Najgorzej po deszczu bo nie widać. To są od lat te same dziury. Możesz je znaleźć na google 1,2 3, 5 ,10 lat wstecz . Oni je łatają kaloszem i tyle. przy pierwszym mrozie wszystko wypada i tak w koło. Wcześniej robili remonty frezując całość lub część .
To są celowe działania, bo wszystkie spółki i firmy są powiązane z radnymi i miastem. Łodź wypłaciła 3.8 mln zł odszkodowań za dziury w 2022.
Ja co sezon mam zgiętą którąś felgę a mam 16tki na balonowych oponach szerszych od felg.
Za czasów jak jeździłem Fiestą to wpadłem w taką dziurę, że wyrwało mi półoś ze skrzyni. 

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8606 dnia: Luty 20, 2023, 22:52:37 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Dal mnie woj. łódzkie przynajmniej bliskie mi okolice to jest pier. dramat jeśli chodzi o drogi. Znam drogi gminne, gdzie są fragmenty tak zbombardowane od przynajmniej roku czasu, że obok drogi asfaltowej wyjeżdzone są koleiny na trawie, bo tam równiej. Zresztą sama łódź, pabianice i inne przyległe "wiochy" po których się często poruszam,też strasznie prezentują się pod tym względem. A najbardziej wzruszające są zdemolowane tory tramwajowe zarośniete trawą   :d

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8607 dnia: Luty 21, 2023, 00:37:05 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://youtube.com/shorts/t1UDfsyYk7U?feature=share

Nie sądziłem, że aż takie sito tam jest

No to teraz wiesz, że billboard ma sens, bo każde miasto ma dziurawe drogi, ale Łódź plasuje się na pierwszym miejscu w kategorii zarówno ilość, jak i jakość :D
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8608 dnia: Luty 21, 2023, 02:25:14 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Ten van tak tam przeleciał przez tę "dziurę" że to już praktycznie Dukes of Hazzard.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8609 dnia: Luty 21, 2023, 09:39:10 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2091
A najbardziej wzruszające są zdemolowane tory tramwajowe zarośniete trawą 
Mamy też 7m torów na Kilińskiego, które zostały przez konserwatora uznane za zabytkowe i nie wolno ich usunąć. I tak od 30 lat wszyscy muszą przez nie przejechać :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8610 dnia: Luty 22, 2023, 21:05:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5134
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
https://sadeczanin.info/pod-paragrafem/bylo-bardzo-slisko-polonez-wpadl-w-poslizg-i-dachowal-w-milkowej-zdjecia
Trochę przykry widok i auta szkoda (właściciela też), ale jak ktoś jest z okolicy Limanowej, to gdzieś na szrocie pewnie będzie plus na części. Przedliftowy, bo klamki stare. Nie widzę dokładnie na zdjęciu, ale chyba dosyć zdrową podłogę ma, to tym bardziej szkoda. Czy on ma pod silnikiem tą plastikową osłonę? To był fabryczny patent, czy ktoś to robił? Bo chyba gdzieś tu raz o tym było. Fajna rzecz, bo zawsze to nie chlapie tyle błotem od dołu.
A co tu taka cisza od wczoraj?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8611 dnia: Luty 22, 2023, 21:11:34 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Osłona była w Boschach fabrycznie.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8612 dnia: Luty 22, 2023, 21:16:38 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
https://sadeczanin.info/pod-paragrafem/bylo-bardzo-slisko-polonez-wpadl-w-poslizg-i-dachowal-w-milkowej-zdjecia
Trochę przykry widok i auta szkoda (właściciela też), ale jak ktoś jest z okolicy Limanowej, to gdzieś na szrocie pewnie będzie plus na części. Przedliftowy, bo klamki stare. Nie widzę dokładnie na zdjęciu, ale chyba dosyć zdrową podłogę ma, to tym bardziej szkoda. Czy on ma pod silnikiem tą plastikową osłonę? To był fabryczny patent, czy ktoś to robił? Bo chyba gdzieś tu raz o tym było. Fajna rzecz, bo zawsze to nie chlapie tyle błotem od dołu.
A co tu taka cisza od wczoraj?

Legenda głosi, że ta osłona miała pomoc w spełnieniu norm hałasu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8613 dnia: Luty 22, 2023, 21:38:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5134
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Osłona była w Boschach fabrycznie.
A czemu w GSI już nie?
Legenda głosi, że ta osłona miała pomoc w spełnieniu norm hałasu.
Czyli GSI było cichsze? O roverze nie wspomnę.
Tak pytam, bo na żywo nigdy w żadnym plusie nie widziałem. Skoro to fabryka, to pewnie każdy wywalał przy pierwszej lepszej okazji, żeby nie przeszkadzało.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8614 dnia: Luty 22, 2023, 22:27:42 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ile razy nie robiłem poloneza z tym nocnikiem tak zawsze miska była na skraju bycia sitem bo syf i brud fajnie się w tym zbierał,dobre jak komuś wali olej z uszczelki miski a brakuje mu chęci na wymianę to wtedy się przydaje bo auto nie znaczy terenu  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8615 dnia: Luty 22, 2023, 23:58:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czyli GSI było cichsze? O roverze nie wspomnę.
niekoniecznie,
po prostu SPI ma wtryskiwacz wyzej i do tego jest wiekszy i moze inny dzwiek wydaje, co po dobiciu w komorze moglo nie podobac sie aparaturze,
o ile legenda o normach halasu jest prawdziwa,
niby slyszalem (w kabinie) ten wtryskiwacz podczas pracy na benzynie, ale to taka subtelna roznica wzgledem tego, gdy w ogole nie pracuje, ze zadnego halasu jako takiego nie generuje,
wiekszosc wtryskiwaczy gazowych jest glosniejsza

bo syf i brud fajnie się w tym zbierał
zbiera sie woda, przy kazdej wymianie oleju bylo tam mokro, a dodatkowo trzeba odkrecac sanki do wymiany oleju,
dlatego zrobilem bardzo prosty trik - wycialem otwor na korek oleju, co rozwiazalo wszystkie problemy na raz  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8616 dnia: Luty 23, 2023, 04:03:00 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A ta osłona to nie była potrzebna na zimowe czasy, żeby olej w skrzyni się zbytnio nie schładzał podczas zimowych mrozów w czasie  jazdy, i oczywiście cały silnik szybciej osiągał odpowiednią temperaturę pracy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8617 dnia: Luty 23, 2023, 04:18:58 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Olej powinien tak wyciec po odwróceniu silnika do góry nogami? Jakoś zawsze wydawało mi się, że korek wlewowy i miarka - wystarczająco uszczelniają, o ile nie są wyrobione...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8618 dnia: Luty 23, 2023, 11:24:03 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5134
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jakoś zawsze wydawało mi się, że korek wlewowy i miarka - wystarczająco uszczelniają, o ile nie są wyrobione...
No tak, ale uszczelka pod korkiem wlewu, po latach, zmienia się w plastik, a takie coś, na pewno niczego nie uszczelni. Przerabiałem to u siebie w GSI. Pocił się strasznie z wlewu i dopiero jak dałem tam zwykłego, grubego oringa, problem ustąpił. Uszczelka połamała się w rękach, taka była twarda. A miarka, jak ktoś codziennie sprawdza poziom oleju, to też może się wyrobić. To jest plastik, a nie guma.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8619 dnia: Luty 23, 2023, 11:50:09 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
A ta osłona to nie była potrzebna na zimowe czasy, żeby olej w skrzyni się zbytnio nie schładzał podczas zimowych mrozów w czasie  jazdy, i oczywiście cały silnik szybciej osiągał odpowiednią temperaturę pracy.

I dlatego była w Boschu, a w GSi już nie?
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...