Autor Wątek: Bardzo słabo przyspiesza GSI .  (Przeczytany 2673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bardzo słabo przyspiesza GSI .
« dnia: Maj 12, 2012, 00:25:20 am »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
Mam pytanie do kolegow : co to moze byc , ze po nacisnieciu na pedal gazu silnik nie wchodzi na obroty . Jest bardzo słaby i dopiero po chwili obroty zaczynaja rosnac . Obrazowo wyglada to tak , na skrzyzowaniu zapala sie zielone , wszyscy w przodzie o 30 m a GSI dopiero zaczyna sie zbierac . jest strasznie mulowaty . Co Panowie radzicie sprawdzic w pierwszej kolejnosci ? Na LPG strasznie słaby , a na PB lepiej ale nie  zadne rewelacje . Przebieg 127000 km , grzeje sie , ale nie ma wywalonej uszczelki . Czy to moze byc walek rozrzadu ? Jak to zdiagnozowac ?

Odp: Bardzo słabo przyspiesza GSI .
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2012, 07:33:59 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
szukajka nie gryzie, było parę  tematów o tym, wystarczy poszukać..
spr od sondy poprzez filtry, aż po listwę wtryskiwaczy, regulator itp, pompa paliwa, .....
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 15:24:43 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Bardzo słabo przyspiesza GSI .
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2012, 08:19:09 am »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
przedmuchaj go, czyli na trasie wyższe obroty silnika i wogóle, u mnie to samo było, i teraz regularnie daje mu po garach i chodzi duzo lepiej, ale przyczyna moga byc zużyte świece zapłonowe, kable wysokiego napięcia :)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Bardzo słabo przyspiesza GSI .
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2012, 19:24:51 pm »

Offline KubaPsk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 515
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ '98r. 1.6GLI
Tak jak poprzednik napisał, z tym, że u mnie z czasem auto coraz bardziej słabło. Okazało się po rozebraniu silnika, że wałek rozrzadu miał jedną krzywkę o milimetr zjechana a i reszta wcale rewelacyjna nie była :/ Przebieg 130kkm u mnie.
Trzy genialne stwierdzenia które idealnie do siebie pasują :D
Basta - "Nic się nie ryj"
Zoltan#1930 - "Będzie dobrze"
Stingerek - "Dogadamy się" :D

Odp: Bardzo słabo przyspiesza GSI .
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2012, 10:12:57 am »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
no u mnie jeszcze przy silniku nie ruszalem nic jedynie pasek rozrzadu przy 232tyś km :) więc radziłbym zacząć właśnie od tego co napisałem wcześniej i jeszcze pytanko na jakim oleu jeździsz??
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Bardzo słabo przyspiesza GSI .
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2012, 15:03:39 pm »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
Kupilem nie dawno GSI , niestety auto sprzedawał handlowiec- posrednik nie wiele moglem sie dowiedziec o eksploatacji tego auta .Ja uzupelnilem mu  połsyntetyk  Lotos  ,  ale w bagazniku znalazłem opakowanie z mineralnym . Podejrzewam ze dolewano mineral. Słyszalem ze popychacze hydrauliczne nie powinny pracowac na mineralnym oleju. Musze teraz wykorzystac pogode bo nie za bardzo mam gdzie cokolwiek zrobic z polonezem , tylko pod chmurka .