Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 267466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1660 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:39:57 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Przecież można dostać jeszcze sworznie Moog, Ruville, gdzieś mi się chyba nawet przewinął Lemforder jak szukałem do swojego remontowanego Caro. Jedyny większy problem dotyczący zawieszenia i układu kierowniczego żeby wyeliminować z samochodu Delphi i Mototechnikę to był środkowy drążek kierowniczy. Ale ostatecznie znalazłem Moog'a, ostatnią sztukę i sprowadzałem go aż z Niemiec. Wiadomo cena idzie w górę, bo za jeden sworzeń Moog'a w sklepie zapłaciłem 60zł za sztukę. Ile pojeździ? Zobaczymy w przyszłości bo na tą chwilę nawet nie mam go do czego założyć, bo samochód stoi u blacharza a na remont zawieszenia jeszcze przyjdzie czas, ale zgromadziłem już prawie wszystkie potrzebne części.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 08:42:31 am wysłana przez fripin »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1661 dnia: Sierpień 24, 2018, 13:58:08 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Kurła, w Atu zrobiłem jakieś 2 lata temu kapitalny remont zawieszenia na Mototechnice. Od tego czasu przejechałem nie całe 40.000km. i luzów brak. Przegląd robiłem w czerwcu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1662 dnia: Sierpień 24, 2018, 15:04:43 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kurła, w Atu zrobiłem jakieś 2 lata temu kapitalny remont zawieszenia na Mototechnice. Od tego czasu przejechałem nie całe 40.000km. i luzów brak. Przegląd robiłem w czerwcu.

Ta jasne, i jeszcze pewnie znalazłeś te części w kapuście <rotfl2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1663 dnia: Sierpień 24, 2018, 15:18:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a jaki problem zrobic 40kkm ? ja mam dlugie drazki zapewne mototechniki, ktore zrobily jakies 70kkm i dalej jezdza,
tylko kupilem je i zalozylem w roku 2004,
pozniej kupowane da waskiego zawiasu po ~15kkm byly zawsze mocno wybite, zarowno krotkie jak i dlugie

w Alfie zdiagnozowalem permamntny brak szczelnosci zaworow wylotowych na drugim cylindrze, teraz czeka mnie sciaganie glowicy, zeby zobaczyc co sie z nimi stalo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1664 dnia: Sierpień 24, 2018, 15:22:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6599
  • Płeć: Mężczyzna
Ja wiem gdzie to jest koło zjazdu na Skawinę nawet tam Moja ciocia tam pracuje gdzieś w biurach  ale co to ma  wspólnego lokalizacja  z tym sworzniem  ? Przecież nie odkręcę z auta i nie pojadę z 2 sztukami do reklamacji bo mnie wyśmieją co innego gdyby to była hurtowa ilość typu 100-1000 sztuk ...

Pisać złe opinie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1665 dnia: Sierpień 24, 2018, 15:23:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6599
  • Płeć: Mężczyzna
A smar uzupełnialiście. Jak zakładałem końcówki delphi to były prawie suche. Nakitowałem smaru i 3 lata i jakieś 5kkm był spokój. Co dalej nie wiem bo auto poszło w świat...

To jest absolutnie kompletny skandal. U mnie oryginały wytrzymały 162 tys. km.
Gdyby Polonez był dzisiaj dostępny nowy w takiej jakości jak Plus oryginalnie, z motorem Rovera albo Lanosa, to bym kupił. 20 lat i zero inwestycji w zawieszenie poza amortyzatorami po 100zł.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1666 dnia: Sierpień 24, 2018, 20:17:12 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Kurła, w Atu zrobiłem jakieś 2 lata temu kapitalny remont zawieszenia na Mototechnice. Od tego czasu przejechałem nie całe 40.000km. i luzów brak. Przegląd robiłem w czerwcu.

Ta jasne, i jeszcze pewnie znalazłeś te części w kapuście <rotfl2>

Nie wiem, może po prostu pomyliłeś Poloneza z Honkerem? Może zmień styl jazdy? Mototechnika oprócz tego że skorodowała po miesiącu na razie jest bez luzów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1667 dnia: Sierpień 24, 2018, 21:01:31 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3059
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Najlepiej w ogóle nie jeździć - wtedy nie będzie luzów. <ok>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1668 dnia: Sierpień 24, 2018, 21:12:46 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Końcówki mi co chwilę nie padają, są dobrej firmy, raz wymienione i wystarczy, staram się dbać o rzeczy, które posiadam, dzięki temu długo mi służą. Patrz, choćby konto na forum - tyle lat, a ja ciągle z jednym, niezbanowanym kontem, nie to, co niektórzy weterani  ]:-> ;>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1669 dnia: Sierpień 24, 2018, 21:23:07 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
pojechałeś... to jaki Ty masz styl, jak Ci pęka blok
oddałem auto do aso wołomin na wymianę filtrów. chłopaki coś tam krzyczeli o jakichś miodach i dziwkach że tak sie naprawia te polonezy.
Patrz, choćby konto na forum - tyle lat, a ja ciągle z jednym, niezbanowanym kontem, nie to, co niektórzy weterani  
nie bardzo rozumiem przesłanie... co ma staż konta czy ban do luzów w zawieszeniu?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1670 dnia: Sierpień 24, 2018, 21:45:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W Kombi zmieniłem wyebaną prawą końcówkę krótką na nową, co ciekawe był to jakiś zapomniany przez boga leżak, który trafił  w moje ręce przez czysty przypadek wraz z końcówką długą. Krótka była nie opisana, ale po zdjęciu gumki widać było, że jest solidnie załadowana smarem. Na długiej (do wąskiego) dało się odczytać LMKGK, to oryginał? Bo wujek Google bynajmniej nie słyszał o takim wynalazku. Przy okazji zmieniłem gumkę i smar w jeszcze sprawnej długiej końcówce dotychczas jeżdżącej w kombiaku - bez tego max kilka miesięcy i też byłaby do wymiany.

a co tam w Ciechanowie
Pewnie stara bie... znaczy ten... bogactwo <lol2>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 21:48:12 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1671 dnia: Sierpień 24, 2018, 23:10:57 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
 <co> <co> <co>
1.Od Pavulonu to się ginie a nie głupieje. Chciałeś zabłysnąć, wyszło jak zawsze.
2.Od urodzenia mieszkam pod Garwolinem, m. Borowie.
3.Pojebały się wam osoby albo rozumy panowie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1672 dnia: Sierpień 25, 2018, 11:51:41 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Zefirze to masz po prostu szczęście . Co do Mototechniki to nowy level chu**i przez nich został osiągnięty . W Kombi szesnastce u znajomego nowy drążek środkowy   po paru tyś też się rozpieprzył . Nie mówię tutaj o elementach mechanicznych bo na nich nie ma grama luzzu . Drążek puścił na zgrzewach O_O . Dobrze że jeszcze na wymianę wydechu odstawił auto bo jak by tak jeździł by to przy wyższej prędkości na obwodnicy/autostradzie  by się mu rozjechały koła jak by to kompletnie puściło to by się pewnie zabił ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1673 dnia: Sierpień 25, 2018, 12:08:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4686
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Po co dyskutować z trollem? Robi sobie jaja z nas po prostu z kolejnego multikonta :). Odpisywanie mu na poważnie nie ma żadnego sensu. Dajcie sobie spokój, panowie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1674 dnia: Sierpień 25, 2018, 12:21:30 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Drążek nie jest zgrzewany.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1675 dnia: Sierpień 25, 2018, 12:45:24 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
yyy? Toś mnie zaskoczył to muszę sobie z nim pogadać może po wczorajszej domówce i % przykolorował coś .

A z własnym autem . Fura wróciła po wymianie elementów zawieszenia , spawania pasu przedniego i podłużnicy  a ja wczoraj zamontowałem sobie z powrotem halogeny do dokładki przedniej bo były zdemontowane
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1676 dnia: Sierpień 26, 2018, 11:34:02 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ogarnąłem hamulce tylne bo zapiekł mi się zacisk, pozwoliłem kupić sobie nowy plus tarcze i klocki trw na tył.
Teraz przepycham go po garażu jedną ręką.
Czas zająć się za odgruzowywanie kolejnego złoma w kolorze granatowym z brązowym diagonalem.
Tyle patentów to nie widziałem jeszcze w swoim życiu.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1677 dnia: Sierpień 27, 2018, 21:11:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3059
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
ostatnio przy naciskaniu sprzęgła mam wrażenie jakbym przesuwał dwustukilogramowy stalowy kloc po betonie.
Dziś chyba udało mi się namierzyć przyczynę, i usunąć ją przy pomocy podkładki wyciętej z teflonowej tulei...
Niestety, bez demontażu pedzia i linki się nie obeszło, ale teraz przynajmniej nie drze, bo wcześniej aż ciary przechodziły...


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1678 dnia: Sierpień 27, 2018, 21:46:13 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Dzisiejsze zakupy udane, pakiet orciari na boki <lol>. Połamana tylko tylna lewa na próg i brak jednej zaślepki na lewarek (zgubiła się w transporcie najprawodpodobniej <smutny>).

Tak poza tym to kupiłem jeszcze owiewki na boczne szyby lidera, czyli wychodzi na to, że mam już 2 komplety starych owiewek w nawet okej stanie :].  W tym atu zainteresował mnie przedni customowy zderzak i podłokietnik. Miał też spoiler ale cały zniszczony i nawet go nie ruszałem.
 
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1679 dnia: Sierpień 28, 2018, 00:53:18 am »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Super podłokietnik, daje fotkę jak leży w środku już. Z jakiego on jest samochodu?

@mp79 ale to co, takie tarcie było na samym bolcu na linkę na pedale? A sam pedal jak jest ulozyskowany, na czym on sie obraca, na jakiejś tulejce z plastiku? To się smaruje?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 00:56:15 am wysłana przez marian. »