Autor Wątek: Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?  (Przeczytany 18712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« dnia: Marzec 19, 2009, 19:40:24 pm »

e_gregor

  • Gość
Mam pytanko. Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej lub za nieczytelną tablicę? Ktoś się orientuje? Przykładowo totalnie zawalona błotem albo stłuczka, połamana ramka, zgubiona tablica lub ewentualnie w bagażniku. (tylko bez rad - włóż ja sobie za przedniaszybę albo przywiż sznurkiem)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2009, 19:56:28 pm »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
100zł. nie pytaj skąd wiem :roll:  :mrgreen:
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2009, 20:24:41 pm »

e_gregor

  • Gość
A punkty?

Czyli widze że zrobienie mechanizmu "ukrywania" tablicy na życzenie kierowcy ma sens. Wku... mnie bezlitośnie fotoradary stawiane w lasach i na dwupasmowych prostych i gładkich drogach. Często połączone ze znakami ograniczenia do 70. To już nie jest ku... dbanie o bezpieczeństwo tylko o reperowanie dziury w budżecie. Ja rozumiem fotoradary we wioskach Troche irytuje się że trzeba zwalniać, ale dzieki temu drastycznie spada szansa że zrobie komuś krzywdę. Ale fotoradar w lesie na prostej, w miejscu oddalonym o parę ładnych kilometrów od cywilizacji to przegiecie pały. Każda weekendowa podróż kończy się odkryciem kilku kolejnych nowych puszek.

Mechanizm bedzie działał tak, że do ramki zamontuję zawias. Będzie można ją idchylić na dół, tak aby widoczna była tylna częśc ramki. Sterowanie siłownikiem elektrycznym ukrytym w zderzaku. Sterowanie przełącznikiem z kabiny.

CB mam więc w razie patrolu będe przywracał jado normalnej pozycji. Aut z wideoradarem się nie boję. Prędkości tak mocno nie przekraczam, innych przepisów nie łamię. Pojada za kimś szybszym, kto wiecej przepisów przegina. Poza tym głównie jeżdże nocą. Misiaki wtedy przeważnie śpią a inni kierowcy jeżdżą jescze szybciej i mnie wyprzedzają.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2009, 20:28:30 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
a co zrobisz z nalepka na szybie? inna rejestracja na tablicy i inna na naklejce. Chyba ze jakos zaslonisz wycieraczka, jak sie da. ale np. podczas deszczu bedzie znowu ja widac.
to ja, byly Marcin#839

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2009, 20:29:50 pm »

wito

  • Gość
mandat można dostać za zabrudzoną tablice ale za "przypadkiem" przyklejony liść albo reklamówkę plastikową już nie  :D

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2009, 20:39:08 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Cytat: "e_gregor"
Ale fotoradar w lesie na prostej, w miejscu oddalonym o parę ładnych kilometrów od cywilizacji to przegiecie pały


Grzesiu jak wracałem z Czech i jechałem droga Katowice - Warszawa gdzies na wysokości Czerniewic to może dzieki szczęsciu albo i głupocie uniknąlem zderzenia z czymś biegnacym na mnie/obok mnie. Niestety kierowca ciezarowki ktory jechal za mna uderzył w to coś...

Od tamtej pory boje sie jeździć szybko w lasach i terenach odkrytych z których moze cos wybiec na droge...

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2009, 20:42:53 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "e_gregor"
Czyli widze że zrobienie mechanizmu "ukrywania" tablicy na życzenie kierowcy ma sens.

Prawie jak w filmie Taxi :D Też kiedyś o tym myślałem ale zbyt często jeżdżę zgodnie z przepisami żeby opłacało się męczyć.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2009, 21:57:42 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
a może by tak wyciąć otwór w zderzaku plastikowym i zasada klapki  :mrgreen:  pęd wiatru ładnie by przekręcał tablicę i dodatkowo zyskujemy spory otwór dla chłodzenia chłodnicy można też wstawić silniczek i obracane na guzik ty dopiero na to wpadłem ale to całkiem nie głupie by było  :mrgreen: no i ja np. u siebie mam czarne blachy więc naklejki mi nie straszne

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2009, 22:59:03 pm »

e_gregor

  • Gość
Byłaby tablica na zawiasie. Od dołu. Miałoby to tą zaletę, ze w normalnej pozycji nic by nie było widać. Ot normalna ramka przylegałaby do zderzaka. Nalepka na szybie to pikuś. Po pierwsze akurat tak mam że wycieraczka zasłania. W deszczu teoretycznie fotoradary nie powinny działać. Poza tym za wycieraczke często wkładajareklamy ;) Kiedyś jak dwa tygodnie nie uzywałem auta i mi ktoś włożył ulotke to jej ze szyby nie mogłem zeskrobac, tak się skubana od deszczu i słońca na przemaian przykleiła.

Co do przywalania w nocy. Zgadzam się. Z reguły nie jeżdże wiećej jak 110-120 (żeby nie było, że łamię przepisy - po niemieckich autstradach). Ostatnio przywalilem w kota bądź zająca. Wskoczyło mi to coś przed auto. Nie zdążyłem nogi z gazu odjac. Więc nawet jak bym jechał 70 to bym przywalił. Poza tym diagnosta mi chyba za nisko światła ustawił. Widocznie nie zdawał sobie sprawy że w bagażniku miałem pełna butlę gazu i ze 100kg rupieci. Ustawił tak jak na pustym aucie ma być. Efekt jest taki że na krótkich teraz bardzo słabo widzę.

Ja nie mówię o zamykaniu licznika. Są niestety juz miejsca na trasie Wrocław-Gorzów gdzie stoją znaki 70 i fotoradary na totalnych odludziach, na odcinkach gdzie widać proste na kilka kilometrów. Na prawdę można bezpiecznie ciut szybciej tam pojechać i nie trudno załapać się na fotkę. Piratom mówię stop. Ale bez przesady.

Efektem tego i tak będzie wiecej wypadków (cały czas ich liczba rośnie). Bo kierowcy widząc fotoradar będą zwalniać. Kto nie bedzie znał drogi pomyśli, że skoro jest pstryczek to pewnie było jakieś ograniczenie i go nie zauważył. Będą na drogac h poza obszarem gałtownie hamować do 50km/h. Kierowcy cieżarówek majac takich przed soba będą bardziej ryzykować i wyprzedzać "na pałę", żeby tylko takich spowalniaczy mieć za sobą. Będzie jeszcze więcej czołówek.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2009, 23:10:28 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tendencja jest taka, że najpierw stawiany jest fotoradar, a później dostosowywane jest do niego ograniczenie.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2009, 23:57:07 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Jak sporadycznie wyjeżdżam na wakacje to przednią tablicę odkręcam i wkładam do bagażnika "bo właśnie mi odpadła a nie mam przy sobie wkręta więc na najbliższej stacji panie władzo to naprawię..." ale policja jak dotąd miała to w dupie a najwięcej to dziwni kierowcy zwracali mi uwagę "ty nie masz blachy z przodu".
Tylko jak zaczną nam robić fotki od tyłu to będzie troszkę trudniej...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2009, 23:19:29 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Hehe , widze ze nie tylko ja myslałem o tabicy na zawiasach zeby sie składała podczas jazdy od pędu powietrza ;). Tylko ze troche zabawy jest ze zrobieniem takiego patentu. Zderzak trzeba ciac. Jqak mialem DFa to było bardzo proste , zreszta tam mi sie zawsze sama składala ;). Myslałem o tami czyms zeby zrobic jak Statham miałm w transporterze  , przełaczal i tablica sie zmieniała , ogolnie proste do zrealizowania ale tez trzeba zderzak poswiecic.

Jak narazie to mam w busach albo brak tablicy , albo zwykle jakis lisc przyklejony :D.  W osobówce mam lepiej bo od dwóch lat mam ją na tablichach z GB a wiec przy skrzynakch nawet nie zwalniam , i wsumie to byłby najlepszy sposób na "cykacze" :D.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2009, 19:40:19 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Tez myslałem o tym zeby sterowac jakąs linka lub nawet sznurkiem z kabiny. Myslałem tez o tym zeby zrobic to na zasadzie jakiegoś elektrycznego siłownika.

Ale od dluzszego czasu zastanawiam sie nad takim bajerem jak miał Statham we wspomnianym wczesniej przeze mnie Transporterze ;)

Tutaj nawet pokazny ten patent jest w urywku filmiku ;).

http://www.youtube.com/watch?v=Z8XqwRc74bA
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2009, 19:42:46 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
e_gregor, zobacz sobie u kogoś w Lublinie 3 elektrosiłownik przy pompie wtryskowej. Ma coprawda niezaduży skok, ale jest bardzo mocny. Zduszając 2 rękami ciężko go ścisnąć.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2009, 20:36:05 pm »

mateuszOBR

  • Gość
mój patent polega na tym aby

1.wykorzystać siłowniki el szyby
2.kawałek blach do której mocujemy tablice i  mocujemy ja tak jak by była szybą w prądzie ;)
3.rolki z ręcznego otwierania szyby (1sztuka u dołu każdych drzwi stanowiąca prowadzenie stalowej linki ) a u nas będą służyć jako wózek mocowane do kawałka blachy z punktu 2
4. 2kawalki blach które będą służyć jako szyny 2 razy dłuższe niż tablica

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2009, 22:39:39 pm »

e_gregor

  • Gość
Pomysł rewelacyjny ale wymaga juz demontażu zderzaka i niezłej rzeźby w jego wnetznościach. Nie wiem czy przypadkiem mocowanie zderzaka nie bedzie wadzić takiej przesuwanej tablicy :(

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2009, 07:36:09 am »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
no i troche wolno by sie poruszała,chyba siłownik szybciej sie otworzy lub zamknie
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2009, 17:48:01 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
moze zamiast przesuwanej tablicy poprostu ją okręcac :) oś obrotu w srodku tablicy z drugiej strony piękny czarny plastik (by nie było widać wytłoczeń) dac do zasilenia tego jakiś siłownik bądz silniczek i ograniczyć obrót blokadkami. pstryk i tablicy nie ma :)
by ograniczyć obrót można tablice dać na bryle o przekroju trójkąta wtedy większosc siłowników powinna dać radę. a brak tablicy jakby co się tłumaczy o kużwa nie mam?? zarąbali mi o kużwa. i się zgłąsza (jak już nas cupną) zabierają za takie coś dowodzik dostajac glejt na dojazd do domu(pożniej odbieramy dowodzik z nową tablicą za któą niestety musimy zapłącić)

w stolicy łapiduchy ze strazy Wiejskiej stoją miedzy mostami poniatowski, łaznienkowski(pomnik sapera) w godzinach ok 18 i czatują z puszka. srednio co minute kogoś mają (piękny czerwony błysk) tam na dwu pasmowej jest 50 :) ot taki kaprys. 50 jezdzą tam samochody oznakowane jako "L" na plac manewrowy na pobliski torwar. normalnie tam ok 80 latają wszyscy. gdyby jechali 50 nie chce wiedzieć jaki był by korek (i tak jest ciasno)

ciekawe czy dziś znowu tam beda, bo stoją juz tak od miecha :P
i zarabiają :)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2009, 17:50:09 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Albo zamienić się z kimś tablicami :P
W razie czego mówimy, że ktoś pod domem głupi żart zrobił :P
Ja w zeszłym roku tydzień jeździłem z tablicami do góry nogami jak kumple przekręcili i dopiero mi policjant w niemczech uświadomił :P A nawet na CB się nikt nie odezwał  :wink:
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2009, 18:54:29 pm »

200sx

  • Gość
my robimy czasami numer z lilściem przyklejonym na kropelke  :mrgreen:
wycieraczki oczywiscie ustawione są na naklejce  :twisted:

lisc przyklejamy na bardzo małą kropelke kleju  :P