Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 171492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #980 dnia: Sierpień 19, 2020, 23:20:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fiat dostał nieużywane (4-letnie leżaki, były w promocji) opony na przód Tigar 165/80, zastąpiły 17-letnie matadory mp4. Mimo, że auto zrobiło na nich od 2006 roku 3000km od montażu i były jeszcze na nich "cycki", jedna się na tyle odkształciła, że ściągała auto w jedną stronę i powodowała wibracje. Po wymianie jak ręką odjął, auto jedzie prosto i kierownica nie lata :) Muszę się jeszcze szarpnąć na wymianę na tylnej osi.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #981 dnia: Sierpień 20, 2020, 06:06:14 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kocioł na Ciebie już się grzeje,w takim aucie tylko d124 bo musi być zgodnie z epoko  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #982 dnia: Sierpień 20, 2020, 09:07:57 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2096
Wszystkie spektakularne dzwony miałem na D124 ;) połączenie brawury z jakością ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #983 dnia: Sierpień 20, 2020, 11:51:09 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Śmiejecie się, a gumiarz mi mówił, że powinienem poszukać do tego auta D90 rekord, bo nie miały jak mówił "stalowego kordu", były NYLON! Nylon panie, a nylon i 100 lat może leżeć, i będą dobre. Montował takie fabrycznie nowe podobno rok temu do jakiegoś 125p, bo tak sobie właściciel zażyczył  :d Namawiali też, żeby zabrać matadory "na zaś", chociaż nie wiem, co miałbym robić z wybulwioną 17-letnią oponą...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #984 dnia: Sierpień 20, 2020, 12:37:43 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
chociaż nie wiem, co miałbym robić z wybulwioną 17-letnią oponą...
Do ogródka; na hustawkę; na protest do Wawy - jest trochę zastosowań :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #985 dnia: Sierpień 20, 2020, 12:56:03 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
chociaż nie wiem, co miałbym robić z wybulwioną 17-letnią oponą...
Do ogródka; na hustawkę; na protest do Wawy - jest trochę zastosowań :)

W sumie. Mogłem w niej urządzić kwietnik pod blokiem :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #986 dnia: Sierpień 20, 2020, 13:47:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja w lublinie mam dwa komplety od nowości - zimówki i całoroczne. Żal dupę ściska, bo jeszcze nie dojechane, a już powybulwiane. :/
Szczerze, zastanawiałem się ostatnio, czy nie powpakowywać dętek w te opony, bo rzuca nim okrutnie w czasie jazdy, ale z tego co piszecie, niewiele by to dało.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #987 dnia: Sierpień 20, 2020, 14:46:26 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Na przeglądzie powinni upierdalac za stare opony,jak widzę na czym nie raz klienci przyjeżdżają to strach auto przepychać a co dopiero jeździć i wozić ludzi
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #988 dnia: Sierpień 20, 2020, 15:06:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Podobnie jak za źle ustawione światła, które oślepiają innych, a każdy to olewa.

Teraz żałuję, że na początku nie wymieniłem tych opon, nie było by bólu rąk od trzymania "ściągającej" kierownicy i męczącego bicia powyżej 130 km/h na ekspresówce. Muszę jak najszybciej zmienić też tył, to może całkowicie się pozbędę wibracji. Jednak stara guma to stara guma, i nic, że były miękkie i nie wyglądały na zużyte, musiały się odkształcić ze względu na starość, lub od stania praktycznie latami w tej samej pozycji, chociaż chyba bardziej od "rozjeżdżenia" auta - pamiętam, że nie biły aż tak mocno, kiedy nim jechałem po raz pierwszy od wyciągnięciu z wieloletniego snu w garażu w Puławach. Będę musiał jeszcze pomyśleć, czy nie odstawić auta na zimę na kobyłki, żeby nowe opony w ciągu 2-3 lat nie odkształciły się od stania w jednej pozycji w garażu.

BTW remont fiata i wstawienie 1600 z piątką było dobrym rozwiązaniem, bo zauważyłem, że coraz przyjemniej mi się nim jeździ w porównaniu do gruza, jakim był jeszcze w lutym, przestałem się męczyć z kiepską dynamiką. Patrząc na przebieg, łącznie z weekendowym zlotem, w tym roku zrobię nim więcej kilometrów, niż od samego początku posiadania, czyli od tego 2006 roku...  :d
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2020, 15:08:29 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #989 dnia: Sierpień 20, 2020, 15:50:06 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2096
dlatego kupuję chińskie opony i po 4-5 latach je sprzedaję, a amator się zawsze trafia . W kilku autach mam teraz Imperial i są spoko. jedynie bardzo delikatne są boki tych opon i łatwo je rozwalić o krawężnik.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #990 dnia: Sierpień 20, 2020, 17:17:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jednak stara guma to stara guma, i nic, że były miękkie i nie wyglądały na zużyte, musiały się odkształcić ze względu na starość
tu nie ma reguly, sa opony ktore bardzo dobrze znosza starzenie sie i takie, ktore po kilku latach parcieja w oczach,
i nie mowie tu tylko o polskich produktach z lat 90' czy nawet 80', ale tez zagraniczne 20-letnie potrafia trzymac geometrie bardzo dobrze - bo o tym zaczales watek,
co do starzenia sie samej gumy, a wiec przyczepnosci to odzielny temat, ale tez jest bardzo roznie - chociaz tu akurat z wiekiem zawsze jest gorzej, roznica jest w tym jak szybko parametry pogarszaja sie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #991 dnia: Sierpień 20, 2020, 21:11:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Właśnie matadory nie były ani trochę sparciałe, nie miały nawet jednego pęknięcia, wyglądały lepiej, niż większość 7-8 letnich opon na autach. Dlatego je zostawiłem, ale jak widać, guma może być dobra, a pod nią dzieją się nieciekawe rzeczy...

dlatego kupuję chińskie opony i po 4-5 latach je sprzedaję, a amator się zawsze trafia . W kilku autach mam teraz Imperial i są spoko. jedynie bardzo delikatne są boki tych opon i łatwo je rozwalić o krawężnik.

To akurat też kiepski wybór, gumiarze opowiadali, że chińskich opon w ogóle nie mają na sklepie, bo ciągle były reklamacje - np. fabrycznie nowa opona miała bicie, albo powodowała ściąganie w jedną stronę. Ci, którzy ustawiali mi zbieżność mówili to samo, dlatego zrezygnowałem z kupna chińskich no-name. No i po doświadczeniach z oponami "awina" do starych motorów...  :d
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #992 dnia: Sierpień 20, 2020, 21:30:22 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Chyba nie ma reguły z oponami. Ostatnio Kumho z 2016 mi się rozwarstwiła (dawałem zdjęcie jakiś czas temu) - po zdjęciu z felgi i obejrzeniu opony od wewnątrz ześmy się z majstrem zdziwili. Najprawdopodobnie od koleiny, ale cholera wie; co faktycznie było przyczyną.

U mnie generalnie opony dożywają do max 10 lat i potem zmiana; o ile wcześniej nie stracą bieżnika (przykładowo NAV2 we Favo po 3 sezonach były na ograniczniku). Jeżeli jeszcze po tym czasie opony są w miarę ok, to idą do przyczepki :) A jak nie to na gratowisko.

zy nie odstawić auta na zimę na kobyłki, żeby nowe opony w ciągu 2-3 lat nie odkształciły się od stania w jednej pozycji w garażu.
Albo tak, albo dowal przynajmniej 3 atm i powinno być OK podczas dłuższego postoju.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2020, 21:33:38 pm wysłana przez AndrzejP »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #993 dnia: Sierpień 20, 2020, 21:38:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chinskie gumy to nic szczegolnego, jedne egzemplarze wywwazaja sie lepiej, inne gorzej (wiecej odwaznikow), ale nie mialem z nimi zadnych problemow nie znanych europejskim producentom,
czasami nawet wykonanie-wrazenia wizualne bywaja znacznie lepsze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #994 dnia: Sierpień 20, 2020, 21:46:05 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja juz do czterech aut kupiłem Dębice Navigator 2. Jestem zwolennikiem opon całorocznych. Ma moje przebiegi są
jak najbardziej w porządku. Teraz gdybym miał kupić opony to także wybrałbym ww. Byłabym się że inne będą gorsze.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #995 dnia: Sierpień 20, 2020, 23:55:40 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Chopoki Nie wierzę , po prostu do dziś nie wierze, że, się udało ! Budując „replikę” "Limideta" nie wierzyłem przez ten cały czas ze uda mi się kiedykolwiek znaleźć oryginalne fabryczne szare wnętrze z takiego samochodu a jednak cuda się zdarzają 🙂 Fotele wraz z kanapa z takiego egzemplarza dzisiaj zawitały .  Szkoda że boczki nie przetrwały do ówczesnych czasów ale to już coś się wymyśli . Najważniejsze że fotele i kanapy są . Gąbki w Idealnym stanie lekko zmechacony na boczkach foteli materiał i do prania ale to się ogarnie .  Przeleżały 15 lat w garażu poprzedniego właściciela który miał "Takiego zielonego Poloneza z dokładkami z plastiku " od nowości . Poldek poszedł na złom fotele zostały .Przednie fotele są na sprężynach i  nie mają składanego oparcia. Z fabyki nawet zachowała się pod sprężynami Kartka od Inter Groclina . Kartka prawdopodobnie   została z fabryki podczas montażu gąbek . Chodź jak w moich czerwonych paskach się uchowała to była o wiele mniejsza i inaczej wyglądała .Wymagają troszkę pracy, ale jest potencjał 😉



« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2020, 00:10:40 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #996 dnia: Sierpień 20, 2020, 23:59:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Gratulacje!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #997 dnia: Sierpień 21, 2020, 00:13:30 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Gratulacje!

A dziękuje od kiedy miałem styczność z Krakowskim Limitedem który teraz jest na WWLu to to wnętrze naprawdę robiło robotę w tym polonezie i zawsze żałowałem że go nie kupiłem od Tomka chodź by ze względu na to wnętrze teraz jakoś trochę mniej żałuję że go jednak nie kupiłem bo jakąś cząstkę oryginalnego Limiego teraz mam :P Chociaż z tymi fotelami to ciekawa sprawa bo na 100% są fabryczne a jednak wzór jest minimalnie inny .

"Nasz" Krakowski  KVB miał taki wzór



A na tych fotelach co dorwałem jest minimalnie inny (nie zwracajcie na różnice w kolorach tapicerka jest do prania) ale macając te fotele stwierdzam że to jest ten sam mięsisty welur co w tamtych  na około oraz w środku różni się tylko wzorem tapicerki w  środku . Mam u siebie zachomikowane 2 komplety czerwonych pasków to czarny materiał na nich porównując do tego szarego to kawałek szmaty ...  Nie widziałem  2 Krakowskiego Limiteda "KWF" Który teraz gdzieś stoi u kogoś pod warszawą więc nie mam pojęcia jaki jaki miał wzór tapicerki więc to się nie będę wypowiadał. Może było kilka rodzai środkowego materiału do tych samochodów ? Pojęcia nie mam .




Ja juz do czterech aut kupiłem Dębice Navigator 2

O_O Wariat . Mam takie opony na tyle na ATU jak popada deszcz to można powiedzieć że "Waruuuuuuuuuuuuuun" dobry dupa sama ucieka bokiem wystarczy mocniej depnąć gazem . Na suchym jeszcze się trzyma ale na mokrym jak po szklance trzeba się pilnować . Nie polecam łatwo się na nich skasować jak ktoś zapakuje na 4 felgi takie opony .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2020, 00:33:14 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #998 dnia: Sierpień 21, 2020, 05:28:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Cena tych siedzeń chociaż okazyjna, czy przepłaciłeś dla dobra sprawy? ;)
Ja swoje standardowe uprałem, połatałem, podorabiałem lamówki i druciki... Teraz fajnie się siedzi :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #999 dnia: Sierpień 21, 2020, 11:03:47 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Patrząc na to, jak ciężko jest znaleźć te fotele, mniejszym problemem niż cena było zapewne znalezienie jakiegokolwiek egzemplarza na sprzedaż :) Gratuluję znaleziska.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...