Autor Wątek: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad  (Przeczytany 14963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2011, 18:48:07 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Muszą podbić do grudnia. Nie mogą domniemać, że nie wymienisz butli. W chwili przeglądu jest sprawna / ma ważne papiery, więc wszystko jest zgodnie z prawem. Gdyby było inaczej, jak wyglądałaby sprawa np z oponami, hamulcami itd? Jeżeli ktoś nie chce podbić, to czeka na łapówkę i tyle.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2011, 18:50:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13844
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Muszą podbić do grudnia.
przeglad jest wazny przez rok od wykonania ,a nie od poprzedniego przegladu,
to nie telefon na karte
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2011, 14:18:14 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
I w czym masz problem? Jeżeli kończy się przegląd np 9 grudnia 2011, to muszą mu podbić do 8 grudnia 2012.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 30, 2011, 14:38:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13844
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
I w czym masz problem? Jeżeli kończy się przegląd np 9 grudnia 2011, to muszą mu podbić do 8 grudnia 2012.
w tym ,ze butla sie konczy w listopadzie,wiec mu w grudniu wcale nie podbija ,
a jak pojedzie 30listopada ,to dostanie przeglad wazny do 30listopada ,a nie do 8 grudnia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2011, 01:49:58 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak pojedzie 30 listopada, to dostanie do 29 listopada.

Nie wiem dlaczego mieliby mu nie podbić. Przerabiałem już koniec ważności butli w 3 samochodach i nigdy nie było problemu.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2011, 00:24:16 am »

Rudolf

  • Gość
Jak pojedzie 30 listopada, to dostanie do 29 listopada.
sorki za odgrzebywanie kotleta , ale diagnosta ma dać przegląd na rok a nie na prawie rok . więc skoro masz przegląd np. 2 stycznia to musi dać do 2 stycznia a nie do pierwszego. a z ważnością butli to musi być w ważna w dniu przeglądu i musi być protokół tdt z datą ważności , numerem butli i numerem decyzji tdt .

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2011, 13:24:00 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
ma ktos/gdzies/jakies znajomosci na stacji kontroli pojazdow w woj. slaskim ?  mile widziane PW z info:)

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2011, 13:43:33 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak pojedzie 30 listopada, to dostanie do 29 listopada.
sorki za odgrzebywanie kotleta , ale diagnosta ma dać przegląd na rok a nie na prawie rok . więc skoro masz przegląd np. 2 stycznia to musi dać do 2 stycznia a nie do pierwszego. a z ważnością butli to musi być w ważna w dniu przeglądu i musi być protokół tdt z datą ważności , numerem butli i numerem decyzji tdt .

Bo ja nie mam żadnego auta i nigdy nie robiłem przeglądu. Popatrz w dowód rejestracyjny. Przykładowo przegląd zrobiony 02.12.2010, data następnego 01.12.2011. No i to jest rok, bo od 02.12.2010 do 02.12.2012 to już jest rok i jeden dzień. Jak masz kalendarz to rok rozpoczyna sie 01.01 i kończy 31.12, a nie 01.01.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2011, 15:14:51 pm »

Rudolf

  • Gość
Kolego utek, w programie diagnostycznym "patronat" , którym to posługują się diagności automatycznie wyznaczana jest data następnego przeglądu i nie ma możliwości pomyłki i nadaje się na pełny rok a nie odejmuje się co roku dnia . Wiem bo codziennie wprowadzam dane w tym programie gdyż przyuczam się do bycia diagnostą.

PS. dodatkowo jeśli przegląd w następnym roku danego dnia wypada w jakieś ruchome święto bądź niedzielę, to ustawowo możesz się ten jeden dzień dłużej poruszać .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 15:16:43 pm wysłana przez Rudolf »

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:36:20 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zajrzałem do dowodu i owszem wszędzie przegląd jest dokładnie na rok. Czyli badanie np wykonane 12 grudnia 2008 do 12 grudnia 2009. To OC jest na rok bez jednego dnia.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:36:10 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:22:09 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Proszę państwa nie ma się o co kłócić. To znowu jest objaw swobodnej interpretacji diagnostów, którzy różnie to traktują. Są bogami - urzędnikami to mogą.

Ps. utek w moich dowodach miałem inaczej - do tego samego dnia i miesiąca...
Wystawianie o jeden dzień mniej to okradanie o jeden dzień rocznie. Po 7 latach - tydzień w plecy itp.

A OC też jest na cały rok. Bo następny dzień jest już rok + 1 dzień. Jak umowa kończy ci się np 16 to chociaż następną wypisujesz 16 to zaczyna się od 17 i trwa do 16 za rok. Równo rok.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 21:26:34 pm wysłana przez DF »
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:50:28 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
jesli chodzi o przeglady to tez mam ;bez tego dnia;...za to OC mam wpisywane na polisie np tak ze:

umowa zawarta od dnia 28.03.2011 / 00:00 do dnia 28.03.2012 / 23:59..ubezpieczyciel WARTA

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2011, 20:33:15 pm »

Rudolf

  • Gość
Są bogami - urzędnikami to mogą.
są raczej niedouczeni i wolą dać mniej niż za dużo , choć tak jak pisałem wcześniej , program dla diagnostów o nazwie "patronat" który jest jedynym obowiązującym w naszym kraju od dawien dawna sam wylicza datę następnego przeglądu po wprowadzeniu daty produkcji auta i jego pierwszej rejestracji w kraju bądź za granicą

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:03:12 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
wylicza datę następnego przeglądu po wprowadzeniu daty produkcji auta i jego pierwszej rejestracji w kraju bądź za granicą

I to wszystko? Tylko tyle danych? Więc też nieuczciwy/beznadziejny/niedorobiony/itp - zupełnie jak urzędnicy - pewnie ich autorstwa...
Łapówki bierze ?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:12:27 pm »

Rudolf

  • Gość
I to wszystko?
Przydało by się jeszcze spisywać przebiegi , stan zużycia opon , robić zdjęcie auta ... . Co potrzeba Ci więcej do wyliczenia daty następnego przeglądu mając w systemie wprowadzoną poprawnie datę i daty rejestracji wraz z rocznikiem.

PS. to co robią diagności na stacjach a co powinni to oczywiście dwie różne bajki . Ale są rzeczy które są bzdurami ( jak np. sprawdzanie amortyzatorów w aucie po kolizji , bądź po montażu haka) ale są też luki bo nie sprawdza się np. istotnych rzeczy bez rozbierania elementów . Dlatego jeszcze będziemy 100 lat za afryką jeśli chodzi o bezpieczeństwo .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2011, 22:18:41 pm wysłana przez Rudolf »

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:21:43 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Czyli jak kupisz samochód, który ma przegląd nieaktualny od 10 miesięcy to zgodnie z tym programem dostaniesz piecząteczkę na najbliższe 2 miesiące ? Bo program nie zakłada przerw miedzy przeglądami ? Przegląd (choć głupi w swej istocie) na szczęście nie musi (jeszcze) mieć ciągłości jak OC. I można w garażu trzymać auto klika lat i nie potrzebny jest wtedy przegląd...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:28:58 pm »

Rudolf

  • Gość
przegląd dostaniesz na rok

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 19, 2011, 15:48:31 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To sam sobie zaprzeczasz.

program dla diagnostów o nazwie "patronat" który jest jedynym obowiązującym w naszym kraju od dawien dawna sam wylicza datę następnego przeglądu po wprowadzeniu daty produkcji auta i jego pierwszej rejestracji w kraju bądź za granicą


Jak można wyliczyć datę przeglądu na podstawie daty produkcji? Można ewentualnie po dacie pierwszej rejestracji, ale co jeśli ktoś nie robi przeglądów w terminie? Coś niedopracowany ten program. Ktoś wziął kasę raz i pewnie weźmie jeszcze kilka razy za poprawki.


To jeszcze raz. Rok trwa od 01.01 do 31.01 czy od 01.01. do 01.01.? Bo wg kalendarza rok się kończy 31.12. o godz 23.59.59. To jeżeli coś jest ważne przez rok, to do godziny 23.59.59 i przed tą godziną należy dokonać przedłużenia ważności :) (chcąc być praworządnym obywatelem). Jeżeli zrobiłbyś to 01.01. to przez np 8 godzin (od godziny 00.00 do momentu wykonania przeglądu) bezprawnie poruszałbyś się autem bez przeglądu, co jest niedopuszczalne i karygodne.

Odp: elpidzi-przepisy/legalizacja a przeglad
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 19, 2011, 18:55:41 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Przede wszystkim karygodnym jest sam przegląd, który ma za zadanie tylko i wyłącznie pobieranie kasy i jest formą utrzymywania pospólstwa w dyscyplinie i nie ma nic do bezpieczeństwa jakiegokolwiek.
Poza tym wyliczanie dat przeglądu na podstawie logiki nie ma sensu bo tam nikt logicznie nie myśli. Kto ma pieczątkę nie musi już...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.