Autor Wątek: Jaka instalacja do Gsi  (Przeczytany 18131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaka instalacja do Gsi
« dnia: Listopad 03, 2008, 19:17:16 pm »

wito

  • Gość
Od paru miesięcy noszę się z zamiarem montażu gazu do Poldka. Jaka instalacje mi polecacie taka zwykła co podaje gaz przed przepustnice czy może jakaś sekwencja? Czy są jakieś wyraźnie różnice w spalaniu i osiągach. Z góry dziękuję za porady ;)

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2008, 19:21:33 pm »

Artek824

  • Gość
ja mam gsi na zwyklej brc .reduktor at 90 e.chodzi elegancko. mam ja 2 lata i jeszcze odpukac ani raz mi nie strzelil.spalanie na miescie w granicach 14 liter gazu ,ogolnie to zmieniam filtry ,spuszczam szlam z reduktora ,leje i jezdze.

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2008, 19:28:36 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Przy obecnych cenach sekwencji zastanowiłbym się nad tym. Ale musisz odpowiedzieć najpierw sobie na kilka pytań:

Ile masz zamiar jeszcze przejechać tym autem?
Ile km jeździsz rocznie?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2008, 19:38:35 pm »

Artek824

  • Gość
te sekwencje to tez nie jest zadne cudo .Wiecej z tym nieraz problemow niz ze zwykla instalka.w zwyklej nie ma sie za bardzo co zapsuc a w sekwoi to jak nie wtrysk sie podeprze jakims syfem to gumka sie wytrze a jak nie to to komputer zeswiruje a elementy eksploatacyjne typu filtry fazy lotnej i te zwykle sa okrutnie drogie (ok 70 zl za sztuke ) a za przeglady i ponowne skalibrowanie kompa tez se chlopaki swoje licza.

Re: Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2008, 23:03:58 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "wito"
Od paru miesięcy noszę się z zamiarem montażu gazu do Poldka. Jaka instalacje mi polecacie taka zwykła co podaje gaz przed przepustnice czy może jakaś sekwencja? Czy są jakieś wyraźnie różnice w spalaniu i osiągach. Z góry dziękuję za porady ;)


Nie zakładaj GAZu. Gaz niszczy silniki.

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2008, 23:55:51 pm »

marcij

  • Gość
A ja bym powiedzial tak. Jesli nie jestes zbyt do auta przywiazany , nie jest ono powiedzmy od nowosci w rodzinie czy cos takiego , to go sprzedaj , doloz pieniadze na instalacje gazowa i kup za kwote < = suma mlodszego , lepiej zachowanego, z lepszym wyposazeniem i z gazem.

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2008, 10:37:29 am »

majster_krzys

  • Gość
Niewiem jak kto sądzi o gazie ja mam od początku już w drugim poldku gaz.Jestem zadowolony bo wiadomo tańsze koszty na cpn- jeśli masz zamiar jeszcze długo jezdzić to sie jeszcze opłaca założenie go to tylko zalezy jak jesteś z nim związany :P  pozdrawiam

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2008, 12:54:25 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytuj (zaznaczone)
Nie zakładaj GAZu. Gaz niszczy silniki.
_________________
Polonez Caro 1.6 GLE PB rocznik 1993
Polonez Caro Plus 1.6 GLI LPG rocznik 1997
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2008, 15:21:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
do gsi BLOSik ladnie wchodzi ,niestety instalka to koszt ~1600pln albo i wiecej jezeli zalozy sie normalny sterownik (np.stag150-4) ,choc z drugiej strony zakladajac jakies badziwie oszczedzasz raptem 100pln ,a dzial to jakbys wcale badziewia typu minilambda nie zalozyl ,czylu mozna oszczedzic jeszcze 130pln
ale bez jakiegokolwiek sterownika ci nie zaloza
albo instalka z mikserem ,czyli taniej o 250pln ,ale tu juz wypada dac dobry sterownik i naprawde nie wiadomo czy zalozysz to taniej niz za 1500pln
a najtansza sekwencja to raptem 1800pln
wiec jezeli chcesz samochod odstawic do warszatatu i miec poprostu zrobione to zakladaj sekwencje ,bo blosa i tak ci nikt legalnie nie zalozy (trzeba samemu raczki wlozyc pod maske)

a jezeli jednak IIgen to bierz staga 150-4  , parownik emmegas/elpigaz ML94  i mikser fi32 ,bo wiekszego chyba nie da sie znalezc (jezeli beda mieli to fi35)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2008, 16:53:04 pm »

wito

  • Gość
Właśnie że jestem związany z autem bo jest ono od nowości w rodzinie i ma dopiero 62 tys najechane i nie ma sensu go sprzedawać bo nic lepszego nie kupie. Niestety cena sekwencji mnie przeraża ale jeszcze się nad tym zastanowię, myślałem o jakiejś używanej instalacji z papierami widziałem taka ostatnio za 500 zł na allegro. KGB możesz rozwinąć temat tego blosa, bo pierwszy raz o tym słyszę i czemu tego legalnie nie zakładaja??

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2008, 18:48:46 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2008, 20:08:28 pm »

Artek824

  • Gość
za 1800 to Ci gaziarze jakas badziewna sekwencje zaloza i bedziesz jezdzil ale po warsztatach co chwila.wiem cos na temat tych tanich sekwencji bo sam robie w gazowni .z tymi tanimi instalkami jest tak ze sa one przez krotki okres na rynku a pozniej znikaja.Mialem pare takich przypadkow (instalacja dream)Spalil sie komp a ze nie ma juz tego nigdzie (chyba ze uzywka i pytanie czy za 2 dni sie nie spali znowu) i trza bylo cala instalacje przerabiac na inna no i oczywiscie koszty z tym zwiazane sa dosc spore.Wiec moim zdanie jesli juz sie decydowac na sekwencje to dobra albo nie zakladac jej wcale.

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2008, 20:10:35 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
oplaca sie jeszcze lpg montowac? bena po 3,99 i pali 7-8 a lpg po 2,30 i pali 10-12
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2008, 20:35:41 pm »

wito

  • Gość
no zobaczę jak się to cena jeszcze będzie zachowywać, a tak na marginesie to mój pali 10 L  :shock: w trybie mieszanym z przewaga miasta. to normalka w GSi czy jednak za dużo?? co może być powodem zwiększonego zużycia paliwa oprócz lambdy? dodam ze łożyska są ok hamulce nie trzymają a wiec to odpada, jeżdżę na oponkach 185 jbc

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2008, 20:48:02 pm »

Artek824

  • Gość
norma.moj nawet i 12 Lyknie beny czasem.

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2008, 23:12:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "Mr.D"
Cytuj (zaznaczone)
Nie zakładaj GAZu. Gaz niszczy silniki.
_________________
Polonez Caro 1.6 GLE PB rocznik 1993
Polonez Caro Plus 1.6 GLI LPG rocznik 1997



Ale na szczęście tylko tym, którzy go nie mają.

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2010, 13:37:21 pm »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Ja w Polonezie co prawda 1.4 MPI mam od września 2004 roku instalację II generacji.
Parownik Tomasetto typ AT, mikser też Tomasetto oraz wielozawór w butli gazowej (toroidalna).
Elektronika polska, LechoLpg, typ MiniLambda, z silniczkiem krokowym, właściwie podpięta pod elektrykę i elektronikę silnika.
Chodzi mi toto już ponad pięć lat, przejechałem na LPG tym samochodem 99 kkm, zima, lato, świątek,piątek. Nigdy z gazem nie miałem kłopotów, średnie spalanie w lato 7.5 - 8.5 litra LPG na sto km, w zimie około litr więcej. Tylko raz miałem z nią kłopot, zresztą tylko i wyłącznie z własnej winy, rozwaliło cienką membranę w parowniku od jego nieczyszczenia w kwietniu 2007 roku. Naprawiłem sam, zestaw naprawczy membran - 56 PLN na Allegro.
Do dziś dnia pracuje gazownia bezbłędnie i silnik daje się odpalić nawet przy obecnych temperaturach od razu z LPG bezproblemowo.
Naprawa, regulacja, konserwacja tej instalacji jest banalna i może być przeprowadzona w zupełności sprawnie przez samego użytkownika pojazdu, co sam osobiście czynię i jest OK.
Zakładanie sekwencji do Poloneza osobiście uważam za ekonomiczny bezsens, a także zupełnie niepraktyczne działanie. II generacja w zupełności wystarczy.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2010, 15:31:02 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
Cytat: "oprawca_1978"
Bo i innego wyjścia nie mam - PB padło..

tak samo jak w polonezie kolegi na zdjęciach powyżej.
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2010, 17:10:53 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Właściwie opinie są podzielone, sam skłaniam się bardziej do sekwencji, w Koszalinie w sprawdzonym zakładzie za STAG 300-4 wołają 2500 zł, więc niemało, no ale sprawdzałem ofertę tylko w tym najbardziej renomowanym zakładzie :)

Co do odpalania tylko na LPG, powiem szczerze, że ze względu na mój silniczek nie mam zamiaru tego stosować, jeśli zdecyduję się na II generację instalacji LPG, bo wiadomo, że w sekwencji to się tak nawet nie da (poza trybem awaryjnym).
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Jaka instalacja do Gsi
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2010, 18:48:55 pm »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Cytat: "Grzech#1938"
Cytat: "oprawca_1978"
Tak to jest - jak się nie dba o instalację LPG, jak i cały samochód! Odpalałem, odpalam i odpalał będę na LPG. Bo i innego wyjścia nie mam - PB padło..

To napraw!


To rozkręć mi śrubunki filtra paliwa! To wyczyść mi wtryski! To wymień mi oring na listwie wtryskowej! To napraw mi pompę paliwa! I do tego, odkręć mi śrubę koła pasowego wału korbowego, o!
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!