Autor Wątek: [Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?  (Przeczytany 2127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?
« dnia: Maj 27, 2010, 20:13:51 pm »

koniuszko

  • Gość
Witam, nie mogę ściągnąć tarczy hamulcowej, przygrzała się do piasty. W jaki sposób ją ściągnąć? Młotkiem nie chce prać, żeby nie poniszczyć łożyska.

[Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2010, 20:27:09 pm »

wito

  • Gość
puknij młotkiem łożysku nic się nie stanie ;) i tak większe baty dostaje jak wpadniesz w dziurę

[Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2010, 20:31:00 pm »

Offline kapsel

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 268
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo 740
ostatnio też miałem taki problem. odkrec jażmo zacisku i ściągnij tarcze z piastą. weź ją na imadło. ale tak by się oparła tylko na tarczy. użyj młotka jakieś min 5 kg i uderz z góry w piastę. musi się odkleic piasta od tarczy. ;) . piaście nic nie będzie, a tym bardziej łożyskom. włóż jakąś szmatkę w piastę by nie naleciało nie potrzebnie syfu na łożyska.
OBRsOWO- ośrodek badawczo rozwojowy samochodów osobowych w obrowie

[Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2010, 20:32:00 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Można też podważać (ja to robię łyżką do opon) i pukać jednocześnie. :) Wtedy demontaż całości jest niekonieczny. Warto też przy ponownym montażu wyczyścić powierzchnię styku tarcza-piasta i popsikać tam WD-40 żeby uniknąć przylepienia. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

[Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2010, 20:51:17 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
Cytat: "Grzech#1938"
Warto też przy ponownym montażu wyczyścić powierzchnię styku tarcza-piasta i popsikać tam WD-40 żeby uniknąć przylepienia. :)


Lepiej posmarować lekko smarem grafitowym.Będzie pewniej[ smar się wytopi,a grafit zostanie,i zabezpieczy,przed "zespawaniem"].Robię tak od wielu lat, i zero problemów,przy demontażu.W bębnach też ten patent stosuję,smarując rant bębna,i wewnętrzną część osłony.Przy sprawdzaniu stanu zużycia szczęk[a robię to co roku].Nie używam nawet młotka ,do zdjęcia bębnów.Ręcznie pięknie się zdejmują.
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

[Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2010, 20:52:18 pm »

Offline kapsel

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 268
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo 740
kolega Grzech#1938, dobrze mówi by piaste dobrze wyczyścic przed ponownym montażem. ale zamiast wd-40 lepiej urzyc do tego miedzianu w spreju przed założeniem nowej tarczy. bardzo dobry wynalazek. i w sumie przed założeniem koła też warto popsikac tym miedzianem na piastę. wtedy niema obawy o zapieczenie się elementów piasta- tarcza, lub piasta- koło. ;)
OBRsOWO- ośrodek badawczo rozwojowy samochodów osobowych w obrowie

[Lucas] Sposób na przygrzną tarczę do piasty?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2010, 20:52:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
raz mialem tak zapieczona tarcze w Bendixie z przodu ,ze dopiero pod diaxem odpuscila ,
zreszta z tylu tez tak mialem  :P ,ale moj braciszek cial (bo mnie nie bylo)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.