Autor Wątek: Problem z hamulcami, moze ktos to mial?  (Przeczytany 3747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« dnia: Sierpień 13, 2007, 10:48:31 am »

Gifter

  • Gość
Elo ludzie, mam taki problem, niedawno wymienilem serwo z pompa hamulcowa na nowe, i dzieje sie dziwna rzecz, rano musze ponaciskac pedal hamulca aby byl on miekki, po chwili jak sie zrobi miekki to mozna jechac, jak silnik jest wylaczony to dziwne ale pedal nie robi sie z naciskaniem twardy tylko jest caly czas miekki :(

czy to jest zle odpowietrzony uklad? Moze serwo??? HELP :/

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2007, 11:40:27 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
po ilości twoich postów nie sądzę abyś nie odpowietrzył układu :wink: ?
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2007, 12:39:14 pm »

Gifter

  • Gość
wiesz co miechanik mi robil hamulce i moze zle odpowietrzyl, zreszta jeden przewod jest za dlugi i zrobil spirale z niego i tak sie zastanawiam czy to moze nie jest to? ale ten miekki pedal na wylaczonym silniku mnie niepokoi

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2007, 21:40:32 pm »

Logan

  • Gość
na wyłączonym silniku? pompuj pompuj i się zrobi taki twardy że nie będzie go mógł nawet wcisnąć :P Pojedź do mechaniora i niech Ci ten przewód skróci jak Tobie nie pasuje (choć na mój gust to nie powinno być to ALE... no właśnie, zawsze jest jakieś ale 8) )

p.s. a płyn masz...? :twisted:

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2007, 22:06:11 pm »

elektrokiler

  • Gość
Cytat: "Gifter"
jeden przewod jest za dlugi i zrobil spirale z niego i tak sie zastanawiam czy to moze nie jest to?


To nie jest to. Wygląda na powietrze w układzie na mój gust. Ewentualnie pompa padła ?

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2007, 23:19:08 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
nie,nawet przy złym odpowietrzeniu pedał musi rosnac po kilkakrotnym nadepniecu,jesli nei rosnie o serwo jest padniete
  • Jef
  • Czaku

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2007, 13:21:02 pm »

Gifter

  • Gość
no teraz jakos patrzylem i raczej robi sie troche twardy czyli jednak serwo ok, pompa tez jest nowa, zobacze co bedzie w piatek bo jade do kolesia co mam maszynke do odpowietrzania hamulcow zobaczymy co bedzie

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2007, 15:22:29 pm »

kan

  • Gość
:?: Maszynkę do odpowietrzania ?, łomatko co to jest? Nie możesz  odpowietrzyć normalnie?

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2007, 16:14:00 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Gifter, ke?? przeciez to sie robi manualnie z kanału najczesciej we dwójke...
  • Jef
  • Czaku

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2007, 18:55:13 pm »

marcij

  • Gość
Sa takie sprytne ustrojstwa , ktore pozwalaja zrobic to w jedna osobe, ale tez z kanalu/podnosnika.

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2007, 19:21:38 pm »

Gifter

  • Gość
powiem tak, jest taka maszynka, robi sie to szybko i daje lepsze efekty niż przy robocie z pedałem hamulca...

widzialem nawet jak to w maluchu robili hehe fajna sprawa i daje 100% skutecznosci :)

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:41:11 am »

-Automatic-

  • Gość
phi ! jak masz sprężarkę - to odkręcasz odpowietrznik i dmuchasz w PEŁEN zbiorniczek - A potem dokręcasz ,
Jeśli nie masz spręzarki ,ani 2 drugiej osoby do pomocy - docinasz sobie deseczkę tak aby zapierała się o kierownicę gdy wdepniesz pedał hamulca ( ale żeby potem nie wypadła sama !!) i po napompowaniu odkręcasz dany odpowietrznik i tyle razy- aż dokąd nie będzie słychać ,,strzału' powierza po odkreceniu odpowietrznika !

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:55:56 am »

kan

  • Gość
Jak może dawać lepsze efekty? albo hamulce sa odpowietrzone albo nie, niezależnie jak się to robi. To jest własnie wiara w czarodziejskie działanie maszynek. Ostatnio wymieniałem uszczelki w przednich zaciskach i sam odpowietrzyłem hamulce w 5min bez żadnych maszynek.

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:55:59 am »

Gifter

  • Gość
dobra juz dobra gadanie o sposobach odpowietrzania mi nie pomoze, musze wiedziec co sie dzieje z tymi hamulcami...

Re: Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2007, 11:51:52 am »

kubus_223

  • Gość
Cytat: "Gifter"
Elo ludzie, mam taki problem, niedawno wymienilem serwo z pompa hamulcowa na nowe, i dzieje sie dziwna rzecz, rano musze ponaciskac pedal hamulca aby byl on miekki, po chwili jak sie zrobi miekki to mozna jechac, jak silnik jest wylaczony to dziwne ale pedal nie robi sie z naciskaniem twardy tylko jest caly czas miekki :(

czy to jest zle odpowietrzony uklad? Moze serwo??? HELP :/

hmm sprawdz czy ci nie uchodzi płyn bo być może masz wyciek a nawet o tym nie wiesz

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2007, 13:12:20 pm »

kan

  • Gość
Cytat: "Gifter"
dobra juz dobra gadanie o sposobach odpowietrzania mi nie pomoze, musze wiedziec co sie dzieje z tymi hamulcami...


Trzeba zacząć od porządnego odpowietrzenia. Jak będziesz miał dobrze odpowietrzone a problem bedzie dalej to daj znać. Sprawdź czy na wyłaczonym silniku masz twardy pedał. Jesłi jest twardy to zrób test: naciśnij pedał mocno i uruchom silnik i daj znać czy pedał się zapada po uruchomieniu silnika.

Problem z hamulcami, moze ktos to mial?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2007, 22:39:54 pm »

mirklok

  • Gość
czasami jest problem odpowietrzyc pompę   najlepiej popuscić przewody  przy pompie i czekać aż pokarze sie płyn  bez powietrza,  pózniej odpowietrzyć  przy zaciskach  zaczyna się  od najdalszego . Zawsze sam odpowietrzam  bez rzadnych  maszynek , spreżarek . popuszczam odpowietrznik  czekam aż płyn sie pokarze nakładam pasowny weżyk  wkładam do butelki z płynem i kilka depnieć na pedał  hamulca  i gotowe. tylko trzeba pilnować poziom w zbiorniczku  z plynem hamulcowym