GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > NA SZYBKO

Kulejący GSi

(1/21) > >>

Husarz1988:
Witam, jestem tu nowy. Mam zagadkę z polonezem GSi, 70 tys przebiegu. Silnik coś kuleje, potrafi go szarpnąć, ma dość ciężko z odalaniem, uważam że brakuje mu trochę mocy (jedzie max 155, gli już więcej wyciągne) nie rowno wydaje spaliny. Zastanawiam się czy to może być wytarty wałek rozrządu, czy może cewka ? Wymianiałem świece przewody, filtry. Poprzedni właściciel jeździł nim na olej 5w40. Ktoś coś mi podpowie ?

Daniel#1984:
Zrób pomiar kompresji. Być może to ten słynny wałek.

Husarz1988:
Podobno jak krzywki wytarte na wydechowym to kompresję i tak będzie miał ? Druga sprawa to jak zdrowy silnik to ciśnienie powinien mieć na tłokach w granicach 12 / 13 dobrze wydaje mi się?

mareks#1181:
A może cewka już pada, przebicie lub gubi zapłon,  może regulator ciśnienia paliwa też już pada, może pompka paliwa już nie daje odpowiedniego ciśnienia. No trochę do badania jest. A najlepiej jakbyś udał się do kogoś kto zna GSI od podszewki. No i słynny wałek też już może padnięty jest. Może wtryski zabrudzone.

Husarz1988:
Jak sprawdzić regulator ciśnienia paliwa? Cewke zeby sprawdzić to chyba trzeba by drugą założyć ? Pompa paliwa wymieniona bo przestała działać

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej