Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 132442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 16, 2021, 20:36:01 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To zegary w plusach są tak beznadziejne? Miałem całą górę liczników z minusa i borewicza, jeszcze nie trafiłem ani jednego, żeby coś z nimi było nie tak, poza płowieniem od słońca czerwonego pola na obu typach liczników, i jednego zepsutego obrotomierza w liczniku z borewicza.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 16, 2021, 20:49:03 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Buźka tak, inny licznik mam teraz w aucie-on nie zawyża np. o 30km/h cały czas, tylko prędkość rośnie na nim o wiele szybciej niż w sprawnym.

Spód prędkościomierza z jednego do drugiego nie pasuje-są to dwa różne komplety zegarów, zupełnie inaczej rozwiązane od spodu (tak, zdziwiłem się), nie pasuje to zamiennie, a rzeźbienie-no cóż, nie dla mnie w tym przypadku.

Daniel no cóż co Ci mogę napisać?Ten zastrajkował i nie mam pojęcia dlaczego  <rotfl2>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 16, 2021, 20:51:00 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Jak to dobrze, że ja mam tylko obrotomierz z Plusa w zegarach z minusa. Jedyne co dobre z Plusa to obrotomierz. Cała reszta na zlom
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 16, 2021, 21:06:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Spód prędkościomierza z jednego do drugiego nie pasuje-są to dwa różne komplety zegarów, zupełnie inaczej rozwiązane od spodu (tak, zdziwiłem się), nie pasuje to zamiennie
To tu mnie zaskoczyłeś. No i dopiero zaskoczyłem, ze o plusa chodzi. Aż sam kiedyś muszę zobaczyć u siebie, bo mam kilka takich plusowych liczników. To produkowało tylko mera Błonie, więc musieli wprowadzić w pewnym momencie jakieś zamiany w budowie samego prędkościomierza. A może jeden licznik miałeś starego typu, bez podparcia wskazówki, a ten drugi jest z ostatniego wypustu z podparciem? Może stąd zmiany. Jeśli oba są niby takie same, to widocznie w pewnym momencie nastąpiła jakaś zmiana w budowie, jeszcze przy starym typie licznika.
Jak to dobrze, że ja mam tylko obrotomierz z Plusa w zegarach z minusa. Jedyne co dobre z Plusa to obrotomierz. Cała reszta na zlom
A co ci w nich nie pasuje? Ja tam sobie chwalę. Kontrolki ładnie poukładane, mniejsze, wywalony ten durny zegarek i wskaźnik ciśnienia oleju, który i tak nie działał. Jedyny minus to to, ze kontrolek jest mniej, bo niema tych "wersji przyszłościowych" jak w caro i nie można za dużo bajerów podłączyć, ale tak, to git. Nie jest tajemnicą, ze ja deskę plusową wolę od minusowego, wyciosanego siekiera klocka, więc każdy broni swojego. Producent zarówno jednych, jak i drugich, jest ten sam, więc?  Ja tam jeszcze marzę, żeby kiedyś dorwać sobie prędkościomierz z późniejszych lublinów, gdzie już wkładali Mera Błonie i wskaźniki były z taką samą czcionką, jak w plusach, ale do 160 km/h. Miałem kiedyś w roverze włożony z lublina, ale Pafalowski, inna czcionka, ale niemniej, zajebiste wrażenie to robiło, kiedy wskazówka szła jak burza do góry, bo w lublinie, 160 km/h jest w miejscu polonezowych 200-stu.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 16, 2021, 21:24:18 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Buźka, z całym szacunkiem, ale ta wersja rozwojowa to jest coś, w dodatku w zegarach z Plusa brak zegarka i ciśnienia oleju,  to spory minus, a wskaźnik ciśnienia, który według Ciebie nie działa, to problem natury technicznej lub rzeczywisty brak ciśnienia oleju. Jedyny plus w zegarach z Plusa to to, że obrotomierz działa kombatybilnie z MEMS3 i nie trzeba aplikować rezystorów aby rpm silnika były prawidłowo wskazywane. A o zegarach z Lublina rozważam od kilku lat... Tylko jakoś trafić ich nie mogę. Jak widzę na szrocie Lublina to już bez zegarów...
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2021, 21:28:28 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 16, 2021, 22:17:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
ale ta wersja rozwojowa to jest coś
A tutaj, to chyba zjadło Ci jakieś litery, bo nie rozumiem, co masz na myśli.
w dodatku w zegarach z Plusa brak zegarka i ciśnienia oleju,  to spory minus
Dla mnie plus. A zegarek, jest przecież w konsoli środkowej, elektroniczny, bardzo fajny. Ideałem było by umieszczenie go w tarczy obrotomierza, jak w tych najbardziej wypasionych zegarach z lublinów (chyba nie do dostania)
Tutaj mniej wypasiona wersja, bo tamta miała jeszcze elektroniczny wyświetlacz przebiegu, mam gdzieś zdjęcie, tylko muszę poszukać

Zegary Mera błonie, taki właśnie prędkościomierz jest idealny do plusa, tylko kolor podświetlenia trzeba zmienić. Ja mam w domu same pafalowskie.


Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 16, 2021, 22:18:06 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Jedyny plus w zegarach z Plusa to to, że obrotomierz działa kombatybilnie z MEMS3 i nie trzeba aplikować rezystorów aby rpm silnika były prawidłowo wskazywane.

Nie w każdych. Niektóre wymagają wlutowania pull-upa.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 16, 2021, 23:58:38 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Zgodzę się z Multec'iem. Buźka jeśli masz zamiar latać wzrokiem po całej desce rozdzielczej za zegarkiem to spoko. Ja uważam, że czym mniejszy promień wzroku tym lepiej. Jeśli chodzi o szukanie konkretnych wskazań na desce.
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 17, 2021, 08:15:09 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jeśli chodzi o szukanie konkretnych wskazań na desce
No to plus wychodzi na korzyść bo masz zgrabne czytelne wskaźniki, i wyrsźny czytelny zegarek. A nie jskieś nadziubane kreski minusowe schowane w rogu wskaźników

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 17, 2021, 11:25:49 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No tak z jego czytelnością w słoneczny dzień to akurat kiepsko, no i trzeba zezować w stronę tunelu :P Co jak co, ale zegarka z licznika bym nie zamienił na wrzucony gdzieś w tunel...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 17, 2021, 12:06:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No to połączyć funkcjonalność minusa z nowoczesnością plusa i wmontować ten zegarek w obrotomierz. Muszę się temu przyjrzeć, jak to wszystko wygląda, ale trochę wątpię, żeby dało się to zrobić ot tak. No i pozostaje kwestia przycisków do nastawiania godziny.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 17, 2021, 13:21:38 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Te zegarki to służą do pomiarów przyspieszenia <cwaniak2>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 17, 2021, 14:28:39 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A próbował ktoś już montować do poloneza te zegary z Lublina co zegarek mają w obrotomierzu?
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 17, 2021, 15:07:24 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Widzę, że ktoś rozwiązał Wasze problemy z zegarkiem  <lol>

https://www.olx.pl/oferta/polonez-kombi-1-6-benzyna-lpg-ze-CID5-IDI9jbz.html#941c5a021f

"Ciekawy" egzemplarz xD

Poza konkursem: licznik naprawiony ;) Kupiłem zegary i działają ok.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 17, 2021, 15:24:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A próbował ktoś już montować do poloneza te zegary z Lublina co zegarek mają w obrotomierzu?
Raczej nikt nie próbował, bo ciężko je dostać, nawet bardzo. Ja osobiście nigdy na żywo takich nie widziałem, a zaglądam z ciekawości do każdego lublina. Okrągłe zegary z obrotomierzem, zaczęli montować dopiero w Lublinie 2 i to pewnie gdzieś koło 2000-nego roku, bo znajomy miał 97 i miał stare, kwadratowe. Ale to był model przed liftem, na starej atrapie. Później wprowadzili już inna instalację, jak w polonezie, podobna skrzynka bezpieczników itd i wtedy były te zegary. A wersji ich trochę było. Najpierw Pafalowskie, to były przeróżne, albo z żółtym polem na obrotomierzu, ale bez czerwonego, albo z zielonym i czerwonym, bez żółtego, a i chyba też z samym czerwonym, tak samo były takie, z których nie dało się tak łatwo wymontować wskaźników paliwa i temperatury, bo tarcza wskaźników była całością z resztą panelu przysłaniającego zegary z kontrolkami, albo były takie, jak w polonezach, rozbieralne. Później, jak zaczęli dawać z Mery, to też były ze 3 rodzaje. Takie z obrotomierzem i takie bez, wskaźniki temperatury i paliwa były odwrotnie, czyli wskazówką do dołu, a nie wiem, czy były takie ze wskazówkami u góry, byly wersje z zegarkiem w obrotomierzu i takie z wyświetlaczem elektronicznym w liczniku. FSO, to była fabryka cudów, ale to była jedna i ta sama fabryka, a tutaj było co najmniej czterech różnych producentów. Najpierw FS Lublin, jako 100% polska fabryka, później już DMP, czyli niby to samo, później chyba Andori-Mot, później Intrall, no i na końcu DZT. Te najbardziej wypasione zegary, to były chy7ba dopiero w Lublinie 3, a już na pewno w Intralach. W wersjach z silnikami Iveco, to chyba właśnie najczęściej się trafiały te wypasione. No i jeszcze były z silnikami Holdena, ale nigdy nie widziałem, jakie tamte były.Pewnie tylko obrotomierz był inny. Jak ktoś chce montować takie zegary do poldka, to jak najbardziej, szczególnie te pierwsze wersje są 1:1, takie same mocowania itd i kostki z tyłu jak w caro MR 93, czyli te na zatrzaski. Wszystko będzie pokazywało prawidłowo,za wyjątkiem obrotomierza, bo jest zasilany z alternatora, a nie wiem, czy stosunek przełożeń kół pasowych w polonezie, pozwoliłby na poprawne wskazania. W żuku z Andorią mi działa ok, bo to to samo.
Widzę, że ktoś rozwiązał Wasze problemy z zegarkiem  <lol>
https://www.olx.pl/oferta/polonez-kombi-1-6-benzyna-lpg-ze-CID5-IDI9jbz.html#941c5a021f
"Ciekawy" egzemplarz xD
Kurde, ale se ktoś wymyślił. Ale jak na to patrzę, to tylko utwierdzam się w moich odczuciach, co do minusowej deski  <rzygi>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 17, 2021, 16:29:29 pm »

Online diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2094
NO ale teraz jest nowy honker więc pewnie i zegary są nowe ;)
Sprawdziłem
Ma całkiem nową deskę.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 17, 2021, 16:42:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mało powiedziane. Ale za bardzo tu na zdjęciu nie widzę, jak te zegary wyglądają. Jeśli zachowały kształt z ostatnich modeli, to mogą podpasować jedynie do plusów.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 17, 2021, 16:44:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Co do desek... gust jest jak wuj, ja osobiście plusowej nie lubię za kształty lat 90 :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 17, 2021, 18:01:20 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Mało powiedziane. Ale za bardzo tu na zdjęciu nie widzę, jak te zegary wyglądają. Jeśli zachowały kształt z ostatnich modeli, to mogą podpasować jedynie do plusów.

Co to za mieszaniec? Honker?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 17, 2021, 18:19:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Honker, tylko na podzespołach Iveco Daily 4x4, czyli chyba rama z mostami, skrzynia, silnik, buda niby z honkera, z małymi zmianami z przodu, ten środek, to nie wiem, może zrobili od podstaw?