Autor Wątek: Śruby do alufelg  (Przeczytany 29310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 28, 2011, 21:23:19 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a co chcesz osiagnac ,jakie masz alusy ?
u mnie alusy z tylu siedza na srubach od stalowek ,a ze to juz drugie alusy to moge stwierdzic ,ze w alusach tez sa rozne glebokosci otworow ,
ale JA mam alusy 15' ,teraz fabryczne FIAT z mniejsza glebokoscia otworow .wczesniej Borbet 4x98 z wieksza glebokoscia,

druga sprawa to nie wiem co ci zaczepia w bebnie ,ale spokojnie sruba moze wystawac w glab jakies 10mm ,bo jak mialem bebny to wkecalem sama srube i obracalem bebnem zeby sprawdzic ,
oczywiscie sprawa moze sie rozbijac o 0.5mm w jedna lub druga strone ,ale przeciez za dlugie sruby mozna zawsze przyciac brzeszczotem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 28, 2011, 21:27:21 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000




edit: poczytalem, przemyslalem....i:  skoro gwint do stalowek ma 28mm, a ten gwint co ja mialem to w sumie 38mm to jest wieksza roznica !! :)   czyli wychodzi na to ze przy bebnach z tylu dlugosc gwintu nie moze przekroczyc jakichs 35/36mm....sie zgadza ??   czyli pasowalaby teoria ze do alu sa sruby z gwintem o calkowitej dlugosci 32mm......



mam alu szescioramienne FSO:)

http://img846.imageshack.us/i/zdjcie0044l.jpg/
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 21:32:35 pm wysłana przez DaMaGe#1954 »

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 29, 2011, 01:16:33 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wlasnie jakos tak bylo ,ze te do alu to ~5mm dluzsze byly i nigdzie nie moglem ich dostac - stare czasy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 29, 2011, 20:27:31 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
co myślicie o takich śrubkach do dekielków na alu ?
http://allegro.pl/srubki-zabezpieczajace-dekielki-z-kluczykiem-i1514060297.html
Warto to kupić czy lepsze by były 4 sztuki śrub zabezpieczających i wkręcić po jednej na felgę ( reszta była by standardowa ) ?
Wiem, że nie ma  sposobu na złodzieja ale podwórkową lepką łapę mogło by powstrzymać :]


Ja bym sruby zabezpieczajace załozył , ale nie jakies tanie badziewne które mozna bele czym odkręcic i kazda nasadka do nich w kazdym komplecie jest identyczna. Ostatnio się sparzyłem na srubach zabezpieczajacych McGard które do tanich nie należą , pękła mi głowka  w śrubie od nasadki.  Ale usprawiedliwam to ze to były do osobowki , a ja mialem w dostawczym je załozne gdzie trzeba mocniej dokręcic śruby i nie wytrzymała dokręcania.

Dobry złodziej jak chce to i tak ukradnie , ale zwykle nie ma zbyt wiele czasu na zabawe z nakrętkami/srubami zabezpieczającymi , a jak juz ktos ma po dwie na koło bo tez się zdarza to juz wogóle zwykle bardziej odstrasza to bo to juz dwukronie dłuzszy czas na odkręcenie ich... Teraz slyszałem ze jest moda juz nie tak na kradziez kól ze względu na ładne felgi , ale tez ze względu na to iż ktoś ma nowe opony...

Te sruby do dekielków to mozna odkręcic bele czym , ja miałem podobne w Vectrze kiedys to je kluczykiem od stacyjki odkręcałem :D. Fakt ze nigdy mocno nie miałem ich dokręconych bo i kluczykiem je dokręcałem :D.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:02:06 pm »

piciek

  • Gość
1. sruby 35mm nie ocieraja bebnow nawet na stalowkach (przynajmniej na tyle ile pamietam jeszcze bebny  )
niestety śruby 35mm ocierają przy alufelgach, nieznacznie, ale pisk delikatny jest, będę zmieniał na 31mm.
Więc do alu więcej jak 32mm nie ma co dawać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 21:31:17 pm wysłana przez SilverArrow »

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:08:37 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
zacnie ,teraz wymien tylko halogeny na nowe i bedzie git :) srebrne Plusy maja w sobie jakis urok :D
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:35:24 pm »

piciek

  • Gość
halogeny już czekają, po lakierni zostaną założone, w kolor pójda ramki halogenów i lusterka jeszcze.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 02, 2011, 20:59:34 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
halogeny już czekają, po lakierni zostaną założone, w kolor pójda ramki halogenów i lusterka jeszcze.

Lusterka ok, ale ramki halogenów to nie jest dobry pomysł. Miałem tak w srebrnym i szału nie było.
Felgi to 14" tak?
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:55:33 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
1. sruby 35mm nie ocieraja bebnow nawet na stalowkach (przynajmniej na tyle ile pamietam jeszcze bebny  )
niestety śruby 35mm ocierają przy alufelgach, nieznacznie, ale pisk delikatny jest, będę zmieniał na 31mm.
Więc do alu więcej jak 32mm nie ma co dawać.
a tu mała prezentacja :)

to sorki wielkie - nie wzialem pod uwage ,ze mialem wywalone jakies blaszki od recznego ,czy cos jeszcze ,wiec u mnie moglo nie ocierac ,
ale to czy 35mm na alusach nie beda ocierac to naprawdę zalezy od alusow - poprostu tak trafiles,


co do malowanych lusterek to beee - to nie we włoskim stylu jest
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 03, 2011, 15:35:29 pm »

piciek

  • Gość
to nie we włoskim stylu jest
ale we włosko-koreańsko-angielsko-polskim juz tak :D
Felgi to 14" tak?
Tak, felunek 14 calowy, 6J.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 07, 2011, 22:15:38 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Dobra wiozłem się do roboty i pomierzyłem te śruby. Oto co mi wyszło:
standardowa śruba do stalówek jak już wiadomo 28mm, po włożeniu w gniazdo moich czteroramiennych tiptopków wystawało tylko 17mm gwintu. Więc kupiłem śruby o długości roboczej 38 mm i spokojnie weszły w bębny i nic nie ociera :)

Jeszcze foto poglądowe

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 23:29:32 pm wysłana przez Keczo »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 11, 2011, 23:12:58 pm »

Offline Adam256

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • bordowe caro 1.6GLI na OZ-etach:)
kolego, a gdzie kupiłeś te śruby?? Bo u mnie w okolicy nigdzie nie ma:)

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:11:54 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Jakiś motoryzacyjny w Biłgoraju(okolice Zamościa) choć fakt w wulkanizacji też nie mogłem takich dostać.
Na allegro na pewno takie mają ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 20:13:44 pm wysłana przez Keczo »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 20, 2011, 14:33:22 pm »

Offline Bomber

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2.0C '84, Omega Bfl '03
Tak jak napisał DaMaGe#1954, śruby 38mm są za długie. Przy szprychowych OZ'tach zawadzają o bęben. Jakiej długości śruby będą optymalne?

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 22, 2011, 23:46:57 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Tak jak napisał DaMaGe#1954, śruby 38mm są za długie. Przy szprychowych OZ'tach zawadzają o bęben. Jakiej długości śruby będą optymalne?
32mm siadają na bęben do f. uno. Nie ma żadnych problemów z ocieraniem. Zakładam, że bęben jest podobnie głęboki w lucasie PNa, na oko szczęki są podobnych rozmiarów ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 29, 2011, 11:48:44 am »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
nie wiem czy źle ze odświeżam, ale jakoś albo słabo czytam albo nie rozumiem :)
mianowicie już pisałem w innym temacie ale mam fele Keskin kt8 7j 35et 15'' na 195/50
Kopiłem od kolegi z forum dystanse 10mm. i 20mm
Jak mówi temat śruby. własnie jakie śruby zakupić, zwykle czy takie zabezpieczające (to już jakoś wybiorę ale doradzić możecie)
i to co mnie interesuje najbardziej to długość.
Ile musi być wkręcona śruba w piastę z przodu i bęben z tylu.
Bo jak czytałem każda felga ma inna głębokość na śrubę, wiec to już sobie odmierzę tak jak ktoś mi doradzał przystawiając dystans do felgi i będę wiedział.
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:24:12 pm »

AdamSsS

  • Gość
Dobra zasada jeżeli koła mają wartość większą niż 400zł to zakładaj śruby zabezpieczające . Tylko rozglądnij się za takimi aby nie możanbyło nic na nie anbić aby odkręcić ani wbić . No i musisz pamiętać aby wozić z sobą klucz do tych felg aby w razie w wymienić koło .

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:34:06 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
Kola nowe maja wartosc 1400, te moje ok 800.900 wiec moze zainwestuje w zabespieczajace ;) tylko dlugosc w piaste i beben
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 29, 2011, 13:09:26 pm »

AdamSsS

  • Gość
na seryjnych felgach stalowych w piastę i bęben wchodzi 25mm.

Odp: Śruby do alufelg
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 30, 2011, 09:30:52 am »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
dzieki serdeczne
do tego doliczyc dystans i otwor w feli to uu. kawal sruby
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!