Autor Wątek: Ocalić od zapomnienia...  (Przeczytany 22535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:02:16 pm »

Russell

  • Gość
Tak czy siak ta decha jest o wiele ciekawsza.  Deska ze zwykłego caro wygląda jakby była kontynuacją tylnej półki.

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:07:00 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
mi sie kojarzy z VW z Vento itp Zdjecia powyzej sa z Poznania z targow a zrobil je mistrz Adamus_FSOAK
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:12:57 pm »

kisiel

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
BYŁ LAKIEROWANY :idea:

no więc nie dowiemy sie czy to jest ta wersja...

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:25:07 pm »

Simon_Tuner

  • Gość
SeBa, może są jeszcze jakieś inne fotki :mrgreen:  znasz mistrza  :?:  :D

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 08, 2007, 17:34:14 pm »

e_gregor

  • Gość
A poza tym Atu z światłami od Caro bardziej mi się podoba (już widze jak mnie za to pojedziecie)  :twisted:

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 08, 2007, 18:30:33 pm »

Simon_Tuner

  • Gość
Autor tego wątku, opowiadał mi jak pojechał jakiemuś gdy pierwszy raz zobaczył prototyp, słowami: "Co za kretyn wstawia lampy od Caro do Atu", hehe a to dawno pewno było, nie kisiel  :?:  :mrgreen:

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 08, 2007, 21:24:52 pm »

Ruki1989

  • Gość
Wg mnie ten tył wcale źle nie wyglądał. Ale jak pewnie wiecie zrobili go w 94r. Wyjechało tylko kilka tych Poldków w celach testowych. Dlatego też nie puszczono w 94r produkcji Atu z powodu pękania tylniej szyby która z kolei nie wytrzymywała przez tylni most. Udoskonalono później i Atu zaczęto seryjnie produkować w 96r.  Co do wersji LIMITED to nie tylko ATU do niej należało. W tej samej wersji było też CARO którego fotka jest w instrukcjach obsługi (przynajmniej w mojej od Caro 96r) Wersja ta miała silnik Rovera, i dodatkowe wyposażenie, typu kompletne ospojlerowanie Orciari w kolorze nadwozia, el. szyby, el. podgrz. lusterka w kolorze nadwozia, wspomaganie, klimatyzacja oraz naklejka wzdłuż samochodu z napisem "limited"  :wink: .Niżej kilka fotek Caro i Atu z tej wersji:




fotka prototypów:



i czy może ktoś wie jaka to była wersja Poldka bo równie niespotykana jak ten prototyp z lampami Caro i wersja Limited:



Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 08, 2007, 22:07:16 pm »

maras

  • Gość
Ten jasno-niebieski był w katalogu "Samochody świata 94". Pamiętam, jak w Auto świecie z 96r. było zdjęcie caro z zamaskowanym przodem i tyłem, pisali,że robią jakąś modernizację
i ma się upodobnić do golfa3. Może coś w tym było, bo ta decha trochę przypomina trójkową

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 09, 2007, 07:45:53 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Jakiś czas temu był do kupienia biały Atu z niezależnym zawieszeniem tylnym, było kilka fotek - ot śmiesznie wyglądało tylne zawieszenie bez resoróe piórowych. Poldek był ciekawy ale strasznie pordzewiały - o ile sobie przypominam był z 94 albo 96 roku. Deskę miał standardową ale nie pamiętam jakie miał swiatła - temat o nim był na AK
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 09, 2007, 09:34:53 am »

Kriss

  • Gość
Widząc ten prototyp Kombiaka to w 1999 roku wprowadzając go do produkcji specjalnie cni w nim nie zmienili oprócz przeliftingowania go na plusa. Tyle lat im trzeba było go wprowadzić do produkcji  :roll: .

Co do tego jasno niebieskiego Caro to pamiętam, że kiedyś w moim mieście jeździł taki. Nie wiem czy to była wersja fabryczna czy tylko rozmach lakiernika który prysną listwy boczne i zderzaki. Był koloru jasno zielonego (tzw. morskiego). Nie pamiętam tylko czy słupki były koloru czarnego czy tradycyjnie pod kolor nadwozia.

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 09, 2007, 09:46:36 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
a ja dziś widziałem carówkę w oricar i takim fioletowym.  oczywiście 1,4 :)

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2007, 09:48:40 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ruki1989, I fotka caro w twoim poście. Prezentacja MR93 w stroju Orciari. Rok 1993. Fotka wykorzystywana była na prospekcie A4. Na stronie głównej właśnie ta fota, z tyłu 4 fotki z zielonym czy jakiś takim polonezem w orciari z kołpakami.

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 09, 2007, 11:46:49 am »

kisiel

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Autor tego wątku, opowiadał mi jak pojechał jakiemuś gdy pierwszy raz zobaczył prototyp, słowami: "Co za kretyn wstawia lampy od Caro do Atu", hehe a to dawno pewno było, nie kisiel :?: :mrgreen:

Było było :mrgreen:  Simon masz dobrą pamięć :D  wtedy myślałem że to taki "tuning" ktoś mu zrobił... :roll:

[ Dodano: 09 Lip 2007 11:55 ]
Cytuj (zaznaczone)
A poza tym Atu z światłami od Caro bardziej mi się podoba (już widze jak mnie za to pojedziecie) :twisted:

a żebyś wiedział ze pojedziemy :D   mi osobiście podobają sie te z Atu, ale gdybym miał te od Caro to wstawiłbym sobie te z Plusa  8)

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 09, 2007, 15:10:36 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: "Alien#174"
Jakiś czas temu był do kupienia biały Atu z niezależnym zawieszeniem tylnym, było kilka fotek - ot śmiesznie wyglądało tylne zawieszenie bez resoróe piórowych. Poldek był ciekawy ale strasznie pordzewiały - o ile sobie przypominam był z 94 albo 96 roku. Deskę miał standardową ale nie pamiętam jakie miał swiatła - temat o nim był na AK
ten atu nie miał niezależnego zawieszenia, zwykły most tylko na sprężynach.

Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 09, 2007, 16:31:35 pm »

Rysiob

  • Gość
w dzisiejszym "Motorze" pisali w rubryce "Kulisy polskiej motoryzacji" o zmodernizowanym Poldku, którego wysłano do Detroit:

Cytuj (zaznaczone)
Andrzej Tyszkiewicz, dyrektor FSO w latach 1991-1995, tak wspomina: Do spółki przystępowaliśmy z nadzieją, że to początek wielkiej współpracy. GM podtrzymywał te oczekiwania. Latem 1994 roku nawet zmodernizował Poloneza, którego wysłaliśmy do Detroit, ale później zapadła głęboka cisza


Czy ktoś wie o jakiego Poloneza chodzi ??

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 09, 2007, 19:15:40 pm »

Michal

  • Gość
Ten biały poldek, aż go szkoda, grokliny, kierownica w skórze, wspomaganie,el. szyby, zawieszenie na sprężynach i rdza.  :([/URL]

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 09, 2007, 20:40:37 pm »

Simon_Tuner

  • Gość
Ciekawe jak się prowadzi... :?:

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 10, 2007, 10:42:43 am »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Według mnie, te lampy tam pasują tak samo jak tu



Uważam, że późniejsze atu było ładniejsze :) Wszystkie odmiany poloneza nie muszą mieć takich samych świateł :P
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 12, 2007, 00:49:36 am »

Neverhood

  • Gość
Cytat: "Simon_Tuner"
mastah22#1900, być może zezowałem z tą ścierą, ale i tak to "zachodni look", mnie tam szwabskie wozy nieinteresują, stwierdziłem, że to ze scierki bo kiedyś taką z bliska oglądałem
W takim razie musisz znów pooglądać, bo coś pozapominałeś. Ja żadnych podobieństw w tych deskach nie widzie :wink:
http://www.sierracorner.net/images/pics/articles/catalog/1986/14.jpg
http://www.sierracorner.net/images/pics/articles/catalog/1986/4.jpg
http://www.sierracorner.net/images/pics/articles/catalog/1986/5.jpg

Ocalić od zapomnienia...
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 12, 2007, 12:14:25 pm »