Autor Wątek: grzanie  (Przeczytany 2613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzanie
« dnia: Październik 20, 2004, 20:03:25 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
miałem ostatnio traką sytuacje, że silniczek mi się dość mocno nagrzał, ale już wyjechałem z korka to mysle rozpędze sie i sie szybko przewietrzy a on cały czas trzymał wysoką temperature. i tak myśle, że to głupie że wentylator jest od strony silnika, bo w trakcie jazdy to wieje "pod wiatr" w wyniku czego chłodnica nie jest przewietrzana bo powietrze naciera na nią z obydwuch stron i nie pozwala się wychłodzić. co o tym myślicie? acha, u mnie jest wentylator (podobno) z łady ale wymiary takie same. ale i tak mi sie bryka grzeje za bardzo, tak mi się wydaje.
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

grzanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2004, 20:23:27 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
wietam co do wentylatora to on wieje ale w strone silnika   a jesli masz inaczej to sie niedziw ze ci sie pzegzewa .

grzanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2004, 20:28:26 pm »

drucik#1814

  • Gość
no właśnie, Waldek111 mnie uprzedził. Może się tak zdarzyć, zwłąszcza gdy ktoś grzebał przy wiatraku. Zazwyczaj nie ważne w którą stronę siię kręci, ważne by w czasie jazdy wspomagał pęd powietrza. SprawdŹ w ktrą strone wieje, gdy wentylator się załączy - przwdopodobnie tu leży przyczyna.

grzanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2004, 20:38:08 pm »

danielsan

  • Gość
najlepiej jest zrobić wentylator z ręcznym włanczaniem, a nie automatycznym, ja mam u siebie z ręcznym włanczaniem i w korkach nie mam problemów, mi silnik się nie grzeje a inne super fury stoją bo im się woda zagotuje
 :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o

wiatrak
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2004, 21:08:03 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
no on wieje tak że wywiewa na zewnątrz gorące powietrze. to co zrobić? wystarczy że na odwrót podłącze zasilanie wiatraka?? wtedy będzie zasysał powietrze sprzed chłodnicy jak rozumiem? proszę od odpowiedz
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

grzanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2004, 21:24:49 pm »

Chudson

  • Gość
Podłączenie na odwrót kabelków powinno wystarczyć

grzanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2004, 08:17:14 am »

drucik#1814

  • Gość
musi