Autor Wątek: Jaki zbiornik LPG??  (Przeczytany 17000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2005, 16:20:52 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
zbiornik wystaje nad podłogę i
hehe tak wiec pozwól ze pogratuluje dobrego montarzu zbiornika :roll: Montowałem wiele poldków i nawet zbiornik 48-toro nie wystawał nad podłoge :roll:
  • Jef
  • Czaku

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2005, 19:57:11 pm »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Cytuj (zaznaczone)
zbiornik wystaje nad podłogę i
hehe tak wiec pozwól ze pogratuluje dobrego montarzu zbiornika :roll: Montowałem wiele poldków i nawet zbiornik 48-toro nie wystawał nad podłoge :roll:


mi tez troszke wystaje. z 1 cm moze 2
ale zbytnio mi to nie przeszkadza! wkoncu po zlozeniu foteli mam duuuzo miejsca a poldek byl czesto do przewozu roznorakich materialow budowlancyh wykorzystywany. z walcem nie byloby tak latwo

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 24, 2005, 13:08:39 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Cytuj (zaznaczone)
zbiornik wystaje nad podłogę i
hehe tak wiec pozwól ze pogratuluje dobrego montarzu zbiornika :roll: Montowałem wiele poldków i nawet zbiornik 48-toro nie wystawał nad podłoge :roll:


Moj 48L tro wystaje okolo 1-2cm nad podloge

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 24, 2005, 22:50:10 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
kowal#1356, ale da sie tego uniknac, faktem jest ze wymaga do duzej ingerencji ale da sie to wyeliminowac...
  • Jef
  • Czaku

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 25, 2005, 20:03:08 pm »

michalrau

  • Gość
Ja też mam ten zbiornik w kole co 1 cm nad podłogę wystaje. Z pocz?tku było to bardzo upierdliwe.Ta dykta waliła na dziurach o zbiornik i hałasowała a bez niej podłoga się "zapadała" . Ale znalazłem radę. Kupiłem tak? grub? gumow? wykładzinę na cał? powierzchnię bagażnika i teraz dykta nie lata a boczne niższe miejsca doskonale nadaj? się np. pod skrzynkę z narzędziami.A ten 1 cm wyżej powoduje, że skrzynka pełna narzędzi przestała wreszcie latać po bagażniku (choć na uroczysku ostatnio i tak mi się wszystkie narzędzia po bagażniku wysypały:(Ciekawe dlaczego?

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 25, 2005, 20:29:26 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Ciekawe dlaczego?
wal na GG to Ci powiem :roll:
Cytuj (zaznaczone)
Ale znalazłem radę. Kupiłem tak? grub? gumow? wykładzinę na cał? powierzchnię bagażnika

dobrze ze nie wpadłes na inny pomysł a mianowicie poiankowanie zbiornika...Nie raz juz to widziałem i ogólnie tych praktyk  powinno sie zaniechac...
  • Jef
  • Czaku

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 25, 2005, 20:42:26 pm »

michalrau

  • Gość
Przepraszam, ale nie jestem biegły w komputerach(bo to zupełnie nie moja działka, używam ich tylko jak kobiety używaj? samochodów - spełnia funkcje) i nie mam gadu, ani nie wiem jak się je obsługuje.
A Ty mówisz o piance montażowej???? Znałem kiedy? go?cia co w ładzie z tego progi wykonał, na to papę i zabawnie było. Ale tak ogólnie, to nikomu nie polecam, bo pianka montażowa chłonie wilgoć i jak raz dostanie się woda, to potem tak jakby zalegała wszędzie i cały czas. Poza tym to by musiało obciachowo wygl?dać.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:07:05 am »

kowal

  • Gość
Zgadzam sie z Mrozkiem - ja mam 48l i mi ciut wystaje nad podloge bagaznika

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 05, 2005, 17:09:15 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
kowal#1356, 48 taki jak masz przy wycietej podłodze miesci sie idealnie...A o pełnych toro niestety nie słyszałem(całe zycie sie człowiek uczy)
  • Jef
  • Czaku

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 05, 2005, 22:13:33 pm »

Mrozek#83

  • Gość
http://www.stako.pl/index.htm

Proszę bardzo. Pełny toroid o takich samych wymiarach jak mój (630 mm ?rednicy, 204 mm wysoko?ci) ma pojemno?ć 51 litrów. Chociaż, i tak przyznać trzeba, że różnica i tak nie jest powalaj?ca, bo obecne produkowane zwykłe (nazwijmy je "niepełne") toroidalne zbiorniki STAKO o powyższych wymiarach maj? według tabeli 47 litrów (mój ma 45 l. - w moim zbiorniku  ciut większa jest dziura w ?rodku, tak podejrzewam, bo gdzie? te dwa litry w nowszym zbiorniku przybyło).

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 06, 2005, 09:40:31 am »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "Mrozek#83"
http://www.stako.pl/index.htm

Proszę bardzo. Pełny toroid o takich samych wymiarach jak mój (630 mm ?rednicy, 204 mm wysoko?ci) ma pojemno?ć 51 litrów. Chociaż, i tak przyznać trzeba, że różnica i tak nie jest powalaj?ca, bo obecne produkowane zwykłe (nazwijmy je "niepełne") toroidalne zbiorniki STAKO o powyższych wymiarach maj? według tabeli 47 litrów (mój ma 45 l. - w moim zbiorniku  ciut większa jest dziura w ?rodku, tak podejrzewam, bo gdzie? te dwa litry w nowszym zbiorniku przybyło).

Tyle, że ten pełny zbiornik jest typu "holender" czyli pod zawory holenderskie.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 06, 2005, 15:52:29 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Tyle, że ten pełny zbiornik jest typu "holender" czyli pod zawory holenderskie.
nio wałsnie moze dlatego jak oststnio pytałem kumpla o dostepne inne zbiorniki niz toro  w miejsce wneki odpowiedział ze niestety w polsce nic innego nie ma.
  • Jef
  • Czaku

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 11, 2005, 21:49:35 pm »

Michal

  • Gość
A montażysta z 12 letnim do?wiadczeniem z ulicy Pięknej (wroclaw) powiedział mi że on nie montuje do DF zbiornika w koło zapasowe, bo ludzie z niego rezygnuj?, bo sie bagażnika nie zamknie i polonez ma zupełnie inny bagażnik, bo się klapa do góry otwiera, No ale jak tak bardzo chce to mi zamontuje, montować elektroniki do gazu to nie trzeba, bo to nic nie daje, Noo ale jak tak bardzo chce to mi zamontuje. To jest dowód że istniej? zbiorniki 72 litry w koło zapasowe, a może s? jescze większe !!!! "no bo się klapa nie zamyka" :)

  Tak wogóle to już nic nie wiem :roll:

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 13, 2009, 12:45:25 pm »

Kowall_ptk

  • Gość
A ja mam pytanie: czy używaną butlę można założyć do auta? Pytam bo kończy mi się legalizacja i muszę coś zrobić.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 13, 2009, 12:49:40 pm »

Barnii

  • Gość
Jeśli masz na nią papiery to można :)

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 13, 2009, 13:05:01 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Jasne, po prostu go podmien i nikomu nie pucuj. Na stacji diagnostycznej i tak chca tylko homologacje zbiornika, wiec im ja przedstawisz jak poprosza...
  • Jef
  • Czaku

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 13, 2009, 14:24:06 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
A mam takie pytanie. Bo myslalem o tym ale zapytam sie. Mam Poldka i gaz w bagazniku. Benzyna jest niezuzywana od 5 lat (w ogole odpieta jest pompka paliwa itp :D) wiec mozna by wykrecic zbiornik benzyny bo i tak zbedny. I czy sa takie butle takich wymiarow jak bak (moze w ksztalcie kola zapasowego) ale nie takie wysokie? Bo jak wiadomo zbiornik benzyny jest niski wiec... Gdyby to wypalilo wtedy bagaznik jest pusty i kazdy jest zadowolony :D

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 13, 2009, 14:49:47 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
butle podwieszane sa takie same tylko elektrozawor jest umieszczony od zewnatrz nie od wewnatrz tyle roznicy, nie spotkalem sie z innymi zbiornikami... Gdzies tamwidzialem jakies fabryczne fiata czy cos w nowszych furach ale chyba jeszcze neis a dostepne w detalu...
  • Jef
  • Czaku

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 13, 2009, 20:44:29 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Tak samo fabryczne montują do VW ale cena pewnie by odstraszyła :P Poza tym dużo dopasowywaina.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 13, 2009, 22:36:55 pm »

gregor1284

  • Gość
ja widzialem w kilku samochodach podwieszone butle w kolo w mitsubishi space runner byla ona w koszu od kola zapasowego