Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1318712 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7820 dnia: Maj 07, 2021, 14:48:01 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wszedłem na jutuba, a tu świeżutki film od Łysego, a w nim polonez.
https://www.youtube.com/watch?v=EHdq6-W1Tk0
Wiem, że nie lubicie cwaniaczka, ale obejrzeć można.

Osobiście nic do łysego nie mam, szacun, że poradził sobie w trudnych chwilach w życiu, a teraz ma pomysł na siebie. Nie jestem regularnym widzem, ale te filmy które obejrzałem w większości były ok i rzeczowe

Obejrzałem i ten... coż, szkoda Poloneza i właściciela. Zepsuli komuś auto za ciężką kasę  ;-|


Trochę przypieprzanie się do niczego, bo jakby mi nie pokazał, to sam bym nie zauważył. Naprawdę spieprzone było tam tylko opryskanie konserwacją elemetów które i tak się wymienia, czyli powiedzmy że jest problem opalenia gwintów przed wymianą.
Lakier jak dla mnie ok, i tak NIKT nie patrzy na detale w użytkowaniu, jedynie Sebixy które chcą stargować do "oddaj mi za darmo albo oddaj na złom".

Ale jeżeli to nie było zrobione przez właściciela, a przez zakład za 10 tys. to może i że przepłacone, bo firma która mocno rozwalone auto naprawiła mi na poziom lepszy od fabrycznie nowego, remont blacharski mojego styranego Plusa wyceniła na 5-6 tys. zł. Z drugiej strony nie wiem jakby zrobili cały samochód.
Wiem jedno, tysiąc w kieszeni jest warty więcej niż brak "rekina" na słupku, bo i tak tego nikt nie widzi. Zresztą co za problem. Grunt że w miarę wygląda i nie rdzewieje. Gdyby "łysego" standardy przypasować do ślubów, to w całym kraju trzeba by unieważnić wszystkie śluby może poza trzema przypadkami.

Przypieprzanie się w tym wypadku słuszne. To jest samochód spie*olony po całości  ;-| zrobienie konserwacji podwozia, bez oczyszczenia podwozia, i na wszystko. Jakby to robili Cytryn z Gumiakem za flaszke to pewnie tak by wyglądało ale nie zakład za grubą kasę. Gdyby to była jakaś stara Astra czy Golf którym właściciel Janusz chce się jeszcze pobujać 3-5 lat a potem oddać na złom to takie zrobienie lakieru byłoby ok ( pomijam fakt, że nikt kto chce złomować auta za 3-5 lat nie robi go po całości ale teoretycznie ) natomiast tu masz samochód hobbystyczny do którego należałoby się przyłożyć. Zresztą, robisz coś to rób porządnie, jesteś dobrym blacharzem / lakiernikiem to zrób tak samo zajebiście Seicento jak Mercedesa.

Całkowicie się z Tobą nie zgadzam, zrobienie auta gorzej za mniejszą kasę jest marnowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Albo grubo albo wcale, bo biednych ludzi nie stać na tanie rozwiązania Wolę wydać tysiąc czy dwa więcej, ale zrobić raz a dobrze, niż wydać mniej pieniędzy ale de facto je zmarnować na gówno robotę.

Chodzi mi jedynie o to, że mało kto utrzymuje auto stale umyte, jeszcze mniej ludzi się samochodom przygląda itd.
Dobry lakier w codziennym użytkowaniu to tylko zmartwienie, żeby nikt nie porysował, żeby kamyczek odprysku nie zrobił itd.

Zdziwiłbyś się ;) Po to robisz auto, żeby Cię cieszyło, ja osobiście mam frajdę z dbania o samochód, wielu znajomych też. Ci którym stan wizualny auta zwisa nie bawią się w lakierowanie całości


Nie wiem jak w jukeju ale w moich stronach malowanie samochodu wielkości poloneza to koszt 3-3.5 tyś nowych złotych polskich i lakier wychodzi jak lustro więc sory ale jak dla Ciebie 3 tyś za coś takiego jest w porządku to wychodzi że nie wiesz co ile kosztuje i jak łatwo Cię zrobić w "ch*"a <lol2>
Mega tanio. Kilka lat temu polakierownie Poloneza wyniosło mnie ponad 7tyś. Dziś właśnie koło 10tyś biorą za całość

Właścicielowi Poloneza z filmiku należy współczuć, szkoda, że nie dają namiarów na ten warsztat który tak spierniczył robotę. Ku przestrodze.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7821 dnia: Maj 07, 2021, 15:35:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
lysy to kiepski szołmen, dlatego uzywa tylko prostych  zabiegow : 10 kola bez faktury i taka fuszerka - zaplaccie 15 kola z faktura, zeby miec gwarancje,
tylko gwarancje na co w tym wypadku, przeciez mogl po prostu tego nie brac i za to nie placic, bo widac golym okiem jak jest zrobione,
10 kola lepiej brzmi niz 9 lub 8,
nie wiemy co i gdzie bylo robione, moze to malowanie kosztowalo 2 kola,
co bylo robione z blacharki i za ile, widac ze belka poprzeczna przednia prawa miedzy podluznica i progiem byla spawana,
wszystko na podwoziu pokryte rdza, wiec i braki blachy mogly byc,

wlasciwie to niewiele wiemy poza widocznym efektem koncowym i rzucona jakas kwota,
zazdroszcze wlascicielowi, ze moze sobie wyrzucic w bloto 10 klockow, bo wczesniej nie rozeznal sie co, gdzie, jak i za ile moze zrobic i godzi sie na abstrakcyjna cene niewiadomej uslugi,
ale do lysego przeciez jakos trafil, wiec ma internet, a te wszystkie jotubery krosuja sie, wiec powinien znac tez samozwanczego profesora podlasiaka, a ten z kolei oddawal czardżera do lepka z suwalk, ktory za 6 klocow zabezpiecza podwozia permamentnie,
malowanie niemieckie wiekszosc lakiernikow zrobi za 2 kloce,
zostaly jeszcze co najmniej 2 klocki (bo podwozie moze wyszloby taniej, w koncu w PN mniej roboty z demontazem niz w plastikach) na wczesniejsze zrobienie samej blacharki,

cala historia slabo sie klei
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7822 dnia: Maj 07, 2021, 18:50:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem jak w jukeju ale w moich stronach malowanie samochodu wielkości poloneza to koszt 3-3.5 tyś nowych złotych polskich i lakier wychodzi jak lustro więc sory ale jak dla Ciebie 3 tyś za coś takiego jest w porządku to wychodzi że nie wiesz co ile kosztuje i jak łatwo Cię zrobić w "ch*"a

Zasadniczy problem to "strony".
Kiedy na Śląsku awarię uszczelki pod głowicą wyceniano, na ok. tysiąc zł bez części, a było to 10 lat temu, to w Mielcu remont kapitalny silnika kosztował podobno 600zł. W Polsce są bardzo duże rozbieżności cenowe ze względu na region. Nawet ta sama firma może mieć cztery różne stawki na to samo stanowisko, w zalezności od regionu. Wiem bo pracowałem w takiej firmie i miałem drugą stawkę. Pierwszą miała Warszawa.


Całkowicie się z Tobą nie zgadzam, zrobienie auta gorzej za mniejszą kasę jest marnowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Albo grubo albo wcale, bo biednych ludzi nie stać na tanie rozwiązania Wolę wydać tysiąc czy dwa więcej, ale zrobić raz a dobrze, niż wydać mniej pieniędzy ale de facto je zmarnować na gówno robotę.


To jest stare powiedzenie które zaczęło tracić wartość jeszcze przed II WŚ, ale jeszcze w miarę funkcjonowało, bo dobry mebel czy but zamówiony u dobrego rzemieślnika był bardzo drogi, ale but można było nosić kilkadziesiąt lat. Sam się zastanów czy mając ograniczony budżet kupiłbyś Mercedesa albo buty za 1000zł. Dobry but kosztuje 100zł, czasem można kupić dobry but za 50, a samochód nawet gdybyś potrzebował dużego, to z małym budżetem poszedłbyś do taniego producenta, albo wybrał opcję jeszcze tańszą, czyli samochód używany.

W tej chwili konkurencja jest na tyle ostra, że największą wartość mają produkty o relatywnie niskiej, choć nie najwyższej cenie.
Właśnie dlatego w Polsce jeździ się samochodami starymi, bo są tańsze i jest to lepsze rozwiązanie niż kupowanie nowego. Nawet jeżeli okazałby się kompletnym trupem, to taniej jest wyremontować samochód stary niż kupować nowy. A doroczny serwis w ASO kosztuje nierzadko tyle ile kilka lat temu kosztował remont kapitalny silnika.
Gdybym ja działał na zasadzie "albo drogo albo wcale", to musiałbym już zezłomować trzy samochody, a nie zezłomowałem żadnego.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2021, 18:54:19 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7823 dnia: Maj 08, 2021, 03:25:24 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Jak nic na potrzeby zachodnich użytkowników panewki z gównolitu i Selektol by obleciały:

https://singletrackworld.com/forum/topic/106000-miles-scrapper/
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7824 dnia: Maj 08, 2021, 14:00:14 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7825 dnia: Maj 08, 2021, 20:53:06 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jest coś takiego, jak "sportowy płyn hamulcowy" czy to to samo, co "sportowe świece żarowe"?
Uprzedzam wrażliwych, że znowu Łysy.
https://youtu.be/-ozA5ijrlqk?t=370

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7826 dnia: Maj 08, 2021, 21:01:01 pm »

Offline Grzesiu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLE 1994 r.
Pewnie ten sportowy ma wyższą temperaturę wrzenia, co podczas ostrej jazdy skutkuje lepszą skutecznością. Moim zdaniem nie brzmi to tak dziwnie jak "sportowe świece żarowe".

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7827 dnia: Maj 08, 2021, 23:37:57 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dot 5.1
Cywile latają na dot4...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7828 dnia: Maj 09, 2021, 13:14:46 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A mówią, że na YT nie można zarobić, a już na pewno nie w Polsce... A tu proszę,  cyk o kilka razy w roku fura za ładnych  kilka tysiaków leci do "widza".

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7829 dnia: Maj 09, 2021, 14:39:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Akurat tą audice, to sponsoruje to całe Mubi niby, a Łysy tylko "tuninguje". Pomijając te niektóre, które rzeczywiście robił on i za swoje, to reszta była na zamówienie różnych firm itd. Reklama leci przy okazji i każdy zadowolony. A że łysy kasę ma, to widać po jego autach. Teraz też przecież chyba skodę tej swojej lasce kupił. Z jutuba można całkiem nieźle żyć, a on dodatkowo połączył to jeszcze z warsztatem, a teraz siecią warsztatów. To już nie jutuber, tylko biznesmen. Nagrał przecież niedawno odcinek, jak to niewiele zarabia w tym swoim warsztacie, bo wszystko kosztuje kupę kasy. Jak to każdy przedsiębiorca w Polsce, dokłada do interesu  <lol2>  Ale trzeba mu przyznać, że karierę zrobił. Od zera, do bohatera. Zaczynał od jakichś tam pogadanek, a teraz proszę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7830 dnia: Maj 09, 2021, 16:17:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Jest coś takiego, jak "sportowy płyn hamulcowy" czy to to samo, co "sportowe świece żarowe"?
Uprzedzam wrażliwych, że znowu Łysy.
https://youtu.be/-ozA5ijrlqk?t=370

Poza wspomnianym 5.1, to kiedyś czytałem w Auto Świecie albo Motorze badanie kilkunastu płynów DOT 4, i rzeczywiście były rozbieżności w temp. wrzenia i jakiś bardzo drogi "sportowy" płyn rzeczywiście miał wyraźnie wyższą. Ale nawet te najtańsze spełniały normę i miały ją bardzo przyzwoitą, więc nigdy się tym nie przejmowałem.
Chociaż raz udało mi się ugotować płyn hamulcowy, ale to naprawdę trzeba się mocno postarać i moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do droższego. Ważniejsze jest żeby płyn regularnie wymieniać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7831 dnia: Maj 09, 2021, 16:24:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
A że łysy kasę ma, to widać po jego autach. Teraz też przecież chyba skodę tej swojej lasce kupił. Z jutuba można całkiem nieźle żyć

Tylko że on zdaje się nie tyle żyje z Youtuba, co z warsztatu, a Youtube napędza mu tylko klientów.
Że z warsztatu nie ma pieniędzy, to pewnie że tak mówi, bo przecież się nie przyzna że dobrze na tym zarabia, bo w Polsce jest to źle odbierane.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2021, 17:18:59 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7832 dnia: Maj 09, 2021, 18:35:01 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak to każdy przedsiębiorca w Polsce, dokłada do interesu   
I tak 30 lat. Takie rzeczy tylko w Polsce...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7833 dnia: Maj 17, 2021, 01:09:40 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Udało mi się coś wykopać. Niestety jest tylko wzmianka, brak przejazdów z trasy:

https://www.youtube.com/watch?v=sAnEhY8Oox4
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7834 dnia: Maj 18, 2021, 19:21:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Prawie fabrycznie nowy, 40-to letni żuk.
https://www.dostawczakiem.pl/zuk-a13-z-przebiegiem-392-kilometrow-za-125-000-zl/
http://www.gieldaklasykow.pl/fsc-zuk-1981-125000-pln-sieradz/
Ciekawe, ile jeszcze takich sprzętów stoi po garażach/stodołach?
Dział z FSO też widzę mają.
http://www.gieldaklasykow.pl/fso/
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2021, 19:27:13 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7835 dnia: Maj 22, 2021, 15:50:21 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Patrząc na ceny tych FSOwskich klasyków dochodzę do wniosku, że niektórych to ma prawdę zdrowo popierdoliło.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7836 dnia: Maj 22, 2021, 16:45:33 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Znajomy dwa dni temu dał niecałe 60 tyś za trans ama w stanie do przejrzenia mechaniki czyli to samo co w tym żuku tyle że za ponad połowę mniej  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7837 dnia: Maj 22, 2021, 23:39:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Patrząc na ceny tych FSOwskich klasyków dochodzę do wniosku, że niektórych to ma prawdę zdrowo popierdoliło.

Może piorą na tych autach brudne pieniądze, albo robią karuzelę VATowską... ]:->
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7838 dnia: Maj 23, 2021, 00:14:00 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Patrząc na ceny tych FSOwskich klasyków dochodzę do wniosku, że niektórych to ma prawdę zdrowo popierdoliło.

Może piorą na tych autach brudne pieniądze, albo robią karuzelę VATowską... ]:->
byloby smieszne, gdyby nie bylo glupie, bo niby jaka karuzele vatowska zakrecisz na samochodach - najwieksze przekrety vatowskie (i nie tylko) robia pisuary i juz zadbali o to, by eliminowac konkurencje,
teraz nie mozesz odliczyc od samochodu calego vatu, nie wiem jak w przypadku ciezarowek,
zeby jakikolwiek podatek odliczyc od zakupu auta, to musisz spelnic kilka warunkow z czego podstawowym jest, zeby sprzedajacy byl podmiotem placacym vat (w przypadku odliczen vatu) - a taki raczej dazy do ceny jak najnizszej, zeby zysk od ktorego zaplacilby podatek wyniosl 0, a bardziej bezczelni ida na strate

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7839 dnia: Maj 23, 2021, 11:37:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Patrząc na ceny tych FSOwskich klasyków dochodzę do wniosku, że niektórych to ma prawdę zdrowo popierdoliło.
Portal ogłoszeniowy, który podlinkował Buźka, jest znany z cen, które ze zdrowym rozsądkiem mają niewiele wspólnego. Pytanie,czy bierze się to stąd, iż owe ogłoszenia są umieszczane przez mitomanów, czy po prostu ogłoszeń z normalnymi cenami moderacja nie przepuszcza. No i, co ciekawe, praktycznie każdy z tych samochodów wkrótce będzie figurować jako sprzedany, więc nasuwa się kolejne pytanie: czy ogłoszeniodawcy schodzą z ceny o co najmniej połowę (bo nie ma w Polsce tylu idiotów, którzy jednocześnie interesują się klasyczną motoryzacją i mają tyle szmalu do przepieprzenia), czy też po upływie terminu ważności, ogłoszenie zaczyna figurować jako "sprzedany", bo tak ładniej wygląda.
Nie wiem, na jakiej zasadzie to u nich działa, ale pamiętam zielonego borewicza, który był gdzieś ogłaszany na jednym ze "zwykłych" portali i któryś użytkownik FPM jeździł go oglądać, po czym zdał na forum relację, z któej strony bity, jak skundlony i chamsko naprawiany jest ten egzemplarz oraz to, iż powiedział sprzedającemu, że jak trafi się kupujący, który da piątaka, to niech sprzedaje czym prędzej, bo żaden poloneziarz nie łyknie takiego egzemplarza. Był wystawiony wówczas za 7,5 tys. zł. A po jakimś czasie na GK pojawił się za 8,5, o ile dobrze pamiętam. Później już go nie widziałem.