Autor Wątek: Wymiana uszczelniaczy trzonkow zaworow bez sciagania glowicy  (Przeczytany 1397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana uszczelniaczy trzonkow zaworow bez sciagania glowicy
« dnia: Sierpień 20, 2010, 20:55:34 pm »

zbigniew1959

  • Gość
Kto dokladnie opisze metody wymiany uszczelniaczy bez sciagania glowicy w GLE : słyszalem o podpieraniu grzybkow zaworow przez otwor po wykreceniu swiecy , pompowaniu sprezonego powietrza przez specjalnie wspawaną w swiecę zaplonową rurke , ile atmosfer pompowac ? Mozna ponoc wkrecic sznurek do komory spalania w glowicy i tenze sznurek ma podeprzec zawory. Kto z  Was tak wymieniał , bardzo prosze aby dokładnie te operacje opisał. moze ktos doda swoje własne sposoby. Z gory dziekuje za podzielenie sie Waszymi doswiadczeniami .

Wymiana uszczelniaczy trzonkow zaworow bez sciagania glowicy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2010, 23:48:42 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Uwierz mi ze lepiej zdjac glowice i przy okazji dotrzec zawory i obrobic kanaly, nawet z grubsza. Naprawde zaoszczedzisz na czasie i nerwach, bo to robota dla tych co maja nerwy ze stali jak zawor wpadnie do cylindra i kilka godzin gmeraja drutem otworem od swiecy zeby go wlozyc na miejsce. Oczywiscie da sie wymienic bez ruszania glowicy podpierajac tlokiem(wydechy) nie wiem jak ssace, to musi sie wypowiedziec ktos kto to robil. Ja i tak zalecam zdjac bo koszt uszczelki do ohv pod glowice i dekiel jest praktycznie zaden
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG