Autor Wątek: topi przycisk od świateł postojowych  (Przeczytany 2517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

topi przycisk od świateł postojowych
« dnia: Sierpień 08, 2011, 07:49:30 am »

piciek

  • Gość
Spotkal już się ktoś z takim przypadkiem, że topi się ta nózka w przycisku odpowiadająca za światła pozycyjne?
jakieś patenty na to, czym zastąpić ten plastikowy kolek, żeby się nie topił?? spradzalem instalację, bezpieczniki, żarówki etc.

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 07:54:35 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
U mnie też jest przytopiony.To normalne,bo w obwodzie świateł pozycyjnych nie ma przekaźnika,a przenoszony prąd,chociaż nie jest duży,to najwidoczniej i tak powoduje taki "opór" żer przełącznik się grzeje  <mysli> Najprościej da przekaźnik,który zabezpieczy styki przełącznika przed nadmiernym obciążeniem.Fabryka tego nie zastosowała,co nie znaczy,że nie można  <lol>

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 08:21:15 am »

piciek

  • Gość
a masz schemat takiego przekaźnika?

narazie zastosowalem nózkę od wycieraczek, ma metalową końcówkę więc powinna chyba dłuzej potrzymać.

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2011, 08:49:15 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dajesz zwykły przekaźniki typ 541.Styk 85 dajesz do przełącznika,tam gdzie wychodzi z niego napięcie po włączeniu świateł pozycyjnych,styk 86 to masa,styk 30 zasilanie,najlepiej stałe,bez kluczyka,a styki 87 dajesz do bezpieczników,bo tam są po dwa bezpieczniki na wszystkie lampy przód-tył.Orginalnie,to chyba wychodzi z przełącznika do tych bezpieczników.


Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 09:26:50 am »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Spotkal już się ktoś z takim przypadkiem, że topi się ta nózka w przycisku odpowiadająca za światła pozycyjne?
jakieś patenty na to, czym zastąpić ten plastikowy kolek, żeby się nie topił?? spradzalem instalację, bezpieczniki, żarówki etc.




Ja w swoim poldku zmieniam co miesiąc, ale dzieje mi sie tak od kiedy włożyłem żarówki 100W:) zbieram sie do założenia przekaźnika ale nie moge sie zebrać :) narazie mam tych włączników na pęczki to sobie zmieniam:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 09:28:21 am wysłana przez Fobik »
Przejściówka

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2011, 06:53:32 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Masz 100W pozycyjne? Nie spotkałem się jeszcze z takimi. A instalacja się przy tym nie pali??
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2011, 09:55:36 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Spotkal już się ktoś z takim przypadkiem, że topi się ta nózka w przycisku odpowiadająca za światła pozycyjne?
jakieś patenty na to, czym zastąpić ten plastikowy kolek, żeby się nie topił?? spradzalem instalację, bezpieczniki, żarówki etc.
Tak. Właśnie ostatnio popsuła się w Kombi. Najwyraźniej jednak pobór prądu rzędu 32W jest dla takiego przełącznika zbyt duży.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2011, 16:29:48 pm »

Offline Cyneq

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p '79
Postojówki po 100W??
32 amper prądu (czyli 384 W w sumie)?
Panowie, co wyście pili???
Toby Wam na same posojówki alternator na wolnych nie wyrabiał :P

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2011, 16:59:02 pm »

piciek

  • Gość
Pali styk od postojowych, wiec kontroler nie ma nic do tego.

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2011, 18:23:53 pm »

piciek

  • Gość
a jak wytłumaczysz fakt, że po wyjęciu białego kontrolera swobodnie zapalisz światła postojowe?

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2011, 18:59:18 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE

32 amper prądu (czyli 384 W w sumie)?
Panowie, co wyście pili???
Toby Wam na same posojówki alternator na wolnych nie wyrabiał :P
Nie 32A tylko 32W napisałem.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:09:54 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo to nie jest strikte przekaźnik, mówię że jak Ci się przepali żarówka to włącza się kontrolka, jak w tym kontrolerze jest jakieś zwarcie to będzie przeciążenie, ale rób jak uważasz. Piszę jakie jest moje doświadczenie z przepalającym się włącznikiem świateł.
Ja nie mam takiego kontrolera,a i tak mi się przytopił ten plastik  <lol2> W przełączniku są dwie nóżki:jedna jest od postojówek,a druga od krótkich.Topi się tylko ta od postojówek,więc to nie ma nic wspólnego z kontrolerem.Tak jak pisałem,dać przekaźnik i można zapomnieć o problemie.  <lol>

Odp: topi przycisk od świateł postojowych
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:29:09 am »

Offline Cyneq

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p '79

Nie 32A tylko 32W napisałem.

A to sory, ale napisałeś "pobór prądu" to mi się automatycznie jednostka skojarzyła. A o tym 100 W żarówkach też ktoś pisał w tym topicu. Chyba że miał na myśli mijania, ale co to wtedy ma wspólnego z tematem?
W normalnych warunkach nie ma szans żeby prąd dla postojówek przekraczał kilka amper, nie wiem co Wy tam macie popodłączane. 2 z tyłu, 2 z przodu, oświetlenie tablicy, jakieś podświetlenie w kabinie, to przecież w sumie jest max z 50W, czyli będzie poniżej 5 A, ciężko tym stopić styk. Musi być zwarcie, nie ma siły.