Autor Wątek: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'  (Przeczytany 98996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 22, 2016, 22:22:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zainwestuj w epoksyd, a nie pożałujesz :) Jeśli coś się do do niego nie klei
nie klei mi sie to nie znaczy,ze sie nie przykleja farba,tylko logicznie mi sie nie klei,
po co mi podklad epoksydowy, skoro juz mam epoksydowa zywice - wystarczy,ze mazne grubsza warstwe :p
gdybym malowal duze powierzchnie golej blachy to latwiej to robic podkladem epoksydowym z pistoletu,
ale ja glownie uzupelniam braki blachy zywica,wiec na to daje podklad akrylowy i szpachle,zeby wyprowadzic ksztalt i wygladzic,
jako ,ze dzialam glownie na tylnych blotnikach to pozostaje zabezpieczenie zywicy i blachy od strony kola, a najlepiej zrobic czyms sczelnycm i miekkim - czyli na poczatek chlorokauczuk,
po prostu sa miejsca graniczne zywicy,akrylu i chlorokauczuku,
nie mam gdzie klasc podkladu epoksydowego, a i tak bylaby to tylko dodatkowa robota i pogrubianie warstwy farby - czesto w miejscach,gdzie lezy fabryczny lakier
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 18, 2016, 18:57:27 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Czas zaktualizować temat.

Niestety, zgodnie z przewidywaniami części osób, w którymś etapie remontu któryś z fachowców coś ,,odwali". W tym przypadku zawiódł mnie lakiernik, co prawda z zewnątrz jest ,,wszystko pięknie" ale po kilku miesiącach zimowania z podłogi od strony kabiny zaczęła... odchodzić farba  ;-| Lakiernik uznał, że skoro to i tak w miejscu gdzie nie widać, to pomalował bez podkładu, po dokładniejszej weryfikacji okazało się, że cała kabina jest pomalowana ,, na odwal się". Więc niestety, wnętrze Poloneza musiałem polakierować jeszcze raz... pochłonęło to część funduszy które miałem w planach wykorzystać na składanie, więc remont nie ruszył w jakiś znaczący sposób do przodu, ale cały czas jest w toku i prawie cały czas małymi kroczkami coś się dzieje :)

Ostatnio udało się polakierować polimery od spodu  <spoko>



Liczę też, że w najbliższym czasie uda się zrobić konserwacje
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 19:05:19 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 19, 2016, 00:00:07 am »

Offline Rocky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
    • 126p'79,126el'96,Caro plus GTI'97
Fajnie,że coś ruszyło do przodu,lubię takie relacje z remontów ;) Nie wiesz może,ile lakieru poszło na polakierowanie budy z zewnątrz? ;)
https://www.facebook.com/pages/Rocky-Garage/627042057348691
Zapraszam ;)
Cytuj (zaznaczone)
I to się chwali bo dla większości remont sprowadza się do szukania blach w kolorze i ich wymiany

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 19, 2016, 12:03:41 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Samego klaru Novola z serii nfcc, kupowałem dwa opakowania. Jedno ma 2,5 litra, całą reszte kupował lakiernik i nie wiem czego ile kupił ;) Jeśli chodzi o malowanie samej budy tylko z zewnątrz to myślę, że 5-6 litrów powinno starczyć, ale pewny nie jestem ;)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 19, 2016, 12:24:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ilosc lakieru zalezy od liczby warstw bezbarwnego,
bazy idzie do 2l
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:02:40 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wypadałoby odświeżyć nieco wątek ;) W minionym roku bardzo niewiele udało się zrobić. Znaczną większość funduszy którą miałem przeznaczoną już na jego składania pochłonęło powtórne lakierowanie wnętrze. Po tym, całość dostała konserwacje profili, maska i drzwi Noxudol 750 natomiast wszystkie inne profile Mike Sanders. Zależało mi, żeby konserwacje przeprowadzić kiedy było ciepło, niestety nie miałem wówczas czasu samemu przy tym być i fotorelacji z konserwacji profili nie mam... Nadwozie udało się zamknąć - pozakładać tylne lampy, szyby, klamki. Wleciała nowa przednia szyba Nord Glass z niebieskim pasem przeciwsłonecznym, ściągali mi ją z jakiegoś magazynu z południa Europy  :d Wnękę szyby tuż przed wstawieniem wypryskałem obficie Noxudolem  <spoko> Podobnie potraktowana została wnęka tylnej szyby

Polonez obecną zimę spędza pod chmurką, uważam to za swego rodzaju ,,test" roboty blacharsko lakierniczej ;)
Podobnie jak rok temu, pracę przy tym aucie wstrzymuje zima... nie mogę się doczekać wiosny...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 16:06:30 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:49:34 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
I dobrze że do przodu :)
Jak oceniasz prace z preparatem Mike Sanders?
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:00:14 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nie robiłem tego sam, ani też nie mogłem przy tym być ( jak człowiek który to robił miał czas, to ja pracowałem, a jak miałem wolne to on nie mógł, w końcu zdecydowałem żeby robił jak będzie mógł bo znowu by rok minął a konserwacji by nie było ). Natomiast po robocie, jest cały czas tłusty, jestem z niego zadowolony :) Zostało mi jeszcze jedno opakowanie, więc pewnie na wiosnę ,,dokonserwuje" go :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 17:02:03 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:19:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6612
  • Płeć: Mężczyzna
Wleciała nowa przednia szyba Nord Glass z niebieskim pasem przeciwsłonecznym, ściągali mi ją z jakiegoś magazynu z południa Europy

Jak to się stało? Zamawiałeś u producenta, czy jak?

I:

To w ogóle były zagraniczne szyby do Poloneza?!
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:27:30 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Poszedłem do znanego w Łodzi serwisu szybiarskiego, powiedziałem, że interesuje mnie nowa szyba przednia do Poloneza, z paskiem przeciwsłonecznym. Facet dzwonił do kilku hurtowni, nigdzie nie mieli. Okazało się, że jeszcze z 2-3 lata temu byłoby coś takiego od ręki, ale tych paskiem nie było jakoś bardzo dużo i wszystkie poszły. Może być nowa przednia szyba do Poloneza ale bez paska. Ja się jednak uparłem  :P <lol2> Zacząłem opowiadać szybiarzowi o tym Polonezie, że remont kapitalny itd itp i, że marzy mi się taka właśnie szyba. Stwierdził, że podoba mu się moje podejście i może uruchomić jeszcze parę kontaktów. Wymieniliśmy się numerami i pojechałem. Minęły ponad 2 tygodnie, kiedy już godziłem się z faktem, że nie będzie tej szyby, zadzwonił facet z serwisu. Szyba przednia do Poloneza z niebieskim paskiem znalazła się, ale gdzieś w magazynie na południu Europy, czy sprowadzamy ? Moja odpowiedź mogła być tylko jedna.. Jasne, że sprowadzamy  <cwaniak2> Szyba ta razem ze sprowadzeniem kosztowała mnie 340zł

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:06:05 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
To w ogóle były zagraniczne szyby do Poloneza?!
U siebie też mam przednią szybe z nord glassa

Szyba ta razem ze sprowadzeniem kosztowała mnie 340zł
Czyli jak dla mnie normalna cena za nową szybe ;p

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 02, 2017, 20:11:29 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Pilkington ma w swojej ofercie fabryczne szyby z paskiem praktycznie od ręki -ja za swoją płaciłem 220zł
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 02, 2017, 21:10:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zielony pasek jest ladniejszy niz niebieski,
zielony mialem w Lagunie i w Alfie jest podobny ,a niebieski widzialem w Astrze i zielony jest przyjemniejszy dla oka,
a do zielonej karoserii  to juz w ogole zielony musowo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 02, 2017, 21:22:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja miałem w moim pierwszym caro szybę z zielonym paskiem, ale niestety, przez własną głupotę sobie ją zjeba*em przy wyciąganiu.Do dziś, jak sobie przypomnę, to jestem wściekły.Teraz mam plusową, z fioletowym paskiem, która aktualnie jeździ w moim plusie.Dorwałem cudem na złomie za zawrotną sumę 30pln.Nie jest idealna, bo ma parę rys, ale pasek jest i to się liczy  :-)
O właśnie, Seba, ta moja jest chyba z Pilkingtona właśnie.To mówisz, że trudnią się jeszcze szybami do poldka? Ciekawe, czy tlko jeden kolor paska mają w ofercie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 21:24:54 pm wysłana przez Buźka »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 02, 2017, 23:31:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dla firmy robiacej szyby nie jest problemem zrobic model, ktory wczesniej oferowali - kwestia ceny (zreszta jak zawsze)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 12, 2017, 18:21:33 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Temat Rovera ślimaczy się do przodu :)
Trochę fotorelacji:
Jakiś czas temu z Olkusza przyszły takie zabaweczki  <cwaniak2>

W międzyczasie rozebrane zostało tylne zawieszenie, wszystkie elementy wypiaskowane i polakierowane proszkowo w czarny mat, w tym fabrycznie nowe resory ( fabryczna powłoka nie wyglądała solidnie ) Małe elementy całego zawieszenia, śrubki itp dałem do ocynku  <spoko>

Tak to z grubsza wygląda na aucie, póki co wstępnie spasowane ale jeszcze do poprawek. Jedna śruba widoczna na zdjęciu się ukręciła, mówię z góry - będzie nowa  :P

Poliuretany zamawiałem w najbardziej miękkiej, cywilnej wersji 75ShA, nie wiem czemu elementy do tylnych kości dali mi twarde, ale cóż, nie wnikałem, dali to dali i takie wylądowały na aucie ;)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 12, 2017, 18:39:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dali żółte, bo pewnie nie mieli na skladzie czerwonych - moze drazki  nie pękną jak u innych osob ;>

resory sa raczej manufakturowo nowe, bo fabryczne w sensie zamiawiane do FSO to nie sa,

wykrecanie ukreconej sruby to zazwyczaj przewalona robota, wiec zycze wytrwalosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:40:18 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Odwrotnie założyłeś wąsy resorów ;)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:08:16 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nie ja je zakładałem  :P ale wiem, poprawi się ;)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 21, 2017, 12:10:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
faktycznie sa odwrotnie i to pod kazdym wzgledem jak sie da <lol>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.