Autor Wątek: Żarówki H4 - wybór, najlepsze  (Przeczytany 11905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« dnia: Listopad 15, 2005, 09:55:30 am »

ajk#1212

  • Gość
kto jakie testował żarówki:
zwykłe H4 65/60W, mocniejsze 100/90W, +30% Philips 65/60W, +50% Philips 65/60W, Xsenonopodobne 65/60 i 100/90 . Mi zależy na małej mocy dobrym o?wietleniu czyli cena do ?wiatła.Co wybrać?

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2005, 10:25:01 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Ja mam Philipsa 50% więcej ?wiatła, nie wiem czy lepiej ?wiac? ale jest bielutkie ?wiatło a tak poza tym to chyba nie widać dużej różnicy.
A je?li chcodzi o te xenony to też lipa nawet wydaje się że gorzej ?wiec? bo na niebiesko a wiadomo że niebieskie ?wiatło jest ciemniejsze od białego.
Najlepiej kup te philipsa bo chyba najlepsze a niebieskie nie wiem czy warto kupować.

[ Dodano: 2005-11-15, 10:25 ]
Decyzja należy do ciebie

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2005, 21:51:13 pm »

KANAL

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
cena do ?wiatła.Co wybrać?

Polecam Philips +30%. Cena ok 13zl/szt.
Swiaca lepiej od zwyklych H4, troszke gorzej od Philipsow +50% ale za to sa od nich trwalsze i tansze ponad dwa razy.

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2005, 07:20:36 am »

ajk#1212

  • Gość
wła?nie kierowcy przypomnieli mi że najlepszym wzmocnieniem ?wiateł jest podniesienie ich do góry ,do tego służy takie pokrętło przez jednych nazywany korektorem przez drugich używany do wzmacniania swoich ?wiateł

Pozdrawiam , do o?lepiania

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2005, 08:13:56 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Tak bardzo mądre posunięcie podnieść światła na maxa do góry. Co mnie tam obchodzi żee inni nic nie widzą ale za to ja mam lepsze widzenie.
Człowieku zastanw się co piszesz jak jeżdżę w nocy to co drugi ma reflektor kierwocy który świeci jak by miał długie włączone. Jeśli myślisz że masz Źle ustawione światła to podczas przeglądu powiedz gościowi żeby ci ustawił światła bo nie zawsze to robią.

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2005, 09:56:29 am »

ajk#1212

  • Gość
"je?li nie możesz temu zaradzić przył?cz się"

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2005, 20:26:59 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
zZ reguły jak kto? jedzie na długich i jak mu mrugnę to zmieni, a s? tacy co podkręcaj? jeden reflektor do góry i wygl?da to tak jakby miał ?wiatło jedno długie a drugir krótkie.
Czy wy też widzicie auta z takimi lampami?? Wygl?da to jakby sobie ?le kostke przypi?ł.
Takiego to powinny smerfy złapać, 200zł mandatu i 6 punkcików bo to naprawde jest niebezpieczne.

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2005, 21:05:46 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Cytat: "neig55"
wła?nie kierowcy przypomnieli mi że najlepszym wzmocnieniem ?wiateł jest podniesienie ich do góry ,do tego służy takie pokrętło przez jednych nazywany korektorem przez drugich używany do wzmacniania swoich ?wiateł

Pozdrawiam , do o?lepiania


i wlasnie na takich frajerow zamontowalem w p.mgielnych zarowy 100W ,jak zapodam zestaw z dlugimi to zaraz faja mieknie

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2005, 22:50:09 pm »

Adampio

  • Gość
Ja mam Osramy +50% i mimo blisko 8 letnich nigdy nie mytych od srodka reflektorow jest znacznie jasniej na drodze niz przy zwyklych H4

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2005, 23:12:41 pm »

domin1

  • Gość
ja mam Tungsram H4 65/60 60% swiatła więcej 30zł za 2 sztuki

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2005, 10:12:38 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Ja mam philips +30 jeżdziłem swego czasu na podniesionych lampach i nie dawało to zbyt dobrego wyniku bi i tak nie było dobrze widać pobocza.
Teraz mam tylko minimalnie wyżej niż powinny być. Sprawdziłem nie o?lepiaj? a efekt jest dobry. W połaczeniu z tymi żarówkami jest bielutkie ?wiatło na drodze.
Przeciw mgielne zmienione mam na dalekosięzne (daj? sobie rade w ęstej mgle)
I do?wietlam się gdy tylko mogę nimi. No co na przeciwmgielnych nie można jeżdzić bez mgly ale na dalekosięznych można  :twisted:

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2005, 13:41:09 pm »

thomas#1840

  • Gość
Cytat: "KANAL"
Cytuj (zaznaczone)
cena do ?wiatła.Co wybrać?

Polecam Philips +30%. Cena ok 13zl/szt.
Swiaca lepiej od zwyklych H4, troszke gorzej od Philipsow +50% ale za to sa od nich trwalsze i tansze ponad dwa razy.


s? na allegro po 9.90 ale lepiej chyba kupić takie żarówki w sklepie bo poczta troche
wytrzęsie paczkę i nie wiadomo co dotrze na miejsce ,jutro uderzę i sobie sprawię   :)

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2005, 17:43:51 pm »

HARNA|

  • Gość
Jak ma być tanio to polecam Philips + 30 % ,s? tanie a dobre ,natomiast ja mam u siebie ...Vision Plus 50 % i mijania ?wiec? idealnie ,tylko że zbyt słaby zasięg maj? -za to ?wiatło bielutkie ,a ?wiatła długie  s? już prawdziw? perełk? :roll:  normalnie jak ksenon :P
Sprawdzałem kiedy? z słupkami drogowymi to wyszło ok 300 metrów zasięgu na długiach  :twisted:

Ż?rówki H4 w Poldku moj wlasny test
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2006, 10:36:03 am »

ajk#1212

  • Gość
Witam. Przez 5 misięcy proadziłem na własn? ręke test róznych żarówek dostępnych na Allegro , w supermakretach oraz zwykłych sklepach motoryzacyjnych. Sugerowałe się cen? oraz efektywno?ci?.

Test został przeprowadzony na Polonezie Caro. Żarówki które używałem przez ten najgorsy okres ( je?eń- zima ) to żarówki Reinbow , Tungsram Megalight , Philips GT 150 , Hella Blue , Niebieskie żarówki z marketu ( Bez Nazwowe)

Zacznijmy od zwykłych żarówek Rainbow (dostepne : Allegro,Hypermarkety )

Po?wiata patrz?c na reflektor zielono-niebisko-żółto-czerwona

Test w deszczu (noc?) Negatywny.

Kompletny bark widoczno?ci spowodowany ciemn? barw? swiatła niebiesko zielonego.

Test w ?niegu z opadami (noc?). Mierny

Przy opadch ?niegu robi nam się przed autem efekt ?ciany ( w pieknych kolorach)

Test przy suche drodze Dobry

Jeżeli mamy super sucha drogę żarówki s? dobrze o?wietlaj? nam drogę oraz pobocze. Widać przyjemny dla oka odcień niebiesko zielonego ?wiatła.


Tungsram Mega Light

Bardzo Mocne ?wiatło barwy bardzo lekko żółtawej

Test w deszczu (noc?) Dobry

Bardzo mocne ?wiatło przebijaj?ce siatło nadjerzdżaj?cego pojazdu. Dodatkwym plusem jest bardzo dobre i widoczne rozproszenie ?wiatła , czyli znaki drogowe s? lepiej o?witlane przez nasz pojazd mamy efekt cos ale długich ?wiateł na zwykłych ?wiatłach mijania.

Test w ?niegu z opadami (noc?). Dobry

Super roz?wietlona droga. Brak efektu ?ciany przed samochodem.

Test przy suche drodze Celuj?cy.

Brdzo dobrze oswietlona droga. Nie męczac oczu.

Philips GT 150

Po?wiata Baiłego bardzo mocnego ?wiatła z niebieskim odblaskiem w reflektorze. Super efekt. Wygl?da jak prawdziwy Xnon ( wiadomo że H4 nigdy nie bedzie Xenonem ale wygl?da fajnie )

Test w deszczu (noc?) Bardzo Dobry

Super o?wietlona droga ?wiatło przebija swiatła nadjerzdżaj?cych aut z przeciwka. BARDZ WAŻNE Dobrze o?witlaj? pobocze. Nie ma obawy że jakis pijak lub zwieżatko
nam wyskoczy pod koła.

Test w ?niegu z opadami (noc?) Bardzo Dobry

Pięknie o?wietlona droga super białym ?wiatłem. Brak efektu ?ciany przed autem.

Test przy suche drodze Celuj?cy

Aż miło jezdzić noc? pieknie o?wietlona droga. Efek jakby?my mieli uper exkluzywny pojazd. Nie męcz? oczu.

Hella Blue

Po?wiata praktycznie niewidoczny niebieski kolor ?wiatło białe

Test w deszczu (noc?) Dostateczny.
Wmiarę przyzwoicie o?wietlaja ALE pojazdy nadjeżdżaj?ce z przodu o?lepiaj? i trzeba patzryć na na prawo inaczej nie bardzo.

Test w ?niegu z opadami (noc?) Dobry.

Przyjemne ?wiatło o kolorze białym. Jednak my?l?c że to Hella to człowiek się zastanawia czemu jest droższa od innych a gorzej swieci?? Tez niewiem.

Test przy suche drodze Dobry

Ładnie o?wietla ale nie może się porównywać do Cool Blue ani GT 150. Nie rozprasza
?wiatła jak powinna mamy o?wietlona tylko jezdnie , lecz pobocze i znaki nie.

Tungsram Cool Blue.

Żarówka która mnie zadziwiła.

Po?wiata Niebieska Piekne mocne białe ?wiatło

Test w deszczu (noc?) Bardzo Dobry
Po?wiata Baiłego bardzo mocnego ?wiatła z niebiesk? po?wiat? w reflektorze. Super efekt. Z tak? żarówk? można bez problemu jezdzić w deszczu.

Test w ?niegu z opadami (noc?) Bardzo Dobry

Pięknie o?wietlona droga super biało-niebsieskim ?wiatłem. Brak efektu ?ciany przed autem.

Test przy suche drodze Celuj?cy

Aż miło jezdzić noc? pieknie o?wietlona droga. Efek jakby?my mieli uper exkluzywny pojazd. Nie męcz? oczu.

Niebieskie żarówki z marketu ( Bez Nazwowe)

Nie będe się rozpisywał Niedostateczny ze wszystkiego( Oprócz jazdy po o?nieżonej drodze na biało)

S?to moje sugesie i wrażenia. Niewiem jak w innych autach się sprawuj? żarówki
podejrzewam że dóżo lepiej.

Kródko na koniec
Rainbow cena od 19 - 48 zł za KPL
Tungsram Cool Blue cena 20 zł szt POLECAM!!!
Tungsram Megalight cena 25 zł KPL POLECAM!!!
Philips GT 150 cena 55- 66 zł KPL POLECAM!!!
Hella Blue cena ok 20- 28 zł za szt.
Niebieskie żarówki z Allegro cena 15-29zł KPl NIEPOLECAM

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2006, 15:30:38 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
Philipsy GT 130 z kolei ja uzytkuję a także z czystym sumieniem kazdemu polecam

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2006, 00:32:01 am »

Homik

  • Gość
Gratuluje !!!  Dobry pomysł ten test. naprawdę przydaj? się uwagi na ten temat, gdyż zastanawiałem sie nad zmian? żarówek w moim aucie bo nie jestem zadowolony, zbytnio.
firma chyba "no name" ale co maj? dobre to długie, krótkie to szit, w kazdych warunkach, jutro sprawdze jaka marka bo nie wiem. krótkie s? za krótkie(reflektory mam wyregulowane) po?wiata jest ciemno-biała i mam efekt ?ciany przy padaj?cym ?niegu i deszczu, co do pobocza to zwalniam bo widać dopiero przed samym mijanym autem. ogólnie to daję za nie mierny plus bo przecież ?wiec?...

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2006, 00:56:56 am »

thomas#1840

  • Gość
Alex,    no no skusze się jutro przez Ciebie na Tungsramy , tak się przymierzałem przymierzałem ale że nigdzie nic na ten temat ciekawego nie było to zakup był odkladany, ję?li jest tak jak piszesz to od jutra lepiej widzę  ;)

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2006, 10:44:28 am »

ajk#1212

  • Gość
thomas#1840 i jak żaróweczki założyłe??? mam nadzieje że tak napisz jak ci się na nich jezdzi?? czekam na opienie

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2006, 14:04:09 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
"O 50% więcej ?ciemy"
1
2
3
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Żarówki H4 - wybór, najlepsze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2006, 02:26:33 am »

thomas#1840

  • Gość
Cytat: "Alex"
thomas#1840 i jak żaróweczki założyłe??? mam nadzieje że tak napisz jak ci się na nich jezdzi?? czekam na opienie


nic nie moge narazie powiedzieć na ich temat bo po pierwsze leż? w domku w pudełku a po drugie od kilku dni nawet nie miałbym jak ich sprawdzic bo nie trafia mi się jazda po zmroku , moze po weekendzie  :?