Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1588259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5400 dnia: Marzec 22, 2016, 21:09:50 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dzisiaj kupiłem nowe koło co prawda do Abimexa za 250 zł ale dostałem także 2 nowe koła do starszego typu Poloneza 3 bieżniowe po 70 zł.

Mruk: nie znam niebieskiego auta, to Twoje rejony ale jak stan wozu jest ok to cena niestety adekwatna i jest w razie z czego schodzić.

Niestety takie czasy, auta także drożeją. Od kilku lat siedzę na forum Fiata 125p i chłopaki 2-3 lata temu pukali się w czoło gdy ktoś linkował ogłoszenia z Fiatem 125p (nie klasykiem) za kwoty rzędu 10-12 tys. zł (piękne wczesne MR'y z drugiej połowy lat 70.).  Pukali się w głowę także za tych co kupowali takie auta. Dzisiaj auta te kosztuję 2 razy tyle i co gorsze prawie nie występują.

Co ciekawe dzisiaj są prowadzone rozważania przy ogłoszeniach typu Fiat 125p za 8-9 tys. zł do konkretnej blacharki, nikt nie puka się w czoło tylko zastanawia "czy 10 tysięcy starczy na porządny remont". I auta w stanie słabym za 8 tysięcy sprzedają się.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2016, 21:19:37 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5401 dnia: Marzec 22, 2016, 21:21:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czyli kupiles kola do gaznikowca po 70pln i do abimexa za 250pln,
do gaznikowca raczej bardziej rarytasowe, wiec dziwne uklady,
a cena zdecydowanie naklania do samodzielnego naciecia tych kilku rowkow, zeby chodzilo to z abimexem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5402 dnia: Marzec 22, 2016, 21:31:31 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1682
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Dzisiaj kupiłem nowe koło co prawda do Abimexa za 250 zł
Niech zgadnę, w Warszawie? Szkoda że nie pytałeś na forum. Mój znajomy miał te koła nówki po circa 40zł - trzybieżniowe do Abimexa, Gaźnika. Boscha/GSI tez pewnie by wygrzebał w tym swoim pierdzielniku.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5403 dnia: Marzec 22, 2016, 22:08:10 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dzisiaj kupiłem nowe koło co prawda do Abimexa za 250 zł
Niech zgadnę, w Warszawie? Szkoda że nie pytałeś na forum. Mój znajomy miał te koła nówki po circa 40zł - trzybieżniowe do Abimexa, Gaźnika. Boscha/GSI tez pewnie by wygrzebał w tym swoim pierdzielniku.

Spoko, Sławek, nie twierdzę że było tanio bo raczej było drogo. Całkiem świadomie :)
Ostatnio kupiłem Abimexa za 50 zł w lokalnym sklepie a te starszego typu na zasadzie "było to wziąłem".
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5404 dnia: Marzec 22, 2016, 22:13:12 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja ostatnio kupiłem do boscha/gsi nowe za 50zł.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5405 dnia: Marzec 24, 2016, 06:45:53 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
http://olx.pl/oferta/polonez-1-5-fso-polonez-1-5-sle-88r-17tys-przebiegu-folia-oryginalny-CID5-IDeDnwh.html#7a200dea1f

Chyba co niektórych poniosło z cena hahahahaah i pogoda źle wpływa na zdrowie psychiczne......

Zielooono miiii.... <marzyciel>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5406 dnia: Marzec 24, 2016, 09:08:58 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
http://olx.pl/oferta/polonez-1-5-fso-polonez-1-5-sle-88r-17tys-przebiegu-folia-oryginalny-CID5-IDeDnwh.html#7a200dea1f

Chyba co niektórych poniosło z cena hahahahaah i pogoda źle wpływa na zdrowie psychiczne......
Jeśli dobrze kojarzę, to ten Polonez jest opisany nawet w galerii na forum ;) Cena mocno wygórowana ale stan auta przynajmniej na zdjęciach wydaje się fajny... myślę, że Poldek wart z 7-8tyś

Niestety takie czasy, auta także drożeją. Od kilku lat siedzę na forum Fiata 125p i chłopaki 2-3 lata temu pukali się w czoło gdy ktoś linkował ogłoszenia z Fiatem 125p (nie klasykiem) za kwoty rzędu 10-12 tys. zł (piękne wczesne MR'y z drugiej połowy lat 70.).  Pukali się w głowę także za tych co kupowali takie auta. Dzisiaj auta te kosztuję 2 razy tyle i co gorsze prawie nie występują.

Co ciekawe dzisiaj są prowadzone rozważania przy ogłoszeniach typu Fiat 125p za 8-9 tys. zł do konkretnej blacharki, nikt nie puka się w czoło tylko zastanawia "czy 10 tysięcy starczy na porządny remont". I auta w stanie słabym za 8 tysięcy sprzedają się.
Cóż, taka kolej rzeczy, wraz z wiekiem samochody nabierają klasyczności i są bardzo widoczne rozbieżności cen na przykładzie różnych modeli w ciągu ostatnich lat. Podobnie jest z Nysami. Jakieś 3-4 lata temu za 2500-3000 można było mieć naprawdę fajną Nyskę, często jeszcze od użytkownika który jeździł tym ,,normalnie". Za trochę ponad 1000 można było mieć trupa do remontu lub na części. Dzisiaj za trupa sprzedawcy krzyczą 2500 a i sam rynek aut się trochę skurczył, natomiast za ładną trzeba wyłożyć już koło 5tyś, jak nie więcej...

Co do 125p, to nadal w dobrym stanie i stosunkowo dobrym pieniądzu można kupić sobie 125p sygnowane już logo FSO ale i ceny 125p z lat 80 tych też idą w górę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2016, 11:05:06 am wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5407 dnia: Marzec 24, 2016, 15:48:30 pm »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
Cytuj (zaznaczone)
Niestety takie czasy, auta także drożeją. Od kilku lat siedzę na forum Fiata 125p i chłopaki 2-3 lata temu pukali się w czoło gdy ktoś linkował ogłoszenia z Fiatem 125p (nie klasykiem) za kwoty rzędu 10-12 tys. zł (piękne wczesne MR'y z drugiej połowy lat 70.).  Pukali się w głowę także za tych co kupowali takie auta. Dzisiaj auta te kosztuję 2 razy tyle i co gorsze prawie nie występują.

Co ciekawe dzisiaj są prowadzone rozważania przy ogłoszeniach typu Fiat 125p za 8-9 tys. zł do konkretnej blacharki, nikt nie puka się w czoło tylko zastanawia "czy 10 tysięcy starczy na porządny remont". I auta w stanie słabym za 8 tysięcy sprzedają się.
I to samo tyczy sie caro/atu (plus tez) w  idealnym stanie z przebiegiem powiedzmy do 30 tys za 7-10 tysiecy. Tez wszyscy pukaja sie w czolo a moim zdaniem to i tak przyzwoita cena. Za pare lat beda kosztowaly wiecej niz nowka z fabryki swego czasu. Brac kupowac poki czas.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5408 dnia: Marzec 24, 2016, 22:14:39 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Ostatnio sprzedał się ładny Plus GSI z przebiegiem 16 tys km za 13 tys oraz ATU bez Plusa także idealne 31 tys km za 8 tysięcy. Oba auta kupili świadomi kolekcjonerzy. Samochody oczywiście w stanie zbliżonym do fabrycznego.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5409 dnia: Marzec 24, 2016, 23:48:40 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Jedna sprawa ze 10-15 tys to nie są żadne kosmiczne kwoty a druga że w przypadku szkody są to kwoty ciężkie do odzyskania.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5410 dnia: Marzec 25, 2016, 08:27:32 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
przypadku szkody są to kwoty ciężkie do odzyskania.


Przecież "to tylko polonez Panie..". A na poważnie, wynajęcie swojego niezależnego rzecoznawcę i jak najbardziej uda się odzyskać kwotę, która pozwoli naprawić samochód na oryginalnych częściach.
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5411 dnia: Marzec 25, 2016, 08:41:03 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Nie rozśmieszaj mnie ze swoim rzeczoznawcą.Ubezpieczyciel ma takie wyceny w nosie bo może.Jedyny rzeczoznawca brany pod uwagę to biegły powołany przez sąd przy sprawie sądowej.Wcale nie jest to takie proste jak powinno bo Polska to dziki kraj. Mówię o plusach które dalej występują w katalogach ze śmiesznymi cenami nieprzystającymi do rzeczywistości. Żaden ubezpieczyciel nie wypłaci dobrowolnie tego co Ci sie należy. Koszty sądowe wraz z odsetkami w przypadku procesu sądowego na który decyduje się bardzo mały procent poszkodowanych są zdecydowanie mniejsze niż zyski z takiej praktyki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5412 dnia: Marzec 25, 2016, 13:12:21 pm »

Offline Samuray

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polones - Bella
Opinia rzeczoznawcy jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Jeżeli przed szkodą masz papier o danej wartości auta, to ubezpieczyciel nie ma nic do gadania ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5413 dnia: Marzec 25, 2016, 13:30:08 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Opinia rzeczoznawcy jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Jeżeli przed szkodą masz papier o danej wartości auta, to ubezpieczyciel nie ma nic do gadania
Teorie sprawdź w praktyce to zobaczysz jak wygląda życie.Wartość samochodu określana jest na dzień powstania szkody a ubezpieczyciel bierze przy wycenie tylko swojego rzeczoznawcę.Żadnych Twoich wycen czy opinii nie musi brać pod uwagę.Dostaniesz odpowiedź że jak Ci sie nie podoba możesz podać ich do sądu.Sąd wyznaczy swojego biegłego który dopiero wystawi wiążącą wycenę.Prawo napisane jest pod ubezpieczycieli nie poszkodowanych. Jest to kompletnie nielogiczne że wysokość szkody określa ten kto za nią płaci ale niestety tak jest. W Niemczech to Ty wybierasz niezależnego rzeczoznawcę za którego płaci ubezpieczyciel żeby nie było posądzenia o stronniczość przy wycenie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5414 dnia: Marzec 25, 2016, 19:03:02 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
jak Ci sie nie podoba możesz podać ich do sądu.

Powiem Ci tak, mi wycenili szkode całkowitą na 900zł a udało się praktycznie bez problemu "wyrwać" od nich 2 tyś zł, co całkowicie daje 2900 i ta kwota mnie usatysfakcjonowała, ponieważ za ulepa dałem 1900 przy kupnie... :P
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5415 dnia: Marzec 25, 2016, 20:24:40 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Powiem Ci tak, mi wycenili szkode całkowitą na 900zł a udało się praktycznie bez problemu "wyrwać" od nich 2 tyś zł, co całkowicie daje 2900 i ta kwota mnie usatysfakcjonowała, ponieważ za ulepa dałem 1900 przy kupnie...
Zrób to samo jak dasz za poloneza 10-15 tys a dostaniesz 4.Oczywiście cały czas mowa o polonezie gdzie ceny egzemplarzy zadbanych znacznie odbiegają od cen katalogowych a nie o innych markach gdzie jest to zdecydowanie prostsze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 20:31:12 pm wysłana przez Grizli »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5416 dnia: Marzec 25, 2016, 21:42:38 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mam wrażenie, że niektórzy na kolizjach, w których biorą udział, chcą po prostu zarobić - dlatego się odwołują. Ja zawsze przyjmowałem wycenę ubezpieczyciela i jakoś nigdy nie zabrakło mi na życie z tego powodu. A dodatkową satysfakcję dawała zawsze świadomość, że moja chciwość nie przyczyniła się do podbijania składek wszystkim kierowcom! Pewnie ci, którzy stłuczkę traktują jako okazję do nachapania się, to ci sami, którzy najbardziej narzekają, że OC co roku drożeje - wcale by mnie to nie zdziwiło... Sorry za OT.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5417 dnia: Marzec 25, 2016, 21:44:39 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Grizli - gdyby owy Plus powiedzmy z 1999 roku był na żółtych tablicach i miał szkodę i byłaby likwidowana z OC sprawcy, to problem byłby z głowy bowiem nie ma teoretycznej możliwości złomowania "zabytku" i o szkodzie całkowitej, wypłacie popłuczyn czy opinii rzeczoznawcy na zasadzie "nie widzi mi się" nie byłoby mowy. Przy białych lub czarnych tablicach sprawa jest trudniejsza ale nie niemożliwa do przeprowadzenia przy aucie starszym niż 25 letnie. Przy aucie młodszym niestety sprawa się komplikuje i może być tak jak piszesz.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5418 dnia: Marzec 25, 2016, 23:24:32 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Tomekk plus na razie nie jest zabytkiem i jeszcze trochę lat niestety nie będzie.Ja cały czas piszę o odzyskaniu tego co się zapłaciło za samochód a nie kwoty wymyślonej przez ubezpieczyciela, bez sądu nierealne.
Mp79 a teraz wyobraź sobie że ucierpiało Twoje zdrowie a nie samochód, leczysz się ponad rok jesteś przez ten czas niezdolny do pracy a ubezpieczyciel proponuje Ci ugodę i wypłatę 1000zł...pewnie podpiszesz i będziesz dumny ze swojej uczciwości a ubezpieczyciel będzie się cieszył że udało się kolejnego frajera zrobić na szaro.
Ubezpieczyciele mają w biznesplanach wliczone łamanie prawa i oszukiwanie poszkodowanych.Tylko niewielki procent idzie do sądu więc bardzo im się to opłaca.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5419 dnia: Marzec 26, 2016, 09:51:50 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Mi kilka lat temu za samą maskę do plusa 2001r zapłacili 7 stów więc różnie to bywa.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.