Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1310746 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5840 dnia: Luty 16, 2018, 20:30:56 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 562
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Zlot fso ptk w wersji Egipskiej https://www.youtube.com/watch?v=WbeDr8bCxQA .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5841 dnia: Luty 16, 2018, 21:36:45 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zapewne tamtejsi "umiejący się dobrze bawić" na zloty przyjeżdżą się rozerwać, w dosłownym znaczeniu tego słowa <mysli>
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2018, 22:18:06 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5842 dnia: Luty 17, 2018, 08:22:15 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Widać że tamten klimat jest łaskawy. Mimo wieku nieźle się trzymają...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5843 dnia: Luty 25, 2018, 23:17:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przyznać się, który pożyczył im Atu? :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZVRxh7mo3iY
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 23:34:51 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5844 dnia: Marzec 01, 2018, 12:28:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
https://www.youtube.com/watch?v=MHeqVc9xfXw
Jak na obecnie produkowane auto, to nawet ładne z zewnątrz, ale w środku, to już tragedia, jak w pojeździe kosmicznym.To jeszcze samochód, czy już komputer na kołach? Nawet podświetlane "gniazda" pasów bezpieczeństwa.Otwieranie smartfonem itd. żeby złodziej miał łatwiej? No, ale muszę przyznać, że kawał fury.Idealne autko na polskie drogi i polską kiszeń.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5845 dnia: Marzec 01, 2018, 13:13:58 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
ooo już wiem czym będę jeździł za 20lat  <cwaniak2> a tak na serio to samochody są takie jakie są bo właśnie tego oczekują klienci w tym segmencie. akurat pracuję w salonie samochodowym, tyle że Skody i klientela sama dopytuje się w Superbie o tego typu gadżety. Kiedyś z czystej ciekawosci podpytałem faceta na grzyba mu skrętne ledy w światłach czy tablet z tyłu bo przeciez na dłuższą metę to będzie tylko potem problem z tym, typ odpowiedział że nie interesuje go co się z tym autem stanie za 3 lata bo tyle trwa jego leasing  ;-|

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5846 dnia: Marzec 01, 2018, 14:44:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i w sumie, prawdę gość powiedział, bo jak kogoś stać na takie auto, nawet kupione na własność, to pojeździ tym troszkę, powiedzmy, góra 5 lat i zmieni sobie na nowe, żeby uniknąć przykrych sytuacji, że coś się zacznie sypać i wtedy problem może mieć potencjalny kolejny właściciel takiego cacka.Dla niektórych, auto pięcioletnie, to już jest stare i z myślą o takich bufonach, producenci wypuszczają co jakiś czas "nowe modele" różniące się np. tylko lampami przednimi.Oni maja kasę, a taki jeden z drugim się cieszy, że ma "najnowszy model" Ale ta audiczka zewnętrznie dosyć ładna, proporcjonalna i ładnie się prezentuje z profilu.Mało jest dzisiaj ładnych aut *dla mnie osobiście) bo większość, to jakieś wydumki, wyglądające jak zlepek przypadkowych elementów.Tutaj przynajmniej jest zachowana jakaś w miarę stylistyka.Jak mi się nie podobały swego czasu te zaokrąglone audice, które miały tył jak fiat siena, tak te współczesne modele, wróciły stylistyką na właściwe tory, nie są ani obłe, ani kanciaste, taka idealna proporcja.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5847 dnia: Marzec 01, 2018, 17:59:44 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
jak ktos ma firme to nie kupuje auta tylko bierze w leasing i sie nie martwi niczym, po trzech latach bierze nowe a to wraca do zyda i tyle. rata wliczona w koszta prowadzenia dzialalnosci i z glowy :)
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5848 dnia: Marzec 01, 2018, 19:53:12 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
oj chyba trochę zagalopowałeś się. nie rata tylko vat z tej raty  :-)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5849 dnia: Marzec 01, 2018, 22:17:23 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
vat to sobie odliczaja :) rata idzie w koszta prowadzenia dzialalnosci wiec podatek dochodowy sila rzeczy jest nizszy. ogolnie jest sporo opcji jak juz masz "duza" firme :)
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5850 dnia: Marzec 02, 2018, 07:43:12 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
jak ktos ma firme to nie kupuje auta tylko bierze w leasing i sie nie martwi niczym, po trzech latach bierze nowe a to wraca do zyda i tyle. rata wliczona w koszta prowadzenia dzialalnosci i z glowy :)

Tak, tak. Samochody wzięte w leasing są za darmo. Pewnie. I jeszcze niczym się nie martwi. Powiem Ci tylko, że jest zupełnie inaczej niż Ci się wydaje. Mając auto w leasingu, stroną w przypadku np skorzystania z gwarancji jest leasingodawca, a on najczęściej powiązany jest z "producentem" auta i najczęściej ma gdzieś zgłaszane przez Ciebie usterki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5851 dnia: Marzec 02, 2018, 10:36:43 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak na obecnie produkowane auto, to nawet ładne z zewnątrz.............. Ale ta audiczka zewnętrznie dosyć ładna, proporcjonalna i ładnie się prezentuje z profilu.Mało jest dzisiaj ładnych aut *dla mnie osobiście) bo większość, to jakieś wydumki, wyglądające jak zlepek przypadkowych elementów.
wpadles w mantre powtarzania bzdetow ?
pokaz mi aktualnie produkowane brzydsze auto, bo jakos nie zauwazylem, zeby byly brzydkie,
dekade temu to i owszem, auta byly pokraczne, ale odkad "ch*"daj zatrudnil zwolnionych z europejskich firm projektantow nadwozi i zaczal klepac cos wygladajace jak porzadny samochod (a nie jak koreanski/japonski) i zarazem osiagac sukcesy sprzedazy, to i na starym kontynencie zrozumieli, ze auto ma wygladac przede wszystkim ladnie i nie koniecznie sie wyrozniac, a nie wyrozniac sie i byc pasztetowe,
to spowodowalo, ze samochody maja wyglad generyczny i sa wlasnie zlepkiem roznych elementow stylistycznych, ale najczesciej sa to ladne elementy,
i szczerze mowiac, to te nowe a6 wypada blado na tle konkurencji, bo jest zlepkiem elementow glownie z audi, wyglada jedynie poprawnie, czyli jak typowy produkt z lancuchem na grilu - wyglad ma nie odstraszac klientow, ale tez niczym nie przyciagnie,
no moze przod ma wyrazac drogowa agresje nowobogackiego wlasciciela (tzn. lizingobiorcy) ;]

a wnetrze to porazka, wyswietlacz na wyswietlaczu i te wszedobylskie wstawki z niklowanego plastiku przypominajace, ze siedzisz w metalowej puszce,
juz pal licho,ze sie to zetrze po kilku latach i bedzie swiecilo bialym lub czarnym plastikiem, ale jak to qwa wyglada !
na takie gowno poleci tylko sroka, ktora kradnie wszystko co sie blyszczy .... hmm, w sumie dobrze trafili w potencjalnego kupujacego <lol>
ale fotele to mnie rozwalily, w aucie za min. 200kpln fotele z tylu podbite plastikiem z babcina siateczka na zakupy - jak to cudownie zgrywa sie z tymi niklami/chromami , normalnie kwintesencja niemieckiej stylistyki
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 10:39:07 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5852 dnia: Marzec 02, 2018, 12:12:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Są jeszcze brzydsze auta.Widziałem raz jakiegoś pokracznego nissana, którego nazwy nawet nie pamiętam, więc nie wygoogluję, ale to było tak brzydkie, że aż na wymioty zbierało.Kształty jakieś takie nie wiadomo jakie itd.To audi w środku mi się nie podoba, ale z zewnątrz, jak najbardziej trzyma się kupy i ma ładną sylwetkę.I tak takiego nie kupię, ale mogę pochwalić, co mi to robi.A że Tobie się nie podoba, to cóż, masz do tego prawo.W zalewie brzydkich aut, to wygląda i tak sporo lepiej.Może i masz rację, że współczesne samochody zaczęły wyglądem wracać do normalności, ale też nie wszystkie, a jako, że zbytnio się takimi wozidłami nie interesuję, to mogę nie mieć o tym większego pojęcia.Akurat w przypadku audi, to widzę poprawę, w stosunku do tej serii z dupą od sieny.Tych nowszych audiczek, to widuję naprawdę dużo, wręcz bym powiedział, że zaczynają wypierać popularnego "wieśwagena" choć to jeden rodowód.Na wsiach ujeżdżają te troszkę starsze, bo tańsze, a w miastach już nowe, bo "prestiż" No i jeszcze tych autek z kurą (jak to złośliwie mawiają) na masce, sporo jeździ.Oczywiście też już tych nowych.Z przodu je trochę zjeba*i, z tymi grilami, ale tył nawet niezły, moim zdaniem.
Zresztą, wszystko jedno gówno, tak samo produkowane, żeby się jak najszybciej rozleciało.
No i tych "bawarek" też trochę jeździ, ale to mi się wydaje, że głównie te "terenówki" bo to siedzi tam jeden z drugim jak król.Przyszła moda na takie autka, o bliżej nieokreślonych właściwościach, bo ani to terenówka, ani limuzyna.Nawet chyba maserati jakieś takie coś miało wypuścić.Świat się kończy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5853 dnia: Marzec 02, 2018, 14:11:43 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Jak na obecnie produkowane auto, to nawet ładne z zewnątrz...[...]
wpadles w mantre powtarzania bzdetow ?
Chyba tak. A to audi niedobre, a to orciari zbyt nowe za dwapińcet, a to lusterka za bardzo grzeją i za mocno się regulują, a to kupują nowe bo "prestiż", a to klima za bardzo chłodzi...

 
"jak kogoś stać" (lub synonim) powinien umieścić w podpisie.
 <lol2>

Buźka, ja Cię proszę, idź z tym do Hyde Parku, również po to został stworzony,
Albo zmień pracę, nowe poglądy same przyjdą.  <spoko>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5854 dnia: Marzec 02, 2018, 18:40:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Z nowych samochodów chyba jeszcze tylko Morgan się do czegoś nadaje:

https://www.morgan-motor.co.uk/
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5855 dnia: Marzec 02, 2018, 19:12:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A to audi niedobre, a to orciari zbyt nowe za dwapińcet, a to lusterka za bardzo grzeją i za mocno się regulują, a to kupują nowe bo "prestiż", a to klima za bardzo chłodzi...
Nic tu nie pisałem o lusterkach itd. nigdy nie narzekałem na klimę, na orciari itp. z dupy wyjęte teorie, które tu wypisujesz.Jedynie pisałem o przesadzonej cenie tych nowych lusterek.O tym audi też pisałem, że mi się podoba, po to też wkleiłem link.Tylko środek mi nie podpasował i tyle.Proszę mi nie wkładać do ust słów, których nie wypowiedziałem.A "prestiż" to było w żartach.Widać kogoś uraziłem.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5856 dnia: Marzec 11, 2018, 09:27:30 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Frigidaire w Saturday Night Live :D
https://youtu.be/UVTIU1OFjns?t=58
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5857 dnia: Marzec 11, 2018, 17:48:16 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5858 dnia: Marzec 17, 2018, 18:41:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Duster 4x4 zaskakująco dobrze sobie radzi

https://youtu.be/FaqqCgel59M?t=14m40s
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5859 dnia: Marzec 17, 2018, 19:23:42 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
No i proszę, a na TVN Turbo wieszali na niej psy. Od zawsze twierdziłem że to taki terenowy Polonez- prosty i niezawodny samochód dla ludzi szukających auta a nie ch*ja do doopy.