Autor Wątek: Problem z odpalaniem  (Przeczytany 814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z odpalaniem
« dnia: Luty 26, 2009, 19:56:58 pm »

kazdan

  • Gość
Witam.
Problem jest taki rano rozrusznik ledwo kręci ,silnik zachowuje się tak jak by było minus 30 C po ciężkim odpaleniu później pali jak Mercedes , choć zdarzyło się ,że na ciepłym silniku też miał problemy z kręceniem
Wymieniłem tulejki ,szczotki w rozruszniku, czyżby został włącznik na bendyksie

Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 20:31:05 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 20:43:40 pm »

kazdan

  • Gość
To jest Polonez Atu Plus więc ma przekażnik.

Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2009, 20:49:44 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Podczas odpalania rano sprawdź do jakiej wartości spada napięcie na akumulatorze. Jeśli poniżej 10V.. to trzeba albo naładować akumulator, albo wymienić.
Jeśli natomiast napięcie spada tylko o drobinkę to oznacza słabe przewodzenie prądu.


Przekaźnik rozruchowy oryginalnie montowany ?... Pierwsze słyszę, ale mogę nie wiedzieć.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2009, 21:10:24 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
:) nie było. Zrób najpierw tak jak Stingerek pisze. Podobny objaw występuje jak nie ma dobrej masy np. na silniku, nieprawdaż? Można by też wziąć w kostce stacyjki zewrzeć przewody, co by wyeliminować ewentualną wadliwą stacyjkę.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935