Autor Wątek: hamulce przód polonez caro  (Przeczytany 6810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hamulce przód polonez caro
« dnia: Wrzesień 01, 2009, 19:46:00 pm »

Tomek1551

  • Gość
Witam, mam problem z hamulcami mianowicie prawe koło z przodu hamuje od razu na ostro po naciśnięciu pedału natomiast lewe tak trochę, rozebrałem zacisk (lewy przedni) ale nie był zapieczony klocki i tarcze (nie wiem przypadkiem czy zaciski też nie) były wymieniane na nowe jakieś 6-7 tys km temu tak że klocki mają dużo "mięsa" i są dopasowane, odpowietrzyłem lewy przód poszło kilka bąbelków powietrza tak że w sumie przelałem jakieś 0,2L płynu ale wychodzi brudny płyn nie wiem czy to normalne, trochę się mu poprawiło ale dalej słabo idzie płynu samo z siebie nie ubywa tak że nieszczelności raczej nie ma... co robić dalej z tym fantem???

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2009, 19:49:51 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Płyn ma być czysty, jak wychodził brudny to dalej go odpowietrzaj.
Zacisk nie był zapieczony, a tłoczek, wyciągnąłeś go, dałeś nowe gumki, użyłeś pasty do tłoczków?

Wlałeś przynajmniej Dot4?
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:04:07 pm »

Tomek1551

  • Gość
Pisząc zacisk miałem namyśli całość bo tłoczek ładnie chodził i cofał się z powrotem bez klocków więc go nie wyciągałem gumkę dałem nową, tłoczek jest nasmarowany smarem do do tłoczków a płyn do poldasia leje hamulcowy R3 bo takim był zalewany i nie chcę mieszać....

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2009, 23:42:04 pm »

bodzik

  • Gość
ja bawisz się hamulcami to zmień gumowe przewody hamulcowe bo pewnie od fabryki nie były ruszane, potrafią się one ładnie rozwarstwić przez co blokują przepływ płynu.

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2009, 00:14:10 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak w caro byl zalany R3 to nie dziwie sie ze ciagle brudny wyplywa - pewnie troche rzeczy rozpuscil,
zaryzykowalbym zmiane calego plynu na DOT4 - najwyzej pare uszczelek bedzie trzeba wyminic przy okazji :D ,ale jest duza szansa ,ze bedzie szczelnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:13:46 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
A takie pytanie z innej beczki. Dot 3 mozna mieszac z R3?

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2009, 17:56:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak ,mozna dolewac DOT3 do R3 - nie probowalem ,ale czytalem ze mozna ,
ale w druga strone bym nie radzil  :D

mozna jeszcze dolewac DOT4 do DOT3 ,ale w takich mieszankach trzeba pamietac ,ze najslabszym ogniwem jest ten slabszy plyn ,
jedynie do R4 nie zaleca sie mieszania,choc nigdzien ie widzialem wytlumaczenia dlaczego tego nie robic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2009, 20:23:23 pm »

Tomek1551

  • Gość
witam ponownie kupiłem płyn przelałem układ tak że zeszedł brudny płyn z lewego koła, wymyłem i wypaliłem brudy z klocków tak że były jak nowe tarczę też wymyłem że się świeciła jak lusterko i jest lepiej bo wcześniej poldka mocno ściągało na bok nawet przy lekkim hamowaniu ale nadal nie hamuje zbyt mocno a na ostro to już wogóle nie przyhamuje i już nie wiem co robić dalej....  :?

a czy tynie hamulce mają coś do tego czy jeszcze jakieś inne pomysły????

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:19:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze trzeba troche pojezdzic ,zeby sie klocki dotarly z tarcza po tym myciu :D

jaki masz uklad ? Lucas czy Bendix ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2009, 14:20:38 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Dokladnie, musisz posmigac, zeby sie dotarło, wypaliło, jak chyci temp. to sie ulozy :) Spokojnie.

Tylne hamulce (np gry prawe kolo trzyma) tez powoduje znoszenie samochodu na bok. Wiem, bo sam to przerabiałem niedawno...

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2009, 21:20:42 pm »

Tomek1551

  • Gość
ale kurde to powinno być już ułożone bo klocki z tarczami były dawno temu wymieniane  :? a mnie to wkurza bo nie jeżdżę tym samochodem 50-60 km/h tak żebym nawet na ręcznym awaryjnie wyhamował tylko sporo więcej tak że hamulce muszę mieć takie żeby na dotyk koła się zatrzymywały, a z doświadczenia wiem że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.....

Cytat: "KGB"
jaki masz uklad ? Lucas czy Bendix ?

nie wiem ale są wszystkie 4 koła na tarczach to pewnie jest lucas  :mrgreen:

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2009, 21:21:40 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
to nie jest lucas.
Lucas ma z tyłu bębny.
Masz stary ssytem o który trzeba naprawdę dbać, a się odwdzięczy.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2009, 01:16:28 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na 4 tarczach staje jak wryty ,ale musza wszystkie 4 scisnac naraz ,
tloczki musza chodzic plynnie ,a prowadnice musza byc czyste i galadkie - mozna je lekko stuknac mlotkiem 0.5kg podczas montazu ,ale jezeli ktos uzywa mlotka 5kg do wymiany klockow ,to nie wroze rewelacji

sprawdz jak hamuje auto - jedz na bezpieczny odcinek drogi i wcisnij mocno pedal ,zobacz czy ci kola zablokuje,
tylko mocno wcisnij ,a nie jak baba ,bo to nie fiesta tylko polonez,
jak zablokujesz kola ,a pedal chodzi ciezko ,to oznaka padajacego serwa

i naucz sie stawiac przecinki w zdaniach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2009, 23:33:21 pm »

Zak

  • Gość
dodam tylko że serwo jak jest uszkodzone to syczy po wciśnięciu hamulca lub i bez wciskania a hamulec jest na kamień...

dla fanów ostrego hamowania polecam zmiane na serwo z pompą Lucasa(przy starym układzie) ale to wymaga więcej pracy niż wymiana klocków i plynu :P

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:43:03 pm »

Tomek1551

  • Gość
Cytat: "KGB"
sprawdz jak hamuje auto - jedz na bezpieczny odcinek drogi i wcisnij mocno pedal ,zobacz czy ci kola zablokuje,
tylko mocno wcisnij ,a nie jak baba ,bo to nie fiesta tylko polonez,
jak zablokujesz kola ,a pedal chodzi ciezko ,to oznaka padajacego serwa


no to tak właśnie sprawdzałem hamulce no i przód prawy idzie na ostro na poślizg, z lewym jest problem bo już nie aż tak dobrze hamuje :?  a tył no to chyba coś tam hamuje ale nie wiem dokładnie  :wink:  co doi dociskania na hamulec to wiem że trzeba dosyć mocno depnąć żeby poszło na ostro...


Cytuj (zaznaczone)
i naucz sie stawiac przecinki w zdaniach
heh nie żebym chciał być złośliwy czy coś bo ja jestem dyslektykiem i tak mam że zapominam o przecinkach :wink:  ale czy tobie się czasem alt nie zepsół :?:

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:39:35 pm »

Offline krecik71

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 16V 94r.
U siebie też mam stary typ hamulców i powiem Ci że różni magicy do niego zaglądali, każdy mnie zapewniał, że nic nie będzie ściągać i że będzie hamować jak ferrari. Było dobrze przez 10 km jakie zrobiłem od warsztatu po czym znowu ściągał słabo hamował i rożne dziwne rzeczy się działy. Dopiero jak z pomocą ojca wszystko zostało rozebrane, dokładnie wyczyszczone, nasmarowane, wszystkie gumeczki wymienione, płyn idealnie czysty i porządne klocki to z układem nic się nie dzieje, nic nie ściąga. Jedyny problem jaki mam to taki, że jak wciskam powoli pedał i nagle chcę mocno zahamować to coś słabo mu to wychodzi, ale gdy cenzura w pedał to dosłownie staje dęba. Wydaję mi się że to wina przepuszczającej pompy hamulcowej. I jeszcze jeden problem nie rozwiązany to taki że czasami podczas hamowania pedał przeskakuje ( serwo i pompa wymienione ).

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:42:23 pm »

Zak

  • Gość
krecik71,
jak przeskakuje?

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:52:03 pm »

Offline krecik71

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 16V 94r.
Zaczynam hamować naciskam hamulec zbliżam się do auta i naciskam mocniej żeby się zatrzymać i pedał jak jest twardy to tak jakby przeskakiwał i wpada głębiej i hamuje przy tym mocniej, nie wiem do czego porównać dźwięk temu towarzyszący. Dziej się tak przykładowo raz na 5 hamowań. A gdy od razu walne mocno w hamulec to bardzo rzadko przeskakuje.

Edit: Po mojemu to będzie serwo tylko, że ten problem występuje w tym aucie od czasu jak kupił go mu ojciec jakieś 7 lat i mówił że serwo wymieniał i problemu to nie rozwiązało. Ja tak już jeżdżę z tym 2 lata i się przyzwyczaiłem : ) Ale może w końcu uda się rozwiązać ten problem.

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:55:38 pm »

Zak

  • Gość
tzn chodzi ci o to że pedał jakby "ucieka" w dół?

hamulce przód polonez caro
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:56:30 pm »

Offline krecik71

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 16V 94r.
Tak ale to nie jest tak jak przy zapowietrzonych hamulcach tylko pedał robi taki jakby przeskok. Tak jakby coś puszczał pedał strzela i wpada niżej.

Edit: Można to porównać do tego jak się coś wciska gdzieś :) Wciskasz, wciskasz. wciskasz i nagle pach wcisnąłeś i towarzyszy temu taki specyficzny dźwięk :)