Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 170466 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #400 dnia: Kwiecień 11, 2020, 10:18:57 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj dotarły do mnie uszczelki sprężarki AC, więc ją poskładałem. Wszystko spoko, nawet pierwsze testy wyszły w miarę obiecująco, ale trochę się obawiam uszczelniacza na wale, bo pierwsza próba jego założenia średnio mi wyszła... Nauka kosztuje, zobaczymy jak "trzyma" kiedy zajdzie potrzeba montażu w samochodzie.
W kombi zamontowałem nowe łożysko na rolkę prowadzącą pasek od klimy marki FAG (6203 2RS C3), ciekawe kiedy znów zacznie o sobie przypominać. No i nowy pasek, bo poprzedni został "przemielony" i nadawał się już tylko na śmieci. Nowy pasek ma oznaczenie AVX13x1260, ale podejrzewam iż AVX13x1250 też dało by się założyć. Na obecnym pasku regulacja jest w ok. 1/3 swojej długości. Przy wcześniej założonym pasku (AVX13X1275) "na dzień dobry" regulacja była w 3/4 długości.
Poza tym klasycznie, z mozołem pcham remont malucha do przodu i już w ogóle się nie dziwię, że z prawą stroną zeszło mi tak długo <blee>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2020, 10:43:13 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #401 dnia: Kwiecień 11, 2020, 10:47:26 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wczoraj po pracy z pomocą znajomego założyłem wał do ATU które stało 1.5 miesiąca na kobyłkach . Okazało się że najciemniej pod latarnią i wał który wyglądał jak śmieć w gratach ze złomu u mnie okazał się idealny 130 zero bicia nawet krzyżak nie stuka przy ruszaniu . Do tego wymieniłem na nowe opony tylne w kaszlaku oraz założyłem mu włoskie lampy z wbudowanym wstekiem  . Teraz to w nocy jest bajka oświetla jak szalone ;)

Przy 130 to rzadko który bije. Najgorzej jest zawsze przy 80-90km/h, jak wał jest słaby.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #402 dnia: Kwiecień 11, 2020, 11:25:00 am »

Online Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1947
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Mam plan po pandemi jechac na rolki i sprawdzić skuteczność, a nastepnie montaż serwa i pompy Lucas i ponownie sprawdzić na rolkach.
Ciekaw jestem skuteczności tego układu hamulcowego. Daj znać, jak to będzie pracować.
Szukaj od razu pompy z Terrano/mavericka .Przy zaciskach z Palio i ori pompie lucasa pedał strasznie nisko schodzi  <spoko>


Jako że jestem świeżo po przeglądzie w swoim ATU to się wypowiem. Zestaw z Palio montowałem w maju ubiegłego roku. Przejechane na tym już 10tyś km, tarcze Mikody wentylowane, nacinane i nawiercane. Pedał wcale nie schodzi niżej, siła hamowania na rolkach wyszła 1,9kN.



Przegląd bez zastrzeżeń, nawet spaliny czyste mimo braku kata <lol>
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #403 dnia: Kwiecień 11, 2020, 11:33:26 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Względem fabrycznego,sprawnego lucasa jest duża różnica?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #404 dnia: Kwiecień 11, 2020, 11:35:55 am »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Pedał wcale nie schodzi niżej, siła hamowania na rolkach wyszła 1,9kN.
Za pewne użyłeś zacisków z tłoczkiem 48 takim samym jak w Polonezie? Wtedy praktycznie nie ma co się różnić <spoko>

Szukaj od razu pompy z Terrano/mavericka .Przy zaciskach z Palio i ori pompie lucasa pedał strasznie nisko schodzi  <spoko>
Info: w odpowiednim temacie umieściłem numery OE tych pomp

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #405 dnia: Kwiecień 11, 2020, 11:38:49 am »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Względem fabrycznego,sprawnego lucasa jest duża różnica?
Hamulce wentylowane Palio (set zacisk 48/tarcza 240) generalnie stosujemy, żeby lepiej odprowadzać ciepło zapewniając możliwość wielokrotnego skutecznego hamowania (współczynnik tarcia zależy w dużej mierze od temperatury), a nie dla zwiększenia drastycznie siły hamowania. Do tego potrzeba większej tarczy, zacisków i innej pompy. Jak mając taką samą pompę, średnice tłoczka i tarczy chcesz uzyskać "dużą różnicę"?  <mysli>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2020, 11:41:01 am wysłana przez AUTOSAN »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 11, 2020, 11:49:14 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Względem fabrycznego,sprawnego lucasa jest duża różnica?
Na przykładzie kolegi Maćko widać, że nie tylko mi na rolkach wyszła mniejsza siła hamowania, choć teoretycznie nie miała powodu. Seryjny Lucas spokojnie robi na rolkach ok. 2.2kN. Natomiast empirycznie, mam za sobą kilka mocniejszych przejazdów, z wielokrotnym hamowaniem z ~110km/h do 60 km/h i koła przy piastach były letnie, przy Lucasie ten sam przejazd powoduje, że piasty parzą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #407 dnia: Kwiecień 11, 2020, 12:28:06 pm »

Online Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1947
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Za pewne użyłeś zacisków z tłoczkiem 48 takim samym jak w Polonezie? Wtedy praktycznie nie ma co się różnić <spoko>
Tłoczki 54mm.
Względem fabrycznego,sprawnego lucasa jest duża różnica?
Na przykładzie kolegi Maćko widać, że nie tylko mi na rolkach wyszła mniejsza siła hamowania, choć teoretycznie nie miała powodu. Seryjny Lucas spokojnie robi na rolkach ok. 2.2kN. Natomiast empirycznie, mam za sobą kilka mocniejszych przejazdów, z wielokrotnym hamowaniem z ~110km/h do 60 km/h i koła przy piastach były letnie, przy Lucasie ten sam przejazd powoduje, że piasty parzą.

Nigdy na rolkach nie wydusiłem ze swojego fabrycznego lucasa więcej jak 2.0kN. W ubiegłym roku na fabrycznym setupie było dokładnie 1.97kN na lewym przednim kole i 1.85kN na przednim prawym. Obecnie wyszło równo 1.9kN na obu kołach.
Cytuj (zaznaczone)
Hamulce wentylowane Palio (set zacisk 48/tarcza 240) generalnie stosujemy, żeby lepiej odprowadzać ciepło zapewniając możliwość wielokrotnego skutecznego hamowania (współczynnik tarcia zależy w dużej mierze od temperatury), a nie dla zwiększenia drastycznie siły hamowania.

Całkowicie się zgadzam, fabryczne hamulce dają radę tylko że na 1 max 2 mocne hamowania z prędkości autostradowych. Większe hamulce montowałem głównie z myślą o dłuższym czasie ich skuteczności przy ostrej jeździe.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 11, 2020, 12:38:05 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Większa pojemność cieplna tarczy i to, że jest wentylowana robią swoje.

Wymieniłem ramiona wycieraczek w Caro na "zregenerowane". Powymieniałem popalone żarówki wewnątrz, oddałem listewki progowe do szkiełkowania, później pójdą w lakier proszkowy.
Silnikowo spisuje się pięknie, wałeczki 270 zrobiły robotę i ciąg jest do 7000 cały czas. I dlatego zamówiłem graty do konwersji na cewki, czyli MEMS3 żeby z odcinką pójść wyżej i nieco podstroić zapłon/paliwko. ;)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 11, 2020, 14:25:27 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1322
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ciekaw jestem skuteczności tego układu hamulcowego. Daj znać, jak to będzie pracować.
Pierwsza jazdę odbyłem. Jest lepiej niz oryginał ale jakiegoś znowu Wow też nie ma. Oczywiście nie wykorzystałem pełni możliwości bo najpierw niech się dotrą. Na pewno na plus jest też to że auto nie ucieka na żadną że stron. W bendixie miałem z tym problem.
Nie odczułem też aby pedał wpadał jakos zdecydowanie głębiej.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 11, 2020, 15:09:23 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W moim i dwóch innych przypadkach pedał hamulca był wyraźnie niżej mimo odpowietrzonego układu,sprawę załatwiła dopiero większa pompa  <spoko> Auta hamują świetnie z tym że poprostu pedał schodzi niżej
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 11, 2020, 15:47:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1322
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Miałeś pompę bendix czy Lucas?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 11, 2020, 16:07:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli ktos jezdzi samochodami z ABS to nie odczuje roznicy w skoku pedalu hamulca, bo jest przyzwyczajony do skoku jalowego,
na pompie Bendixa przesuniecie obu zaciskow 54mm o 1mm to dodatkowe 3mm na pompie (12mm do 15mm),
zmiana pompy na ~22mm to uzyskanie gorszego przelozenia hydraulicznego niz bendix na zaciskach 48mm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 11, 2020, 17:35:34 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Miałeś pompę bendix czy Lucas?
Wszystkie 3 Lucas ;)
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 11, 2020, 18:18:20 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Polonez dalej stoi w garażu pod przykryciem :-(
Wolny czas od pracy zajmuje mi podwórko (drzewka, trawnik, płyty eco betonowa) oraz rodzina  <spoko>
Przyszła mi dzisiaj propozycja OC na 580zł w Pzu za Polducia, ale będe dzwonił do mojej opiekunki i zobaczymy co wynegicjuje ;-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 11, 2020, 20:02:37 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2090
Siostra mnie dzisiaj wkręciła w Swifta 2009 (Joanna Brodzik Edyszon) . Rozebrałem zawór biegu jałowego i korozja zjadła ścianki uszczelek w kanałach wodnych.  11 lat ... i poniżej 200 tyś km i takie rzeczy. Połowa śrubek się nie odkręciła nawet udarem. Szczęśliwie udalo się delikatnie rozwiercić i zamienić na nowe.
Chyba się starzeje, bo robię równolegle fiestę z 1982 i tam wszystko idzie zgodnie z planem ...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 11, 2020, 20:57:50 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nabiłem (PN) 100km po okolicach. Fajnie się jeździ w tak ciepłe dni z opuszczonymi szybami. Zatankowałem za 1,45/L i znowu butla pełna, tak trzeba żyć :D. Muszę w końcu zabrać się to odwlekam od dawna - eksperymenty z wydechem i wymęczyć kogoś o zrobienie koła pasowego z przesuniętym rowkiem na klin (celem przyśpieszenia zapłonu), to zobaczymy, co jeszcze się uda wyciągnąć z tego silnika :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 11, 2020, 21:16:00 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1322
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Apropo tankowania to dziś praktycznie w pełni mechanicznego Poloneza zatankowalem płacąc w pełni elektronicznie. Mam na mysli aplikacje Orlen. Super sprawa. Nie trzeba stać w kolejcie i wysluchiwac jakie mają sosy do hot-dogow tylko mozna zaplacic od razu przy dystrybutorze.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 11, 2020, 21:44:16 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Zatankowałem (3.79 pb) i przewietrzyłem po okolicy
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 11, 2020, 21:47:11 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Przedwczoraj zatankowałem do pełna za 3,40  <jupi> dziś zrobiłem 45km tylko dla przyjemności z jazdy. Uwielbiam jeździć moim Polonezem  <spoko>