Autor Wątek: Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +  (Przeczytany 1416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« dnia: Styczeń 09, 2011, 18:58:05 pm »

MultipointInjection

  • Gość
Tak jak w temacie. A więc sąsiad powiedział że odda mi elektryczne szyby ze swojego Caro (których nie używa ) pod warunkiem ze zamontuje mu ze swojego Caro + ręczne mechanizmy podnoszenia szyb. Pytanie mam następujące czy owy pomysł wypali ? Jeśli tak czy dużo będzie kombinowania i przeróbek ?

Re: Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:02:08 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Cytat: "MultipointInjection"
Tak jak w temacie. A więc sąsiad powiedział że odda mi elektryczne szyby ze swojego Caro (których nie używa ) pod warunkiem ze zamontuje mu ze swojego Caro + ręczne mechanizmy podnoszenia szyb. Pytanie mam następujące czy owy pomysł wypali ? Jeśli tak czy dużo będzie kombinowania i przeróbek ?

Odkręcasz i przykręcasz :) i tyle :P
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:05:11 pm »

MultipointInjection

  • Gość
hmm a czy na elektryczne szyby nie bede musiał wywiercić nowych otworów  tak jaki i na mechaniczne u sąsiada ? I czy w moim C + bedzie jakaś kostka albo wolne kable do podłączenia ich ?

Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:08:22 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Cytat: "MultipointInjection"
hmm a czy na elektryczne szyby nie bede musiał wywiercić nowych otworów  tak jaki i na mechaniczne u sąsiada ? I czy w moim C + bedzie jakaś kostka albo wolne kable do podłączenia ich ?

Wszystko pasuje w te same otwory.

Musisz je wyrwać z tamtego Caro razem z kompletną instalacją i przyciskami. W Caro Plusie wiązkę elektrycznych szyb podpinasz w fabryczna kostkę umieszczoną pod/za zegarami.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:15:29 pm »

MultipointInjection

  • Gość
O no to fajnie ze bedzie pasować w te same otwory. A C+ posiadały tez fabrycznie kostki pod podgrzewane fotela jak i pod elektryczne lusterka? Bo  ostatnio znalazłem wolną kostkę pod tapicerką.( chyba od foteli ale moge sie mylić)  A mam w planach zamontowanie tez elektrycznych lusterek.

Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:29:22 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Cytat: "Multec"
Kostka z lewej strony za zegarami (4 piny) - podgrzewanie foteli
Przewód fioletowy - +12V po stacyjce, zasilanie mat (przewód idzie ze skrzynki bezp)
Przewód zielony - podświetlenie klawisza
Przewód czarny - masa PODŚWIETLENIA klawisza
Przewód szary - wejście +12V do sterowania kontrolką (po podaniu +12v, powinna się zaświecić)

Kostka z prawej strony za zegarami - elektryczne szyby
przewód czerwony - zasilanie, stałe +12V
przewód czerwono-niebieski - podświetleni klawiszy, +12v po stacyjce
przewód czurny - masa

Po lewej za zegarami (mała zaookrąglona) od el.lusterek
-przewód brązowy, zasilanie lusterek +12V po stacyjce
-przewód zielony, zasilanie podświetlenia joya, +12V po stacyjce
-przewód czarny, masa, wspólna dla podświetlenia i zasilania lusterek

Mała kostka po prawej (dwa piny)
błękitny i błękitno zielony przewód -wejścia 12V z centralki alarmu do sterowania kierunkowskazami.

Za zegarami więcej wolnych kostek nie ma. :-)

Wolne kostki/konektory występują tak :
- za schowkiem (czerwony przewód dochodzący) i rozgałęziony na 4pin, zasilanie prosto z alternatora, wykorzystywane do zasilania wyposażenia specjalnego, np. radiowozu, karetki
- nad skrzynka bezpieczników, konektor w plastikowej obudowie, przewód fioletowy - do alarmu
- wolna kostka pod lewą lampą w bagażniku - kostka haka
- 2 wolne konektory + 1 złącze hermetyczne pod maską po prawej stronie przy poduszce amortyzatora - Plusy GSi z bogatą wiązką 98r i prawdopodobnie początek 99r - złącza klimatyzacji do ECU. :-)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:59:57 pm »

MultipointInjection

  • Gość
No to już teraz bankowo się połapie.

[ Dodano: 16 Sty 2011 21:07 ]
A jeszcze takie małe pytanie. Czy Kostka z Caro bedzie pasować do mojego Caro + ?

Odp: Podmianka elketrycznych szybk z Caro do Caro +
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2011, 17:04:59 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Też wyciągałem przednie elektryczne szyby z Caro ('94). Cała instalacja była prosta i skromna. Wszystko podpinane z rozgałęzieniem pod gniazdo zapalniczki. Bez szukania innych kostek tak samo podpiąłem ją w swoim Poldzie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 17:07:25 pm wysłana przez Thomson »