GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Szybkie pytanie / odpowiedź

Felgi R15 z oponami 205/55 do PN Kombi i PN Truck

(1/2) > >>

nielsen:
Rozglądam się za używanymi felgami 15 cali do poloneza kombi na 1 - 2 sezony, a być może potem wylądują one w Trucku, którego remontuje.
Znalazłem interesujący mnie model - całe koła - 7 cali szerokie, ET28.
Wszystkie ciekawe felgi niestety najczęściej mają szerokość 7 cali a 6-6,5 cala z reguły wysokie ET.

10 lat temu miałem 15-ki (nie pamiętam szerokości)  ET29 - 5mm metalowy dystans i opony 195/50 i pamiętam że na lewarku opona opierała się o sprężynę z przodu po po opuszczeniu było OK.

Pytanie czy te koła siądą w kombi R15 205/55 ? ET28 -5mm na dystansie z przodu i tył fabryczny?
Na razie nie chcę inwestować w dystanse i węższe opony.
No i jak się ma ewentualna przekładka tych kół potem do trucka? 

KGB:
wejda na styk, ze wszystkimi wadami 7j z przodu,
toczyc sie da, ale taki szeroki kapec z przodu to nic przyjemnego,

co do truchla, to tez wejda, tylko tam to srednica kola mniejsza niz seria - z tylu przydaloby sie 195/65/15 (albo i 205/65/15, bo kto bogatemu zabroni)

Tales:
Szukaj innych felg. Można dorwać felgi 15x6 et24
Występowało kilka modeli o tych parametrach. Idealna opona do zwykłego poloneza to 195/55r15.

Do trucka powinna być 195/65r15. Chociaż gdybym miał trucka to rozważyłabym 205/55r16.

nielsen:
Pamiętam jak na 195/50 się jeździło w koleinach ale niby teraz drogi trochę lepsze niż 10 lat temu...
A jak to jest na przeglądach i przy kontroli policji w przypadku trucka? Chodzi mi o opony wzmocnione C dodam że docelowo Truck nie będzie woził ciężarów, a najczęściej latał na pusto. Trzeba dla cyrku na przeglądach zakładać opony z oznaczeniem C ?

KGB:
zapytaj diagnoste jak do tego podchodzi,
pewnie bedzie mial na to wywalone, bo nie spotkalem sie jeszcze ze sprawdzaniem opon pod wzgledem homo,
no chyba ze na pierwszym przegladzie po sprowadzeniu, bo wtedy musza wpisac w papiery na jakich oponach stoi, ale to truchle nie grozi ;>

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej