Autor Wątek: Przełącza z lpg na pb przy wyższych obrotach  (Przeczytany 1472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przełącza z lpg na pb przy wyższych obrotach
« dnia: Sierpień 09, 2009, 00:37:36 am »

Offline HARNAŚ

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lexus GS300 2JZ
Witam. Zmieniałem ostatnio w swoim GSI przewody WN na Ełkowskie, po uruchomieniu silnika (było już ciemno), widać było jakby miały te przewody przebicie, spod kapturka przewodu, było widać na świecy delikatniutkie migotanie i miało to miejsce na każdej świecy (więc chyba przebicie, ale nowe Ełki?). Wczoraj zrobiłem trasę 60 km, w pierwszą stronę było ok pomijając pojawiającą się kontrolkę błędu (wcześniej pojawiała się tylko na benzynie i to tylko gdy przełączyłem z lpg, komp wywalał błąd 44 i nadal wywala tylko ten błąd), raz gasła, raz się zapalała ale nic złego się nie działo, w drodze powrotnej pojawił się problem, przy przekroczeniu 2500 obrotów (oczywiście na lpg) przełącza mi go spowrotem na benzyne, po czym wraca znowu na lpg i tak ciągłe.  
Dzisiaj przełożyłem przewody na stare na którym tego problemu nie było (ani z przebiciem), nic niestety to nie pomogło (nadal przełącza z gazu na pb, choć czy to by była wina przewodów, nie wydaje mi się). A dodam że powyższa sytacja z cofaniem na benzyne nigdy mi się nie zdarzała, dopiero po założeniu nowych przewodów WN, zaraz po odpaleniu i włączeniu na gaz, zdarzyła mi się taka sytuacja że samoistnie przełączył na benzyne ale wrócił i pracował dobrze przez kolejne 40 km (czyt 2 dni), więc dlatego pierwsze co na myśl mi przyszlo, to przewody. Jednak włożyłem spowrotem stare przewody WN, żadnego przebicia nie mają, auto elegancko pracuje na benzynie w całym zakresie obrotów, bez błędów, po wlączeniu lpg jest ok, dopóki nie ruszymy pedału gazu bo przy około 2500-3000obr przełącza go na benzyne a po puszczeniu pedału wraca na lpg i obroty ładnie spadają do odpowiedniego poziomu dla biegu jałowego. Nie mam pojęcia co może się dziać :] Proszę wybaczyć za może lekko chaotyczną wypowiedź, aczkolwiek starałem się napisać wszystko najdokładniej jak mogłem, czy może jakieś za małe ciśnienie gazu, reduktor zapchany, filtr ( instalka najprostsza z krkokowcem i śrubą na wężu). Dodam że mam pół zbiornika lpg i nigdy nie tankuje na podrzednych stacyjkach.

Przełącza z lpg na pb przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2009, 19:18:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pewnie znika ci sygnal obrotow podawany do sterownika gazu - przy wymianie przewodow nie traciles jakiegos kabelka przypadkiem ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Przełącza z lpg na pb przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2009, 18:50:23 pm »

Offline HARNAŚ

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lexus GS300 2JZ
Własnie nic nie ruszylem i to jest ciekawe. A nawet jakbym coś ruszyl to bym nie przejechał jeszcze 30 ponad km, musze porozglądać się.

Przełącza z lpg na pb przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:47:59 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kabelek do kompa od temperatury ?
Na pewno działa ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Przełącza z lpg na pb przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2009, 21:42:35 pm »

bodzio82

  • Gość
HARNAŚ, zapomniales powiedziec jakiej marki ta instalacja lpg tzn jaki sterownik co na nim pisze.Napisz cos wiecej moze wspolnie z kolegami pomożemy

[ Dodano: 11 Sie 2009 21:43 ]
jak ma aktuator z regulacja to prawdopodobnie nie ma czujnika temperatury ta instalacja