GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Napęd

Wymiana mostu napędowego na most od Fiata 132.

(1/2) > >>

wrb#1974:
czy robił to już ktoś? zamierzam dokonać takiej wymiany i potrzeba mi wiadomości od kogoś kto to już zrobił. fantastom i teoretyzatorom dziękuję.




mareks#1181:
A co chcesz wiedzieć.

mareks#1181:
A most od 132, no to z takim nie robiłem nic, bo zwykłe to wymieniałem. Sorki.

Morfina:
Robiłem w mocnym 125p ze względu na przełożenie i w sumie osoba która fundowała całą imprezę żałuje trochę bo okazało się że to taka sama plastelina jak z fso tyle że dodatkowo trzeba bawić się w przespawywanie mocowań  <spoko>

Sławek#1978:
Włodku, kiedyś był taki wątek, może Ci się przyda:


--- Cytat: JohnyWalker w Październik 15, 2019, 09:22:41 am ---Lepiej późno niż wcale, więc odpowiadam, co wiem  ;p
Tak, kwadratowy most 132 i argenty jest konstrukcją, z której wywodzi się nasz kwadratowy most. Nawet z zewnątrz obudowa przekładni głównej wygląda tak samo (poza dodatkowymi mocowaniami dla drążków reakcyjnych w fiacie). Przekładnia główna i mechanizm różnicowy są takie same, poza wielowypustami dla półosi - w fiacie są nieco mniejsze. Podobnie różnią się same półosie - gabarytami odpowiadają szerokim półosiom fso (przynajmniej w argencie), poza wielowypustem i nieco inną piastą (tez argenta, bębny z tyłu). Mniejsze są łożyska kół, ale ich średnica wewnętrzna jest taka jak w fso - pierścienie ustalające pasują z poloneza. Dyfer da się wepchać do polskiego mostu, tylko trzeba ustawić.
--- Koniec cytatu ---

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=51532.0

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej