Autor Wątek: Humor II  (Przeczytany 598824 razy)

jacek2 i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2380 dnia: Grudzień 10, 2016, 00:31:17 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To pewnie nie tylko ja, ale ci wszyscy mistrzowie świata i Europy którzy zalecają trzymać kierę oburącz kłamią, bo co tam uderzenie bocznego wiatru albo spowodowany zabrudzeniem albo podbiciem na drodze poślizg wozu przy 160, 200 czy 260. Mistrz utek to pewnie jedną ręką przy 360 z palcem w nosie wyprowadził.

Nie w nosie. Jak mam telefon pod ręką, to dokumentuje.



O jeszcze jedno znalazłem.



Jeszcze jedno. Moje ulubione. Bosch z LPG.


Oczywiście autostrada w Niemczech, pas no limit.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 00:46:51 am wysłana przez utek »

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2381 dnia: Grudzień 10, 2016, 00:34:15 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Ponad 200 jedną ręką i jeszcze przy temp. 8 stopni. No to nic dziwnego że OC podrożało.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2382 dnia: Grudzień 10, 2016, 00:49:57 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ponad 200 jedną ręką i jeszcze przy temp. 8 stopni. No to nic dziwnego że OC podrożało.

Mam full zniżki i 800kkm jakiegoś tam doświadczenia. Jeżdżę tak tylko gdy są do tego warunki.


A co z tą temperaturą jest nie tak? Bardziej bym się martwił godziną.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 00:52:05 am wysłana przez utek »

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2383 dnia: Grudzień 10, 2016, 01:20:53 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Banned, na przedstawionych przez ciebie filmikach, jeden debil ciśnie prędkością kosmiczną, co aż się prosi o wypadek, pomimo dobrej drogi i pory dnia, a na drugim, wręcz przeciwnie , inny debil nie dostosowuje prędkości do warunków na drodze, na dodatek, jadąc samochodem, który tak na dobrą sprawę, nadaje się bardziej na tor.
Być może chciałeś w ten sposób dać do zrozumienia, że nie ma sztywnego schematu, który przemawiał by za możliwością kraksy przy dużych prędkościach, bo jak widać, można się wywalić i przy mniejszych, ale warunki muszą ku temu "sprzyjać". ja nadal uważam, że takie prędkości, czym by się nie jechało, to już przesada.Trzy paczki, to już jest kosmiczna głupota i jak widać, gość się sam wyje*ał.Te wszystkie przedrogie, sportowe bryczki, może i efektownie wyglądają, ale na dłuższą metę, nie nadają się do cywilnej jazdy.Kto to w ogóle dopuszcza?A wie ktoś, jaka jest w ogóle granica prędkości max. do której dopuszcza się dany samochód jeszcze do ruchu ulicznego? na dobrą sprawę, to 300 można pojechać normalnym autem, oczywiście odpowiednio podkręconym, co było widać na wcześniejszych filmikach, anie trzeba do tego lambo, czy innego wynalazku, ale co by to nie było, to i tak głupota.Niektórzy lubią adrenalinę, a jak jeszcze mają do tego zasobny portfel, to już się buja w obłokach.
Ale, jak to mówią, to nie prędkość zabija, tylko nagle zatrzymanie  :-)

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2384 dnia: Grudzień 10, 2016, 02:10:04 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czy musicie prowadzić poważne dyskusje nawet w wątku z dowcipami?  <co> Trochę luzu Panowie!  <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2385 dnia: Grudzień 10, 2016, 02:12:46 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2386 dnia: Grudzień 10, 2016, 17:01:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Być może chciałeś w ten sposób dać do zrozumienia, że nie ma sztywnego schematu, który przemawiał by za możliwością kraksy przy dużych prędkościach, bo jak widać, można się wywalić i przy mniejszych, ale warunki muszą ku temu "sprzyjać". ja nadal uważam, że takie prędkości, czym by się nie jechało, to już przesada

Całkowicie się zgadzam. McLarena dałem bardziej jako przykład na to, że bardzo mocny samochód nie pomaga tylko przeszkadza. Kierowca stracił kontrolę nie tyle od prędkości co od dodania gazu- silnik jest tak mocny że nawet kontrola trakcji niewiele pomaga, zwłaszcza przy kwadratowej geometrii wozu która poprawia zdolność do zmiany szybkiej zmiany kierunku, ale przez to zmniejsza stabilność.
Kiedyś ludzie się zabijali w Porsche które miało 250KM, teraz przy elektronicznych systemach problem nie zniknął, tylko przeniósł się do wozów o znacznie większej mocy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2387 dnia: Grudzień 10, 2016, 17:52:46 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
Kiedyś ludzie się zabijali w Porsche które miało 250KM, teraz przy elektronicznych systemach problem nie zniknął, tylko przeniósł się do wozów o znacznie większej mocy.
ludzie nie zabijają się przez moc tylko przez własny debilizm i brak myślenia, choć stare porsche ( np. 930) to przerażające samochody w prowadzeniu...
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2388 dnia: Grudzień 10, 2016, 19:16:12 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Macie jakąś statystykę ile osób zginęło w mocnych autach przy dużej prędkości, ale ile np w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzaniu tam gdzie się nie powinno itd.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2389 dnia: Grudzień 10, 2016, 19:32:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
ludzie nie zabijają się przez moc tylko przez własny debilizm i brak myślenia

Też racja. Nie wsiadłbym do McLarena P1. To Ferrari też nie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2390 dnia: Grudzień 10, 2016, 19:43:19 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak dla mnie, to wymuszanie pierwszeństwa, jazda na zderzaku, wyprzedzanie na trzeciego itp. debilne zachowania znane bardzo dobrze z naszych (i  w sumie nie tylko naszych) dróg, to ten sam kaliber, co jazda supernowoczesnym sportowym autem po 250/300 na godzinę.Powiedzcie mi, co jest fajnego w tak szybkiej jeździe? Gówno zobaczysz za szybą, bo trzeba pilnować drogi itd. Jak dla mnie, to wystarczająco szybko jest 150 km/h a i tak poza autostradami, to niema gdzie tak jeździć, oczywiście na autostradzie jest ograniczenie, ale komu to przeszkadza, nie? Co jakiś czas słychać o jakimś rajdowcu, co sobie po expresowej S7 za Kielcami ciśnie 250 i więcej,więc ludziom wyobraźni nie brakuje.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2391 dnia: Grudzień 10, 2016, 19:49:18 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Powiedzcie mi, co jest fajnego w tak szybkiej jeździe?
adrenalina
poza tym, ja i zapewne większość ludzi, regularnie jeżdżąc jakąś trasą, ma jej zwyczajnie dość i cisną ile wlezie by być w końcu na miejscu.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2392 dnia: Grudzień 10, 2016, 20:09:18 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No tak, trasa się już "opatrzy" to trzeba przycisnąć.Można dojechać szybciej, a można i  w worku.Dlaczego dzisiaj każdemu się tak spieszy? To może jeszcze taką "klasyką" pojedziemy.
https://www.youtube.com/watch?v=TNwz7LO0Lbg

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2393 dnia: Grudzień 10, 2016, 20:17:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Jak dla mnie, to wymuszanie pierwszeństwa

Ha, godzinę temu jadę sobie spokojnie 80km/h próbuję oddalić widok nawigacji - metoda tradycyjna: przestudiowania mapy i jazdy na pamięć jednak lepsza, a tu mnie prawie z drogi zrzuciło BMW które wyprzedziło z lewej i tuż przed maską przejechało mi na pas do zjazdu... No ok, oszacował na styk i tym razem mu wydało, ale mnie wystraszył i mimowolnie szarpnąłem kierownicą żeby uniknąć zderzenia.

Powiedzcie mi, co jest fajnego w tak szybkiej jeździe?

Ja bym się tak chętnie przejechał ale na jakimś torze albo lotnisku i po zapoznaniu z mniejszą prędkością. Bo przy 300 bardzo łatwo źle oszacować prędkość i tor przejazdu przez zakręt, poza tym byle podbicie i zanim auto przyklei się znowu do drogi to przelecisz z kilkaset metrów.

Są takie autostrady że i 170km/h jest mało- bo współczesne samochody mają stabilną geometrię i dociskają się aerodynamicznie do drogi powyżej 150, niemniej nadal się boję uderzeń bocznego wiatru.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2394 dnia: Grudzień 10, 2016, 20:47:52 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Noto jeszcze taki filmik, pewnie wszyscy znają.
http://www.topgear.com.pl/filmy/topgear/topgear-tv-bugatti-veyron-i-james-may-s09e02/rng8kt
Doskonale widać, jak się jeździ z takimi prędkościami, czysta głupota.Adrenalinę można sobie podnieść nawet nie wychodząc z domu.Mało to głupot może wpaść do głowy?
Osobiście, to bym raczej wolał się pobawić tak, jak Clarkson tym mercem
http://www.topgear.com.pl/filmy/topgear/topgear-tv-bugatti-veyron-i-james-may-s09e02/rng8kt
Tak jak piszesz, banned, pojeździć można, trochę dla wprawy, trochę z ciekawości, ale na pustej, w miarę prostej drodze, lub jakiś lotnisku, gdzie jest kupa miejsca i nic nie wyleci.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2395 dnia: Grudzień 10, 2016, 21:07:52 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Jak dla mnie, to wymuszanie pierwszeństwa, jazda na zderzaku, wyprzedzanie na trzeciego itp. debilne zachowania znane bardzo dobrze z naszych (i  w sumie nie tylko naszych) dróg, to ten sam kaliber, co jazda supernowoczesnym sportowym autem po 250/300 na godzinę.Powiedzcie mi, co jest fajnego w tak szybkiej jeździe?

W DE na autobahnie takie prędkości są normalne i nie są objawem debilizmu. O wypadkach z tytułu jazdy 250-300 za bardzo się nie słyszy, ale tam droga i ludzie są przystosowani do takich rzeczy. Szkoda, że nasze autostrady od drogi szybkiego ruchu różnią się jedynie tym, że trzeba płacić za przejazd.
A co jest fajnego ? Mam wrażenie, że nigdy nie miałeś okazji jechać szybko. Ostatnio zrobiłem (co prawda jako pasażer) rundę w 350konnym E30 po torze Jastrząb i uśmiech do końca dnia mi nie schodził. :) VVC też bardzo przyjemnie kręcić na trójce pod odcięcie, a potem hamowanie z redukcją i but na wyjściu z zakrętu... Fakt, że porównać tego do warunków drogowych nie można, ale fun i tu i tu występuje.

https://www.youtube.com/watch?v=KhqqkbZrJRc
Można?

Drugi przykład
https://www.youtube.com/watch?v=u2EYjQSmEF8
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2016, 21:10:53 pm wysłana przez Multec »
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2396 dnia: Grudzień 10, 2016, 21:40:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Słuchaj, jazda samochodem, szczególnie szybkim i mocnym, to ogólnie jest frajda, bo jeśli samochód oferuje bardzo dobre osiągi i jakieś tam sekundy do setki, to człowiek się może ucieszyć, bo to przyjemne, ale takie wyczyny powinny się odbywać w "kontrolowanych" warunkach.Tak samo, jak nie pochwalam driftowania na publicznych drogach, choćby w nocy, tak nie jestem do końca przekonany o słuszności tak szybkiego poruszania się .Może w Niemczech (nie wiem, nie byłem) jest inna kultura jazdy i nawet, gdyby wszyscy latali po 350 km/h to pewnie ruch odbywał by się płynnie i bez przeszkód, ale u nas to nie przejdzie.Nawet jeden idiota potrafi zrobić bałagan.I nie jeżdżę szybko, bo nie mam czym.A poza tym, nawet, gdybym miał, to po prostu prędkości pod 200 mnie zbytnio nie rajcują.Ty jesteś na razie mody, to inaczej to odbierasz.Jak miałem 20 lat, to też mnie kusiło, ale na całe szczęście, nie miałem czym.Jak dla kogoś jazda z prędkością 150 km/h jest zbyt wolna, to ja już nie wiem.Po autostradach nie jeżdżę, bo nie robię takich tras, żebym musiał, ale nawet na lokalnych drogach ludzie zapierda*ają ile mogą.Nawet 120 jest dla niektórych za wolno, a jak widzą, że polonez tyle jedzie, to już całkiem im odbija.Pewnie mógłbym plusem przycisnąć ze 160, bo silnik zdrowy, ale nie widzę takiej potrzeby.Wolę sobie normalnie przejechać, a idioci niech cisną.Poza tym, współczesne samochody takie prędkości mają normalne, przelotowe, a polonezem trzeba się już troszkę napocić.
Ale żeby nie było za poważnie, bo dział humor, to jeszcze taka scena mi się przypomniała, idealnie tu pasuje  :P
https://www.youtube.com/watch?v=aDhUAEKnBFc

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2397 dnia: Grudzień 10, 2016, 21:56:34 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Po autostradach nie jeżdżę, bo nie robię takich tras, żebym musiał,

To nie rozumiem dlaczego dziwi Cię to że inni muszą jeździć szybko. Ty nie masz takiej potrzeby, ale wierz mi że są ludzie którzy muszą się sprawnie przemieszczać. Autostrady i ekspresówki mamy naprawdę dobre i spokojnie można latać 200km/h. U nas to "bandytyzm" , ale od "niebandytyzmu" dzieli nas tylko Odra.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2398 dnia: Grudzień 10, 2016, 22:00:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ha, godzinę temu jadę sobie spokojnie 80km/h próbuję oddalić widok nawigacji - metoda tradycyjna: przestudiowania mapy i jazdy na pamięć jednak lepsza, a tu mnie prawie z drogi zrzuciło BMW które wyprzedziło z lewej i tuż przed maską przejechało mi na pas do zjazdu... No ok, oszacował na styk i tym razem mu wydało, ale mnie wystraszył i mimowolnie szarpnąłem kierownicą żeby uniknąć zderzenia.

Jak można być tak nieodpowiedzialnym i bawić się nawigacją w czasie jazdy.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2399 dnia: Grudzień 10, 2016, 22:19:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5135
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To nie rozumiem dlaczego dziwi Cię to że inni muszą jeździć szybko. Ty nie masz takiej potrzeby, ale wierz mi że są ludzie którzy muszą się sprawnie przemieszczać. Autostrady i ekspresówki mamy naprawdę dobre i spokojnie można latać 200km/h. U nas to "bandytyzm" , ale od "niebandytyzmu" dzieli nas tylko Odra.
To nie jest tak, że mnie dziwi, bo czasem trzeba przycisnąć, no ale nie 300! Wystarczającą prędkością byłoby już 200, ale nie jest to bezpieczne, gdy wszyscy jadą powiedzmy 150, a jeden nagle ciśnie 200 i wszystkich zaczyna omija/wyprzedzać.Jak mawiali w MON-ie "W wojsku "ch*"o*o, ale jednakowo" Z nami jest tak, że narzekamy, że za niskie limity prędkości, bo drogi dobre, ale gdyby nagle podnieśli na autostradach do 200, to i tak znaleźli by się tacy, co to by jeździli po 250 i więcej, bo tak to u nas jest.Chcemy większej dozwolonej prędkości? Nauczmy się najpierw kultury na drodze.Jest w zabudowanym 50, to jeżdżą 70, podnieśli miejscami do 70, to cisną 90 i tak to już zostanie.