Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1588241 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4440 dnia: Marzec 08, 2015, 00:45:29 am »

Offline blutut

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ GSi
Znowu nie każdy chce gaz, tłumik, katalizator na tym cierpi, jak ktoś chce robić na stan fabryczny to gaz nie bardzo. Z tyłu blenda wygląda ładnie, literki nie są powycierane. Kierunkowskazy nie wyglądają jak akwarium. Gdybym szukał auta to już byłbym w połowie drogi do olsztyna :)
Swoją drogą jak on zrobił zdjęcie przebiegu przy 60 km/h? ;p

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4441 dnia: Marzec 09, 2015, 21:09:14 pm »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4442 dnia: Marzec 10, 2015, 02:44:59 am »

kiier

  • Gość
W związku z tym że jestem w trakcie poszukiwania Poloneza chciałbym się zapytać czy ktoś widział ten egzemplarz:
http://olx.pl/oferta/fso-polonez-1-6-lpg-gaz-do-2025-roku-103-tys-przebiegu-stan-idealny-CID5-ID7CRff.html
Wisi jakiś czas, stan "idealny" ale rozrząd nigdy nie był wymieniany, albo nikt tego nie pamięta (!).

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4443 dnia: Marzec 10, 2015, 06:58:01 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
W związku z tym że jestem w trakcie poszukiwania Poloneza chciałbym się zapytać czy ktoś widział ten egzemplarz:
http://olx.pl/oferta/fso-polonez-1-6-lpg-gaz-do-2025-roku-103-tys-przebiegu-stan-idealny-CID5-ID7CRff.html
Wisi jakiś czas, stan "idealny" ale rozrząd nigdy nie był wymieniany, albo nikt tego nie pamięta (!).
Nie warto zawracać sobie gitarę Boschem.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4444 dnia: Marzec 10, 2015, 07:22:34 am »

kiier

  • Gość
Czemu? I czy chodzi tylko o monowtrysk, czy również o wielopunktowy wtrysk?
W sumie jeśli znajdę coś z weberem to krzywdy dla mnie nie będzie - zresztą nawet czasem chłopaki swapowali te gaźniki do b2 - kiedy 2ee stawały się zbyt upierdliwe (wiem o czym mówię, doprowadziłem taki gaźnik do porządku:D)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4445 dnia: Marzec 10, 2015, 07:25:09 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Czemu? I czy chodzi tylko o monowtrysk, czy również o wielopunktowy wtrysk?
W sumie jeśli znajdę coś z weberem to krzywdy dla mnie nie będzie - zresztą nawet czasem chłopaki swapowali te gaźniki do b2 - kiedy 2ee stawały się zbyt upierdliwe (wiem o czym mówię, doprowadziłem taki gaźnik do porządku:D)
To nie wiesz o czym mówisz. To jest monowtrysk Bosch, stąd oznaczenie 1.6 GLI. Najbardziej zamulony i paliwozerny silnik w historii Poloneza. Lepiej szukaj 1.6GSI, to jest wtrysk wielopunktowy, albo 1.4GTI 16V, to jest dynamiczny i oszczędny silnik Rovera.

Chyba że nie szukasz Plusa tak jak pokazałeś to znajdziesz coś z gaznikiem, ma oznaczenie GLE. Ale to głównie sprzed 95r.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4446 dnia: Marzec 10, 2015, 07:39:01 am »

kiier

  • Gość
To że na gaźniku raczej z "minusem" to wiem, już nawet oglądałem nawet zadbanego kandydata (tyle że bez gazu). Panewek nie słychać, zaworów nie słychać (mimo braku autoregulacji luzów). Nie wiedziałem że silniki z monowtryskiem są aż tak mało poważane;) Oznaczenia silników polonezowskich znam, tylko nie umiem o nich nic powiedzieć jako użytkownik. Raz tylko rzucałem mięsem jak zmieniałem rozrząd i śruba na kole pasowym nie chciała polec w uczciwej walce. W nieuczciwej poległa.

1.4 rovera - to jest ten sam silnik co montowany w roverach właśnie? (ten sam -> długie szpilki od głowicy które z czasem się wyciągają powodując konieczność ich wymiany, z uszczelką oczywiscie)? W Roverze 200 całkiem dobrze się odpychał, choć na drodze jest ciut wolniejszy od VAGowskiedo 35 latka 1.8. (który w serii ma prawie 15 koni mniej)

Nie ma znaczenia czy plus czy minus, tzn nie mam konkretnych preferencji. Mógłby być i Borewicz, ale raz że $, dwa że mam już klasyka i wiem ile mnie kosztowało doprowadzenie do uczciwego stanu. Zakładam że z polonezem młodszym najmarniej o dekade, a być może o dwie będzie łatwiej.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4447 dnia: Marzec 10, 2015, 07:42:32 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
@ Rafał:
A jaki to problem dla kogos kto dłubie uleczyć silnik z darów bosza i posadzić zamiast tego np. Abimexa czy nawet Pana Gaźnikolo ze starszego brata?
No, chyba ze ma być orydżinał...
W każdym razie operacja na pewno stokroć łatwiejsza i tańsza niż znalezienie ideała, lub walka na dzień dobry z rdzewiejącą budą albo grającymi panewkami, czy też robienie uszczelki, lub całego swapa... :-) A na abimexie/gaźniku już "jakoś" to to jedzie :p

@ kiier:
Tak, ogólnie ten sam :) tylko skrzynia oczywiście inna :p
W seryjnym Poldku występuje z dyfrem o krótszym przełożeniu (4.3 vs typowe 3.9) więc zbiera się tym bardziej ładnie, a do tego jest p&p ze swoimi "większymi braćmi" (1.6 i 1.8), a dla ambitniejszych dłubaczy - nawet z wersjami VVC (160KM) i wtedy zbiera się już bardzo ładnie  :d
Ale i poczciwe GSI jest całkiem przyjemne - zwłaszcza że po przeszczepie mostu z PNa Rovera nie odstaje mu jakoś bardzo  ;p
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2015, 08:05:20 am wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4448 dnia: Marzec 10, 2015, 07:45:51 am »

kiier

  • Gość
Do pracy ma jeździć tanio, jak spadnie śnieg to dać trochę frajdy. Kolektory dolotowe są p&p?

EDIT: http://olx.pl/oferta/polonez-caro-stan-bardzo-dobry-CID5-ID8Xzwx.html#75a795dfac ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2015, 07:56:05 am wysłana przez kiier »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4449 dnia: Marzec 10, 2015, 07:58:24 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
Tak. W GSI jedynie górne szpilki są w innych miejscach (przez dziury na wtryski - ale i to idzie ożenić)

Ten wygląda nawet całkiem przyjemnie i uczciwie. Ale... jak ma być tanio - musiał byś drugie tyle na zagazowanie doliczyć :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2015, 08:01:22 am wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4450 dnia: Marzec 10, 2015, 08:05:46 am »

kiier

  • Gość
Mocy dużo mieć nie musi - Audica dostanie na wiosnę nowy kolektor z czterema gaźnikami od suzuki (ale to jest raczej hobby, jak auto na dzień powszedni, mimo używania przez cały rok. Zresztą temat rzeka co tam mozna udłubać, co udłubane zostało a co było przywróceniem do porządku. Chyba nie to forum:D), a po bułki mam lagunę z silnikiem clio v6. Ale fajnie będzie powiedzieć wnukom za 20 lat - dziadek i polonezem jeździł, nie to co te nowe teraz.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4451 dnia: Marzec 10, 2015, 08:14:00 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
A jaki to problem dla kogos kto dłubie uleczyć silnik z darów bosza i posadzić zamiast tego np. Abimexa czy nawet Pana Gaźnikolo ze starszego brata?
Niby nie problem, ale mając odpowiednią wiedzę, warto odrazu kupić coś sensownego niż potem kompletować i kombinować inny osprzęt. A potem takie przeróbki się sypią. Z innej strony - jak nie zależy na osiągach i niskim spalaniu, Bosch jak najbardziej dobry wybór, bo w sumie bezawaryjny jest ten osprzęt.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4452 dnia: Marzec 10, 2015, 08:18:24 am »

kiier

  • Gość
"jak nie zależy na osiągach i niskim spalaniu" :D
Niemniej jednak dzięki za przybliżenie sprawy - jestem bogatszy o wiedzę której do tej pory nie mogłem posiąść empirycznie.

W sumie z boschem miałem styczność tylko przy silnikach z wtryskiem K-jet i KE-jet - ale to zupełnie inna bajka. (mechaniczny wielopunktowy, pieszczotliwie nazywany zemstą boscha)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4453 dnia: Marzec 10, 2015, 11:07:20 am »

Offline Dariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
To nie wiesz o czym mówisz. To jest monowtrysk Bosch, stąd oznaczenie 1.6 GLI. Najbardziej zamulony i paliwozerny silnik w historii Poloneza.
Zgodze się z tym , że jest mułowaty ale nie zgodze się że paliwożerny. Bosch mimo swojej mułowatości pali 8 litrów gazu

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4454 dnia: Marzec 10, 2015, 11:40:50 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To nie wiesz o czym mówisz. To jest monowtrysk Bosch, stąd oznaczenie 1.6 GLI. Najbardziej zamulony i paliwozerny silnik w historii Poloneza.
Zgodze się z tym , że jest mułowaty ale nie zgodze się że paliwożerny. Bosch mimo swojej mułowatości pali 8 litrów gazu

Gdybyś napisał 9/100 to bym potwierdził, ale 8/100 to nie wiem w jakich warunkach.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4455 dnia: Marzec 10, 2015, 22:25:46 pm »

Offline Dariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
8/100 to nie wiem w jakich warunkach.
trasa średnio 25-50km jazdy bez przerwy 90-100km/h

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4456 dnia: Marzec 10, 2015, 23:51:29 pm »

Offline romoo

  • Mod samochodowy
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 108
  • Elektrocars - elektronika samochodowa
    • ------------
    • http://www.romoo.republika.pl
ale 8/100 to nie wiem w jakich warunkach.
A co ma spalani gazu na mieszalniku do systemu wtrysku, nic.

Tak Bosz to  muł  , jedziesz na wpół zdechłym motorem, po przesiadce na gaźnik odczucie jakby się wsiadło  do  hamerykańca  po prostu dużo momentu i to nisko.
Modyfikacje i naprawy prądu w sprzęcie jeżdżącym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4457 dnia: Marzec 13, 2015, 19:21:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5136
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
http://olx.pl/oferta/polonez-caro-plus-1-6-gli-2001r-CID5-ID91BmP.html#adc1251dd6
Ten się nadaje do dyskusji w temacie "Ile jest wart polonez caro plus" Gdyby to jeszcze gsi było...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4458 dnia: Marzec 13, 2015, 19:54:29 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
ale 8/100 to nie wiem w jakich warunkach.
A co ma spalani gazu na mieszalniku do systemu wtrysku, nic.

Tak Bosz to  muł  , jedziesz na wpół zdechłym motorem, po przesiadce na gaźnik odczucie jakby się wsiadło  do  hamerykańca  po prostu dużo momentu i to nisko.

A co ten post tu wnosi?

Wiem jak pracuje gaźnik, bo mam takiego, ale wiem również jak pracuje i ile pali LPG polonez na Boschu. I nie uważam, że jest jakimś wyjątkowym mułem. W końcu na LPG nie ma to znaczenia. Dużo Boschów jest zamulonych, ale zaręczam Ci że nie wszystkie. Kliknij na link.

https://www.youtube.com/watch?v=GzjWUM1hkI4


PS. Żałuje odpowiedzi na Twój post. Zapomniałem, że jesteś osobą która chciała zrobić negatyw na moście w Poldku. Szkoda prądu na dyskusję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 19:57:20 pm wysłana przez utek »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4459 dnia: Marzec 15, 2015, 12:42:59 pm »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
co do zamulonych Boschów: https://www.youtube.com/watch?v=EptgESn7-oY

a wracając do tematu: http://olx.pl/oferta/polonez-caro-2-0-16v-CID5-ID6mW61.html#30961be68e może ktoś się skusi? Jak dla mnie każdy Poldek odbiegający od serii <ok>